Ak Parti Adayları Aday Tanıtım Töreninde

Ak Parti 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde listeye aldığı 550 milletvekili adayını Ankara Arena Spor Salonu'nda kamuoyuna tanıttı.

81 ilden yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı tanıtım törenine Bartın'dan Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç ve Mustafa Yelkenci'nin yanı sıra İl Başkanı Hüseyin Manav, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, Teşkilat Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz ile Seçim İşleri Başkanı Regaip Bayraktar katıldı.

Aday tanıtım töreninden önce Başbakan Ahmet Davutoğlu okuduğu seçim beyannamesinde 'İdari yapının başkanlık sistemi çerçevesinde yeniden düzenlenmesini gerekli görüyoruz. Başkanlık sistemi yetki karmaşasını giderecektir' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Amerika'dan ithal alkış propagandalarıyla, kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor. Herkes alkışlıyor. O konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 'AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Selam olsun, milletimizin kudret ve şefkat öncüsü gönül fedailerine selam olsun. Selam olsun, insanlığın merhamet, adalet ve vicdan sözcülerine selam olsun. Selam olsun AK Parti kadrolarının gönül fedailerine, dava erlerine selam olsun. AK Parti kadromuzun değerli neferleri bugün sizlerin huzurunuzda sadece bir genel başkan olarak değil, sıradan bir nefer gibi beyaz kefenimi giymiş Alparslan gibi çıkıyorum. Bundan sonra bu davanın Başbakan daha da önemli AK Parti davasının bir neferi olarak huzurunuzdayım. 7 Haziran'a kadar hiçbir ayrım gözetmeden sizlerle birlikte omuz omuza yürümenin şerefini, onurunu hayatımın en büyük şerefi ve onuru olarak görüyorum. Biz, son 13 yıl içinde birçok kez milletimizin huzuruna vardık, kıyama kalktık ama hiçbir baskıya boyun eğmeden kararlı bir şekilde yolumuza devam ettik" dedi. Başbakan Davutoğlu’nun sözleri "Başbakan Ahmet Davutoğlu" sloganlarıyla kesildi.

"Bu seçimlerde, seçim meydanlarında bu kadrolarıyla liderlik yapmış kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ı selamlıyorum" diyerek konuşmasına devam eden Davutoğlu, "Dün gece kendisiyle bir telefon görüşmesi yaptım. Sizlere onun da selamını iletiyorum. Şimdi bu miras üzerine bu şanlı başarıların arkasında yeni bir meydana, seçim meydanına, sandığa ve yeni bir zafere yürüyoruz. Yeni zaferimiz şimdiden hayırlı ve mübarek olsun. Bu dava da bize onun emanetidir. Bu salonda yaptığımız olağanüstü kongrede söyledim 'Bizim davamız vefa, erdem, ahlak davasıdır. Siyasi ve ekonomik rant davasıdır. Bu emaneti yettiğince gelecek nesillere taşıyacağız" diye konuştu.

"DAVA ÖNCÜLERİMİZİ SELAMLAMANIZI İSTİYORUM"

Davutoğlu, “AK Parti bir gönül hareketi olduğu kadar aynı zamanda bir erdemliler hareketi. Kurucu Genel Başkanımız bu harekete 'erdemliler hareketi' demişti. AK Parti kadroları her aşamada erdemliler hareketi olduğunu ortaya koydu. Parti içinde ihtilaf çıkacak diye bekleyenler oldu. AK Parti kadrolarını bir erdemliler hareketinin neferi olduğunu gösterdi. Sizden bir ricam var, üç dönemi bitmiş olmakla birlikte tek bir kırgınlığı olmayan dava öncülerimizi, ağabeylerimizi ayağa kalkarak selamlamanızı istiyorum. Bu erdemliler hareketinin öncüleri var ya bize güzel bir örnek oldular. AK Parti'nin davasının bir neferi olarak her birine şükran ve minnetlerimiz sunuyorum. Onlar sadece kısa bir ara verdiler, partimizin her bir kademesinde çalışmaya devam edecekler” dedi.

