Türk Eğitim-Sen'den 23 Nisan mesajı

TBMM’nin açılışının 91’inci yıldönümünü kutladığımız bu özel günde, her birimiz bağımsız, demokratik, çağdaş bir ülkede yaşamanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Bu noktada Atamızın 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmesi çok anlamlıdır. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atamızın bıraktığı en büyük miraslardan birisidir. Dünyada kutlanan tek çocuk bayramına sahip olan Türk çocuklarının, 23 Nisan’a sahip çıkması, 23 Nisan ruhunu yaşatması büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletini koruyacak, yüceltecek ve Atamızın mirasına sahip çıkacak olanlar çocuklarımız ve gençlerimizdir.  

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşku ve gururla kutladığımız bugünde, “çocuklarımıza gerçekten iyi bir gelecek vaat edebiliyor muyuz?” sorusunu sormamız gerekmektedir.  
Açlık, yoksulluk, sefalet en çok çocukları vurmaktadır. Çocukluklarını  yaşayamadan büyüyen, oyun nedir bilmeyen çocuklarımız vardır.  Eli kalem, silgi tutması gereken çocukların bir kısmı sokaklarda ekmek parası peşinde koşmaktadır. Gece yatağına aç giren, okuma hakkı elinden alınan, mutsuz çocuklarla müreffeh yarınlara yürümemiz mümkün değildir.

Çocuklara yönelik istismar, şiddet ve taciz alabildiğine artmıştır. Devlet ne yazık ki küçük bedenleri korumaktan acizdir. Geleceğe güvenle bakması gereken çocuklarımızın önüne korku duvarları örülmüştür. İstismar edilen, şiddete ve tacize maruz bırakılan savunmasız küçücük bedenler hepimizin yüreğini dağlamaktadır. 

Terör örgütü, çocukları kandırmakta, onları maşa olarak kullanmaktadır. Okullarında olması ya da yaşıtlarıyla sokaklarda oyun oynaması gereken çocuklar, bölücü örgütün propagandasının yapıldığı eylemlerde ön saflarda yer almaktadır. Bu olumsuz tablo,  bölücü örgüt tarafından istismar edilen çocuklarımızın geleceğinden endişe duymamıza neden olmaktadır. 

Çocuklar ülkemizin teminatı, Cumhuriyetimizin koruyucusu, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda emin adımlarla ilerleyen meşalelerimizdir. Onlara açlığın, yoksulluğun olmadığı, herkesin barış ve kardeşlik içinde yaşadığı, şiddet, taciz ve istismardan uzak, tüm çocukların eğitim-öğretim hakkından yararlanabildiği, çocuk haklarının tam olarak uygulandığı bir dünya bırakmak hepimizin görevidir.  

Bu vesileyle; TBMM’nin açılışının 91’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Ulu Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Türk Eğitim-Sen23 Nisan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mevlüt 8 yıl önce

Çocukluğumdan hatırladığım en güzel hatıralar 23 Nisan ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı hatıraları. O zamanki folklor gösterileri, yarışmalar, jimnastik hareketleri vs. Şimdi birileri amançocuklar ayakta duruyor, yok soğukta üşüyorlar felan diye bu bayramla rı kaldırmaya meylediyorlar. Çocuklar üşümez, çocuklar hasta olmazlar. Siz büyükler korkmayın, büyük penceresinden bakmayın çocuk penceresinden bakın, öğrencilerin bayramlarına göz dikmeyin.

Avatar
Vay anasına 8 yıl önce

Arkadaşım sen pedofili hastası falanmısın, ne vicdansız herifsin ya, çocuk üşüsün hasta olsun zatürreden gebersin. Böyle bayram mı olur. Hayret kalp gözünü neredediktirdin. Olaya bak ya. ASkerde subay olamamış assubay mantığı gibi mehmetçiğe zulmeden mantık. Farketmez. Sendikanda aynı mantıkta zaten. Bütün kürtler, aleviler, ermeniler, pomaklar, boşnaklar, lazlar, zazalar, araplar, çerkezler, arnavutlar...... sana köle olacak, sen bunların hepsini inkar edecen ve bu millette anasından doğduğunda öğrendiği dili konuşmak istediği için bölücü olacak dimi... Asıl bölücü senin zihniyetin. Bu topraklar 1000 senedir ümmetin dualarıyla bir arada duruyo. Senin Tanrı dağından türeme Şamanist mantığınla değil............

Avatar
şamil 8 yıl önce

milletin idaresinin tecellisi olan meclisin, başka bir ifadeyle demokrasinin yaşatılması için gerekli kurumun açılış yıldönümünü çocuk bayramından öteye gitmeyen düşünceyle kutlamak bizlere ve geleceğin teminatı olan çocuklara hiçbirsey kazandırmayacaktır. Demokrasinin tam olarak yerleşip çocuklarımız özgürce kutlayacagı nice bayramlar için çocuk penceresinden değil demokrasi penceresinden bakmanız temennisiyle...

