Dikyurt TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı'na katıldı

Hilal Yapı firması ortakları üyeleri Hasan Uğur ve Cemil Aygün’ün ev sahipliğinde yapılan kahvaltılı yönetim kurulu toplantısında konuşan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, katıldığı TUSKON Başkanlar Kuruluyla ilgili notları dernek yönetim kurulu üyeleriyle paylaştı.

BAKİAD Haftalık Yönetim Kurulu Toplantısını 10. Yılını kutlayan Hilal Yapı firması tesislerinde gerçekleştirdi. Hilal Yapı Şirketi Ortakları Hasan Uğur ve Cemil Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Başkan Yardımcısı Aydemir Toksöz, Mehmet Çelikkaya, Yaşar Bahçıvan, Zeyyin Sakareisoğlu, Ali Rıza Demirok, Sefai Cesur, Sabri Karaman, Genç BAKİAD Komisyonu Başkanı Yunus Çiftçi, Salih Günay ve Genel Sekreter Hasan Önder katıldı.

TUSKON Başkanlar Kuruluyla ilgili açıklamada bulunan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt BAKİAD olarak Bartın’ı temsilen toplantıya katıldığını söyledi. Başkan Dikyurt, “Konfederasyonumuz TUSKON her yıl Türkiye’nin 7 bölgesinde faaliyet gösteren üye federasyonlara ve onlara üye derneklere yönelik toplantılar düzenlemektedir. Bu yıl TUSKON 11.Başkanlar Kurulu Toplantısını da Peygamberler şehri Şanlıurfa’da gerçekleştirdi. Başkanımız Rızanur Meral dernek başkanlarına yaptığı konuşmada çok önemli konulara değindi. Bunların en başında üretmemiz gerektiği konusudur. Bizler Bartın’ımızda üretim kalemlerini çeşitlendirip üretim kapasitemizi artırmak durumundayız. Kendi markalarımızı oluşturmalıyız, donanımlarımızı geliştirmeliyiz, inovasyon, AR-GE, ortaklık kültürü, dışa açılma, birlik ve beraberlik ruhuna önem vermeliyiz. TUSKON tarafından önümüzdeki Kasım ayının sonunda gerçekleştirecek gıda, tarım, hızlı tüketim ürünleri ve ilgili makineler 19.Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü programını ıskalamamalıyız. Yoksa başkanımız Rızanur Meral’in değindiği gibi çamaşır suyuna kadar ithal ederiz” dedi.

TUSKON BAŞKANI MERAL: ÇAMAŞIR SUYUNUN İTHAL EDİLMESİ BİZİM İÇİN AR MESELESİ

TUSKON’a üye dernek başkanlarının ve işadamlarının katıldığı TUSKON Başkanlar Kurulun’da konuşan TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral yaptığı konuşmada iş dünyasına önemli mesajlar verdi. Başkan Rızanur Meral, işadamlarını ithal ürünlere karşı uyardı. Yerli mal öneren Meral, “Geçenlerde ithal bir çamaşır suyu gördüm. İnanın üzüldüm. Bu bizim için bir ar meselesidir.” dedi. Türkiye’nin üretmeden ayakta kalamayacağının altını çizen Meral, “Bu sadece Türkiye için değil, dünya için geçerli. Üzülerek söylüyorum, çamaşır suyumuzu bile ithal ediyoruz. Türkiye’nin üretmekten başka çaresi yok. Kendi ürünümüze güvenmemiz lazım” dedi. Türk ekonomisinin, FED Başkanı Ben Bernanke’nin sözlerine bağlı olmaması gerektiğini ifade eden TUSKON Başkanı Meral, “Dışarıdan esen rüzgar bizi yatağa düşürmemeli. En hızlı büyüyen ekonomiyiz ama en kırılganı da biziz. Bunun tek nedeni var, dış ticaret açığı. Bunu değiştirmek için sadece Merkez Bankası’nın uyguladığı politikalar yeterli olmaz. Şuurumuzu değiştirmemiz gerekiyor. Bunu yapabiliriz”dedi.

“RÜZGAR DURSA BİLE KÜREKLERE ASILACAĞIZ”

