İL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA EDEN ULUPINAR, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yaklaşık 2 hafta önce aday adayı olacağını duyuran AK Parti İl Başkanı Yakup Ulupınar, hafta sonunda gazetecilerin karşısına geçti ve aday adaylığını resmi olarak açıkladı. İl Genel Meclis Üyeleri, belediye başkanları ve teşkilat mensuplarının da bulunduğu kalabalık bir partilinin katılımıyla kararını açıklayan Ulupınar, salona alkışlarla girdi, açıklamasının sonunda da yoğun alkış aldı ve "Hayırlı olsun" tebriklerini kabul etti. Sözlerine 5 yıldır il başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatarak başlayan Ulupınar, "İl Başkanlığım süresince Bartın'a birçok yatırım yapılmasını sağladık" dedi. Yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Ulupınar, kendisinin Bartın'ın bir evladı olarak Bartın'da yetiştiğini ifade etti. Ulupınar, "Bartın'ın ekmeğini yedim. Bartın Lisesindeki 3 yıllık eğitimimden sonra 1970 Üniversite sınavlarında Bartın'da en yüksek puanı aldım ve idealim olan Î.T.Ü İnşaat Fakültesine girerek İnşaat Mühendisi oldum. Karayolları deneyimim ile Bartın İnkum yolu, Bartın çevre yolu, Bartın Amasra eski yolu Bartın'ın bütün ilçe ve beldelerinde karayolu inşaatları ile ilgili çalışmalar yaptım. Bartın merkezinde ise hemen hemen her yerinde çalışmalarım olmuştur. Bu deneyimlerimi siyasetteki deneyimimle birleştirerek Ak Parti çatısı altında Bartın'ımıza hizmete devam etmek istiyorum. Ak Parti olarak Bartın'da 2 milletvekili çıkarma hedefimize bende milletvekili aday adayı olarak katkı sağlamak için bu yönde karar aldım. İnşallah milletvekili adayı olursam Bartın halkının da desteği ile Bartın'a daha büyük yatırımların gelmesine vesile olmak ve Bartın için çalışmaya devam etmek isterim. Bu kararı almamda beni destekleyen teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve karar sürecimde bana desteklerini esirgemeyen Bartın halkına teşekkür ediyorum" sözlerine yer verdi. Ulupınar, bir gazetecinin "Aynı kalabalığı diğer aday adaylarında da görecek miyiz?" sorusuna da yanıt verdi.

SALONA ALKIŞLARLA GİRDİ

Yaklaşık 2 hafta önce aday adayı olacağını duyuran ve AK Parti İl Başkanlığından istifa eden Yakup Ulupınar, hafta sonunda gazetecilerin karşısına geçti ve aday adaylığını resmi olarak açıkladı. İl Genel Meclis Üyeleri, belediye başkanları ve teşkilat mensuplarının da bulunduğu kalabalık bir partilinin katılımıyla kararını açıklayan Ulupınar, salona alkışlarla girdi, açıklamasının sonunda da yoğun alkış aldı ve "Hayırlı olsun" tebriklerini kabul etti. Sözlerine 5 yıldır il başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatarak başlayan Ulupınar, "Partimizin kuruluşunun 5.yılında 5. İl Başkanı olarak İl Başkanlığı görevine geldim. 5 yıldır da halkımızın ve teşkilat mensuplarımızın teveccühü ile ardı ardına iki kongrede görev alarak Bartın'ımıza hizmette bulundum. İl Başkanlığım sürecinde çalışmalarımızda teşkilatımızla olsun, halkımızla olsun, hep karşılıklı diyalog anlayışıyla kırmadan dökmeden ben yaptım oldu anlayışına saplanmadan sürdürdüm. 3 Kasım 2002 Milletvekili seçiminde yüzde 29 oyumuzu, 22 Temmuz 2007'de yüzde 39 yaparak Ak Partinin oyunu en çok yükselten İl olarak ikinci sırayı aldık. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde yüzde 46.5 oy oranına ulaştık. Ayrıca 12 Eylül 2010 Halk Oylamasında yüzde 55 oy alarak oylarımızı yükseltmeye devam ettik. İl Başkanlığım süresince Bartın'a birçok yatırım yapılmasını sağladık" dedi.

