Ak Parti Adayları Tanıtım Töreninde

Ak Parti Bartın Milletvekili adayları Yılmaz Tunç ve Ahmet Bensiz Ankara'da düzenlenen aday tanıtım törenine katıldı.

Ankara Arena Spor Salonu'nda düzenlenen tanıtım törenine Milletvekili adayları Yılmaz Tunç ve Ahmet Bensiz ile İl Başkanı Hüseyin Manav ve çok sayıda partili katıldı.

Başbakan Davutoğlu: 'İlk günkü aşkla haydi bismillah'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili aday tanıtım toplantısında konuştu. Davutoğlu, "İlk günkü aşkla haydi bismillah" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonu’na eşi Sare Davutoğlu ile geldi. Adaylar, kendileri için ayrılan bölümde yerlerini aldı. Davutoğlu, salona girişinde ’Davutoğlu, Ahmet Hoca’ şarkısıyla girdi. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, salondaki vatandaşları kırmızı karanfillerle selamladı.

Öte yandan, AK Parti’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nde delegelerin bulunduğu bölüm, bir platform aracılığı ile yükseğe çıkarılmıştı. Aday tanıtım toplantısında ise, milletvekili adaylarının bulunduğu bölüme platform konulmadı.

AK PARTİ MEYDANA ÇIKTI MI BİR TEK FİRE VERMEZ

İlk günkü aşkla son nefese kadar yürüyeceklerini belirten Başbakan Davutoğlu "AK Parti'nin içinden Cumhurbaşkanı çıkarmayacağız diyerek toplandılar. Bizi hiçbir zaman durdurumadılar. Tuzak ve provokasyonlar boşa çıktı. Şimdi yeni bir seçim yeni bir aday listesiyle onurla yürürken, demokrasiyi milli iradeyi egemen kılmaya var mıyız!" dedi.

Davutoğlu,"7 Haziran seçimleriyle 258 milletvekili almışken olamamamızın sonucuyla siyasetin AK Parti olmadan Türkiye'de siyasete dizayn da şekil de verilemez. Türkiye'de siyasetin omurgası AK Parti'dir. AK Parti meydana çıktı mı bir tek fire vermez." şeklinde konuştu.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEKTİR

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti: "Bu vatanın birliği ve beraberliği, milletin huzuru için operasyonlar sonuna kadar devam edecektir. Şehitlerimizin emanetine kimse ihanet edemeyecektir. Halkı 7 Haziran seçimlerinde belli iradaeye set çekmeye çalışan bütün terör odakalrı huzur ve demokrasi, operasyonları kapsamında yerle bir edilmektedir. Buradan Doğu ve Güneydoğu'daki kardeşlerime sesleniyorum bu operasyonların tek sebebi terör örgütüdür. Türkiye'nin her yerinde terörle mücadele devam edecektir. "

İLK GÜNKÜ AŞKLA HAYDİ BİSMİLLAH

"Gelin koalisyon kuralım dedik hayır dediler, azınlık hükümetine destek verin dedik hayır dediler. Türkiye karanlık odakların karşısındayken biz bir an bile tereddüt etmedik. Milletimimizin huzur içinde 1 Kasım seçimlerine gitmesi için gereken her şeyi yaptık. İlk günkü aşkla haydi bismillah demeye var mıyız?

Bugün aramızda bulunan 550 adayımız 78 milyonu temsil ediyor. AK Parti'den aday olmak bir davada gönül adamı olmanın tescilidir. Aday olamamış arkadaşlarımızdan aday olmuş gibi çalışmaların istiyorum. Sakın ola ki bazı hatalar ve eksikliler olduğu için aday gösterilmedik gibi bir hisse kapılmasın, hepiniz görevlerinizi yerine getirdiniz. Teşekkür ediyorum sizlere. Sizler aday listelerinde değil gönlümüzün en derinlerindesiniz.

