İlçe Başkanı Karabacak; “12 Hazirana hazırız”

AK Parti Amasra İlçe Başkan Yardımcısı Güngör Özdemir’in divan başkanlığını yaptığı toplantıda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açış konuşması yapan İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Amasra’da gerçekleştirdikleri teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Amasra ilçesinde her sandıkta 4 sandık müşahidini belirlediklerini belirten Karabacak; “12 Haziran seçimlerine şimdiden hazır olduklarını, Amasra için gerçekleştirilen icraatlar nedeniyle başta Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a ve emeği geçenlere çok  teşekkür ediyorum dedi.

Uğur Timur ve Ali Kartal İl Genel Meclisinin çalışmalarını anlattılar

İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Timur ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal’da toplantıda yaptıkları konuşmalarda, İl Genel Meclisi ve İl Özel idaresinin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Kartal ve Timur yaptıkaları konuşmalarda, Bartın’da il özel idaresi olarak eğitim ve sağlık başta olmak üzere çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini söylediler.

İl Başkanı Arslan Amasra teşkilatını tebrik etti

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan da toplantıda yaptığı konuşmada, 12 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek, sandık yönetimlerini yüzde yüz oranında belirleyen Amasra ilçe teşkilatına teşekkür etti.

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin ülke ve Bartın genelindeki icraatlarını anlattı

AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz Tunç’ta toplantıda yaptığı  konuşmada, AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılında ülkemizin içinde bulunduğu durumu hatırlamak bile istemediklerini belirterek, bir anayasa kitapçığının fırlatılması ile çıkarılan ekonomik krizin faturasının bu ülkeye çok pahalıya malolduğunu söyledi.

“Ensemiz vurulmak için hazır diyen Bahçeli 2002 yılında ensesine vurulduğunu hatırlamasa da bu millet o karanlık günleri unutmamıştır”

21 banka batarken, bu milletin 45 milyar doları hortumlanırken o gün iktidarda olan DSP-MHP-ANAP koalisyonunu oluşturan partilerin maalesef seyirci kaldıklarını belirten Milletvekili Tunç; batırılan 45 milyar doların ülkemize maliyetinin 300 milyar doları bulduğunu söyledi. Dünyada kriz yokken kriz çıkaran ve ülkemizi uçuruma sürükleyen siyasileri milletimizin 3 Kasım 2002 seçimlerinde sandığa gömdüğünü hatırlatan Milletvekili Tunç, o dönemde partisinin Genel Başkanlığından istifa etmek zorunda kalan Devlet Bahçeli’nin yeniden ortaya çıkıp “bir kez denenmek istiyoruz, ensemiz vurulmak için hazır” şeklinde laflar etmesinin ibretlik olduğunu belirterek, “Sayın Bahçeli, ensesine vurulduğunu hatırlamasa da bu millet o günleri çok iyi hatırlamaktadır” dedi.

“Adaletin Tesisinde ve Ekonomik Kalkınmada hayal dahi edilemeyenleri gerçekleştirdik”

Milletimizin 2002 yılında AK Parti’yi büyük bir heyecanla iktidara getirdiğini ve temiz siyasetin kapılarını açtığını belirten Milletvekili Tunç, 8 yıllık AK Parti iktidarında, Ülkemizin en çok ihtiyacı olan Adaletin tesisinde ve ekonomik kalkınmada hayal dahi edilemeyen büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Ülkemizin ekonomi başta olmak üzere her alanda, eğitimde, sağlıkta, bayındırlık hizmetlerinde, tarımda, turizmde, sanayide, adalet ve güvenlikte çok büyük icraatlara sahne olduğunu ve 81 vilayetin şantiyeye döndüğünü belirten Milletvekili Tunç, bu milletin kuruşunu dahi zayi etmeden milletimizin hizmetine sunan bir Başbakan ve kadroları işbaşında dedi.

