Filistin İçin Dua

Anadolu Gençlik Derneği Bartın Şubesi ve Bartın İHH Filistin için sabah namazı çıkışı dua programlarını sürdürdü.

Dernek üyeleri Filistin'de ve İslam Coğrafyasında yaşanılan zulme sessiz kalmamak için sabahın bereketli saatinde Kur'an okuyup dua etti. Programda mazlumların kurtuluşu için Fetih Suresi Kuran tilaveti okundu. Ardından Mücahit Mekeç Dua okudu. Mekeç'in okuduğu dua esnasında dernek üyeleri içinden gözyaşlarına hakim olamayanlar gözlendi. Mekeç, sabah namazı sonrası dua programlarını sürdüreceklerini dile getirerek programı sonlandırdı.

DUA

Gün Filistinli kardeşlerimiz için ellerimizi semaya kaldırma günüdür. Gün dua günü, gün zalimin yanında değil mazlumun destekçisi olma günüdür.

Gazze kan ağlıyor. Filistin'de çocuklar, analar, babalar ağlıyor. Yarabbi Sen onlara yardım et. Hayatlarını savaşın gölgesinde sürdüren kardeşlerimize yardım et Allah'ım. Yarabbi Dinine yardım et. Yarabbi Kuran'a yardım et. Yarabbi Müminlere yardım et.

Müslümanları rezil etmek isteyenleri Sen rezil et. Müslümanları Aziz etmek isteyenleri Sen Aziz et. Hz. Ebubekir gibi izzetli kıl. Hz. Ömer gibi izzetli kıl. Hz. Osman gibi izzetli kıl. Hz. Ali gibi izzetli kıl.

Gazze’nin üzerine sabır yağdır Ya Rabbi. Gazze’nin annelerinin üzerine sabır yağdır Ya Rabbi. Gazze’nin çocuklarının yüreğine sabır yağdır Ya Rabbi. Gazze’nin mücahitlerinin üzerine sabır yağdır Ya Rabbi. Ayaklarımızı Dinin üzerine sabit kıl Allah'ım. Ayaklarımızı Kuran üzerine sabit kıl Allah'ım.

Zalim ve kafir İsrail'e karşı Gazze'ye yardım et Allah'ım. Zalimlere karşı müminlere yardım et Allah'ım. Kafirlere karşı müminlere yardım et Allah'ım. Facirlere karşı müminlere yardım et Allah'ım.

İçlerindeki insanlığı öldürenler var, bizim içimizdeki insanlığı öldürme Ya Rabbi. Bizim ellerimizle onlara yardım ulaştır Allah'ım. Tarafından onlara yardımını ulaştır Allah'ım. Tarafından onlara imdat eyle Allah'ım. Gönüllerine sekinet indir Allah'ım.

Yarabbi, götüremeyeceğimiz dertlerle bizi imtihan etme. Yarabbi lütfunla, şefkatinle muamele et. Yarabbi, ne olur onların acılarını hafiflet. Acılar içinde kıvranan Filistinli, dünyanın sessizliğine yanıyor. Yarabbi, Gazze şimdi yanıyor, Gazze’li analar yanıyor, Gazze’li yetimler yanıyor. Sen onların ateşini söndür Yarabbi.

Yarabbi, yerin ve göklerin orduları senin elinde. Senin gücün karşısında ne dayanır ki Yarabbi. Dilersen kafir ve zalimleri cezalandırırsın. Dilersen kafir ve zalimleri helak edersin. Dilersen kafir ve zalimleri mahvu perişan edersin. Sen dünyanın her yerindeki zalimleri kahret Allah'ım.

Ebrehe’nin ordularına gönderdiğin Ebabili gönder Allah'ım. Bedir’de meleklerini gönderdiğin gibi yardım gönder Allah'ım. Uhud’da yardım ettiğin gibi, Gazze’ye yardım et Allah'ım. Huneyn’de yardım ettiğin gibi, Gazze’ye yardım et Allah'ım. Çanakkale’de yardım ettiğin gibi, Gazze’ye yardım et Allah'ım.

Gazze’li kardeşlerimize yardım etmek için bize güç, kuvvet ve kudret ver Allah'ım. İslam Ülkelerinin idarecilerine şuur ver, merhamet ver Allah'ım. Mazlum kardeşlerimize direnme gücü ver Yarabbi. Onları lütfunla zafere eriştir Yarabbi, zafere eriştir Yarabbi.

Merhametinle yetiş Allah'ım. Şefkatinle yetiş Allah'ım. Rahmetinle yetiş Allah'ım. Lütfunla yetiş Allah'ım. Zalim ve kafir İsrail’i kahret Allah'ım. Yetiş Allah'ım. Yetiş Allah'ım. Yetiş Allah'ım.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
İsrailFilistinGazze
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
büşra 5 yıl önce

amin rabbim bu mübarek günün hürmetine kabul eyle