Eğitim-Bir-Sen: Sivil 5’li Çete

Eğitim-Bir-Sen Bartın Şubesi BaşkanıMuhammet AKÇA'nın açıklaması:

5’Lİ ÇETEYE ÖZENENLERİN HEVESLERİ DE KURSAKLARINDA KALACAKTIR

Taksim Gezi Parkı’nda birkaç ağacın yerinin değiştirilmesi bahanesiyle başlayan, akabinde marjinal grupların, ajanların, faiz lobisinin yerli(!) uzantılarının dahil olmasıyla kırılma yaşayan ve 28 Şubat’ın psikolojik harekâtını andıran her türlü yol ve yöntemle darbeye yelteneler, milletin oynanan oyunu ve bunun arka planını fark etmesiyle birlikte boylarının ölçüsünü almışlardır.

“Bundan sonra görev STK’ların” diyen 28 Şubat döneminin Genelkurmay Başkanı Karadayı’dan emir alarak sokağı ısıtma görevini harfiyen uygulayan “Sivil 5’li Çete”nin milletin yüzüne bakamaz hale gelmesinden ders çıkarmayan çakma sivil toplum örgütleri, faiz lobisinin ve sponsorların ırgatlığına soyunmuşlardır.

Ülkemizde yıllardır sürdürülmeye çalışılan kardeş kavgasının ve terör belasının bitirilmeye çalışıldığı bir dönemde, kararlı adımların atılmasından rahatsızlık duyanların, kan duracak diye kanı donanların boş durmaması milletin gözünden kaçmamaktadır.

“Mesele Gezi Parkı değil arkadaş, hala anlamadın mı” diyenlerin, milletin ne yapılmak istendiğini hala anlamadığını düşünerek ısrarla içinde oldukları kirli oyuna devam etmeleri pişkinlikten de öteye geçmiştir. SOROS ve OTPOR taktikleri ile halkı manipüle etmeye çalışanlar, içine düştükleri kirden arınmak, tövbe etmek ve milletten özür dilemek yerine, milletin gözünün içine baka baka entrikalara devam etmelerini ve yüzsüzlükten ödün vermemeye çalışmalarını anlamakta zorlanıyoruz.

Niyetleri açığa çıktığı için, hükümetin muhatap bile kabul etmemesi gereken kimi sivil toplum(!) örgütü temsilcileri biraraya gelerek ortaklaşa grev kararı aldıklarını kamuoyuna deklare etmişlerdir. DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB’nin 28 Şubat’ın 5’li çetesine özenerek “Alışmış kudurmuştan beterdir” sözünü doğrularcasına yeni ‘5’li çete’liğe özenmeleri milleti şaşırtmamıştır.

İsmine uygun davranıp milletin yanında yer almamaları konusunda sicilleri kabarık olan bu sözde sivil toplum örgütlerine kamu çalışanlarının itibar etmeyeceğine inanıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, milletin daha fazla gerilmesinin, ülkenin huzurunun bozulmasının, Türkiye üzerine oyun oynayanların haricinde kimseye bir fayda getirmeyeceğinin bilinmesini istiyor; grev çağrısı yapanlara, geçmişten ders almalarını, darbe ve kargaşa ortamlarından en fazla emekçi kesimin zarar gördüğünü hatırlatıyor, emperyalist güçlerin ve içerideki kirli odakların değil, milletin yanında yer almaları çağrısında bulunuyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Gezi Parkı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdoğan Atmış 6 yıl önce

muhammet bey çete de, marjinal de sizsiniz. herkes bunun farkında bir siz değilsiniz. insanları tehdit ederek üye yaptığınızı herkes biliyor. bu suç bu dönem belki görmezden geliniyor. fakat zaman bunun hesabını çok fena soracak.eğer biraz vicdan sahibi olsaydınız elinize verilen metinleri kamuoyuyla paylaşmadan önce bir okur ve yaptığınızın provokatörlük olduğunu anlardınız.şimdi sıra sokaklarda hakkını arayan insanların üzerine saldırmakta mı. sivil milisler olarak sahaya mı iniyorsunuz?

Avatar
kocadede 6 yıl önce

sarı sendika, hükümetin sözcüsü...

Avatar
eğitim-birsen 6 yıl önce

cemaat yarın mhp yi desteklese ne yapacaksınız acaba merak ediyorum????

Avatar
amasra 6 yıl önce

5 li çete gibi bir termik santral çıkışı yapın da görelim. yapamazsınız...

Avatar
kadir 6 yıl önce

akp'nin dümen suyuyla konuşursan sorun yok, az biraz haksızlıklar, baskılar karşısında sesini çıkarırsan çete olursun. mantık çok güzel.

Avatar
Bayram Şimşek 6 yıl önce

28 şubat sürecinde ne şeriat ne darbe diye alanlara çıkan ve karşı duranlar kesk'ti.sizler neredeydiniz?

Avatar
Engin İşçimen 6 yıl önce

Kan duracak diye kanı donan diye bahsettiğiniz insanlar, El Kaide'ye bağlı El Nusra Reyhanlı'da insanlarımızı katlederken, hükümetin kan politikasının karşısındaydı! Siz neredeydiniz o kadar kan akarken?

Avatar
Altan 6 yıl önce

nihayet meselenin ağaç park olmadığını anlamışssınız,sevindirici bu,mesele demokrasi,özgürlük mücadelesi,mesele hor görülmeme,aşağılanmama meselesi,mesele komik zamların altına imza atıp,şimdide ben sendikayım diyen insanlara karşı bir mücadele,halkın mücadelesi