“Geçmiş iktidarlardan farklı olarak Türkiye’de artık Millet iktidarda”

Geçmiş  iktidarlardan farklı olarak, Türkiye’de artık milletin iktidarda olduğunu belirten Milletvekili Tunç,; “geçmişte seçimler yapılırdı ama seçilenler, Ankara’ya çakılıp kalır, milleti unuturdu, şimdi ise Ankara’ya çakılıp kalmayan gece gündüz demeden milleti için çalışan, enflasyon canavarını unutturarak, 40 yıl aradan sonra enflasyonu tek haneye düşüren, ülkemizi IMF kıskacından kurtararak 27 milyar dolar borcu 5 milyar dolara indiren, tam takır devraldığı merkez bankası kasasında 80 milyar dolar biriktiren, 80 yılda 6 bin km. yol yapılmışken, 8 yılda 13 bin km. duble yol yapan, 80 yılda 40 bin konut yapılmışken, 8 yılda 400 bin konut inşa eden, barajlarla, hızlı trenlerle, havalimanlarıyla, Köydes, Beldes projeleriyle ülkemizin her noktasına hizmet götüren, 5000 tane okul, 150 tane Adalet Sarayı, 400 tane hastane inşa eden, denizin altından tünel yaparak iki kıtayı bağlayan, ülkemizi ekonomide dünyanın 16. Avrupanın 6. Büyük ülkesi haline getiren AK Parti, gerçekleştirdiği bu icraatlarla ülkemizi Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümüne hazırlamaktadır.” Dedi.

“Ülkemizi 2023 hedefine ulaştırmak için çalışıyoruz”

Muhalefetin hiçbir proje üretemediğini, sadece karalama peşinde olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bizim onlara laf yetiştirecek zamanımız yok, bizim hedefimiz var, o da Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefidir, Cumhuriyetin 100. Yılında ülkemizi 500 milyar dolar ihracat yapan, kişi başına milli geliri 20 bin doların üstünde olan, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi yapmaktır” dedi.

“32 ülkenin Libya’daki vatandaşları için yardım istediği Güçlü Türkiye var artık”

Milletvekili Tunç  konuşmasında “Aktif Dış Politika ile artık pısırık, sözü geçmeyen bir ülke yerine, dünyada sözü dinlenen, bölgesinde lider bir konuma yükselen, BM Güvenlik Konseyi üyeliğine seçilen, AB ile müzakere masasına oturan, İKÖ Genel Sekreterliğini iki dönemdir üstelenen, Avrupa Parlamentosunun Meclis Başkanlığını iki dönemdir üstlenen, Libya’da 25 bin vatandaşına sahip çıkan ve 32 ülkenin de kendi vatandaşları için bize de yardım edin dedirten, ekonomik kriz nedeniyle ben gerçekleştiremiyorum dediği Akdeniz Olimpiyatlarını üstlenen güçlü bir ülke var artık” dedi.

“12 Haziran Seçimleri 8 yıllık AK Parti icraatlarının kalıcı olmasını ve daha fazlasının gerçekleşmesini sağlayacak”

12 haziran seçimlerinin bu anlamda çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Milletvekili Yılmaz Tunç, 8 yıllık icraatların kalıcı hale gelmesi ve bunlara yenilerinin eklenmesi için milletimizin büyük bir heyecanla ve bu kez yeni ve demokratik bir Anayasayı yapacak çoğunlukla AK Parti’yi yeniden iktidara getireceğini söyledi. Milletvekili Tunç, 8 yıllık süre içerisinde her türlü engellemelere, kapatma davalarına, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çıkarılan krizlere, küresel krize rağmen başarılı olduklarını belirterek, artık Türkiye’nin yeni dönemde çok daha hızlı kalkınacağını, çünkü taş koymak isteyenlerin, ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlerin, çetelerin bağımsız yargı önünde hesap verdiğini, ülkemizin artık daha demokratik, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği bir ülke haline geldiğini söyledi.

