Bartın Merkezde Esnaf Ziyaretleri
AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, beraberinde, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Bartın Kent merkezinde esnafları ziyaret ederek, 18 maddelik reform Anayasa değişikliğinin ülkemize, milletimize neler kazandıracağını anlatıyor.

Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın Kent merkezinde esnafları ziyaret ederek, 18 maddelik reform Anayasa değişikliğinin ülkemize, milletimize neler kazandıracağını anlatıyor.

Ülkemizde, parlamenter sistem nedeniyle ortalama her 1,5 yılda bir hükümet değişikliği söz konusu olduğunu ve tek başına iktidarlar dışında geçen yıllar, ülkemiz siyasi ve ekonomik krizlerle çalkalanarak zaman kaybettiğini belirten Milletvekili Tunç; “TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri 5 yılda bir aynı anda yapılarak

Koalisyonlarla ile en büyük ekonomik darbeyi esnaflarımız yaşadı

Milletvekili Tunç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile 5 yıllık kesintisiz istikrar, dönemleri gelecek, koalisyonlar, hükümet, kurulamama krizleri tarihe karışacak diyerek, “parlamenter sistemin ülkemize maliyetini burada yeniden tekrar etmeye gerek yok, tek başına iktidarlar dışında, siyasi krizlerle, ekonomik krizlerle, güvenlik sorunları ile vesayetçi anlayışlarla ve darbelerle anılan bu sistem ile en büyük ekonomik darbeyi esnaflarımız yaşadı.” Dedi.

Sözde milletin, kararda milletin olacak

Milletvekili Tunç esnaf ve vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı sistemini getiren Anayasa değişikliğinin ülkemizin geleceği için çok önemli değişiklikler olduğunu belirterek; “Bu değişikliklerle darbeci ruhun, vesayetçi anlayışın izlerini anayasamızdan siliyoruz, Anayasamız daha demokratik hale geliyor, bu sistem ile söz daima milletin olacak, milletin iradesine darbe vurulamayacak Cumhuriyetimiz daha da güçleniyor. Dedi.

Mevcut yönetim sistemimizi çift başlılıktan kurtarmak zorundayız

Milletvekili Tunç, yapılmak istenen yürütmede çift başlılık ortadan kaldırılmaktadır. Anayasamıza göre yürütme çift başlı, bir tarafta halkın seçtiği Cumhurbaşkanı, diğer tarafta yine halkın seçtiği Başbakan. Şu anda uyum sorunu yok, ancak bunun ilanihaye böyle devam etme garantisinin olduğunu kimse söyleyemez. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda ülkemizin çözümü mümkün olmayan siyasi krizlerle karşı karşıya kalmaması için yürütmeyi çift başlı olmaktan kurtarmak neden rejim değişikliği olsun, aksine rejimi daha da tahkim eden, güçlendiren bir değişikliktir.  

Cumhurbaşkanlığı sisteminin tek adam rejimine ve diktaya yol açacağı eleştirileri tamamen yalan

Teklifin maddelerine bakıldığında, şu anda vatana ihanet dışında soruşturulamayan bir Cumhurbaşkanı vardır. Bu değişiklikle TBMM, Cumhurbaşkanını, yardımcılarını ve bakanları görevleri ile ilgili soruşturabilecektir. Milletvekilleri, yürütmeyi, meclis araştırması, genel görüşme ve soru önergeleri ile denetleyebilecektir. Kanunları yapmak, bütçeyi onaylamak Meclisin yetkilerindendir. Yasamayı güçlendiren, yürütmeyi yasamanın denetimine tabi tutan bir anayasa değişikliğinin dikta rejimine yola açacağını iddia etmek abesle iştigaldir.

Ziyaret edilen esnaflar ve vatandaşlar Milletvekili Tunç’a ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini belirterek, Bartın’a yapılan yatırımlar için de teşekkürlerini ilettiler.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatansever 2 yıl önce

vatan için evet, türklük için evet, devlet için evet.. mhpli, milliyetçi, vatansever ülkücüler olarak hareketimizin lideri, başbuğun emaneti, türkmen beyimiz sayın devlet bahçeli'nin ve yol arkadaşlarının aldıkları kararın arkasındayız. biz fetö tehlikesini çok daha öncesinde görmüştük ve uyarmıştık.. artık fetö bu topraklarda hüküm süremeyecek.. terörün her türlüsüne göz açtırmadan mücadele edeceğiz.. şimdi mesele parti değil vatan müdaafası. ülkümüz millet, kararımız evet...