Adım adım yatırımları gezdi

Milletvekili Tunç, AK Parti aday adayı Yakup Ulupınar, Merkez İlçe Başkanı Recep Ünal Çil, Ak Parti İl Başkan Vekili Bekir Sezgin, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclis üyeleri, belediye başkanları ve partililer de katıldı. İlk olarak Hürriyet Mahallesi mevkisindeki Bartın Kent Ormanı'nda incelemelerde bulunan, buranın Bartınlıların nefes alabileceği, dinlenebileceği, piknik ve yürüyüşünü gerçekleştirebileceği bir yer olacağını belirten Tunç, TOKİ konutlarının yanında bulunan ormanlık alanda uygulanan projenin Bartın için önemli bir kazanım olduğunu söyledi. TOKİ yoksul konutlarının da tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Tunç, yoksulların peşinatsız aylık 100 lira taksitle ev sahibi olabileceklerini kaydetti. Ardından Fen Lisesi, Hükümet Konağı, Kültür Merkezi, Kirazlık Köprü Barajı inşaatı ve Bartın Üniversitesi Ağdacı Kampüsü, Ömertepesi Futbol Sahası'nda da incelemelerde bulunan Tunç, "Yurt binası biten ve okul binası da son düzenlemeler yapılan Fen Lisemiz, 150 günde bitme aşamasına geldi. İktidarımız döneminde yatırımlar yıllarca beklemiyor ve hemen bitiyor. Okul, ülkeye örnek olacak bir görünümde olacaktır. Yine 1991'de il olan Bartın'da vilayet hala kaymakamlık binasında hizmetlerini sürdürüyor. Valilik Konağı'nın birkaç ay içinde hizmete açılması için yoğun gayret gösteriliyor. Bunların yanında 1993'de temeli atılan Kültür Merkezi inşaatı, birçok hükümetler görmesine rağmen bitirilememiş ve tavsiye olmuştu. Biz ikmal ihalesini yaptık, gerekli ödenekleri gönderdik, inşaat hızla ilerliyor. Bartın'ın kültür ve turizm şehri olduğunu gösterecek bu bina da Nisan-Mayıs ayında tamamlanacaktır. Tüm bu yatırımların yanında Kirazlık Köprü Barajı inşaatı da tüm hızıyla sürüyor. Hedefimiz, her alanda Bartın'ı büyütmektir. 2011, yatırımların hızlandığı, yeni projelerin hayata geçirildiği bir yıl olacaktır."

ARAÇ İÇİNDE MİKROFONLA BİLGİ VERDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, gazetecilerle birlikte Bartın'da devam eden kamu yatırımlarını gezdi. Partililerin de katıldığı ve otobüsle yapılan gezide Tunç, hem araç içinde mikrofonla hem de inşaat bölgelerinde yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tunç, yine sabah saatlerinde başlayan ve yoğun-yorucu bir günün ardından da geziye katılan gazetecilere teşekkür etti. İleriki günlerde beldelerde sürdürülen yatırımlar için de program organize edeceklerini ifade eden Tunç, "Hedefimiz, her alanda Bartın'ı büyütmektir. 2011, yatırımların hızlandığı, yeni projelerin hayata geçirildiği bir yıl olacaktır" diye konuştu.

BARTIN KENT ORMANI

Varol Otel önünden başlayan gezinin ilk durağı TOKİ mevkiindeki Bartın Kent Ormanı oldu. Giriş kapısı yapılan, çocuk oyun grupları konulan alanı gezen Tunç, "Milletvekili Yılmaz Tunç, Kent Ormanının Bartınlıların nefes alabileceği, dinlenebileceği, piknik ve yürüyüşünü gerçekleştirebileceği, çoluk çocuk ailece eğlenebileceği bir yer olacağını söyledi. TOKİ konutlarının yanında bulunan ormanlık alanda uygulanan projenin Bartın için önemli bir kazanım olacağını belirten Tunç, Bartın şehir merkezine çok yakın ve şehre hakim bir tepeden bakan ormanlık alanın kent ormanı düzenlemesi için çok uygun bir alan olduğunu ifade etti. Bartın Kent Ormanı'nda seyir terasları, yağmur barınakları, gözlem kuleleri, kamelyalar, çocuk oyun alanları, sportif amaçlı ahşap ekipmanlar, tuvalet, bilgilendirici panolar, oturma bankları ve yürüyüş patikaları yer alacak.