AK Parti hareketi Türkiye'deki her türlü dışlamayı yok sayarak yola çıktı. Üslübumuzda siyasi nezakete aykırılık olmadı, olmayacak. Onlara şiddet bize rahmet ve bereket yakışır. 4 Ekim'de seçim beyannamemizi açıklayacağız. 1 Kasım seçimlerine giderken şiddete ve teröre karşı ortak bir tutumda bulunalım. Deklarasyon için bir araya gelelim. Siyasiler teröre karşı ortak deklarasyon yayınlasın.

Çevre kirliliğini azaltmak için seçim örgütlerinin dışında bayraklama yapmayalım. Eğer bu çağrımıza diğer partiler cevap verirse 1 kasım seçimlerine sukünet içinde gideriz. Millet ne derse 1 Kasım'da ona evet diyelim. İlk günkü aşkla haydi bismillah diyelim."

Davutoğlu'dan milletvekili adaylarından üç rica

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni dönemde görev alacak milletvekili adaylarından 3 ricada bulundu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni dönemde görev alacak milletvekili adaylarından 3 ricada bulunarak, "Birincisi siyasetimizin felsefesi milletle birlikte siyaset yapmaktır. İkincisi, 7 Haziran seçimlerinde bir iç muhasebe yapacağımızı söyledik. İkincisi, milletimizden aldığımız mesajda, bir erdemliler hareketi olan AK Parti hareketinin yürüyen timsali olacaksınız. Üçüncü olarak, bütün kutuplaştırıcı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletimizin her bir ferdini kucaklamanızdır" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen 1 Kasım Seçimleri Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada, 8 Haziran sabahından itibaren Türkiye'de blok tartışmasının başladığına dikkati çekerek, "Bu blok tartışmalarına karşı 258 yiğit adam dimdik durdu, 258 arkadaşımı tek tek tebrik ediyorum. TBMM Başkanlık seçiminde bütün partiler fire verirken son derece ahlaki tutumla hiçbir pazarlığa girmedi. 258 oyla değerli Başkan Adayımız İsmet Yılmaz'ı destekledi, işte AK Parti farkı bu. AK Parti erdemliler hareketidir. Hiçbir gizli pazarlığa iradesini teslim etmemiştir" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Teröre sırtını veren HDP zihniyetine karşı, onları destekleyenlere karşı 23 Temmuz'da başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonları halkımızın kamu düzenini ihdas edene kadar devam edecektir. Bu vatanın birliği ve beraberliği, milletimizin huzurluğu, demokrasimizin hakim kılınması için başlattığımız huzur ve demokrasi operasyonu başarıya ulaşana kadar sonuna kadar devam edecektir. AK Parti kadroları iktidardayken bu milletin huzurunu tehdit edemeyecek, şehitlerimizin emanetine kimse ihanet edemeyecektir."

Kandil ve çevresindeki bütün kampların yerlebir edildiğine dikkati çeken Davutoğlu, şunları söyledi:
"Halkı zulüme, milli iradeye set çekmeye çalışan bütün terör odakları şu an huzur ve demokrasi operasyonuyla tam anlamıyla yerle bir edilmekte, etkisiz kılınmaktadır. Buradan Doğu ve Güneydoğu'daki kardeşlerime sesleniyorum, bu operasyonların tek hedefi terör örgütüdür. Türkiye'nin her santimetrekaresinde, her ilinde, mahalle, sokağında, mezrasında kamu düzeni tesis edilene kadar terörle mücadelemiz devam edecek."

