Bartın'dan Darbeye Karşı Birlik Beraberlik Mesajı
AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu üyesi Yılmaz Tunç, Ülkemizin her ilinde eş zamanlı olarak yapılan ve Bartın’da da Cumhuriyet meydanında yoğun katılımla gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler mitinginde halka seslendi. Milletvekili Tunç konuşmasınavatanına sahip çıkan kahramanlara, bayrağına Milli İradesine ve demokrasisine sahip çıkan vatanseverlere, selam olsun diyerek başladı.

Darbeye karşı birlik ve beraberlik mesajı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasi parti liderlerinin de katılım sağladıkları İstanbul-Yenikapı mitingi ile eş zamanlı olarak start alan Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda ki mitinge Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, daire müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda parti temsilcisi ve STK temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katılarak birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Kurtuluş ve Çanakkale ruhu yeniden dirildi 

15 Temmuz gecesi milletimizin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhuyla meydanlara inerek hain darbe girişimini önlediğini ve tarih yazdığını belirten Milletvekili Tunç "15 Temmuz gecesi ülkemizin geleceğini karartmak istediler. Ancak bu şerefli millet o hainlerin karşısına durarak 'Hayır! Yaptırmayız, bayrağımızı yere düşürtmeyiz, diyerek şehitler verdiğini söyleyerek; Bizlere onurlu bir gelecek bırakmak için en değerli varlıklarını feda eden Şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifa, sağlık ve uzun ömürler niyaz ediyorum dedi.

Bu ülkenin bağımsızlığına kastedilmek istendi

“Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanımız Binali Yıldırım'ın mesajını alarak meydanlara dökülen ve 'Biz sana güveniyoruz' diyen bu aziz milletin, o tankların, topların, tüfeklerin önüne durduğunu hatırlatan Milletvekili Tunç, “15 Temmuz gecesi sadece hain bir darbe girişimi değil bunu söylemek hafif kalır. Bu ülkenin bağımsızlığına kastedildi. Bu ülkenin bayrağı yere düşürülmek istendi. Bu ülkenin milli iradesi de kastedilmek istendi. Hain bir saldırı girişiminde bulundular.” Dedi.

Milletimiz hain kalkışmayı akamete uğratmıştır

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan, yıllardır yuvalanmış olan Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) teröristleri asker elbisesi giyerek milletimize, ülkemize saldırdığını belirten Milletvekili Tunç, “Ama milletimiz onların karşısına dimdik durdu.Aziz milletimiz her bakımdan gayrimeşru bu darbe girişimine karşı egemenlik hakkına sahip çıkmıştır. Tanklara, savaş uçaklarına ve helikopterlerine göğsünü siper eden halkımız, bu vahim teşebbüsü püskürtmüş ve hain kalkışmayı akamete uğratmıştır dedi.

15 Temmuz gecesi bayrağımızı yere düşürmedik

Milletvekili Tunç, “15 Temmuz gecesi Çanakkale ruhunun, Kurtuluş Savaşı ruhunun tekrar ortaya çıktığını söyleyerek; “Çanakkale Savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşı ruhunu kitaplardan okurduk. Seyit Çavuş'un o mermiyi nasıl kaldırdığına şaşırırdık. Kastamonulu Şerife Bacı'nın yavrusuyla beraber o cepheye kağnıyla birlikte mermi taşıdığına hep gıpta ile bakardık. 'Ne büyük şerefli milletin torunlarıyız' derdik, onlarla gurur duyardık. İşte 15 Temmuz gecesi o tankların altına yatan hatta bir tane de değil 2 tankın altına yatan Sabri kardeşimizin Çanakkale'deki Seyit Onbaşı'ndan bir farkı yok. Aynı ruh, aynı heyecan?  İşte tüm mahalleliye haber verip kamyonetine binip 'Haydi bu hainlerin karşısına dikileceğiz' diyen Şerife ablanın Kastamonulu Şerife Bacı'dan ne farkı var? Kurtuluş Savaşı'ndaki, Çanakkale Savaşı'ndaki ruh yeniden dirildi ve 15 Temmuz gecesi bayrağımızı yere düşürmediler.” Dedi.

Şehitlerimizin bizlere bıraktığı kutlu emanetlerini bir an dahi yere düşürmeyeceğimize söz veriyoruz.

“Kahramanlık ve demokrasi destanı yazan, tankların karşısında diz çökmeyen bu aziz milletin fertleri olmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyoruz” diyen Milletvekili Tunç, Milletimizin bütün dünyaya 'Milli iradeye, demokrasiye, insan haklarına, kastetmek isterseniz karşınızda bizi bulursunuz' dediğini belirterek,Bu hainlerin milletin Meclis'ine Kurtuluş Savaşı'nda Polatlı'dan beri geçip de Meclis'e saldıramayan hain düşmandan daha cani bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekilleri toplantı halindeyken Meclis'in üzerine bombalar yağdıracak kadar düşman olduklarını söyleyen Milletvekili Tunç, “PKK Terör Örgütü ile canını dişine takarak mücadele eden Özel Harekat Polislerimiz dinlenmek için oraya geldiler ve onlar orada dinlenirken üzerlerine bomba yağdıran Türk askeri olabilir mi? Bunlar asker elbiselerini çalan, milletin uçaklarını, milletin helikopterlerini kaçıran vatan hainleri, şimdi bağımsız yargı önünde hesap verecekler. 240 şehidimiz var, 2 binden fazla gazimiz var. Bu uğurda canlarını kaybettiler, çoluk çocukları öksüz kaldı, yetim kaldı, hala tedavileri devam eden yaralılarımız var. hepsininhesabını en ağır şekilde ödeyecekler dedi.