TOKİ YOKSUL GRUBU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve gazetecilerin ikinci durağı TOKİ yoksul grubu konutları oldu. Tahsis edilen arsa üzerinde 192 adet konut ve 1 adet sosyal tesis alt yapı ve çevre düzenlemesi inşaatının ihalesinin 15 Mart 2010 tarihinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini belirten Milletvekili Tunç, "Hiçbir sosyal güvencesi ve geliri olmayan, hayatta ev sahibi olması mümkün olmayacak kişilerin bu şekilde ev sahibi olmaları sağlanacak. Geçen yıl Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan yoksul konutu projesi kapsamında yapılan konutlar, hiç peşinatsız, 100 lira taksitle satılıyor. Konutlar, Valilikler tarafından belirlenen ve hiçbir sosyal güvencesi ve geliri olmayan yoksul vatandaşlara satılıyor" dedi. AK Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, konutların 1 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluştuğunu, ayrıca projede ortak kullanım alanlarının da bulunduğunu söyledi

FEN LİSESİ İNŞAATI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Fen Lisesi Yurt inşaatında da incelemelerde bulundu. Milletvekili Tunç, "Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Bartın'ı bir eğitim şehri yapıyoruz" dedi. Tunç, "Bağışlanan bu arsa üzerinde 6 milyon liralık bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Fen Lisesi Bartın'ın eğitim kalitesini artıracak. Geçen yıl üniversite sınavlarında yerleştirme alanında Bartın Türkiye'de ikinci sıraya yükselmişti. Bu başarıları kalıcı hale getirmek için çalışıyoruz. Yurt binası biten ve okul binası da son düzenlemeler yapılan Fen Lisemiz, 150 günde bitme aşamasına geldi. İktidarımız döneminde yatırımlar yıllarca beklemiyor ve hemen bitiyor. Okul, ülkeye örnek olacak bir görünümde olacaktır" dedi.

HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATI

Milletvekili Tunç, Bartın'ın kısa bir süre sonra Hükümet Konağına kavuşacağını, inşaatın çevre düzenlemesinin yapıldığını, iç donatımının ardından hükümet konağının açılışa hazır hale geleceğini söyledi. Milletvekili Tunç, Hükümet Konağına gereken önemi verdiklerini ve gerekli olan ödenekleri sağlandıklarını, son olarak ta geçen ay 1 milyon lira ödeneğin Bayındırlık Müdürlüğüne gönderildiğini ve programdaki süresinden önce inşaatı tamamlayacaklarını söyledi. Tunç, "1991'de il olan Bartın'da vilayet hala kaymakamlık binasında hizmetlerini sürdürüyor. Valilik Konağı'nın birkaç ay içinde hizmete açılması için yoğun gayret gösteriliyor. Hükümet Konağının açılışını, Bartın'daki diğer kamu yatırımlarıyla birlikte toplu olarak önümüzdeki aylarda Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan katılımı ile gerçekleştireceğiz" dedi.

BARTIN ÜNİVERSİTESİ VE ÖĞRENCİ YURDU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesinde de incelemelerde bulundu. Fakülte sayısının 5'e yükseldiğini belirten Tunç, Bartın Üniversitesi'nin 1200 dönümlük yeni kampüs alanın kamulaştırma çalışmalarının da tamamlandığını, imar planı çalışmalarının da sonuçlandırıldığını söyledi. Bartın Üniversitesi için 500 kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdu inşaatını başlatıp 8 milyon TL. harcayarak yapımını kısa sürede tamamladıklarını belirten Tunç, 1000 kişilik Yüksek öğrenim öğrenci yurdu için de 26.000 metrekarelik arsayı Yurtkur'a tahsis ettiklerini söyledi. Bartın Üniversitesinin kısa süre içerisinde önemli gelişmeler kaydettiğini, yeni kampus alanındaki binaların inşasına da yakında başlanacağını ve Üniversitenin 20 bin öğrenci hedefine hızla koşacağını belirtti.

KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, temeli 1993 yılında atılan ve ödenek yetersizliğinden dolayı bitirilemeyen Kültür Merkezi inşaatının tamamlanması için gayret gösterildiğini söyledi.  Bünyesinde konferans salonları, sergi salonları ve kültür amaçlı mekanları bulunan Kültür Merkezinin gelişen ve büyüyen Bartın'da büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini kaydeden Tunç, inşaat için ödenek sorunlarının artık kalmadığını, 2011 yılının mart veya nisan aylarında inşaatın tamamlanabileceğini söyledi. Tunç, "1993'de temeli atılan Kültür Merkezi inşaatı, birçok hükümetler görmesine rağmen bitirilememiş ve tavsiye olmuştu. Biz ikmal ihalesini yaptık, gerekli ödenekleri gönderdik, inşaat hızla ilerliyor. Bartın'ın kültür ve turizm şehri olduğunu gösterecek bu bina da Nisan-Mayıs ayında tamamlanacaktır" dedi.