Avatar
samet 8 yıl önce

Aynı kişi peşi peşine yine saldırgan bir tavırla yorum yazmışsın.Bak canım kardeşim elhamdülillah müslümanız ve aynı zamanda vatanseveriz senin dinin sana benim dinim bana. Senin inanmadığın kadar milletin egemenliğine inanırız, takiyecilik yapmayız. Şu ana kadar kaçtane çocuk zatüreden ölmüş.(Bu arada insan gebermez.) Çocuklar çocukluğunu yaşayacak oynayacak gülecek ağlayacak. Sen bunu anlayamıyorsun heralde. Bir yorum üzerinden neler neler saydırmışsın öyle. Ne faşizmlik bırakmışsın, nede şamanizmi.Buralara kadar nasıl geldin anlayamadım. Sağlıklı bir insanın düşünceleri olmasa gerek. Yine de helal olsun sana...

Avatar
s.t.c. 8 yıl önce

Kesinlikle anlayamazsın. Anlamak için ayna gerek insana kalp gözü gerek. Bulunduğun felsefesinin yansıması ve tazhürüdür bunlar. Kendin temiz herkes kirli. Bırakın bu ayakları. Yaptığınız provakasyon mesajları ve dedikodular üzerine edebince kimseden eleştiri almamaya alışmışsınız siz. Aynen öyle. Güç bilgiden gelmeli sayıdan ve baskıdan değil......

Avatar
Samet 2 8 yıl önce

Bizim felsefemiz neymiş beyefendi, senin kafandaki sabit ve ön yargılı düşüceler mi acaba. Biz kimseye durduk yere kirli demeyiz. Herşeyden önce kendi kapımızın önünü temizleriz. Bizim felsefemiz yaratılanı sevmektir, yaratandan ötürü. Biz Müslümanım diyen herkesi Müslüman biliriz, sizin gibi kategorize etmeyiz. Ama seni bilemem. Doğru diyorsun güç bilgiden gelmeli, iktidardan güç alınarak sendikacılık yapmamalı. Ağaların babaların destekleriyle bir sayıya ulaştınız, hormonlu bir şekilde büydünüz. Bu güç sarhoşluğuyla etrafa saldırıyorsunuz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diye bir darbı mesel var biliyorsunuz.

Avatar
Kelam vesselam 8 yıl önce

Aynen öyle güç bilgiden gelir, erdemlilik rahmet ve bereketten kaynaklanır. İnsanların doğduğu ve doyduğu yeri seçememeleri, annelerinin hengi dilden veya dinden olduklarını seçememeleri gibi. Kim müslümanları saf saf ayrıyorki. Kimsenin ayırdığı yok hatta akan su yatağını buluyor. Siz değilmisiniz ki okyanus ötesinin mübarek insanını eleştiren ve tecrit eden. 28 şubatta bunu yapmadınız mı. 28 şubattan sonra darbeci insanlarla koalisyon kurmadınız mı. O ortamda büyümediniz mi bu ülkede. İnsanlar Ürkeğedeil erkeğe oy verdilerde ne oldu. Birilerine 28 şbatı imzalattıkjları gib sizlerede idamsızlık fermanını imzalatmadılar mı. İMza atmadıysanız koalisyondan niye çekilmediniz. Yaaa . Aslında saldırı felan yok. Ama belden aşağı çalışmanın alayı mensup olduğunuz cenahta mevcut. Neyse. Tadında bırakmak lazım. Termik Santral muhabbetinde ve 12 Haziran seçimlerinde ne tarafa yönlendiğinizde ortada. Dün karşı çıktığınız insanlarla bugün kolkola. Siyaset buysa siyaset bitmiştir.....

Avatar
Samet 3 8 yıl önce

Arkadaş, yine sapla samanı karıştırmışsın, yine genelleme yapmışsın ve yine kafanda bize dair bir imaj oluşturmuşsun yine onun etrafında dönüp duruyorsun. 28 Şubatla ilgili en son suçlanacak olan camia Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen'dir. O tarihlerde KESİNTİSİZ DEMOKRASİ diyerekten darbecilere tepki gösteren camiayız biz. O zaman sen ve senin camian ortalıkta gözükmüyordunuz. Bu konuda bizi eleştirmek haksızlık olur. İşçi Partisi lideri şu anda içeride olan Doğu Perinçek bizim sendikanın seminerlerine katılmadı, sizin sendikanın seminerlerine katıldı. Termik Santral diyorsun; şu anda Bartında senin camian ve bir parti hariç tüm kamuoyu termik santrale karşı. İlk başlarda Memur-Sen temsilciside katılıyordu ama sonraları ne olduysa o da katılmaz oldu. Biz Mobil santrale de karşıydık şimdi termik santrale de karşıyız. Çevreye duyarlı bir hizmet olursa kimse itiraz etmez heralde.