Bartın Belediyesi BAKAB'dan Ayrıldı

Bartın Belediyesi Mayıs 2019 Meclis Toplantısı, Bartın Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda 22 madde görüşülerek karara bağlandı.

Yoklama ile başlayan toplantı 2019 yılı T.İ.S. görüşmelerine katılacak üyelerin belirlenmesi talebi ile devam etti. Madde kabul edildi.

Gündemin ikinci konusunda ise Belediyemizde görev yapan memur ve sözleşmeli personele 2019 yılı sosyal denge tazminatı ödenmesi talebi görüşüldü. Madde kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Batı Karadeniz Kalkınma Birliği üyeliğinden ayrılma talebinin görüşüldü. Madde kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde ise Gölbucağı Mahallesi, tapuda 13 ada, 64 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Beşinci gündem maddesi olan Demirciler Mahallesi, tapuda 72 ada, 7 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ve “B” ile gösterilen kısımların yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

Altıncı gündem maddesi olan Şiremirçavuş Mahallesi, tapuda 1314 ada, 6 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

Yedinci gündem maddesi olan Şiremirçavuş Mahallesi, tapuda 1312 ada, 4,5 ve 10 parsellerde 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

Sekizinci gündem maddesinde ise 01.08.2018 tarih ve 02.11.2018 tarihli Belediye Meclis Kararı ile onaylı 1/5000 ölçekli Revizyon+İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Revizyon+ İlave Uygulama İmar Planına ilişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yazısı görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Dokuzuncu gündem maddesinde ise Mülkiyeti Bartın Belediyesi’nde bulunan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 109 ada, 9 nolu taşınmazın tamamı olan 46.60 m2 lik arsaya 25 (yirmibeş) yıllığına Kira Şerhi konulması talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Onuncu gündem maddesinde ise Uzunöz Köyü, tapuda 124 ada, 20 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

On birinci maddesi olan Aladağ Mahallesi, tapuda 820 ada, 10 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

On ikinci gündem maddesinde ise Orduyeri Mahallesi, tapuda 32 ada, 26 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “B” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

On üçüncü gündem maddesi Orduyeri Mahallesi, tapuda 32 ada, 26 ve 14 parsel nolu taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

On dördüncü gündem maddesinde Köyortası Mahallesi, tapuda 194 ada, 5 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi görüşülürken, madde İmar Komisyonuna havale edildi.

On Beşinci gündem maddesi olan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 1529 ada, 1 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

On altıncı gündem maddesi olan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 1529 ada, 1 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “b” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi İmar Komisyonuna havale edildi.

On yedinci gündem maddesinde ise Orduyeri Mahallesi, tapuda 619 ada, 7 ve 8 parsel nolu taşınmazların bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi görüşülerek İmar Komisyonuna havale edildi.

On sekizinci madde de ise Kutlubeyyazıcılar Köyü, tapuda 145 ada, 11 parsel no.lu taşınmaz üzerine hazırlanan Ticaret amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı onayı talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

On dokuzuncu gündem maddesinde ise Gölbucağı Mahallesi, tapuda 10 ada, 2 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebi görüşüldü. Madde İmar Komisyonuna havale edildi.

Yirminci gündem maddesinde Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin 2019 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesinin görüşüldü. Madde Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Yirmi birinci gündem maddesinde ise Yapılan görevlendirme neticesinde, Belediye Başkan yardımcılarının maaşları belirlendi. Madde Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündem son maddesinde ise 2018 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabının görüşüldü. Madde Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,” Mayıs 2019 Meclis Toplantısında 22 maddeyi görüşerek karara bağladık. Almış olduğumuz kararların hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Halkımızın bizlere layık gördüğü bu makamı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bartınlı 1 yıl önce

Alınan kararlara ilişkin hiçbir ayrıntı yok,yaptığınız imar değişiklikleri dosya ekleri yok.Görmek istersen belediye ilan panusa gel bak öyle mi?orası da milletin meclisi.Hiç bir değişikliğin eki yayınlanmıyor?Biz görmek istiyoruz.E-imar uygulaması artık ilçelerde var il belediyesinde yok.