Gazze'ye Dua

Anadolu Gençlik Derneği Bartın Şubesi Filistin için sabah namazı çıkışı dua programı düzenledi.

Programın başında Fetih Suresi Kuran tilaveti okundu. Filistin'de yaşanılan zulme sessiz kalmamak için sabahın bereketli saatinde dua programı düzenlediklerini dile getiren Emin Titiz, Hamas’ın İsrail tarafından şehit edilen liderlerinden Şeyh Ahmed Yasin’in duasını okudu. Ardından Filistin için dua ederek programı sonlandırdı.

ŞEYH AHMED YASİN’İN DUASI...

ALLAH’ım!

Ümmetin suskunluğunu, Sana şikayet ediyorum!

Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne de silah! Sesimle yeri inletecek güçte bir hatip de değilim! Ben ki saçları ağarmış, ömrünün son demlerinde, türlü hastalıkların yıktığı üzerinde zamanın belalarının estiği biriyim! Tek isteğim benim gibi, Müslümanların zaaf ve aczinden müteessir olanların yazmasıdır!..

Siz ey Müslümanlar!
Suskun ve aciz, helak olmuş ölüler!..

Hala kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında? Bir halk yok mu, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak! Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken? Siyonist katilleri ve uluslararası işbirlikçilerini görmezden gelirken! Omuzlarımıza el verecek ve göz yaşlarımızı silecek bir bakış! Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilatları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye; Ey Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mümin kullarına yardım et! diye çağıramaz mı? Buna da mı gücünüz yetmiyor?

Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şunlar yazılacak: Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık! Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek! Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız! Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin! Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim! Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın! Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin! Temennimiz, ALLAH’ın, emanetini savsaklayan herkesten kısas almasıdır! Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! ALLAH aşkına, bari aleyhimize olmayın! Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!..

ALLAH’ım! Sana şikayette bulunuyorum. Sana şikayette bulunuyorum. Sana şikayette bulunuyorum.

Gücümün azlığını, imkanımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı sana şikayet ediyorum. Sen mustazafların Rabbisin, Sen bizim Rabbimizsin. Bizi kime bırakıyorsun? Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?..

ALLAHım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikayette bulunuyorum. Sana şikayette bulunuyorum. Sana şikayette bulunuyorum. Gücümüz dağıldı ve birliğimiz bozuldu. Yollarımız ayrıldı. Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini Sana şikayet ediyorum.

DUA

Bismillahirrahmanirrahim.

Ey yücelik ve cömertlik sahibi Rabbimiz.

Ey güç ve izzet sahibi Rabbimiz.

Filistin’deki müslüman kardeşlerimize yardım et.

Allah’ım onların gönüllerini birleştir.

Allah’ım onların attıklarını isabet ettir.

Allah’ım onların ayaklarını sabit kıl.

Senin ve onların düşmanlarına karşı onlara yardım et.

Ey yücelik ve cömertlik sahibi Rabbimiz.

Azgın siyonistler bozgunculukta ve taşkınlıkta bütün sınırları aştılar.

Ey Rabbim sen onlara yetersin.

Onların güçleri sana yetmez.

Allah’ım onları mahv-u perişan eyle.

Birliklerini dağıt.

Onları diğer azgınlaşanlar için ibret kıl.

Ey Hak olan Rabbimiz aşağılanmayı ve cezayı onların üzerine indir.

Onları felaketlerle karşılaştır.

Ey Rabbim onların bayrağını yeryüzünde dalgalandırma.

Onları diğerleri için ders ve ibret vesilesi kıl.

Ey Rabbim senin sözün kesin haktır.

Buyuruyorsun ki bana dua edin size icabet edeyim.

Ey Rabbim senin sözün kesin haktır.

Yine sen buyuruyorsun ki eğer kullarım benden seni sorarlarsa deki ben onlara yakınım.

Ey Rabbim işte bu sana olan duamızdır.

Buna karşılık verecek sensin ey Rabbim.

Ey Rabbim işte elimizden gelen budur ve tek güvencemiz sensin.

Şanı yüce olan Allah’tan başka hiçbir güç ve kuvvet yoktur.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
İsrailFilistinGazze
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.