“Milletimiz, Yargıyı birilerinin arka bahçesi olmaktan kurtardı”

12 Eylül referandumunda “hayır” kampanyası yapan muhalefetin, “yargı ele geçiriliyor” propagandalarının doğru olmadığının yaşanan süreçte ortaya çıktığını belirten Milletvekili Tunç; “120 üyenin oylarıyla seçilen 5 kişilik HSYK’mı demokratik hukuk devleti ilkesine uygundur, 11 bin Hakim ve Savcının seçtiği 22 kişilik HSYK’mı, işte hazmedemekleri bu, yargı benim ideolojimi savunanlardan olsun, istediğim davaya müdahale edebileyim, artık yok, milletimizin kararıyla yargı bağımsız olmuştur, tarafsız olmuştur, birilerinin arka bahçesi olmaktan kurtularak, milletimizin ön bahçesi olmuştur.” Dedi.

“AK Parti iktidarında Bartın gelişmeye devam edecek”

Milletvekili Tunç, AK Parti iktidarında Bartın’ın büyüdüğünü, geliştiğini belirterek, bu gelişmenin artarak devam edeceğini söyledi. Bartın’da, Köydes projesi ile 70 milyon TL.lık hizmet gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, 90 milyon TL. karayolları yatırımları için harcadıklarını, 18 adet yeni okul kazandırdıklarını, Kirazlıköprü Barajının inşaatını hızlandırdıklarını, Kozcağız Barajını yatırım programına aldıklarını söyledi. Hükümet Konağı ve Kültür Merkezi inşaatını tamamlamak üzere olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesinde iktidara geldiklerinde 4 adet fabrika varken bu gün 30 adet fabrikanın faaliyette olduğunu, OSB’nin genişletilmesi çalışmalarına devam ettiklerini, Bartın’a doğalgaz getirdiklerini, sanayicinin kullanımına sunulan doğalgazın, şehir içi dağıtım ihalesinin de yapıldığını söyledi. Bartın’da tarıma 33,7 trilyon TL. destek sağladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Ak Parti’den önce yüzde 59 faizle kredi kullanabilen çiftçilerimizin ve esnaflarımızın artık sıfır faizle kredi kullanabildiğini söyledi. Bartın’ı Üniversiteye kavuşturduklarını belirten Milletvekili Tunç, Üniversitenin Bartın’ın gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğini söyledi.

“74 Plakada 74 Açılışı Sayın Başbakanımızla Gerçekleştireceğiz”

Bartın’da gerçekleştirdikleri 451 adet projenin maliyetinin 400 trilyon lirayı  aştığını belirten Milletvekili Tunç, bu projeleri birleştirerek 74 plakada, 74 açılış şeklinde Sayın Başbakanımızın katılımı ile Nisan ayı içerisinde görkemli bir miting gerçekleştireceklerini, tüm Bartınlıları bu şölene davet ettiklerini söyledi.

“Amasra gözbebeğimiz, Amasra için büyük projeler gerçekleştiriyoruz”

Bartın il merkezi, Ulus, Kurucaşile ilçeleri, Arıt, Abdipaşa, Kumluca, Kozcağız, Hasankadı beldeleri ve 262 köyümüzde olduğu gibi gözbebeğimiz olan Amasra ilçemiz için de önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, Amasra Adalet Sarayının inşaatını başlattıklarını, Bartın-Amasra arasında 15 km.lik duble yolu tamamladıklarını, eski yolda genişletme çalışmaları yaptıklarını, 10 milyon TL. bedelinde Amasra Yolcu İskelesi ve küçük tekne yanaşma yeri projesini ihale aşamasına getirdiklerini, Çakraz kanalizasyon projesi için Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek talep ettiklerini, Amasra Öğretmenevini 2011 yatırım programına aldıklarını, 100 yataklı proje için 3 milyon TL. ödenek ayırdıklarını söyledi. Amasra-Çakraz arasında duble yol çalışmalarına devam ettiklerini ve Bartın-Amasra arasında tünel projesini başlattıklarını belirten Milletvekili Tunç; “Amasra ile Bartın’ı adeta birleştiriyoruz” dedi.

