AK Parti’nin, Bartın’ı mecliste iki milletvekiliyle temsil etmeyi hak ettiğini belirten Yakup Ulupınar “5 yıl AK Parti İl Başkanlığı  görevi yapmış birisi olarak benim için önemli olan AK Partinin 2011 yılında seçimi 2-0 olarak kazanması. Tek isteğim bu” dedi.

BAŞLANGIÇTAN BU YANA PARTİNİN  İÇİNDEYİM

2001 yılında kurulan AK Parti’nin sürekli içerisinde olduğunu ve üstlendiği görevleri layıkıyla yapmaya çalıştığını belirten AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar “İlk günden buyana birçok güzel ve başarılı çalışmaların altına imza attık. Şimdi de nasip olursa milletvekilliğine aday adayı olarak çıktık. Yine buna Genel Başkanımız karar verecek. Biz ne kadar da istesek karar onundur. Görev verildikten sonra halkımızın da teveccühüyle memleketimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Zaten teşkilatın içindeyiz. 5 yıl il başkanlığı yaptım. Birinci dönemde seçilmedim ama iki ve üçüncü dönemde kongreyle seçildim. Genel Merkeze baktığımda benim gibi böyle iki kongre devam eden il başkanı sayısı iki elin parmak sayısını bulmuyor. Sonra artık bize de sıra geldi, dedik. Tabi önce halkımız isteyecek. Halkımıza soracaklar, anketler yapacaklar, teşkilatımızın görüşünü alacaklar. Sonrada Genel Başkanımızın önüne sunulacak. Akabinde partimizin tüzüğü gereği merkezi yoklamayla aday tespiti olmuş olacak. En sonunda adaylar belli olacak” dedi.

TEŞKİLAT TEMAYÜL YOKLAMASI YAPACAK

Aday adaylarının belli olmasının ardından parti teşkilatının temayül yoklamasını yapacağını belirten Yakup Ulupınar “Aday adayları belli olunca teşkilatlarda temayül yoklaması yapılacak. Onların oylarıyla teşkilat kimi istiyor, kimleri daha üst sıralarda görmeyi arzuluyor soruları cevap bulacak. Bu temayül yoklamasına geçen dönem milletvekilleri katılmamıştı. Bu dönem il başkanları da katılmayacak. Sayın milletvekilimiz Yılmaz Tunç ile birlikte temayül yoklamasına katılmayacağım. Diğer aday adaylar katılacak” diye konuştu. Kendisinin istifa etmeden önce birtakım görüşmeler yaptığını belirten Ulupınar “Genel Merkez’de İl Başkanları olarak görüşmelerimiz oldu. Orada yetkili kişilerle de görüştük. Görüşmelerden sonra İl Başkanlığı görevinden istifa edeceğimi ve adaylığımı koyacağımı tüm teşkilat mensuplarıyla paylaştım. Onlardan destek istedim. Teşkilatta beraber çalıştığım arkadaşlarda bana destek vereceklerini söylediler. Akabinde de 15 Ocak’ta istifa edip aday adayı olarak çalışmalarımıza başladık. Bizde ona göre yola koyulduk” dedi.

TEK İSTEĞİM İKİ VEKİLİNDE AK PARTİ’DEN OLMASI

Beş yıl AK Parti İl Başkanlığı görevi yapmış birisi olarak kendisi için önemli olanın AK Parti’nin Haziran ayında yapılacak olan Genel Seçimlerde Bartın’dan iki vekil çıkarmak olduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar “Benim için önemli olan AK Partinin 2011 yılında seçimi 2-0 olarak kazanması. 2007’de kaybettiğimiz bir vekili geri alıp yeniden Bartın’ı mecliste iktidarın iki milletvekiliyle temsil etmesini istiyorum. İlk hedefimiz bu. Çünkü iktidar partisi bunu hak ediyor. Tabi bu göreve bizde talip olduk. Bu hedefin içinde bizde olursak daha iyi olur diye düşünüyorum. Olmasa bile Bartın’da seçimi 2-0 kazanıp, iki iktidar vekilini Ankara’ya göndermek olacak” diye konuştu.  Parti içinde sevilen bir sima olan Yakup Ulupınar, halk tarafından da ilgiyle karşılandığını söyledi. Devamlı halkın içinde olduklarını belirten Ulupınar, “Gittiğimiz yerlerde sağ olsunlar gerekli ilgi ve alakayı gösteriyorlar. Demek ki çalışmalarımız takdir edildi. Bundan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