"HİÇBİR KARDEŞİMİZ LİSTE DIŞI DEĞİLDİR"

'Liste dışı kalmak' gibi bir tabirin olduğunu anlatan Davutoğlu, "Allah şahit ki hiçbir kardeşimiz liste dışı değildir. Onlar bu davayı omuzlayarak en zor şartlarda, kumpasların, sabotajların olduğu dönemde bu bayrağın davasını yücelttiler. Bu birlik, beraberlik sadece AK Parti'nin değil Türkiye'nin de kaderini şekillendirecek beraberliktir. AK Parti, erdemliler hareketi olmak yanında 'milli irade' hareketedir. Önümüze çok mayın koydular. Genel Başkanımızı yasaklayarak mayınlar koydular. O provokasyonları yapanlar şu anda beddua odalarında baş başalar. Biz, bu topraklar için döktüğümüz terin karşılığında bu topraklarda canımızı feda etmek gerekirse bu topraklarda canımızı feda edeceğiz. AK Parti kadroları ayaktayken hiç kimse bir daha mili iradeye kumpas kurmaya cesaret edemeyecek" şeklinde konuştu.

"SEÇİM ŞARKISINA İTHAFEN SÖYLÜYORUM"

"Seçim şarkısına ithafen söylüyorum" diyen Davutoğlu’nun, "Mili iradeyi korumaya var mısın? Talimatını yurtdışından alanlara karşı biz bu ülkenin çocuğuyuz demeye var mısın? Küresel güç demeye var mısın? Adalet, vicdan, erdem demeye var mısın" sözleri üzerine salondan 'Evet' sesleri yükseldi. Bunun üzerine Başbakan Davutoğlu, "Siz varsanız biz de varız, varolacağız" karşılığını verdi. AK Parti hareketinin bir kalkınma hareketi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Sizleri her yerde meydanlarda görmek istiyorum. Maltepe meydanından korkup Kartal'a sığınanlar meydan nedir görsünler. Meydanları titretmeye, meydanlara çıkmaya var mısın? Hakkari'yi, Edirne'yi ayağa kaldırmaya var mısın? Siz varsanız biz de varız. Bu kalkınma sadece ve sadece fiziki kalkınma değildir. İkinci atılım hamlesidir" dedi.

"BU BEYANNAMENİN ODAĞINDA İNSAN ONURU VARDIR, BU BİR İNŞA BEYANNAMESİDİR"

Seçim beyannamesinin odağında 'insan onuru' olduğunu söyleyen Davutoğlu, her bir vatandaşın bu kalkınma döneminde insan onuruna yaraşır hayat sürmesi için gerekeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi. Bunun bir inşa beyannamesi olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Biz tarihi hareket olarak, erdemliler hareketi, milli irade hareketi, adalet, kalkınma hareketi olarak ortaya vizyon koyarken CHP, HDP, MHP neler yapıyor. CHP, şimdi alkışlayan, konuşamayan ama birilerinin alkışıyla konuşan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bizim kapsamlı seçim beyannamemiz, yeni toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? Amerika'dan ithal alkış propagandalarıyla, kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor. Herkes alkışlıyor. O konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor. Bizim sözümüz var, biraz sonra açıklayacağımız seçim beyannamesi ve toplumsal sözleşmesinin arkasındayız. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Biz yapmak için inşa etmek için geldik. Sayın Kılıçdaroğlu, bizim Amerika'dan gelecek akıllara ihtiyacımız yok. Bizim ecnebi propagandalarına ihtiyacımız yok. Biz, milletin diliyle, muhabbet diliyle konuşuruz ama hakkını yemeyelim. Ben buradan Kılıçdaroğlu’nu tebrik etmek istiyorum. İlk defa bir seçim başarısına imza attı, CHP içindeki önseçimi kazandı, çok mutlu oldum. Önseçim olsa Kılıçdaroğlu hep başarılı olacak, 7 Haziran milletin seçimi milletin. Babayiğit olan o meydana çıkar. Onun babayiğitliği, yüzde 35'e kadar. En büyük hedefi yüzde 35. Ben ise sizin bir neferiniz olarak yüzde 35'i burada telaffuz etmektense, bu zilleti yaşamaktansa bu görevi bırakırdım. Biz yüzde 55'e, yüzde 60'lara geliyoruz. Hedefiniz nedir diye sordular. Bizim hedefimiz, tek ve açıktır. 77 milyonun gönlüne girmek. Hiçbir vatandaşımızın bize gönlünün kapandığına inanmıyorum. Sen yüzde 35 hayalleriyle uğraş. Bizim hayallerimize ulaşamazsınız. Bizim ulaştığımız hiçbir gerçeğe senin hayallerin ulaşamaz, çünkü çıktığın meydanda dahi heyecanın küçük ama en önemlisi Kılıçdaroğlu gönlün küçük. Almıyor milleti. Onun için onlarca vilayette CHP milletvekili çıkaramıyor. Duysun Kılıçdaroğlu, Türkiye'de yaşayan her bir kardeşimizin gönlüne girmeye var mısınız?” diye sordu.

