Amasra'da Demokrasi Nöbeti
“BU HAİNLERİN ÖNÜNDE MİLLETİMİZ DİMDİK DURDU”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli iradenin tecelligahı TBMM çalışmalarına katıldıktan sonra; Bartın Cumhuriyet meydanında, ilçe ve beldelerinde de halk ile birlikte sabahlara kadar Milli irade ve demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyor.

İlgili Foto Galeriye Git

AK Parti Amasra İlçe Başkanlığının organize ettiği, Amasra Cumhuriyet meydanındaki Milli İrade ve demokrasi nöbetine Milletvekili Yılmaz Tunç’un yanısıra, Amasra Kaymakamı Kadir Taner Eser, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Gaziler, STK Temsilcileri ve çok sayıda Amasralı vatandaş katıldı.

 Milletvekili Tunç yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi ülkemize, bayrağımıza, vatanımıza, milletimize saldırıldığını belirterek; “15 Temmuz gecesi bu hainler, Türkiye düşmanları sahneye çıktı. Milletin silahlarını kaçırdı. Milletin helikopterlerini, bu milletin vergisiyle alınan uçakları, tankları milletin üzerine kullanarak milleti öldürmeye kast etti. Bu hainlerin önüne milletimiz dimdik durdu ve "Ne oluyor? Sen bu vatana nasıl saldırırsın? Sen bu asker elbisesinin altına gizlenmiş teröristsin. Senin karşısında duruyorum" dedi. Bu millet öyle bir hainlikle karşı karşıya kaldı ki Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalamaya varıncaya kadar gözü dönmüş hainlerle karşı karşıya kaldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Kurtuluş Savaşı'nı yöneten meclis, Kurtuluş Savaşı'nda bile düşman mermisine maruz kalmamıştı. Düşman yedi düvele karşı mücadele ettiğimiz  o dönemde Polatlı'dan beri geçememişken maalesef bu hainler geldiler milletvekilleri toplantı halindeyken Türkiye Büyük Millet Meclisini bombaladılar. Durmadılar terörle canı pahasına mücadele eden Özel Hareket Polislerimizin Gölbaşı'nda üzerine bomba yağdırdılar. İşte bunlar bu kadar düşman, bu kadar hain. 50 polisimiz orada şehit oldu.” Dedi.

"Evlatlarınız şerefli nöbetinizi tarih kitaplarında okuyacak"

Milletvekili Tunç, İstanbul'da, Ankara'da tankların, tüfeklerin karşısına dikilen 7'den 70'e bu millet canı pahasına  hainlere karşı mücadelesini ortaya koyduğunu söyleyerek;” Milletimizi karşısında gören bu hainler geri çekilmek zorunda kaldılar. 15 Temmuz gecesi ülkemizin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti. Ancak milletimiz dik duruşuyla vatanseverliğiyle, bayrak sevdasıyla meydanlara indi. Onların karşısında durdu ve 15 Temmuz karanlık tablosunu geleceğimize, çocuklarımıza demokrasi bayramı olarak hediye etti. Evlatlarınız sizin şu şerefli nöbetinizi, dik duruşunuzu yıllar sonra tarih kitaplarında okuyacak. Bunun için bu milletin evladı olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Dedi.

"Milletimiz dünyaya vatan dersi verdi"

Milletvekili Tunç konuşmasına şöyle devam etti “15 Temmuz'da okyanus ötesinden Fethullahçı Terör Örgütü mensupları aldıkları talimatlarla milletin üzerine, saldırılar yaptı.    Ama milletimiz bütün dünyaya nasıl "Çanakkale geçilmez" dedirttiyse, nasıl Kurtuluş Savaşı'nda bunu yedi düvele göstermişse yine aynı heyecanı, aynı mücadeleyi göstererek "Türkiye'nin önünü kestirmem, Türkiye'nin dünyanın en güçlü ülkeleri arasında olması için mücadele ederim ve Türkiye'yi yine Cumhuriyetin 100. Kuruluş döneminde dünyanın lider ülkeleri arasında yer almasını engellemek isteyenlere fırsat vermem" dedi.

"17-25 Aralık'ta yargı eliyle darbe yapmaya kalktılar"

Milletvekili Tunç, 14 yıldır ülkemizin her alanında bir kalkınma hamlesi başlatan Recep Tayyip Erdoğan'ın, dünya projeleriyle Türkiye'yi tanıştıran her alanda gerçekleştirmiş olduğu yatırımlarla ülkemizin refah seviyesini artıran  bu liderin önünü sadece darbe girişimiyle değil ondan önceki zamanlarda da kesmek istediklerini söyleyerek;“17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu diye millete yutturmak istedikleri yargı eliyle darbe girişimi de aynı şekildeydi. Ben o komisyonda görev yaptım. Uydurma delillerle, sahte belgelerle bu ülkenin başbakanını ve seçilmiş hükümetini indirmeye çalıştılar. Ama Sayın Başbakanımız o zaman dik duruş gösterdi. Ve yüksek yargıda bunların uzantılarını kısmi de olsa temizlemişti. Emniyetteki uzantılarını kısmi de olsa temizlemişti. Eğer 17 ve 25 Temmuz'daki o dik duruş olmasaydı yargıda ve emniyetteki bu paralel devlet yapılanması, terör örgütü uzantıları temizlenmemiş olsaydı 15 Temmuz çok daha karanlık bir tablo olarak karşımıza çıkardı.”dedi.