Muhalefet partilerinin termik santral tartışmalarıyla halkın kafasını  karıştırmak istediklerini ve Amasra’da turizme zarar verdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Amasra’ya zarar verecek bir faaliyet içerisinde olmayacaklarını defalarca açıklamalarına rağmen, muhalefetin ellerinde başka malzeme kalmadığından bu konuyu gündemde tuttuklarını söyledi. TTK Amasra müessesine 200 işçi aldıklarını ve özel şirkete rödovans yolu ile verilen bölgede de üç adet kuyu çalışmasının son aşamaya geldiğini ve galerilerin sürüleceğini ardından özel sektörün de kömür çıkaracağını belirten Milletvekili Tunç, termik santral başvurusu ile ilgili olarak ta Tarlaağzı ve Gömü köyleri ile ilgili talebin reddedildiğini, Delikliburun ve Filyos için format verildiğini, buralar için de Çevre ve Orman Bakanımızın bahsettiği altı şartın geçerli olduğunu söyledi.

“Bizim işimiz zor değil, çünkü biz seçimden seçime halkın ayağına gidenlerden değiliz”

Milletvekili Yılmaz Tunç, 12 Haziran seçimlerinin Türkiye ve Bartın için önemli olduğunu belirterek, Bartın’da son seçimde aldığımız oy 54500, ikinci parti 23000, referandumda 65000 evet oyu var, hedefimiz 65000’nin üstüne çıkmak, şehir şehir, belde belde, köy köy, mahalle mahalle, ziyaretlerimize devam edeceğiz, bizim işimiz zor değil, çünkü biz seçimden seçime halkın ayağına gidenlerden değiliz, Bartın’ın 262 köyüne defalarca gittik, onların iyi gününde kederli günlerinde yanlarında olduk, icraatlarımız ortada, çivi çakmadığımız bir köy kalmadı, ancak yapacak daha çok işimiz var, halkımızın güvenini boşa çıkarmadık, bundan sonra da çıkarmayacağız dedi.

Milletvekili Tunç’un konuşmasının ardından toplantı teşkilat mensuplarının dilek ve temennileri ve İlçe Başkanının değerlendirme konuşmasının ardından sona erdi.

Toplantının ardından Milletvekili Tunç Amasra’da Esnaf ziyareti yaptı, AK Parti ilçe binasını ziyaret etti, Amasra’daki yatırımları inceledi

Toplantı  sonrasında Milletvekili Yılmaz Tunç, teşkilat mensuplarıyla birlikte, ilçede esnaf ziyareti yaptı, Ak Parti ilçe Binasında ilçe yönetim kurulu üyeleriyle değerlendirme toplantısının ardından, Öğretmenevinin yapılacağı arazilerde ve Adalet Sarayı inşaatında da incelemelerde bulundu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SAHID OLUR 8 yıl önce

SAYIN VEKIL calışmalrdan bahsetmış 400 trılyon luk yatırımdan bahsedıyor rakam masallah cok buyukmus gıbı ızlenı yaratılmış dıger illler her anlamda gun gun yol kat ederken bız dıger ıllerden goc alar olmusuz bunun yatırımı varmı acaba sayın vekıl ve akp cvb verse tesvık kapsamında olupda devletın her ımkanındna yadalana n ışletmelerın ssk sız ıscı calıştırdıgı bartında neler oluyor bunlardan haberı varmı vekılımızın ankara ıstanbul bartın merkezde yandaş topluluklarla degıl ac susuz ekonomık acıda zorda olanların kapısına gıdılıyormu hic amasraya 200 kişi alınmas ne kadar acı tasören fırmaya alındı demek daha doğru olur .

Avatar
22 nisan 8 yıl önce

boşverin açılışı falan.başbakan nisan ayındaki termik santral mitingine gelsin...

Avatar
hasbartın 8 yıl önce

sayın vekilimiz GÖÖNDERİLMEMİŞ MEKTUPLAR MÜZİKHOLU" ndemi konuşma yapmış,habere verilen foftograf biraz anlamlı olmuş da...

Avatar
Bendeniz 8 yıl önce

Sayın AKP liler; Termik santrallar 150 senedir dünyanın hemen her yerinde çalışmaktadırlar. Sizler, bu santrallar zararlımı değilmi hala daha öğrenemediniz mi? Dünyanın herhangi bir yerinde, Amasra santralı kapasitesinde (onda biri de olur), çevresinin canını çıkartmayan bir tek santral var mı?