Demokrasinin bütün kurumlarıyla işletileceğini anlatan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "7 Haziran seçimlerinden sonra Kılıçdaroğlu blok, HDP Eş Başkanı teröre sırtımızı dayadık, Bahçeli, Türkiye'nin yönetme sorumluluğunun gereklerini reddederek herşeye 'hayır' dedi. Zannettiler ki AK Parti Türkiye'yi yönetme konusunda bir şekilde tereddüt eder. Türkiye'yi yönetme sorumluluğundan bir an bile feragat eder miyiz? Biz, blok siyasetine karşı, teröre, yönetme sorumluluğundan kaçanlara karşı Türkiye'nin son 3 ay içindeki bütün sorunlarına doğrudan ve etkiden müdahalede bulunduk hem de milletimizin 1 Kasımda huzur içinde seçimlere gitmesi için gerekli adımları attık. Bu 3 ay içinde AK Parti'nin etkin çalışması olmasıydı bazı odaklar teröre sırtını dayayarak, Türkiye'de kaos ortamı yaratacaklardı. Milli iradeyi hakim kılmaya var mıyız? Önümüzdeki 40 gün içinde geceyi gündüze katarak çalışmaya hazır mıyız? Tek başına iktidar olma konusunda ilk günkü aşkla 'Haydi Bismillah' demeye var mıyız? 3 bin 667 aday adayı arasında 550 adayımız sadece bulundukları yerleri değil aynı zamanda 78 milyonu destekliyorlar. 3 bin 667 adaya da tek tek teşekkür ediyorum. Her biri bizim için kıymetlidir. Onlardan aday adaylarımızdan aday olmuş gibi çalışmaları ricasında bulunuyurum. 258 milletvekili arasında bulunup bugün adaylarımız içinde olmayan kardeşlerimize sesleniyorum, sakın ola ki kendilerinde bazı eksiklik olduğu gibi bir kanaate kapılmasınlar. Bütün bu arkadaşları bir kez daha tebrik ediyorum."

Davutoğlu'nun bu sözleri demesi üzerine vatandaşlar teşekkür alkışıyla ayağa kalkıp 258 milletvekilini ayakta selamladı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN 3 RİCADA BULUNDU

Başbakan Davutoğlu, seçim döneminde bazı özel ricaları olduğunu belirterek şunları söyledi: "Birincisi siyasetimizin felsefesi milletle birlikte siyaset yapmaktır. Siz milletimizin temsilcilerisiniz. Bu yürüyüşte, 'İlk günkü aşkla, haydi Bismillah' derken milletimizle bağınızı hiçbir şekilde koparmayınız. Milletimize her zaman sahip çıkın. İkincisi, 7 Haziran seçimlerinde bir iç muhasebe yapacağımızı söyledik. Milletimizden aldığımız mesajda, bir erdemliler hareketi olan AK Parti hareketinin yürüyen timsali olacaksınız. Biz de tevazu, aşk, sevda vardır. Bize kibir, şatafat yakışmaz. Her birimiz başta sizinle yola çıkmış nefer olarak ben her biriniz erdemliler hareketinin mensubu olarak siyasi ahlakın gerçek temsilcileri oldunuz"

Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Üçüncüsü AK Parti hareketi Türkiye'de her türlü ötekileştirmeyi, dışlamayı reddederek yola çıktı. Bütün kutuplaştırıcı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletimizin her bir ferdini kucaklamanızdır. Bu milletin her bir ferdi azizdir, her ferdin onuru sizin ve bizim onurumuzdur. Üslup olarak sadece ve sadece mahfiyet ve muhabbet uslübu kullanacağız. Bizi eleştirenlere en güçlü şekilde karşılık vereceğiz. Bizim üslubumuzda siyasi nezakete aykırı bir tutum olmadı, olmayacak. Üslubumuza uygun olarak hep beraber yolumuzu anlatacağız. Bırakın onlar karalasın, nefret dili kullansınlar, onlara nefret bize muhabbet dili yakışır, onlara şiddet bize rahmet ve bereket yakışır. Aşkı bitmeyen gençler, 1 Kasım'a yürümeye var mıyız?"

