Başkan Erdoğan Bartın'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 yıl aradan sonra Bartın'a geldi. Erdoğan Cumhuriyet Meydanında halka hitap etti.

İlgili Foto Galeriye Git

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: Milli iradenin gücü perçinlediniz, Türkiye'nin itibarına itibar kazandırdınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerden aynı tavrı 31 Mart'ta da bekliyorum. Ülkemizin beka mücadelesine sahip çıkmanızı bekliyorum. Son 17 yılda Bartın'a 6,5 kat trilyon yatırım yaptık. Eğitimde 354 adet yeni derslik inşa ettik. Gençler uzakta okumasınlar diye üniversite imkanını ayaklarına getirdik." dedi.

Erdoğan; "Bugün 16 bin öğrencisiyle 567 akademisyeniyle adeta şehrin sembollerinden biri haline gelen Bartın Üniversitesi'ni kurduk. Bizden önceki hükümetler neden üniversite kurmadılar? 4 bin 93 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Bu yıl bin, seneye de 2 bin 808 kişi kapasiteli yurt binaları daha açıyoruz. Bartın'a gençlik merkezi, kapalı yüzme havuzu, spor sahaları inşa ettik. CHP gibi sosyal devlet edebiyatı yapmadık, gerçek anlamda pratiğini ortaya koyduk. İhtiyaç sahiplerine toplamda 367 milyon lira kaynak aktardık. Şehitlerimizin yakınlarına sahip çıktık. Sağlıkta, 150 yataklı Bartın Devlet Hastanesi ile birlikte toplam 18 sağlık tesisi yaptık. Göğüs hastalıkları hastanemize 44 ek yataklı ilave yaparak büyüttük."

"Ulaşımda 7 kilometreden aldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 73 kilometreye çıkardık. Batı çevre yolunun projelerini başlattık. Kısa sürede yapım ihalesini gerçekleştireceğiz. Çakraz Tüneli'ni, Gölderesi Köprüsü'nü tamamladık.  Bartın’ın uzun yıllar hasretini çektiği Kirazlıköprü barajının inşaatını tamamlayarak hizmete aldık. Kışla Barajı ile Bartın şehir merkezi taşkınlardan korunuyor. Kozcağız Barajı ile 25 bin dekar arazi sulanacak. 37 taşkın koruma merkezi ile Bartın şehir merkezi ve 46 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk."

"Bay Kemal diyor ki çiftçi battı, çiftçi bitti. Çiftçilerimize, 152 milyon lira değerinde tarımsal destek verdik. Bartınlı iş insanlarımızı 9 katrilyon lira tutarın da yatırım teşviki ile destekledik. Bartın’ı doğal gazla buluşturduk. Bartın’daki 12 bin 416 işyerimize 295 milyon TL’lik güvenlik kurumu desteği verdik. Bartın’a kültür merkezi kazandırdık. 7 tarihi eserimizin restorasyonunu tamamladık. Çözüm için kolları sıvamaktan geri durmadık.
Bartın'ın bazı tapu problemleri vardı. CHP senelerdir bu meseleyi istismar etti. Ortaya doğru düzgün hiçbir çözüm getirmedikleri halde sorunun müsebbibi bizmişiz gibi gösterdiler. Aslında 33 yıl önce bu konuda bir kanun çıkartılmıştı, ama bu kanun umulan kolaylığı sağlayamamıştı. Biz bu konunu yeniden detaylıca çalıştık. Hassas bir araştırmayla Türkiye Taşkömürü Havzası'nda araştırma yaparak hak sahiplerini belirledik. Hak sahiplerine yakında tapularını vermeye başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum."

İmar barışıyla kardeşlerimizin sorununu çözdük. Siyaset, gönül işidir. Bu millete hizmet etmek sadece imkan değil aynı zamanda nasip işidir. Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok, tanımıyoruz. Sen çok seviyorsan, Irak'ın kuzeyinde var. Haydi oraya git. Biz bu toprakları böldürmeyeceğiz. Bölmek isteyenlere de bu topraklarda hayat hakkı tanımayacağız. Biz bu teröristleri sonuna kadar kovalayacağız. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te bunları gömdük. Bitmedi, gömmeye devam edeceğiz. İHA'larla onları kovaladık, onlar kaçtı.

Bu zillet ittifakına Türkiye genelinde cumhur ittifakı olarak gereken dersi 31 Mart'ta veriyor muyuz? Durmak yok, yola devam. Bunlar hiçbir zaman Türkiye'nin dertleriyle dertlenmediler. Kürt kardeşlerimizi de istismar ettiler. Bizde ayrım yok. Bizim farkımız bu ama onların böyle bir derdi yok. Ülkemize telafisi, tedavisi yıllarca sürecek yaralar açtılar. Türk milleti olarak bu rekabette öne çıktık. bu ayın 14'ünde Ankara Bilkentte 3 bin 600 yataklı bir şehir hastanesi daha açıyoruz. Şu anda hasta kabulu başladı ama 14'ünde ben resmi açılışını yapacağım. İstanbul'da da 2 tane hastane daha açacağız. Birinin çalışması devam ediyor, birinin ihalesi yapılacak.