"Allah Milletimize yardım etti"

Milletvekili Tunç “Allah milletimize yardım etti. 15 Temmuz gecesi planladıkları saat sabaha karşı 03.00. eğer bu saatte olsaydı milletimiz belki haber almakta güçlük çekecekti. Uyumuş olacaktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın canına kastetmişler. Planları öldürmek. Onu şehit etmek. Onu şehit ettikten sonra nasılsa millet sesini çıkaramaz, korkar, tankın, tüfeğin karşısına dikilemez sandılar. Bunun için Marmaris'te Cumhurbaşkanımız oteldeyken gece 03.00'da suikast düzenleyip onu şehit etmek istediler. Ama planladıkları gibi bazı şeyler gitmedi. Öne çekmek zorunda kaldılar. 03.00'da değil de akşam saat 21.00'da başlamak zorunda kaldılar.” dedi

"Cumhurbaşkanımız gücünü milletimizden alıyor"

Milletvekili Tunç 15 Temmuz gecesi ilk halkımızın ilk saatlerde ne olup bittiği anlayamadığı belirterek; "Acaba ne oluyor?" diye şöyle endişeyle etrafına bakarken Recep Tayyip Erdoğan'ın cep  telefonundan dahi olsa görüntüsünü gördü ve rahatladı. O "Haydi ülkemize sahip çıkma zamanıdır" dedi ve ardından milletimiz ülkemize sahip çıkmak için meydanlara döküldü. O hainlerin karşısına dikildi. Bu millet Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza güvendiği için cesaretini onun o sözlerinden aldı ve bu darbe girişiminin karşısına dimdik dikildi. Sayın Cumhurbaşkanımız da milletine güvendiği için, sözünün yerde kalmayacağını bildiği için bunu söyledi. Her şey karşılıklı. Sayın Cumhurbaşkanımız cesaretini sizlerden alıyor. Milletimizden alıyor. Bu cesur millet olduktan sonra bu ülkenin sırtı hiçbir zaman yere gelmeyecek.” Dedi.

"Müttefik olarak bildiğimiz bazı ülkelerden cılız sesler çıktı"

Milletvekili Tunç, Milletimizin 15 Temmuz gecesi Bütün dünya dost düşman herkes Türkiye'nin bu durumu takip etti. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız meydanlara indi. Kabe'de dualar edildi. Hainleri kınadılar, lanetlediler. Ama müttefik olarak bildiğimiz bazı ülkelerden sadece cılız sesler çıktı. 15 Temmuz gecesi endişeyle bekliyoruz dediler. NATO'su Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, uluslararası kuruluşlar  halbuki hukuka saldırdılar. Hukukun üstünlüğüne saldırı var. Neredesiniz? Sabah oluyor darbe bastırıldıktan sonra seçilmiş hükümetin yanındayız diye yarım ağız açıklama yapabiliyorlar. Türkiye'nin büyük devlet olmasını istemeyen şer güçler içerideki terör örgütlerini, iş birlikçilerini kullanarak bunu başarabileceklerini zannettiler. Güçlü Türkiye onların özellikle Ortadoğu'daki planlarını bozduğu için Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsızdılar.Dedi.

"Türk milleti vatanına, sahip çıkmayacak mı zannettin?"

Milletvekili Tunç ,Bu hainlerin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bünyesinde  tuğgenerallik, tümgenerallik, orgenerallik seviyesine gelmesi 30-40 yılı geçtiğini belirterek; 80 darbesinden sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesinde sinsice yuvalanan bu terör örgütü, 15 Temmuz'da "Artık bu işi başarabiliriz" talimatını Pensilvan'yadaki terörist başından alıyor ve uygulamaya geçiriyor. Sen Türk milletini ne zannediyorsun? Türk milleti vatanına, bayrağına sahip çıkmayacak mı zannettin? Dedi.

"Milletimiz şerefli nöbetini tutmaya devam ediyor"

Milletvekili Tunç,”Şimdi milletimiz şerefli nöbetini tutmaya devam ediyor. Biz meydanlardan Cumhurbaşkanımızın, Başkomutanımızın ikinci bir emrine kadar ayrılmayacağız. Bu kahramanca nöbeti tutmaya devam edeceğiz. Bu bir milli irade nöbetidir. Türkiye'nin, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkma nöbetidir. Bu nöbete devam edeceğiz. Diğer taraftan bu hainlere milletimizin beklediği en ağır cezayı verecek ve yargı huzurunda onlardan hesap soracağız.dedi.

"Olağanüstü halde halk meydanlarda"

Milletvekili Tunç Olağanüstü hal kararını Bakanlar Kurulumuz aldı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de onaylandı. İlk kanun hükmünde kararname Resmi Gazete'de yayınlandı. Olağanüstü hal deyince milletimiz rahat olsun. Olağanüstü hal milletimiz için değildir. Teröristler içindir.  Hainlerden hesap sormak içindir. Olağanüstü hal geçmişteki sıkı yönetimler gibi değildir. Olağanüstü halde idare yine sivil yönetimindedir. Valilerimizin koordinasyonu vardır. Mahkemeler doğal mahkemedir.  Geçmişte darbecilerin olağanüstü hal ilan ettiği dönemlerde halk sokağa çıkamazdı. Şimdi olağanüstü halde halk meydanlara iniyor. Herkes gündüz işinde gücünde gece de şerefli nöbetini tutuyor. Tutmaya da devam edeceğiz. Dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.