AK Parti'nin seçim beyannamesini 4 Ekim'de açıklayacağını belirten Davutoğlu, "Aziz gençler, değerli dava arkadaşlarım hazır mısınız? İşte, hiç yorulmayan AK Parti hareketinin mensupları burada. İnşallah, 4 Ekim'de burada seçim beyannamemizi açıklayacağız. 13 yıllık birikim üstünde şimdi nereye doğru 2023'e doğru nasıl bir yol izleyeceğimizi paylaşacağız" diye konuştu.

SEÇİM ŞARKISI ALPER KIŞ VE EBRU GÜLÇİÇEK TARAFINDAN HAZIRLANDI

Alper Kış ve Ebru Gülçiçek'in hazırladığı 'Haydi Bismillah' seçim şarkısı kamuoyuna tanıtıldı. Başbakan Davutoğlu, Alper Kış ve Ebru Gülçiçek'i sahneye gelerek tebrik etti.

İşte AK Parti’nin seçim şarkısı

AK Parti’nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için hazırladığı seçim müziği kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti, sahalara ’Haydi Bismillah’ şarkısı ve ’İlk Günkü Aşkla’ sloganıyla inecek.

Davutoğlu, sahneye gelen 550 milletvekili ile tek tek tokalaşmasının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi. AK Parti’nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için yapacağı aday tanıtım toplantısı öncesi AK Parti’nin yeni seçim müziği kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nde yeni seçim müziklerinin tanıtılması öngörülüyordu. Fakat, son dönemde artan terör olayları nedeniyle seçim müziklerinin tanıtımı bugünkü aday tanıtım toplantısında yapıldı. Seçim şarkısı, Alper Kış ve Ebru Gülçiçek tarafından hazırlandı.

AK Parti’nin seçimde kullanacağı şarkının sözleri şöyle:

"Haydi Bismillah

Aşk ile çıktık yola

Yenilendik tazelendik

Sevdalıyız bu vatana

Haydi Bismillah

Söylenecek sözümüz var

Yürünecek yolumuz var

Hep beraber yürüyelim

Haydi Bismillah

Her bir karış toprağında

Baştan başa izimiz var

Umudumuz yarınlara

Haydi Bismillah".

İHA

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TÜKENDİ 3 yıl önce

başlarken bismillah denir.
biterken değil :)

Misafir Avatar
Amasralı 3 yıl önce @TÜKENDİ

ayakta alkışlıyorum yemin ederim :)

Beğenmedim! (0)
Avatar
İsmâil kenar 3 yıl önce

Gene2 olmaz

Avatar
özbartın 3 yıl önce

yılmaz tunç bartında yeter ama maalesef ankara bartını gözden çıkarmış ki sürekli başımıza dikte ediliyor o yandaşçı bi vekil ulus ve yandaş başka bartına merkezin yatırımlarına sahip çıkıyor yazık ey halkımızzz

Avatar
Ulke sahlanacak 3 yıl önce

Daha yeni baslanildiginin eseridir. Tukenmek bi yana dursun.

Avatar
vatandaş 3 yıl önce

sayın ahmet bensiz eyvAllah ama yılmaz tunç olmadı sayın davutoğlu yenilendik diyorsunda her seçimde temcit pilavı gibi yılmaz aday gönül iki istiyor ama mümkün değil birkere ikiyi yılmaz istemiyor

Avatar
Bartinli 3 yıl önce

Bu ahmet bensiz kim? Yilmaz tunç bartin i öğrenene kadar uc dönem bitti. Yeter artik AKP dr CHP de tat vermiyor

Misafir Avatar
eğer 3 yıl önce @Bartinli

eğer ahmet bensizi bilmiyorsan zaten bartınlı deme kendine. başka bişey söylemem.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ulusku 3 yıl önce

Sayin bartinkilar yilmaz tuncu niye istemiyorsunuz bartini koyden cikardi adini duyurur bir yapti butun yatirimlar bartina yapildi biraz elinizi vicdaniza koyup oyle yorum yapin