Ak Parti Merkez İlçe'de görev dağılımı yapıldı

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ile birlikte Toplantıya katılan Milletvekili Tunç yaptığı konuşmada, “AK Parti Kalkınmanın ve Demokratikleşmenin adıdır. AK Partili yıllarda ülkemiz her alanda ileriye gitmiştir, kalkınma ve demokratikleşmeyi bir arada gerçekleştiriyoruz” dedi.

AK Parti Bartın Merkez İlçe Yönetiminin düzenlediği toplantıda Merkez İlçe Başkanı Regaip Bayraktar, kongre sürecini başarıyla tamamladıklarını belirterek, destek veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum, yeni yönetim olarak devraldığımız bayrağı en yükseklere taşımaya kararlıyız.

İl Başkanı Yaşar Arslan’da toplantıda yaptığı konuşmada; “Merkez İlçe yönetimine yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, önümüzdeki yerel seçimlere hep birlikte odaklanarak, artık herkesin gördüğü vizyonsuz ve beceriksiz belediyecilik anlayışına son vererek Bartın’da da AK Belediyecilik anlayışını başlatacağız” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç’ta toplantıda yaptığı konuşmada, Merkez İlçe yönetimine başarılar dileyerek, kuruluştan bu güne kadar görev yapmış tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

"AK PARTİ DEMOKRATİKLEŞME VE KALKINMANIN ADIDIR"

Milletvekili Tunç konuşmasında şunları söyledi: “Bu millet kimin kendisine hizmet ettiğini, kimin ise bu ülkede hizmet edenlerin önüne taş koymak istediğini çok iyi biliyor. AK Parti’nin bu ülkeyi iyi yönetemediğini söylemek, hiçbir insaf ölçüsü ile bağdaşmaz. Hangi alanı ele alırsanız alın. Enflasyon canavarını dize getiren, 27 milyar dolar İMF borcunu 2,5 milyar dolara düşüren, 9 yıl önce eksi 9 küçülen Türkiye’yi bu gün artı 11 büyüten dünyada Çin’den sonra büyüme rekorları kıran bir ülke haline getiren, Kişi başına ortalama milli geliri 3 bin dolardan 10 bin dolara çıkaran, toplam gayri safi hasılayı 270 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkaran bir iktidarız. Bütçede en fazla kaynağı eğitime ayırarak 180 bin derslik yapan, kitapları ücretsiz veren, akıllı tahtaları bilgisayar ve tabletleri yavrularımızın önüne koyan AK Parti iktidarı, Hastanelerde rehin kalmaları sona erdirmiş, en ücra köye kadar aile hekimini vatandaşının ayağına göndermiş, ilaç kuyruklarını sona erdirmiş, Hava ambulanslarıyla, paletli ambulanslarla vatandaşlarımızın hizmetinde olmuştur.

AK Parti’den önce hamile kadınlarımızın kızakların üzerinde taşınırken bebeği ile can verdiği o günleri bu milletin unutmadığını belirten Milletvekili Tunç; “Evde bakıma muhtaç özürlüleri AK Parti iktidarına kadar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kadar hatırlayan oldu mu değerli arkadaşlarım. Kıyıda köşede kaderine terkedilmiş bu vatandaşlarımıza asgari ücret tutarında maaş bağlayarak sosyal devletin gereğini yaptık” dedi.

Tunç konuşmasında; “2002 yılında asgari ücretin 184 TL. yani 100 dolar olduğunu hatırlatan Milletvekili Tunç, şimdi 701 TL. yani 400 dolar, asgari ücretin alım gücünü 4 kat artırmışız, En düşük memur maaşı 350 TL. idi. 200 dolardı. Şimdi 1500 tl. 850 dolar. Alım gücünü 4 kattan fazla artırmışız

