Ak Parti Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Bartın İl Başkanlığının Ekim ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı Halk Eğitim Konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Yaşar Arslan, 22.Dönem Bartın Milletvekili İbrahim Kabarık, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl, İçe ve belde yönetim kurulları, İlçe ve Belde Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri katıldı.

Arslan: “Kongre sürecimiz birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olsun”

Toplantıda açılış konuşması yapan Ak Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, “Kongre sürecimiz delege seçimleri ile devam ediyor, ilçe ve belde merkezlerimizde delegelerimizi seçtik, Kumluca ve Apdipaşa beldelerindeki seçimleri bitirerek, bu süreci tamamlamış olacağız. Bu ulvi ve kutlu yolda, bu dava yolunda birlik ve beraberliğimizin pekişmesini Allah'tan temenni ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını dişliyorum” dedi.

Tunç: “Halkımızın bize güveni artarak devam ediyor, biz de halkımızın güvenine layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz”

Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta toplantıda yaptığı konuşmada; “Danışma Meclisi toplantılarınızı her ay düzenli olarak yapmaya çalışıyoruz. İlimizde yapılan yatırımlarla ilgili sizleri bilgilendiriyoruz. Burada istişareler yapıyoruz. Bu toplantılar bütün illerimizde yapılıyor. Başka partilerde böyle düzenli toplantı göremezsiniz. AK Partinin farkı da burada ortaya çıkıyor. Teşkilat mensuplarımızın bu toplantıları izleyerek, bu toplantılarda aldıklarını, kendi teşkilatlarında ilçe danışmalarında belde danışmalarında hatta köy ve mahalle danışma meclislerinde aktarmaları açısından bu toplantılar çok önemlidir. Halkımız biz size güveniyoruz. Siz başarılısınız. Siz icraat yapıyorsunuz. Siz milletin parasını yine millete aktarıyorsunuz dediler ve girdiğimiz her seçimde Ak Parti'nin oyları artarak çıktı” dedi.

“12 yıllık parlak geçmiş ve 2023’e giden yolda parlak bir gelecek”

Milletvekili Tunç, AK Parti iktidarlarının ülkemize 12 yılda yaşattığı parlak geçmiş ile parlak gelecek arasında bir köprü olacak olan yeni Hükümet Programının beş ana hedefinin bulunduğunu söyledi. “İleri Demokrasi” hedefiyle temel hak ve özgürlükleri genişletmeye devam edeceklerini, tüm vesayet anlayışlarını sona erdirerek, milli iradeyi ve hukukun üstünlüğünü her zaman esas alacaklarını, çözüm sürecini kalıcı hale getirerek terörü sona erdireceklerini, ve 2015 seçimleri sonrasında da sivil, demokratik bir Yeni Anayasa'yı milletle birlikte yapacaklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, 62.Hükümet programında en önemli hedeflerinden birisinin de “İnsani Kalkınma” olduğunu belirterek, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasan” anlayışıyla her alanda insanın ve toplumun hizmetinde olmaya devam edeceklerini söyledi. “Yaşanılabilir mekanlar ve çevre” hedefiyle de hem kırsal kalkınmayı, hem bölgesel kalkınmayı hem de şehirleşmeyi sağlayacaklarını belirten Milletvekili Tunç, kalkınmayı sağlarken Çevre duyarlılığından da taviz vermeyeceklerini söyledi. Milletvekili Tunç, 12 yılda ülkemizin ekonomik gelişmesini sağlayarak 4 kat büyüme sağladıklarını belirterek “Güçlü Ekonomi” hedefiyle de Türkiye'yi dünyanın en ilk 10 Ekonomisi arasında sokacaklarını söyledi. Dış politikada daima haklının yanında olmaya devam edeceklerini, onurlu ve dik duruşu ile "Öncü Ülke" olacaklarını belirten Milletvekili Tunç, dünyada hesap yapılırken hiç kimsenin ya da gücün Türkiye'yi hesaba katmadan bir plan yapamayacağını söyledi.

