Sivil İrade Platfomundan 15 Temmuz Mesajı

Bartın'da 45 sivil toplum örgütünden oluşan Sivil İrade Platformu, 15 Temmuz'un 1.yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı.

İlgili Foto Galeriye Git

Bartın Öğretmenevi'nde yapılan basın açıklamasına katılan sivil toplum kuruluşu adına açıklamayı Fahri Okun yaptı. İşte o açıklama:

15 Temmuz 2016 gecesi memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, bir İhanet çetesi karşısındaki vakur, cesur ve alicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan vatanına, milletine, milli İradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan aziz milletimizin onurlu duruşu her türlü takdirin üzerindedir.

Dün istiklal Mücadelesi günlerinde olduğu gibi bu gün de milletimizin kendi izzet ve haysiyetine sahip çıkması, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik girişilen ihanet kalkışmasına karşı hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din, devlet, millet, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi anmak, gazilerimizi yad etmek, süreci büyük bir cesaret ve ferasetle yöneten Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek, dolayısıyla bıraktıkları onurlu mirası gelecek nesillere aktarmak için bu basın bildirilimi Bartın Sivil İrade Platformu olarak kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulduk.

Takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde aziz milletimiz dünyada eşine az rastlanan bir kahramanlık ve duruş sergileyerek, Başkomutanımızdan ve kalbindeki imandan aldığı emirle bu hain işgal planını göğüslerini siper ederek durdurmuştur. Tarihin her devrinde zalime karşı mazlumun yanında yer alan, gariplere, kimsesizlere, biçarelere çare olan, ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kendisine sığınanlara bağrını açan, fakire, düşküne, yetime kol kanat geren bu millet; sureti Haktan görünerek din görüntüsü altında, bu milletin arasına fitne fesat tohumları ekenleri, izzetimizi şerefimizi onurumuzu, harimi ismetimizi çiğnemek isteyen ABD, AB ve onların ülkemizdeki taşeronlarına karşı göğsünü siper ederek Yüce Rabbimizin lütfu ve iradesiyle bir gece içinde püskürterek destansı bir zafere imza atmıştır. Bu gün bu kesin net ve destansı zaferi sulandırmak, gölge düşürmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. 15 Temmuzla birlikte Türkiye’de darbeler dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır.

Bu vesile ile o menfur gecede şehadet şerbetini içen 249 şehidimize Allah'tan rahmet ve mağfiret, gazilerimize sıhhat ve selamet, başta şehit ve gazi yakınları olmak üzere milletimize sabırlar diliyoruz. Onların canları pahasına bıraktıkları emanete canlanma pahasına, dünya durdukça sahip çıkacağımızı buradan ilan ediyoruz. Ve 15 Temmuzu bahane ederek üzerimizde çeşitli entrikalarla baskı kurmaya çalışanlara asla boyun eğmeyeceğiz.

Ayrıca yakın zamanda yaşadığımız ve ülkemizin her kesimini derinden sarsan Sakarya’da misafirimiz olarak bulunan Suriyeli kardeşimize yapılan iğrenç fiil ve katledilişi ile ilgili Bartın Sivil İrade Platformu olarak düşüncelerimizi belirtmek isteriz. Suriyelilerle ilgili maksatlı ve organizeli yapılan karalama kampanyalar da 15 Temmuz işgal planının devamını oluşturan oyunların bir parçasıdır. Sadece hayatta kalabilmek için ülkemize sığınan bu kardeşlerimizin canını namusunu istimal etmek vicdan sahibi hiç bir insanın yapacağı iş değildir. Mümin emin insandır, insan insana emanettir ve emanette namustur düsturu ile Suriyeli kardeşlerimiz birer emanet olarak gördüğümüzü belirtmek istiyoruz. Suçun şahsiliği ilkesi esas alınarak hareket edilmeli, ferdi işlenen suç bir millete mal edilmemelidir. Unutmayalım ki bu dünyada hepimiz muhaciriz. Dünyadan nasibimiz kadar yer içeriz. Nihayetinde varsa nasibimize düşecek 2 metrekare topraktır.15 Temmuz ihanetine maruz kalan bu milleti, Cenabı Hak büyük bir felaketten kurtardıysa burada Allahın yardımını celbeden en büyük amel bu yetim ve biçarelere kucak açıp sahip çıkmamalıdır. Biz mevcut sınırlarımızla mahdut değiliz aksine birbuçuk milyarlık çok geniş bir coğrafyaya yayılmış bir ümmetiz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.