“BUKALEMUN SİYASETİNİ BIRAKIN”

HDP’yi de eleştiren Davutoğlu, "İstanbul'da konuştuğunda barış güvercini ama Ağrı'da, şiddetin sözcüsü, terörün sözcüsü Demirtaş'a sesleniyorum. Bukalemun siyasetini bırakın. Ne söylerseniz söyleyin ama ikiyüzlü siyaseti bırakın. Bilin ki Başbakan olduğumuz kadar AK Parti'nin baş neferiyiz. HDP ve Demirtaş'a sesleniyorum, tavrınız açık ve net olsun. Diyarbakır’daki kardeşlerimizin oylarını çalarız diyorsanız, o kardeşlerimiz son 13 yıl içinde Türkiye'nin nereden nereye geldiğini biliyorlar. Demirtaş, bu silahlı teröristlere seçim sandığını sabote etmek isteyen demokrasi düşmanlarına bir şey söyleyemiyor. Bizi kongre yapmakla suçluyor. Buradan çağrıda bulunuyorum, HDP demokratik siyasi partiyse çıksın ve desin ki seçim kampanyaları sürecinde hiçbiri silahlı baskıyı kabul etmiyoruz desin. Teröristlerin yaptığı baskı çalışmalarına karşıyız desin. O zaman barışta anlaşırız. Bilsinler biz de 6-7 Ekim olaylarından ders aldık. 6-7 Ekim olaylarından bu Demirtaş aynı hainliği yapmıştı. Bilsinler ki seçim sandığının güvenliği her ne pahasına olursa olsun sağlayacağız. Güvenlik güçlerimiz ne tedbir gerekiyorsa bu tedbiri alacaktır. Türkiye'nin her köşesinde her yer seçim tam bir güvenlik içinde yapılacaktır. Demirtaş ve ekibine bir kez daha sesleniyorum, çıkın siyaset ve demokrasi ile ilgili tavrınızı bir kez daha ortaya koyun. Her ne pahasına olursa olsun sandıkları teröristlere teslim etmemeye var mısınız? Sandıkların başında nöbet tutmaya var mısınız" ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU SON OLARAK BAHÇELİ'YE SESLENDİ

Son olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenen Başbakan Davutoğlu, "Bahçeli'nin hesabı şu oldu her bir seçim öncesinde, acaba şehit haberleri gelir de tepki oylarıyla toplar mıyım? Tepki oylarıyla değil vizyonla çıkın meydana" dedi. HDP'nin bir proje olarak gündeme getirildiğini belirten Davutoğlu, CHP'nin Amerika'dan reklamcı getirdiğini ifade etti. Davutoğlu, AK Parti ve Türkiye'ye karşı kurulan tuzaklara Papa'nın da katıldığını ifade ederek, "Tarihi olayları konuşmaya hazırız, her türlü muhasebeyi yapmaya hazırız ama tarih üzerine milletimize hakaret ettirmeyiz. Tarihi tartışmalar üzerinden Türkiye’de şantaj yapılmasına izin vermeyiz. Bize her yer Türkiye. Dünyanın her yerinde Türkiye'yi ve aziz milletimizi savunmaya var mısınız?" diye sordu.

