Sizin için burdayız

Özge Karakuş, Zeren Çakır, Filiz Arslan, Metin Kayınova ve arkadaşlarının yaptığı çalışmada Bartın Valisi İsa Küçük'ün eşi Emine Küçük, Bartın Yardımseverler Derneği, Bartın Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclisi Üyesi Atnen Aydoğan Toplumsal Destek Gönüllülerinden Ergin Şahin, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Neşe Emeksiz, BGD Başkanı Güngör Yavuzaslan, Kozcağız eski Belediye Başkanı Meliha Okutay, Bartın Hayvanseverler Derneği Başkanı Nevaz Küçükekşi  ve gönüllü katılımcılar destek verdi. Bartınlı eğitim destek gönüllüleri yaptıkları çalışma sonucu Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerini başarılarından dolayı birçok hediye ile ödüllendirdiler.Eğitm Destek Gönüllüleri Bartın’da yaptıkları çalışmalar ile, Sanko Bartın Çimento Fabrikasından, Hema Endüstri A.Ş’den, Mescier Demir Çelik A.Ş’den, Bartın Madenciler Derneğinden, B.T.S.O’dan, Bartın Pırtı Giyim Mağazası’ndan, Hayırsever Sever Deriş’ten aldıkları destekle başarılı bir çalışmaya imza attılar.

SEVGİ HERŞEYİN ÜSTÜNDE

Bartın Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nu ziyaret eden eğitim gönüllülerine okul müdürü Yaşar Güney kısaca bilgi verdi. Güney okulda 310 öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü ve 210 öğrencinin yatılı olarak kaldığını belirtti. Yaşar Güney okulun kapasitesinin 271 olduğunu söyleyerek verilen destek için teşekkür etti.Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin beldelerine verilen destek için teşekkür ederek’’Okulumuz diğer okullardan değişik bir özelliği olan Yatılı Bölge Okulu’dur.Devletimiz maddi imkanlar sağlıyor.Çocuklarımızın sadece sevgiye ihtiyacı var.Çocuklarımızın şefkate ihtiyacı var.Bir abla, bir anne sevgisine ihtiyacı var.Bu konuda sizin yaklaşımınız çok önemli, çalışmalarınız takdire değer ‘’diyerek gönüllüleri kutladı.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ziyaretinde duygulu anlar yaşayan Nevaz Küçükekşi  eğitim gönüllülerini tebrik ederek’’Bu tür çalışmaları yapacak gençlerin yetişmesi ve olması çok önemli, herkes ticaret yapıyor.Ama her şeye yetişmek mümkün değil, Özge Karakuş ve arkadaşlarının yaptıkları çalışmalar beni duygulandırdı’’dedi.Okulu ziyaret eden gönüllüler başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ettiklerini ve onları ödüllendirmek için ziyaret ettiklerini belirttiler.
 
ÖĞRENCİLERLE YEMEK

Eğitim Destek Gönüllüleri okul müdürünü ziyaretin ardından Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nun yemekhanesine geçerek öğle yemeğinde öğrencilerle buluştular. Bartın Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencileri yemekhane girişinde ziyaretçilerini bekleyerek gönüllülerle yemek sırasına girerek öğle yemeği yediler.Yemekte Eğitim Destek Gönüllüleri masalara dağılarak öğrencilerle hem sohbet edip hem de yemek yediler. Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu’nun öğlen menüsünde Köfteli Patates, Pilav ile kayısı kompostosu yer aldı.Öğlen yemeğine İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal ve İl Genel Meclisi Üyesi Atnen Aydoğan  katılarak öğrencilere eşlik ettiler.Öğrenciler ziyarette en çok Emine Küçük ve Özge Karakuş’a ilgi göstererek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.Eğitim Destek Gönüllüleri yemek sırasında öğrencilerle sohbet ederek tanıma imkanı buldular.

HAYALLERİ DÜNYA KADAR KOCAMAN

Bartın Kumluca Atatürk Yatılı Bölge İlköğretim Okulu öğrencileri çalışmayı takip eden BGD Başkanı Güngör Yavuzaslan’a kısa mülakat verdiler. Öğrenciler okullarını ve hayallerini kameraya anlattılar. Şuayip Kata büyüyünce Polis olacağını söylerken ülkesini sevdiğini korumak için bu mesleği seçtiğini söyledi. Deniz Dudu ise spiker olmak istediğini belirterek en büyük hayalinin ise tüm insanlara faydalı bir makine icat etmek olduğun söyledi. Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu 5-a öğrencisi Atakan ise Jandarma olmak istediğini belirterek bunu tercih etmesinin nedeninin vatanın korumak olduğunu söyledi. Atakan üniversite de ise Fen Bölümü okumak istediğini belirtti.