YATIRIMLARI ANLATTI

Yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Ulupınar, "500 kişilik öğrenci yurdu, üniversite öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Bartın Üniversitesi kurularak 5 Fakülte, 1 enstitü, 2 Meslek Yüksek Okulu şeklinde 4000 öğrenci ile eğitim vermekte olup kampüs alanı da temel atma durumuna gelmişti. Bölünmüş yollarımız il içinde 50 km'yi aşmış olup sahillerimiz Devrek-Yeniçağ bölünmüş yol çalışmasıyla beraber 2.5 saatlik bir mesafe ile Ankaralıların ulaşabileceği en yakın sahil durumuna gelmiş. 1993 yılından beri yapılamayan Bartın Kültür Merkezi 7.3 milyon harcanarak tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bartın Merkez Hükümet konağı inşaatımız 10.2 milyon TL harcanarak bitme aşamasındadır. Bartın'ımızda 2007 yılında Aile Hekimliğine geçilmiştir. Fen Lisesi kararı alınıp eğitime başladı ve binası yapılıp hazır durumdadır. Yine Fen Lisesi yurdu yapılarak hazır duruma getirilmiştir. Toki Binalarımız üç etap halinde toplam 886 daire olarak yapılmış olup ayrıca Toki İlköğretim Okulu ve sosyal tesisleri yapılmıştır. Ayrıca okul inşaatlarımız yapılıp hizmete açılmıştır. Kozcağız Aile sağlık Merkezi yapılmış, PTT binalarının yeniden düzenlenerek modern hale gelmiştir.Ömer Tepesi sentetik çim sahası hizmete açılmış olup ayrıca köylerimize de Spor sahaları ve çocuk parkları yapılmıştır. En önemlisi Adapazarı- Bartın demiryolu projesi gündeme gelmiş olup çalışmaya başlanmıştır. Köydeş ve Beldesle köylerimizin yol ve su sorunları büyük ölçüde çözülmüş olup Beldes'le de 10 bin nüfusun altında belediyelere alt yapı hizmetleri yapılmış olup, ayrıca 2011 de nüfus sınırlaması kaldırılarak Bartın Belediyesi de dahil olmak üzere Beldes yardımı yapılacaktır" diye konuştu.

BARTIN'A HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Anlattıklarının hizmetlerinin bir kısmı olduğunu ve kendisinin Bartın'ın bir evladı olarak Bartın'da yetiştiğini ifade eden Ulupınar, "Bartın'ın ekmeğini yedim. Bartın Lisesindeki 3 yıllık eğitimimden sonra 1970 Üniversite sınavlarında Bartın'da en yüksek puanı aldım ve idealim olan Î.T.Ü İnşaat Fakültesine girerek İnşaat Mühendisi oldum. Karayolları deneyimim ile Bartın İnkum yolu, Bartın çevre yolu, Bartın Amasra eski yolu Bartın'ın bütün ilçe ve beldelerinde karayolu inşaatları ile ilgili çalışmalar yaptım. Bartın merkezinde ise hemen hemen her yerinde çalışmalarım olmuştur. Bu deneyimlerimi siyasetteki deneyimimle birleştirerek Ak Parti çatısı altında Bartın'ımıza hizmete devam etmek istiyorum. Ak Parti olarak Bartın'da 2 milletvekili çıkarma hedefimize bende milletvekili aday adayı olarak katkı sağlamak için bu yönde karar aldım. İnşallah milletvekili adayı olursam Bartın halkının da desteği ile Bartın'a daha büyük yatırımların gelmesine vesile olmak ve Bartın için çalışmaya devam etmek isterim. Bu kararı almamda beni destekleyen teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve karar sürecimde bana desteklerini esirgemeyen Bartın halkına teşekkür ediyorum" sözlerine yer verdi.

