Eğitimciler Birliği Sendikası yetkili sendika oldu

Sendikadan yapılan açıklamada;

“Çalışanların ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkı sunmak amacıyla” diye başlayan kuruluş manifestosunun ilanının ardından 14 Şubat 1992’de Eğitim-Bir-Sen, sendikal alanda temiz bir sayfa olarak yerini aldı.

Sendikacılığı “kavga zemininde rekabetten, rekabet zemininde hizmet”sendikacılığına dönüştürme iddiası ve ısrarı ile çıkılan yolda ortaya konulan özveri, 200 bine yaklaşan üyeyle Eğitim-Bir-Sen’i zirveye taşımıştır. Değer merkezli, çözüm odaklı, özlük ve özgürlük temelli, sadece tenkit eden değil, teklif de üretebilen bir yaklaşımla sürdürülen hak arama mücadelesinde Eğitim-Bir-Sen, kendine gösterilen teveccühün altında kalmayıp zirvenin hakkını verecektir.

Eğitim-Bir-Sen, rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın, “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir/Gökleri insanın ortak tarlası” mısralarında dediği gibi, geldiği noktanın ilerisine yolculukta, sevgi yumağını ve gücü büyütmede cömert davranacak;  sendikacılıkta slogana sarılmadan, çağın gelişmesine paralel kendini yenileyerek, kurumsal sosyal sorumluluğunun bilincinde, sorun yerine çözüme paydaş biçimde, simgeler ve semboller savaşının dışında kalmayı tercih ederek, üyesini ve ülkesini eksene alıp, istikrarlı büyümesini kalıcı kılacaktır.
2 Eylül 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu’nda darbe anayasasının revize edilmesi sürecinde “Toplu Sözleşmeye de, Toplumsal Sözleşmeye de Evet”sloganı ile elimizi taşın altına koyarak çıktığımız yolculuk, memura “Toplu Sözleşme Hakkı”nı beraberinde getirmiştir. 2009 yılı toplu görüşmelerinde kararlaştırılan Abant Çalıştayı’nda ve 12 Eylül’de yapılan referandumda toplu sözleşme hakkına katkısı olmayanların ‘genel yetkisi’ de olmamalı dedik. Geldiğimiz nokta itibariyle eğitim hizmet kolunda Eğitim-Bir-Sen’i genel yetkiye taşıyan çalışanlar, bir nevi, “Toplu Sözleşme Hakkı’nda teri olanın toplu sözleşme masasında yeri olmalıdır”demiştir.

Bartın'da d aynı şevk ve heyecanla çalışarak şube karar yeter sayısı olan 400 rakamını geçen ve 413 sayısıyla imza atan sendikamız yakın bir zamanda şube kongresini yaparak inşallah daha kararlı adımlarla da Bartın'da hakkı savunan ve adalet için, emek için, eğitimin ilerlemesi için, özdeğerlerimiz için mücadelesini sonuna kadar yapmaya devam edecektir.

5 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Türkiye çapında Eğitim-Bir-Sen’i 195.670 üyeyle “genel yetkili” sendika yapan; Genel Başkanımızdan, Genel Yönetim Kurulumuza, Şube Başkanlarımızdan, Şube Yönetim Kurullarına, aynı şevkle Bartın'da çalışarak şube yeter sayısını elde etmemizde emeği geçen bütün eğitim çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.

denildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mahinur 8 yıl önce

Eğitim-sen etnik politika yapadursun.Atı alan Üsküdarı geçti.

Avatar
ERHAN 8 yıl önce

akp ile büyüyen hormonlu sendika eğitim sen sol ile büyümüştü dün

Avatar
Çekemeyenler Çatlasın 8 yıl önce

Eğitimciler Birliği Sendikası Bartın Şubesine Yakışır Bir Başkan istiyoruz.

Avatar
ALİ 8 yıl önce

Fitne fesatta sınır tanımayanlar şimdi eğitimsenle eğitimbiri karşı karşıya mı getirmeye çalışıyor. Kendi iftiraları ile sonuç alamadığını görenler eğimseni eğitimbirin karşısına dikerek kızılelma koolisyonu mu kurmak istiyor. Eğitimsen ile ilgili yorum klasik türkeğitimsen suçlamaları. Bizi bu işlere bulaştırmaya çalışsanızda tutmaz. Allah akıl fikir versin.