Bartın’a dev yatırımlar

AK Parti’nin Bartın’da gerçekleştirdiği yatırım tutarının 2 milyar lira olduğunu belirten Milletvekili Tunç, devam eden yatırım tutarının ise 1,7 milyar lira olduğunu söyledi. Bartın’a her alanda büyük yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirten Milletvekili Tunç, ilimize dev eserler kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Nebati: “HDP ve CHP sokak olaylarından medet umar hale geldi”

Tunç'un konuşmasının ardından kürsüye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ise, "Unutmak insanın doğasında olan bir özelliktir. Bazen yaşadığımız günlerin acısı bütün dünyada yaşanıyormuş gibi bir hisse kapılırız. Mutlulukları da bütün dünya yaşıyormuş hissine kapılırız. Yaşadığımız an hep yaşanmış ve yaşanmaya devam edecekmiş gibi bir duyguyla yaşatır insan, bir takım şeyleri hatırlamakta fayda vardır. Geçmişi bilmek geçmişle olan bağlantıyı kurmak medeniyetimize ilişkin çok daha ötesine gitmek bu teşkilat mensuplarının en önemli özelliklerinden birisi olması gerekir. Çünkü biz geçmişimizi ne kadar iyi bilir, iyi hatırlarsak, geleceğe ilişkin olarak ta bağlantılarımızı yollarımızı sağlam kurmuş oluruz. Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken yeni Türkiye sloganıyla karşı karşıya kaldı. Neden yeni Türkiye diye vatandaşlarımıza, tüm teşkilat mensuplarımız ve hükümetimiz bir takım açıklamalarda bulundu. Bende burada yeni Türkiye, nasıl bir Türkiye olduğunu anlatmak istiyorum. Yeni Türkiye'nin taşları döşenirken, geçmişi iyi bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Ne zaman milletimiz dik yürümeye başlasa, kendini bilmeye başlasa, bir güç haline geldiğini hissetse bir takım odaklar tarafında ayaklarını bağının çözüldüğü bir dönemin bittiği bir dönemin başlangıcı oldu. Türkiye'de darbe girişimleri tam bitti derken bu seferde 6-7 Ekim olayları çıktı. Bu defa kim, hep kullanılan unsurlar farklılaşıyor. Gezi olaylarında CHP milleti sokağa çağırdı, başarılı olamadı. Şimdi 6-7 Ekim olaylarında Türkiye'nin bayramını zehir eden, Türkiye'de tekrar insanların yağma ve çapulculukla karşı karşıya kaldığı, insanların öldüğü, yakılıp yıkıldığı bir iki günü yaşadı. Bunu söyleyen kim, sokakları hareketlendiren kim, HDP, peki niçin HDP. 2 yıla yakın Türkiye'de çatışmazlık süreci var. 2 yıl yakın çözüm süreci en üst noktalara gelmiş durumdadır. 2 yıla yakındır şehitler gelmiyor, insanlar ölmüyor. Son 12 yıl içerisinde Türkiye'de demokratikleşme adı altında Türkiye'nin her tarafındaki insanlara, coğrafyasına her türlü imkanlar verilmişken, herkes isteği yere rahat gelip gidiyorken, oradaki Kürt vatandaşlarımız, Allah bu milletten de bu devletten de Recep Tayyip Erdoğan'a dua etmeye başladıkları bir süreç içerisinde nasıl oluyor da milletin rahat ettiği bir dönemde onları temsil ettiğini iddia eden bir parti sokaklara çıkın diye insanları yağmaya çağırıyor. Çünkü onlarda kaybediyor. Kaybettiklerinin farkındalar. Türkiye büyük bir millettir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetenler ve yönetenlere destek olan millet, inancıyla medeniyetine ilişkin değerleriyle, sevdasıyla, insan olmanın onurunu ortaya koyan muhteşem bir yapıya sahiptir. Esed'in zulmünden kaçan insanlara kucak açan bir Türkiye var. Ama kucağını açarken sen Arap'sın diye bakmadı. Sen Türkmen'sin diye bakmadı. Sen Kürt'sün diye bakmadı. Kim ki Anadolu topraklarından medet umdu buyur gel dedi.” Şeklinde konuştu.

İl Başkan Yardımcısı Osman Turna’nın divan başkanlığını yaptığı Ekim ayı İl Danışma Meclisi toplantısı, Konuşmaların ardından basına kapalı bölümde de teşkilat çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Ak Parti
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
garip 6 yıl önce

sayın vekil il özel idaresine bir genel sekreter yardımcısı atamışsın hayırlı olsun demiyeceem çünkü hayırlı değil halkın sevmediği h0ele parti teşkilatının sevmediği hele hiçbir vizyonu ve misyonu olmayan birini oraya ataman bartına yaptığın en büyük kötülüktür