Milletvekili Tunç , 'Biz Türk Milleti olarak demokrasinin savunucusuyuz. Biz Türk Milleti olarak vatanımızın, bayrağımızın savunucusuyuz. Şimdi bize düşen o şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkmak, bayrağımızı hiçbir zaman yere düşürmemek diyerek; “O bayrağımız, 'hilal' bağımsızlığımızın sembolü, 'yıldız' her bir şehidimizi temsil ediyor, rengi şehitlerimizin kanı. Ay yıldızlı al bayrağımız şehitlerimizin bize emaneti ve bizler bu emaneti hiçbir zaman yere düşürmeyeceğiz. Şehitlerimizin de bize vermiş olduğu çok önemli mesajlar var; 'Bundan sonra bu ülkede hiçbir zaman darbe girişiminde bulunulamasın, bu ülkede hainler çıkmasın, bu hainleri temizleyin, o hainlerden hesap sorun.' Evet, en ağır cezaya çarptırılacaklar. Bu bizim şehitlerimize karşı boynumuzun borcudur.” Dedi.

Darbe üreten sistemi değiştireceğiz

Bundan sonra ülkemizde her 10 yılda bir yapılmaya çalışılan darbeleri tarihe gömmek bizim boynumuzun borcudur. Diyen Milletvekili Tunç, “Bunun için ne gerekiyorsa ister Anayasa değişiklikleri ister kanun değişiklikleri Türkiye'de darbeye zemin hazırlayacak mevzuatı değiştirmek şehitlerimize olan boynumuzun borcudur. Bunu gerçekleştireceğiz. İktidarıyla muhalefetiyle şehitlerimize olan borcumuzu yerine getirmek durumundayız. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu hep beraber millet olarak başaracağız."

OHAL, mevcut tehdidin tümüyle bertaraf edilmesini sağlayacak

Milletvekili Tunç Olağanüstü hal ile ilgilide açıklamalarda bulunarak, OHAL, esas itibarıyla FETÖ ve diğer terör örgütleri ile etkin bir mücadelenin hukuk içinde verilmesine hizmet edecektir. OHAL, mevcut tehdidin tümüyle bertaraf edilmesini sağlayacağı gibi, bir daha benzer ihanetler yaşanmaması için gerekli adımların atılmasına da hizmet edecektir diyerek; tüm kurumlar hainlerden temizlenene kadar çalışmaların devam edeceğini söyledi.

"Bayrak altında nasıl birleşileceğini gösterdik"

Bartın'da da 15 Temmuz gecesinden bu yana dimdik ayakta duran millet-i irade nöbetçilerine şükranlarımı sunuyorum. Başta Sayın İl Başkanımız, arkadaşları, destek veren siyasi partiler, Belediye Başkanlarımız, herkes tek vücut oldu ve milli irade çatısı altında, bu bayrak altında nasıl birleşileceğini göstermiş olduk. Destek veren sivil toplum kuruluşları da oldu. Sahip çıktılar, ülkemize böyle konularda sahip çıkmak için varız dediler, sabahlara kadar nöbet tuttular. Burada nöbetçilerimizin ihtiyaçlarını giderdiler. Sivil toplum kuruluşlarımızın tamamına, Sayın Valimiz, kamu kurumlarımız, herkes burada üzerine düşeni yapmaya çalıştı.

Yenikapı, Türkiye için yeni bir kapı oldu

Milletvekili Tunç,Yenikapı, Türkiye için yeni bir kapı oldu. 'Türkiye'nin önünde artık kimse duramaz. Biz yeni bir kapı açıyoruz' dedik. Bütün dünyaya bu mesajı milyonlarla şuanda İstanbul Yenikapı'dan veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına diğer siyasi partilerimizin genel başkanları olumlu cevap verdiler, onları kutluyoruz, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bayrak söz konusu olduğunda nasıl bir araya gelineceğinin mesajını bütün dünyaya vermek gerekiyordu ve o mesajı eksiksiz bir şekilde veriyoruz. Bütün dünya özellikle Türkiye'nin dostları bugün çok seviniyorlar, övünüyorlar. 'Dünyada mazlumların sesi ayakta' diyorlar. Hem Türkiye'deki bizler seviniyoruz hem de yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, dostlarımız seviniyor. Onlar da ay yıldızlı al bayrakla cadde ve sokaklardalar, onlar da nöbet tuttular ama Türkiye'nin ilerlemesini istemeyenler şuanda çok üzülüyorlar. Yenikapı'daki bu birlik ve beraberlikten dolayı kahroluyorlar. 'Nasıl oldu da Türkiye'nin önünü kesemedik, Türkiye yine büyümeye devam edecek, Türkiye yine dünyanın dev projelerine sahne olmaya devam edecek, yine kendi tankını, kendi savaş gemisini üretmeye devam edecek, biz bunları artık hiç durduramayız' diyorlar. Onlar düşünedursun bu şerefli millet bu bayrağı hiçbir zaman yere düşürmeden Türkiye'yi daha ileriye taşımaya devam edecek. Dedi.
 
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.