ADAYLAR 10-15 NİSAN TARİHLERİ  ARASI BELLİ OLUR

Önümüzdeki günlerde TBMM’nin seçim kararı alacağını belirten Ulupınar “Komisyon bu raporu hazırladı. Salı günü meclisin gündeminde olacak. 1 Mart’ta seçim kararı alınmış olacak. Bu karara göre de 7 Mart’a kadar memurların ve Belediye Başkanı ve meclis üyeleri, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri gibi seçilmiş olanların istifa etmesi gerekecek. Daha sonra az önce bahsettiğim gibi temayül yoklamaları yapılacak. Akabinde seçimlere iki ay kala, 10-15 Nisan arası adaylar kesinleşmiş olacak” dedi. AK Parti döneminde açılışını yapamadıkları 451 tane yatırım olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar “Bunların açılışını gruplar halinde yapacağız. Bu yatırımlardan 74 tanesini açıp hizmete başlatmak için Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Bartın’a davet ettik. Bartın’a ne zaman geleceği hususunda tam günü belli değil ama Nisan ayında geleceği kesin. Yapılacak olan toplu açılış töreniyle Hükümet Konağı ve Kültür Merkezi başta olmak üzere birçok yatırımın açılışını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

SAYIN VEKİLİMİZLE UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK

AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’la birlikte 4 yıl boyunca teşkilat üyeleriyle uyumlu bir şekilde hareket ettiklerini belirten Ulupınar “Sayın vekilimiz gerçekten çok çalışkan birisi. Vekilimizin 5 dakika boş zamanı yoktur. Olunca da yakınındaki esnafa uğrar. Kahveleri ziyaret eder. Vatandaşın derdini dinler. Bu süreçte de zaten birlikte halkın içinde olduk. Seçim zamanlarında herkes ‘siyasiler geliyor, palavralarını atıp gidiyorlar’ derler. Bize hiç kimse bu şekilde diyemez. Biz hep halkın içindeydik ve onların ihtiyaçlarına çözüm bulmaya çalıştık. AK Parti kurulduktan sonra siyasette değişik bir imaj meydana getirdi. Yani eski siyasilerle bizim davranışımız aynı şekilde değil. Hiçbir zaman siyasi bir yatırım yapmadık. Biz hizmet yapalım dedik. Halkın istediği hizmetler doğrultusunda eksiklikleri tamamlayalım dedik. Onları görünce zaten halk desteğini veriyor. Bürokratlarımızla olsun, halkımızla olsun normal yapılması gereken neyse onları yapmaya özen gösterdik. Onların üzerinde durduk. Başta valimiz olmak üzere tüm bürokratlarla da uyumlu bir şekilde çalıştık. Aksaklıkları beraber giderdik” dedi.

BARTIN, AK PARTİ  HÜKÜMETİYLE İVME KAZANDI

Bartın 1991 yılında vilayet olmasına karşın 2002 yılına kadar bu hüviyeti tam olarak kazanamadığını belirten Yakup Ulupınar “Bartın 1991 yılında vilayet oldu ama bu hüviyeti tam anlamıyla kazanamamıştı. 2002 yılından itibaren Bartın il olduğunun farkına vardı. Emniyet Binamız, Vilayet Konağımız, Kültür Merkezimiz, duble yollar gibi büyük eksiklikler giderildi. Modernleşti ve gelişti. Biz Bartın’ın sorunlarını biliyoruz. En büyük sorunu işsizlik. Gerçi bu oran Türkiye ortalamasının altında. Türkiye çapında %10 iken Bartın’da bu oran %5 civarında. 8 yıllık AK Parti döneminde Bartın’a büyük hizmetler yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 tane fabrika varken bugün bu sayı 30’a ulaştı. Hala da yer arıyoruz. Büyütmeye çalışıyoruz.Yol olarak sahil yolu açacağız. Bilindiği üzere 2007 yılında Başbakanımız Doğu Karadeniz Sahil Yolunu açtı. Açılışta bu yolun Batı Karadeniz’e kadar devam edeceğini belirtti. Devam ettiği gibi buradan İstanbul’a, oradan Trakya’ya ardından Avrupa’ya kadar uzanacağımızı ifade etti. Bu bağlamda Çakraz ve Kurucaşile yollarında çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

AK Parti’nin halkın hizmeti için var gücüyle çalışan bir parti olduğunu belirten Yakup Ulupınar “İktidar dönemimiz boyunca büyük işlerin altına imzamızı attık. Halkın arz ve talepleri doğrultusunda hizmet vermeye çalıştık. Mesela, demiryolu projemiz var. Adapazarı-Karasu arası başladı. Ama demiryolunu limana bağlayıp ulaşımı sağlamak. Amasra’da bu ulaşıma dahil edilecek. Doğalgaz ihalesi yapılacak. Bir an önce doğalgazı şehir merkezinde kullanıma sokmalıyız. Hava kirliliğiyle boğuşmakta olduğumuz inkar edilemez bir gerçek. Yine milletvekilimiz doğalgazı Amasra ve Kozcağız’a da bağlamak için girişimde bulundu. Organizede büyük fabrikalarımız şu an doğalgazla çalışmakta. Bartın’ı tertemiz bir şehir yapmaya çalışıyoruz. Kültür Binamız aynı şekilde. Başbakanımız Nisan ayında açılışını yapacak. Limanımızın genişlemesi gerekiyor. Bu konuda Belediye’nin somut adımlar atması gerekiyor. Bunun yanında Bartın’ın yeni bir çevre yoluna ihtiyacı var. 90’lı yıllardan önce Davut Bey zamanında yapılan çevre yolu artık şehrin içerisinde girmiş durumda. Bu yolu büyütmek, genişletmek en iyi hizmeti verebilecek bir vaziyette yapmak lazım” dedi.