TUSKON Başkanı, Suriye’de yaşanan gelişmelerin Türk ekonomisine etkileri ile ilgili, “Rüzgar dursa bile, bizler durmak yok küreklere asılacağız. Yeni pazarlar bakacağız. Yurt dışındaki fuarlara katılacağız. Gitmediğimiz yerlere gideceğiz ve alternatif pazarlar oluşturacağız. Dünya pazarı çok büyük. Her yerde alıcılar var. Her yerde ithalatçılar var. Bunlar yeni üreticiler arıyorlar. Yeni markalar arıyorlar. Dolayısıyla biz ümitsizliğe kapılmadan, Suriye’nin yerini alabilecek pazarlar oluşturmamız lazım. Bunu yapabiliriz. Biz Suriye’nin telafi edilebileceğine inanıyoruz. Ama arzumuz ve dileğimiz bir an önce kardeş kavgasının sona ermesi ve tekrar Suriye’nin eski güzel, huzurlu günlere dönmesi” dedi.
Rızanur Meral, Avrupa’da yaşanan krizin ardından burada bir toparlanmaya gidildiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Öncelikle bizim Avrupa’yı hiçbir şekilde ihmal etme küçük görme küçümseme lüksümüz yok. Bu kadar önemli bir komşuyu, bu kadar zengin bir komşuyu bizim ihmal etmememiz lazım. Burayla ilişkilerimizi hem seviyeli hem sıcak tutmamız lazım. Oradaki fırsatlardan istifade etmemiz lazım. Bugün Afrika’nın dünya ticaretindeki toplam payı yüzde 3. Avrupa’nın 4′te 1′i. Yani bu aradaki farkı görebiliyorsunuz. Dolayısıyla hemen başımızdaki Avrupa’daki yüksek fiyatlı yüksek kalite standardındaki ürünler alıcı buluyor ve bunlardan para kazanıyorlar. Dolayısıyla hiçbir yer bizce Avrupa’nın alternatif olarak görülmemeli. Dünya ticaret hacmi küçülmüyor büyüyor. Ama ticaretin yapıldığı coğrafyalar değişiyor. Yeni coğrafyaları iyi keşfetmek lazım. Bütün dünya oyun alanımız olmalı. Oralara mal satmak lazım. Onun için de çok fazla yurtdışı heyetlere katılmaları lazım. Heyetlerle görüşmeleri lazım. Fuarlara özellikle katılmaları lazım ki kendi ürünlerini tanıtabilsinler. Böylece Türkiye’deki mükemmel ekonomideki iniş çıkışlardan da bölgemizdeki iniş çıkışlardan da küresel dalgalanmalardan en az etkilenecekler diye düşünüyorum”.

HİLAL YAPI 10.YAŞINI GURURLA KUTLUYOR

BAKİAD Yönetim Kurulu’na ev sahipliği yapan Hasan Uğur ve Cemil Aygün de firmaları hakkında bilgiler verdiler. 2003 yılında Fıratpen Bartın Yetkili Üretici Bayii olarak kurulan firmaları Hilal Yapı’nın uzun vadede bölge ekonomisine fayda sağlamak, müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak, istikrarlı büyüme ve gelişmeyi amaçlayarak Bartın merkez de kurulduğunu belirten Hasan Uğur, “İlk olarak PVC Pencere ve Kapı Sistemleri sektöründe hizmet vermeye başlayan firmamız müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemleri, Alüminyum küpeşte ve korkuluk, Mermer , Çelik kapı, Duşakabin ve Menfez sistemleri, Cam Balkon Sistemleri, alanlarında da faaliyet göstermeye başladı. 2006 yılında Kurucaşile ve Cide İlçelerinde atölye ve showroom, 2007 yılında Çaycuma ilçesinde atölye ve showroom, 2008 yılında ulus ilçesinde showroom açarak bölge ekonomisine canlılık getirmiştir. İlk defa 2008 yılında inşaat sektörüne giriş yapan Hilal Yapı, bu alanda da kalitesini göstermiş, Kurucaşile ilçesinde bu sektöre örnek olabilecek bir projeyi hayata geçirmiştir. 2009 yılı başında CE işaretlemesi çalışmalarını hayata geçiren hilal yapı, Bartın’da bir ilke imza atarak Avrupa Standartlarında üretim yapan ilk PVC Pencere ve Kapı Sistemleri üreticisidir. 10. Yılımızda 55 kişilik istihdamımızla kuruluş hedeflerine bir bir ulaşan Hilal Yapı bunun haklı gururunu yaşıyor ve müşterilerini, yatırımcılarını ve çalışanlarını mutlu etmek için her an yeni hedeflerle kendini geleceğe hazır tutuyor” dedi.

DİKYURT: HİLAL YAPI GURURUMUZDUR

10. yılına giren Hilal Yapı şirketi ortakları Hasan Uğur ve Cemil Aygün’ü tebrik eden BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, “Bölge ekonomisine fayda sağlamak, müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak, istikrarlı büyüme ve gelişmeyi amaçlayarak Bartın merkez de kurulan üyelerimiz Hasan Uğur ve Cemil Aygün’e ait Hilal Yapı’nın 10. Yılını kutluyorum. Tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Başarılarının artarak nice yıllarda devamını diliyorum” dedi.

Güncel ve ekonomik konularda fikir alışverişi şeklinde gerçekleştirilen kahvaltılı BAKİAD Yönetim Kurulu Toplantısı sonunda BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt ve Başkan Yardımcısı Aydemir Toksöz tarafından Hilal Yapı Şirketi ortakları Hasan Uğur ve Cemil Aygün’e günün anısına üzerinde Ayetel Kürsi, yazılı tablo hediye takdim edildi. Hilal Yapı Şirketi tesislerinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
BAKİADTuskon
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.