ULUPINAR'A "KALABALIK" SORUSU

Ulupınar, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Ulupınar, bir gazetecinin "Bugün burada başta Kadın Kolları Başkanı Nurzen Çağdaş olmak üzere belediye başkanlarını ve teşkilat mensuplarını da görüyoruz. Bu durum aday adaylığı sürecinde teşkilatın desteğini size vereceğinin bir göstergesi midir?" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi: Öncelikle biz teşkilat olarak 2 milletvekilliğini kazanmak için kilitlendik. Bunun yanında da teşkilattan birisi olarak ben aday adayı olarak çıktığımda teşkilat mensuplarını dolaştım, fikirlerini aldım ve gördüm ki, aday olmamla arkadaşlarımın kararı da perçinleşti. Ben olurum veya olmam ama bu teşkilat içinde 5 yıl il başkanlığı yapmış biri olarak aday olarak çıkmam arkadaşlarımızı daha çok gayrete getirmiştir. Bu gayret devam edecektir. Bu gayretle 2 milletvekilliği hedefimize de ulaşacağımıza inanıyorum"

DİĞER ADAY ADAYLARINA DA DESTEK VERİRİZ

Ulupınar, yine bir gazetecinin "Aynı kalabalığı diğer aday adaylarında da görecek miyiz? Yoksa size mahsus bir durum mu?" şeklideki sorusunu da "Bu bir süreç. İstifa eden aday adayları açıklanıyor. Teşkilatın başı olarak buradaki arkadaşların yanımda olmasını istedim. Bundan sonar teşkilat dışında belediye başkanlarımızdan, il genel meclis üyelerimizden istifalar olabilir. Yine onlara da destek veririz" diyerek yanıtladı. Ulupınar, İl Başkanlığı görevine kimin atanacağı konusunda da bir gelişme olmadığını, il koordinatörünün hafta içinde Bartın'a geleceği ve bunun ardından atamanın yapılacağını kaydetti.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
baybay 8 yıl önce

sayın yakup ulupınar bartına hizmet etmene gerek yok zaten istifa etmekle bartına çok iyilik etmiş oldun altı yıldır bartına ne hizmet ettinki de millet vekili olduktan sonra edeceksin yıllarca milli görüşcü oldun oradaki doslarına sırtını döndün gittin akp geldin seni o koltuga oturtanlara sırtını döndün millet vekili ile bir oldunda e bu millet sana nasıl güvenecek aynı zamanda ulusdan iki aday olacak hadi yolun açık olsun etrafıdakilerde yavaş yavaş çekilecekler görecez senide byyyyy.

Avatar
kızgın 8 yıl önce

sayın başkan il genel meclis üyeleri sanamı desdek veriyorlar ali kartalamı teşkilatın tam desdeğini aldığını söyledin peki şu anda il yönetiminde kaçıncı yedeğe geldi sıra bir söyle bakalım millete asıl teşkilat üyeleri seni terk etti yedeklerle işi götürüyorsun onlarda tam desdek verdi diyorsun önce seninle beraber yola çıkan ve yarı yolda gemiden attığın mustafa zengin ismail selamet süha bey gibi değerler seni oraya taşıdılar ne yaptın peki sana nasıl güvenip desdek vereceğiz ki yarın bizede aynısını yapmıyacaksın iyi oldu parti senden kurtuldu artık dön işinin başına

Avatar
Tarafsız 8 yıl önce

sayın Yakup ulupınar bence il bşkanlıgında kalıpgençlere yol vermeli idi çünkü il bşkanlıgına ykışıyordu ve abi pozisyonunda önder olmalıydı herkese başarılar

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

gule gule sayın baskan yolun acık olsun ger senı genel merkez aday gosterırse bende bıyıklarımı keserım nedenı basıtt ıkı kelımeyı br araya getıremeyen teskılatlarda dogru durust karıyer sahıbıı ınsanlara yer vermeyen ıl yonetımınde cogunluk saglanamadan toplantı kararınıı alamayan bırınıı genel merkez aday yaparsa zaten akpartı bıtmıs demektrrr sen en ıyıısıı bıldıgın ınsaat ısıne yenıden basla bnce daha faydalı olurrsun