TSO'dan Demir'e Hayırlı Olsun Ziyareti

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen ile yönetim kurulu üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan Bartın TSO heyeti ilimize atanarak yeni görevine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Gerçekleştirilen hayırlı olsun ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Balık ile Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Birol Dikyurt katıldı.

Yüzyıllık bir geçmişi olan Bartın Ticaret ve sanayi odasının her evresinde eğitime ve eğitimciye destek olduklarını belirten Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır; Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temel dayanağı olan eğitim, pek çok gelişmekte olan ülke gibi Türkiye’ nin de en önemli ve öncelikli konularının başında gelmektedir. Eğitim, kadın, erkek her yaşta ve her düzeyde insanın toplum içinde bir birey olabilmesi ve topluma katkıda bulunabilmesi için gereksinim duyduğu önemli bir araçtır. Bir ülkenin geleceğini belirleyici en etken faktör o ülkenin eğitim sistemidir. Bu sebeple genç kuşaklar, toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yönlendirilmeli ve eğitilmelidirler. Faaliyet alanlarımız her ne kadar farklı olsa da, hepimiz ortak bir amaç için, Bartın’ımızın geleceği için çalışıyoruz. İlimizin eğitimde çıtasının daha da yükseltilmesi için sizlerin önderliğinde yapılacak tüm çalışma ve projelerde Bartın TSO olarak destek vermeye hazırız. ”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dilen getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir konuşmasında; Eğitim alanında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın ve yönetim kurulunun bu konudaki hassasiyeti gerçekten bizleri mutlu etmektedir. İl milli eğitim müdürlüğü olarak Eğitim-Öğretimde kaliteyi yükseltip, başarıyı artırmak için, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve eğitim çalışanları birlikte el ele vereceğiz. Öğretmeni, öğrenciyi, veliyi, dershaneyi, kütüphaneyi, sivil toplum kuruluşlarını, yani eğitim öğretimde başarı ve kaliteyi artıran tüm imkânları harekete geçirerek, eğitim- öğretimde il genelinde başarı ve kaliteyi yükseltmeyi amaçlıyoruz.

Bartın da eğitim gören çocuklarımıza ilin tarihi ve kültürel yapıtlarını tanıtıp, kültürel mirasa duyarlılığı artırmayı hedefleyen projeleri hayata geçirerek, kent kültürü bilinci oluşturulmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Geçmişini bilmeyen toplumlar yok olmaya mahkûmdurlar. Bunun için genç nesillere geçmiş bilinci aşılamak, toplumun yapı taşları olan kültürel unsurlarımızı ve değerlerimizi tanıtmamız gerekiyor.

Gerçekleştireceğimiz proje ve çalışmalar öğrencilerimizin yaşadıkları kenti daha iyi tanımaları, kültürlerine sahip çıkmaları, kültürel mirasımızın korunması ve kent kimliği bilincini oluşturmak için neler yapılması gerektiği yönünde olacaktır.

Kentin tanıtımı, kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik gerçekleştireceğimiz bu projelerde Bartın ekonomisine yön veren en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odamıza da destekçimiz ve proje ortağımız olarak yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha iyi yerlere gelmeleri için yapacağımız etkinliklerde birliktelik içinde ve gönül birliği ile çalışacağımızdan eminim.”dedi.

Sohbet havasında geçen ziyarette ilin kültürü, eğitimi ve sosyal yapısı hakkında görüşülerek tanıtımının yaygınlaştırılması amaçlı yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
TSO
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.