ÖĞRENCİ YURDU GEZİLDİ

Eğitim Destek Gönüllüleri ve ziyaretçiler öğrencilerin yatılı olarak kaldığı yurduda gezdi. Emine Küçük ve Özge Karakuş ziyaretçilerle birlikte ortak yaşam alanlarını, çalışma odalarını, tuvalet, banyoları, yatakhaneleri, çamaşırhaneleri gezdiler. Emine Küçük okul yöneticileri ile izlenimleri hakkında fikir telakisinde bulundu. Ziyaretçiler öğrencilerin kaldıkları yaşam alanlarını gezerek fikirlerini yöneticiler ile paylaştılar. Odalarda öğrencilerin çizdiği resimler ve okudukları kitaplar Bartın Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin içinde bulunduğu ruh hali hakkında fikirler verdi. Kimi baharı resmederken, kimi aile resimleri çizmiş. Bazı öğrenciler Türk Edebiyatına ilgi duyarken, bazıları Dünya Klasiklerine dalmış.

HAYDİ, DERS ZİLİ ÇALDI

Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Eğitim Destek Gönüllüleri ve ziyaretçiler öğrencileri sınıflarında da ziyaret ettiler. Öğrencilerle aynı sıraları paylaşan gönüllüler başarılarından dolayı öğrencilere birçok hediye verdiler. Okulu sık sık ziyaret eden Emine Küçük’ü tanıyan kız öğrenciler kendisi ile sohbet ettiler. Emine Küçük duygu ve düşüncelerini ifade ederek’’bugün anlamlı bir gün benim için çünkü yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşadığımız bir gün, maddi ve manevi anlamda içice olduğumuz bir gün. Tüm Bartınlılara teşekkür ediyoruz. Elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inanıyorum. Bizler sosyal destek gönüllüleri olarak bu işe başlarken olayları sorunları yerinde tespit etmek, sorunlara dikkat çekmek çözüm bulabildiğimiz kadar çözümler üretmek ve yardımcı olmak için çalışıyoruz. Bende köy çocuğuyum. Hepinizi tekrar teşekkür ediyorum’’dedi.

BAŞARILISINIZ ve HAKEDİYORSUNUZ

Öğrencilerle sınıfta bir araya gelen Eğitim Gönüllüsü Özge Karakuş yaptığı konuşmada düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Karakuş’’ Öncelikle neden kumluca YİBO? Burayı ilk arkadaş sohbetinde öğrendim ve aynı gün okulu ziyarete geldim. Okulu ve yurdu gezdim,birlikte yemeklerini yedim. Müdürümüzden okulun hem sbs deki hem çeşitli spor dalındaki başarılarını öğrendim. Bunlar tabiki çok önemli nedenler,ama beni buraya tekrar getiren diğer sebep müdürümüzün ve diğer öğretmen arkadaşların çocuklarla olan iletişimi, sıcaklıgı, birbirlerine olan yakınlığıydı. Devletimizin yapmış olduğu çalışmalara destek olmak, Emine Hanımefendinin kurmuş olduğu Toplumsal Destek Gönüllüleri projesine destek olmak ve çocuklarımızı sevgi, dostluk, barış çatısı altında bir araya getirmek için buradayız.
Maddi yardımlar her zaman yapılır, her sene tekrarlanması gereken zorunlu ihtiyaçtır. Bizim için asıl önemli olan manevi destektir. Bundan böyle üniversitemizinde desteğiyle okulumuzu bırakmayacağız. Her zaman yanlarında olacağımızın sözünü veriyorum.
Beni bu yolada bir an olsun yalnız bırakmayan arkadaşlarıma, ama özellikle sevgili Filiz Arslan ve Metin Kayınova'ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ayrıca, sayın valimizin konuyu ilk duyduğundan beri hissettirdiği güven için ayrıca teşekkür ediyorum’’ diyerek katılımcılara seslendi.

G.Yavuzaslan

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
BartınKumlucaYİBO
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.