En düşük SSK emekli maaşı 252 TL. idi 140 dolardı. Şimdi 800 TL. 450 dolar emeklimizin alım gücünü 3,5 kat artırmışız. AK Parti’den önce faiz oranları yüzde 50-60’lardaydı. Yüzde 10’a düşürdük. Bütçenin yüzde 50’sini faize harcayan bir ülkenin yatırım yapması mümkün mü? Bütçenin yüzde 90’ı artık yatırıma, hizmete, ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına gidiyor. İşte bunun için 3 dönemdir bu millet AK Parti’ye sımsıkı sarılıyor, yaşadığı krizleri, banka hortumlamalarını ALLAH korusun bir daha yaşamak istemediği için muhalefetin karalamalarına itibar etmiyor. Biraz insaf, biraz vicdan sahibi herkesin AK Parti’nin bu ülkede icraat yapmadığını söyleyebilmesi mümkün değildir değerli arkadaşlar. 80 yılda 6200 km. bölünmüş yola, 9 yılda 15 bin km. ilave eden bir iktidarın yaptığı bu yollardan geçerken dağların nasıl delindiğini, her 5 km.’de kurulan şantiyeleri gördüğünüzde neler hissettiğinizi tahmin edebiliyoruz. 80 yılda 40 bin konuta 9 yılda 500 bin toplu konut ilave eden, orta direği iki anahtara kavuşturan bu iktidarı başarısızlıkla suçlarken kendinizin bile inanmadığını tahmin etmek hiç de zor değil.” Dedi.

81 vilayetimizi en ücra köylerine kadar şantiyeye dönüştüren, barajlar, tüneller, hızlı trenler, köydes, beldes projeleri, organize sanayi bölgelerini dolduran fabrikaları, burada saymakla bitiremeyeceğimiz icraatları gerçekleştirenleri bu millet her zaman bağrına basmaya devam edecektir diyen Milletvekili Tunç, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“AK Parti iktidarının demokrat olmamakla suçlayanlara şunu sormak istiyoruz?, Bu ülkede faili meçhul cinayetlerden hesap sorulmaya hangi dönemde başlandı Allah aşkına. 90’lı yıllar boyunca hemen hemen bütün partiler iktidara geldi, hangi faili meçhul cinayeti aydınlattılar, hangisinin üzerine gidebildiler, TBMM’de Susurluk araştırma komisyonunun davetine icabet etmeyen Veli Küçük’ler bu gün içerdeyse bu AK Parti iktidarının kararlı duruşu sayesindedir.” Dedi.

Andıç sitelerinin delilleriyle AK Parti’ye kapatma davası açıldığında alkış tutan, kapansa da yine eski koalisyon dönemlerine geri dönüp, iktidarın bir köşesinden tutabilsek diye kedi ciğer bekler gibi bekleyenlerin hangi demokratlıktan bahsettiğini söyleyen Milletvekili Tunç; “Danıştaya baskın yapıp hakimlerin canına kasteden Ergenekon şüphelilerini gölgeleyip, iktidarı yıpratmaya kalkışanların bu gün gerçekler ortaya çıktığı halde hala yüzleri kızarmayanların demokrat olması mümkün değildir, Darbe heveslilerinden birifing alan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin Değişmemesi için büyük mücadele verenler hangi demokratlıktan bahsedebilir. Tutuklu milletvekilleri, tutuklu gazeteciler diye savunduğunuz bağımsız yargıda hesap veren şahısların, iddianamelerine lütfen bir bakınız. Bu meclisi ortadan kaldırmaya yönelik beyanları sarfedenlerin, sandıkla olmayacak, başka şeyler denemek lazım diyenlerin Cumhuriyet rejiminde yeri var mıdır?” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe yönetim kurulu üyeleriyle karşılıklı sohbet eden Milletvekili Tunç, Bartın’ı büyütmeye devam ettiklerini, 2012 yatırım programıyla Bartın’da yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Yılmaz TunçAk Parti
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bartin tin tin tin 9 yıl önce

2002 yılında 16 yaqşından büyükler için asgari ücret 222-250 tl ve dolar 2002 27 şubatında 1,39 tl idi.sayın milletvekiil rakamlar üzerinde oynayarak vatandaşı yanlış bilgilendiriyorsunuz.bu sizin gibi hukuk adamına yakışmıyor.Ayrıca siz hangi faili meçhul cinayeti aydınlattınız anlayamadım.Hizbullah terör örgütünün elemanları hangi dönemde serbest bırakıldı?pkk teröristleri hangi dönemde saygınlık gördü,verdiği kararlar beğenilmediği için hangi dönemde savcılar görevden alındılar?bunların da cevabını merak ediyoruz...

Avatar
cem kalafat 9 yıl önce

sayın ak parti milletvekili yılma tunça bir tek sorum var daha önce ki açıklamalarında termik santral amasraya kurulmayacak en son enerji bakanı sayın yıldız büyük bir törenle amasraya termik santral sözleşmesini imzaladı sayın yalçınkayanın dediği gibi 45 bin ton kömürü çıkartsınlar ben kendimi comhuriyet meydanına asacağım.