Avatar
FEHMİ ÖZÖREN 8 yıl önce

İŞTE KENDİ AĞZINIZLA SÖYLÜYORSUNUZ 150 SENEDEN BERİ TERMİK SANTARALLER ÇALIŞIYOR DİYE. ADAMLAR YAPILACAK YATIRIMIN GETİRİSİ NE DİR , GÖTÜRÜSÜ NEDİR ONA BAKIP HALA BU SANTARALLERDEN PARA KAZANMAYA DEVAM EDİYORLARSA,EKONMİLERİ GÜÇLENİYORSA DEMEKKİ HEPSİ MEMNUN LAR BU İŞDEN. TARİHİ BİR FIRSAT YATIRIM YAPILMAK İSTENİYOR.TABİKİ EN ZARARSIZ VE EN UYGUN OLAN YERE YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR.BARTINDAKİLER HİÇ DÜŞÜNMEZLERMİ BU MEMLEKETE DAHA BAŞKA NASIL YATIRIMLAR OLUR,BU GÖÇ EDENLER NASIL GERİ GELİR, HİÇ BU KONUDA ÇALIŞMA YAPAN YOK. YAKINDA BARTINDA CENAZE GÖMECEK ADAM BULUNMAZ GÖRÜRSÜNÜZ.BEN MEMLEKETİME YATIRIM İSTİYORUM KARDEŞİM AVUR SANAYİ DİYE BAĞIRANLAR NEDEN BU YATIRIMA KARŞILAR. HANGİ SANAYİNİN DOĞA VE ÇEVRESİNE ZARARI YOKKİ. BİRAZ MANTIKLI DÜŞÜNMEK GEREK. ZATEN Bİ ÇOK GENCİNMİZ MEMLEKTİNİ UNUTMUŞ DURUMDA. KEŞKE ON YIL ÖNCE GİTSEYDİM DİYENLERELE DOLU GURBET ELLER. GÜÇLÜ DEVLETLER ENERJİ ÜRTEREK ÖNCE EKONOMİLERİNİ SAĞLAMA ALDILAR . DAHA SONRA BAŞKA KAYNAKLARDAN ENERJİYE YATIRIM YAPTILAR.

Avatar
HASAN 8 yıl önce

SAYIN MİLLETVEKİLİMİZİN SAYMADIKLARINIDA BEN SAYAYIM.BU SEKİZ YILLIK İKTİDARIMIZDA ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE PAZARLADIK.SIRASIYLA ŞÖYLE;1-TAKSAN,
2-GERKONSAN,
3-SEKA Afyon Isletmesi ,
4- SEKA Balikesir Isletmesi,
5- SEKA Çaycuma Isletmesi,
6- SEKA Kastamonu Isletmesi,
7- SEKA Aksu Isletmesi,
8- SEKA Tasucu Tersane Alani,
9- SEKA ya ait 4 tasinmaz,
10- TZD Sakarya Isletmesi,
11- THY USAS,
12- TDI Trabzon Limani,
13- TDI Dikili Limani,
14- TDI Kusadasi Limani,
15- Sümer Holding’e Ait Merinos Hali Fabrikasi,
16- SÜMER HOLDING’E Ait ERYAG,
17- SÜMER HOLDING’E Ait Adiyaman Isletmesi,
18- SÜMER HOLDING’e ait 117 adet tasinmaz,
19- KBI’ye ait 103 arsa, 89 lojman,
20- EBÜAS-MEYBUZ,
21- EBÜAS’a ait 54 tasinmaz,
22- TEKEL Kaya Tuz,
23- TEKEL’e ait 30 tasinmaz,
24- ESGAZ,
25- BURSAGAZ,
26- ETI BAKIR,
27- ETI GÜMÜS,
28- ETI KROM,
29- ETI ELEKTROMETALURJI A.S,
30- Çayeli Bakir Isletmeleri A.S,