ÜNİVERSİTE BARTIN’A GÜZEL BİR HAVA VERDİ

Bartın Üniversitesi’nin kurulmasının Bartın’a ayrı bir hava kattığını ifade eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar “En büyük hizmetlerimizden birisi Bartın’a üniversite kazandırmak oldu. Gerçi 81 ilde kuruldu ama Bartın’da bu süreç çok daha hızlı yaşandı. Üniversitemiz çok çabuk gelişme gösterdi. Revaçta bir yer oldu. Kente güzel bir hava kattı. Kampus alanı da bence güzel bir yerde. Uzak falan diyorlar ama bence yanılıyorlar. Bartın’ın girişinde böyle bir alanın olması bence kente girerken biraz daha albenisini arttıracak. Yine ilçelerimizde yüksek okullar kurulacak. Kurucaşile ve Ulus’ta bunun için binalarımız hazır. Amasra’da bu hususta çalışmalarımız var” diye konuştu. Yine sportif anlamda Bartın’a büyük yatırımlar yapıldığını söyleyen Ulupınar “Ömertepesi Futbol Sahası yapıldı. Köylerimize, beldelerimize futbol sahaları kazandırıldı. Kapalı Spor Salonu’ndaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar başlatıldı. İhaleleri yapıldı. Atatürk Stadyumu’nda tribünler ve soyunma odaları bakıma alındı” dedi.

Köydes projesiyle çok büyük hizmetlerin yapıldığını dikkat çeken AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar “Köydes sayesinde köylerimizde sorunlar kalmadı. Eskiden köylümüz yol isterdi, su isterdi. Şimdi oyun parkı istiyorlar. Spor salonları istiyorlar. Artık temel hizmetler değil de sosyalliği arttıracak hizmetler talep etmeye başladılar. Biz zaten şehirde olan köyde de olmalı düşüncesine sahibiz” dedi. 

Bartın Hergün

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan 8 yıl önce

seni il başkanı yapan bugünlere gelmeni sağlayan asım beyin hiçmi hakkı yok.

Avatar
adnan 8 yıl önce

yakub agabey bartın cok seyı hak edıyor ama sen etmıyorsun

Avatar
kızgın 8 yıl önce

yakup bey millet vekili adaylığını hep yılmaz beyin varlığına bağladın yılmaz bey ne dediyse kabul ettin doslarını harcadın şimdi harcama sırası eski doslarında parti kurulduğundan bu tarafa içindeyim diyorsun ayhan sütlü il başkanı iken biz seni hiç partide görmedik yalan bari söyleme hadi bayyyyyyy.

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

senle değil

Avatar
çetin yalçın 8 yıl önce

arkadaşım bende akp içinde biri olarak sen ne yaptın bu zamana kadar yaptığım yapacağım temınatır diyorsun il yönetimini de eksi 18 lerde çalışıyor milleti küstürdün ondan sonra köy des projelerini atacaksın ortaya ali kartal yılmaz tunç birde köy desi paylaşımıyorsunuz sanki sizin marifetleriniz sen adayda olamazsın milettvekilide iyiki istifa ettinde senden kurtulduk

Avatar
Davut 8 yıl önce

Yapmış olduğu il başkanlığı döneminde her türlü yoruma açık en küçük usulsüzlükten uzak hiç bir baskı unsuru olmadan sadece Bartın için çalışan, karıncayı bile incitmekten çakinen fedekar başkan yolun açık olsun.
Siz yorumculara gelince bre insafsızlar söylediklerinize önce kendiniz inanın.

Avatar
hilmi öztürk 8 yıl önce

yakup bey sen bartına hizmet etmedin sen yılmaz tunça uşaklık ettin ama bu sefer yanıldın yılmaz tunç bu sefer senin milletvekili adayı olmaman için elinden geleni yapacak çünkü orda burda ali kartal ikinci sıra aday olacak diyormuş hemde hastane başhekiminin yanında konuşmuş sen birilerin il başkanı olurken kullanırsan yani asım kula senide biriler muhakak kullanır seni il başkanından istita ettirerek iyi tongayı düşürdüler bay,bay sende maziye karıştın

Avatar
SABRI 8 yıl önce

HERKES BENIM BILDIGIM BILDIK DIYOR YILMAZ BEYDE YAKUP BEYDE BOSUNA KUREK CEKIYOR SON DAKIKA GOLU ESKI IL BALAKANI AYHAN SUTLUNUN ADAYLIGI KESINMIS BU NA BIR CVB VEREN OLUR HERHALDE