ÖMERTEPESİ FUTBOL SAHASI

Milletvekili Tunç, Ömertepesi futbol sahasının Bartın Amatör Kulüpleri için çok önem arz ettiğini, yıllardır toprak sahada ve çamurun içerisinde maç yapan amatör takımlarının bu çilesinin son bulduğunu ve suni çim sahada maçlarını çok daha rahat gerçekleştirdiklerini söyledi. Ömertepesi futbol sahasının çim saha haline getirilmesi Bartın spor kamuoyunda uzun süre tartışıldığını kaydeden Tunç, "Bu futbol sahası 600 bin liraya mal oldu. Sahamızda aydınlatma ve tribün ile ilgili çalışmalar da sürüyor. Işıklandırmanın ardından gece maçları da yapılabilecektir. Bartın FİFA standartlarında bir sahaya kavuştu. Bu tesislerimizin ilçe ve beldelerimizde de çoğalması için çalışıyoruz" dedi.

KİRAZLIK KÖPRÜ BARAJI

Milletvekili Tunç'un inşaatı devam eden kamu yatırımları içinde incelemede bulunduğu son durak Kirazlık Köprü Barajı oldu. Burada şantiye şefi Hasan Tolgay ve diğer yetkililerden detaylı bilgiler alan Tunç, "Baraj taşkın önlemenin yanında, enerji üretimi ve sulu tarım içinde hizmet verecek. Kirazlık Köprü Barajı'nda da son yıllarda önemli gelişmeler yaşandı. Baraj yıllardır yol nedeniyle bir türlü bitirilemiyordu. Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu temmuz ayında Bartın'a yaptığı ziyarette baraj yolunun önümüzdeki yılın haziran ayının sonuna kadar bitirileceğini belirtti.  Bu proje bittiğinde de 2 bin 300 hektarlık bir alan modern sulama yöntemleriyle sulanacak. Tabi baraj ile birlikte Bartın-Apdipaşa yolunun 17. ve 24. kilometreleri arasındaki yol güzergahı baraj altında kalacak. Taşkın koruma, enerji ve tarımsal sulama amaçlı barajımızdaki inşaat çalışmaları her yıl arttırdığımız ödeneklerle hızlandı. Barajımız için bu yıl içinde de gerekli ödenekler gönderilecektir. Hedefimiz, her alanda Bartın'ı büyütmektir. 2011, yatırımların hızlandığı, yeni projelerin hayata geçirildiği bir yıl olacaktır" diye konuştu.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Yılmaz Tunç
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bartınlı 8 yıl önce

Yılmaz Tunç Bartın milletvekili adaylığı için listede yer bulamayacağının nihayet farkına vardı ve veda ziyaretlerine başladı :):)

Avatar
yurttaş 8 yıl önce

Toki artık ev yapımını bıraktı futbol sahası yapmaya başladı birde kendi cebinden yaptırmış gibi siyaset yapmaya başladı.Neyse fazla lafa gerek yok

Avatar
Toki köprüsü platformu 8 yıl önce

SAYIN VEKİL ,TOKİ KÖPRÜSÜNÜ AĞZINA BİLE ALMIYIRSUNUZ.KENT ORMANI GÜZEL VE YENİ KONUTLAR YAPILIYOR.FAKAT BU KADAR YOĞUNLUĞU ORDUYERİ KÖPRÜSÜ KARŞILAMAZ.AKŞAM SAATLERİNDE ORDUYERİ KÖPRÜSÜNÜ BİR KULLANIN NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ ANLARSINIZ.SİZ TOKİDE SİYASET YAPACAĞINIZA TOKİ BAŞKANI BAYRAKTARDAN TOKİYE KÖPRÜ İÇİN UĞRAŞIN.

Avatar
mıstık 8 yıl önce

Vay beee. Helal. Bartın çağ atlamış. Avrupa kenti olmuşuz da farkında değiliz!!!!!

Avatar
nankör 8 yıl önce

fotoğrafa baktımda il başkanı yakışmış millet vekilinin yanına yani kıral öldü yaşaşın kıral ne diyelim insanoğlu yaratılış gereği nankördür yakupbeyde eski yani il başkanlığına onu taşıyan insanların yanınımı gitti yoksa orayada gidemez gitmek için yüz gerek ama iyi oldu teşkilat rahatladı

Avatar
Erdal Babür 8 yıl önce

Şahsınızda tüm teşkilatınızı kutluyorum. Laf yapanlar iş yapamazlar geçmişini unutan geleceğini göremez. Aynası iştir kişinin sözü sizsiniz, takdir ve şükranlarımı sunuyorum,saygılarımla.

Avatar
mustafa m. 8 yıl önce

yıllar önce bu yatırımların sadece biri için devlet törenleri yapılırken şimdi gezmekle, saymakla başedilmiyor. Hepsi de birbirinden büyük ve bartının geleceği için önemli yatırımlar. Fotoğraflar neyin olduğunu gösteriyor. Çamur atmaya gerek yok. Ayrıca vekilinde gazetecilerle birlikte aynı otobüste olmasını şık buldum.