Avatar
HASAN 8 yıl önce

SAYIN MİLLETVEKİLİMİZİN SAYMADIKLARINIDA BEN SAYAYIM.BU SEKİZ YILLIK İKTİDARIMIZDA ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE PAZARLADIK.SIRASIYLA ŞÖYLE;31- KBI Samsun Isletmesi,
32- KBI 65 adet tasinmaz,
33-DIV-HAN A.S,
34- Amasya Seker Fabrikasi,
35- Kütahya Seker Fabrikasi,
36- SÜMER HOLDING’e ait TÜMOSAN,
37- SÜMER HOLDING Malatya Isletmesi,
38- SÜMER HOLDING Bakirköy Isletmesi,
39- SÜMER HOLDING Diyarbakir Isletmesi,
40- SÜMER HOLDING Çanakkale Deri Isletmesi,
41- SÜMER HOLDING’E Ait 108 Adet Tasinmaz,
42- SÜMER HOLDING Ortadogu Teknopark A.S,
43- SEKA Karacasu Isletmesi,
44- SEKA Ankara Alim Satim Binasi Müdürlügü,
45- SEKA Ardanuç Isletmesi Varliklari,
46- TÜGSAS,
47- TÜGSAS Gemlik Gübre San. TAS,
48- TÜGSAS-IGSAS HISSELERI % 100,
49- TÜGSAS Urfa Depolari arazisi,
50- TÜGSAS’a ait 23 tasinmaz,
51- IGSAS Kütahya Gübre Varliklari ,
52- TEKEL Alkolü Içkiler San. A.S,
53- TEKEL’e ait 60 adet tasinmaz,
54- TEKEL Inegöl Kibrit Fabrikasi T.A.S,
55- TEKEL Gemlik Sun.Ip.Mües. T.A.S,
56- TEKEL Tuzluca Tuzlasi,
57- TEKEL Sekili Tuzlasi,
58- EBÜAS Samsun Soguk Hava Deposu
59- EBÜAS Manisa Kombinasi,
60- EBÜAS Manisa Arsasi,

Avatar
HASAN 8 yıl önce

İCRAATLARIMIZ BİTTİ SANMAYIN DEVAM EDİYOR;61- EBÜAS’a ait 101 adet Tasinmaz,
62- TDI ANKARA FERIBOTU,
63- TDI Samsun Feribotu,
64- PETKIM 2adet tasinmaz,
65- TEDAS 1 arsa, 1 adet trafo binasi,
66- TEDAS 1 adet tasinmaz,
67- ATAKÖY Turizm A:S,
68- ATAKÖY Otelcilik A:S,
69- ATAKÖY Marina Ve Yat Isletmesi,
70- SÜMER HOLDING Beykoz Isletmesi,
71- SÜMER HOLDING Istanbul Imar LTD.STI,
72- SÜMER HOLDING 2 adet Tasinmaz,
73- TDI Karadeniz Gemisi,
74- TEKEL Kristal Tuz Rafinerisi,
75- TEKEL Kagizman Tuzlasi,
76- TEKEL’e ait 49 adet tasinmaz,
77- TÜPRAS 2 adet tasinmaz,
78- TDI 1 Adet Tasinmaz,
79- SEKA 5 Adet tasinmaz,
80- KÖY HIZMETLERI GENEL MÜDÜRLÜGÜ (Tasfiye Edildi),
81- SSK Hastaneleri (Tasfiye Edildi),
82- SSK Eczaneleri (Tasfiye Edildi),
82- SEKA Kocaeli Fabrikasi ve arsasi
83-Sümer Holding Sarikamis Isletmesi,
84-Sümer Holding Sivas Dokuma Fabrikasi,
85- Sümer Holding Manisa Pam. Men. A:S,
86- Sümer Holding Makine Ve Teçhizat,
87- Sümer Holding 32 Adet Tasinmaz,
88- TÜGSAS Samsun Gübre Sanayi A.S,
89- Tekel 5 Adet Tasinmaz,
90- Araç Muayene Istasyonlari 1. Bölge,