“YENİ TÜRKİYE SÖZLEŞMESİ’Nİ SİYASİ PARTİLER, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA TAKDİM EDİYORUM"

Yeni Türkiye Sözleşmesi'ni bütün vatandaşlara sesleniş olarak okuyacağını belirten Davutoğlu, "Siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, 2023'e girerken Yeni Türkiye Sözleşmesi’ni onlara takdim ediyorum. İşte AK Parti'nin 2023 Yeni Türkiye Sözleşmesi. Bu sözleşmeyi buradan bu kürsüden okuyacağım. Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Bahçeli’ye çağrıda bulunacağız. Diyeceğimi ki; eleştirisini bildirin ya da kendi sözleşmenizi çıkarın. Ta ki ortak bir vizyonda anlaşalım. Bizim yeni Türkiyemiz insan onurunun hakim olduğu bir Türkiye" dedi. Daha sonra 100 maddeden oluşan Yeni Türkiye Sözleşmesi'ni okuyan Davutoğlu, "Bismillah diyerek, ecdada borcumuz olarak, bütün partilere bir çağrı, davet olarak okuyorum. Ya Allah ya Bismallah" diyerek sözleşmeyi okudu.

ŞENTOP: "7 HAZİRAN SEÇİMİ HERHANGİ BİR SEÇİM OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise, Türkiye'nin tarihi seçimine 52 gün kaldığını belirterek, adayların tanıtımı ve seçim beyannamesinin ilanı için toplandıklarını ve 2 aylık titiz bir çalışmayla 81 ilde milletvekili adaylarının belirlendiğini söyledi. 6 bin 223 adayla tek tek görüşerek hepsini değerlendirme imkanına sahip olduklarını söyleyen Şentop, Başbakan Davutoğlu başkanlığında bazı günler 19 saati bulan çalışmayla adayların tespitinin yapıldığını belirtti. Bu adaylar arasında seçim yapmanın güç olduğunu söyleyen Şentop, zor bir işi büyük bir titizlikle gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade etti. 7 Haziran 2015 seçimlerinin siyasi tarihin en önemli seçimleri haline geldiğini vurgulayan Şentop, 7 Haziran seçiminin herhangi bir seçim olmaktan çıkmış, ülkenin kaderinin belirleneceği seçim haline döndüğünü dile getirdi.

AYNA GRUBU’NDAN ’BEN TÜRKİYE’YİM, YENİ TÜRKİYE’ ŞARKISI

Ayna grubunun hazırladığı ’Ben Türkiye’yim, Yeni Türkiye. Biz Türkiye’yiz, ’Yeni Türkiye" seçim şarkısı eşliğinde vatandaşlara kırmızı karanfil dağıtıldı. Davutoğlu, vatandaşları eşi Sare Davutoğlu ile selamladı. Uğur Işılak’ın hazırladığı ’Söyle var mısın?’ şarkısı da Davutoğlu’nun vatandaşları selamlaması sırasında dinletildi.

İşte şarkının sözleri:

Mazlumun boynuna muhteşem bir mazi
Bütün bu cihanda özgürlüğün nefesi
Gazze, Somali Bosna kalbimde
Kafkasya, Kerkük kardeş benimle

Ben Türkiye'yim büyük Türkiye
Ben Türkiye'yim yeni Türkiye
Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye
Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye

İHA

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hedef 5 yıl önce

Hedef değil artık gerçek ak parti 2 diğerlerine bi şey kalmadı