Atatürk İlköğretim Okulu Tamamlanmak Üzere

 Eski Merkez Atatürk İlköğretim Okulunun yıkılarak yerine daha modern 16 derslikli yeni bir okul yapımı için 10 Aralık tarihinde gerçekleşen ihalenin ardından inşaat çalışmalarına başlanan Merkez Atatürk İlköğretim Okulunun 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini belirterek, Bartın ilimiz modern bir eğitim yuvasına daha kavuşmuş olacak dedi.

Milletvekili Tunç, AK Parti iktidarında Bartın’a çok büyük eğitim yatırımları kazandırdıklarını belirterek, bu yıl Merkez Atatürk İlköğretim Okulunun yanı sıra, Ağdacı Mahallesi'ne de yeni ve modern bir ilkokul kazandıracaklarını, 5 Ağustos tarihinde yapım işinin ihale edildiğini yakında inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Bartın'ı Üniversite Kenti Yapıyoruz

2008 yılında 3 fakülte ile eğitime başlayan Bartın Üniversitesinin, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Orman, Edebiyat, Eğitim, Fen, İslami İlimler Fakülteleri olmak üzere 7 Fakülte, 1 Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Y.Okulu ve Sağlık Hizmetleri Y.Okulu olmak üzere 2 Yüksekokul, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler'den oluşan 3 enstitü ve 9 bin öğrenciye ulaştığını belirten Milletvekili Tunç; "ULUS ve KURUCAŞİLE ilçelerimize Yüksekokul Programlarını açtık. Üniversitemizin 1200 Dönümlük Yeni Kampus alanın kamulaştırma çalışmalarını tamamladık, 1200 Dönümlük yeni kampüs alanında fakülteler, laboratuvarlar ve cami inşaatına başladık." Dedi.

Öğrenci Yurtları İnşa Ettik

500 Kişilik Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu inşaatını 10 milyon TL. harcama yaparak tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, yeni kampüs alanında da Yüksek öğrenim öğrenci yurdu için 50 dönümlük arsayı Yurtkur'a tahsis ettiklerini, 1000 kişilik Yüksek öğrenim öğrenci yurdu için özel sektöre arsa tahsisi gerçekleştirdiklerini ve yurt inşaatına başlandığını söyledi. Orta öğrenim öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamak üzere Fen Lisesi Yurdunu tamamladıklarını, 250 kişilik Orta Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu inşaatını tamamladıklarını, 250 Kişilik Kız Meslek Lisesi öğrenci yurdu inşaatını tamamladıklarını, Amasra ÇPL+Pansiyon İkmal İnşaatını tamamlayarak hizmete açtıklarını söyledi.

AK Parti iktidarında Bartın'a 18 adet yeni okul kazandırdık. 11 Yeni okulu yatırım programına alarak, proje ve inşaatlarına başladık

Bartın'a Fen Lisesi açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, Fen Lisesinin yeni binasının inşaatını tamamladıklarını, Merkez Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ni, Kurucaşile Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ni açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, Kumluca Lisesi'ne yeni bina yaptık, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ni hizmete açtık, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi için bina onarımı yaparak yeni binasına kavuşturduk, TOKİ İlköğretim okulu için yeni bina yaptık, Geriş İlköğretim Okuluna yeni bina yaptık. Bartın Cumhuriyet ilköğretim Okulu'na yeni bina yaptık, Merkez İnönü İlköğretim Okulu'na ek bina yaptık, Kumluca Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na ek bina yaptık, Gölbucağı Ş.Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu'na ek bina yaptık, Aladağ Kemal Sabriye Ocakçı İlköğretim okulunu eğitime yüzde yüz destek kapsamında inşa ettik, Kozcağız Ahmetler İlköğretim Okuluna ek bina yaptık, Kozcağız'a Yuva Anaokulu için yeni bina yaptık, Merkez 23 Nisan Anaokulu için yeni bina yaptık, Merkez Aydede Anakolunu hizmete açtık, Abdipaşa Anaokulunu hizmete açtık, Bilim Sanat Merkezini bina onarımı yaparak hizmete açtık" dedi.

Milletvekili Tunç, İnşaatı devam eden Bartın Merkez Atatürk İlköğretim Okulu ile Otistik Çocuklar Eğitim Merkezinin yapımının da yakında tamamlanacağını belirterek, proje çalışmaları devam eden Kaleşah İlkokulu, Bartın Merkez ve Ulus İmam Hatip Ortaokulları'nın da önümüzdeki günlerde yapım ihalelerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Okul Inşaatı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.