Savunma sanayimizin yüzde 65'i yerli. 2.5 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Üretimde yerli girişimcilerimizi sürekli teşvik ettik hala da teşvik etmeye devam ediyoruz. Fabrikaların iş yerlerinin kapısını kilitler vurdular, ülkenin kıt kaynaklarını İstanbul'daki bir avuç yandaş elite peşkeş çektiler. Vatandaşın çoluğunun çocuğunu rızkını keserek çarçur ettiler. Sorunların çözümünü IMF'de aradılar. Göreve geldiğimizde Türkiye'nin IMF'e borcu 23,5 milyar dolardı. Ve Mayıs 2013, 23,5 milyar doları ödedik ve IMF ile işimizi bitirdik. O zaman merkez bankamızın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi 100 milyar dolar. Nereden nereye?

CHP Genel Başkanı çıkmış IMF'den faizden enflasyondan bahsediyor. Sanki bu ülkeyi IMF'e muhtaç eden kendileri değilmiş gibi yüzü kızarmadan bizi eleştiriyor. Sadece yalancı değil, balık hafızalı. Ne bu milletin mazisini ne de ülkenin tarihini biliyorlar. Türkiye'yi gerçek manada ekonomik bağımsızlığına kavuşturduk. Ülkemiz bugün kendi sorunlarına yerli ve milli çözümler üretiyorsa bu AK Parti'nin başarısıdır. Bay Kemal, kuyruklar başladı diyor. Bay Kemal, bunlar yokluk kuyruğu değil. Siz ölülerimizi bile rehin alıyordunuz. Bunlar varlık kuyruğu.

BÖLÜCÜLERE HAYAT HAKKI TANIMAYACAĞIZ'

Terör operasyonlarının kararlıkla sürdürdüklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle dedi: "Bu toprakları bölmek isteyenlere bu topraklarda hayat hakkı tanımayacağız. Teröristler Kandil'de, Gabar'da, Tendürek'te, gömdük gömmeye devam edeceğiz. CHP zihniyet yıllar boyunca bu ülkede iktidar oldu bunlar tek başına iktidar oldular mı ne yaptıkları ortada. Bunlar bizim camilerimizi kapatmadılar mı ahıra çevirmediler mi zannediyor musunuz şimdi bunlar değişti. Hatay'ın bir belediye başkan adayı diyor ki oy verirseniz hizmet alırsınız diyor. Bu adam belediye başkanı değil sokak kabadayısı. Bartın'dan Türkiye'ye sesleniyorum Türkiye'de Kürdistan diye bir bölgemiz var mı? Bizde böyle bir bölge yok ve tanımıyoruz. Sen eğer Kürdistan'ı çok seviyorsan Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var haydi oraya git. Biz bu zillet ittifakına Türkiye genelinde Cumhur İttifakı olarak gereken dersi sandıklarda veriyor muyuz? Hiçbir zaman bunlar Türkiye'nin dertleriyle dertlenmediler bunlar Kürt vatandaşlarımızı da istismar ettiler. Ülkemize tedavisi yıllarca sürecek yaralar açtılar."

'IMF İLE İLK ANLAŞMAYI YAPAN CHP'LİLERDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti'nin iktidara geldiği dönemde yüzde 25 yerli olan savunma sanayisinin şimdi yüzde 65'i yerli hale getirdiklerini söyledi. Yılda 2.5 milyar dolar ihracat yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Göreve geldiğimizde Türkiye'nin IMF'e borcu 23,5 milyar dolardı. Mayıs 2013 de 23,5 milyar doları ödedik ve IMF ile işimizi bitirdik. O zaman merkez bankamızın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi 100 milyar dolar. Nereden nereye? CHP Genel Başkanı çıkmış IMF'den faizden enflasyondan bahsediyor. Sanki bu ülkeyi IMF'e muhtaç eden kendileri değilmiş gibi yüzü kızarmadan bizi eleştiriyor. Sadece yalancı değil, balık hafızalı. Ne bu milletin mazisini ne de ülkenin tarihini biliyorlar.  IMF ile ilk anlaşmayı yapan CHP'lilerdir. CHP ocağında yetişmiş siyasetçilerdir. Senelerdir bu ülkeyi IMF kapılarında süründüren CHP'lilerdir. Ak Parti ise geldi Türkiye'yi IMF kuyruğundan kurtardı. Türkiye'yi gerçek anlamda ekonomik bağımsızlığına kavuşturduk. Bugün ülkemiz hiç kimseye muhtaç değilse bu AK Parti'nin başarısıdır." diye konuştu.

'VATANDAŞIMIZI SÖMÜRMELERİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ'

Tanzim satışlarıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi 31 Mart'a kadar bu işler olmazsa TEZKOP'la görüştük. Bununla birlikte aynı şekilde kamu esnaf birlikleriyle görüştüm. Şimdi onlarla masaya oturacağız. Gerekirse onlarla birlikte 81 vilayette biz bu ürünleri ulaştıracağız. Çünkü vatandaşımızı sömürmelerine müsaade edemeyiz. Biz vatandaşlarımızın acil evine girmesi gerek ürünleri uygun fiyatlara onlara ulaştıracağız."

'DÜNYADA SIKINTISIZ HİÇBİR ÜLKE YOK'

Alt yapı olarak ekonomik olarak ne kadar ilerlemiş olursa olsun dünyada sıkıntısız hiçbir ülke olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika'nın da ekonomik problemleri olduğunu ifade eti. Almanya, İtalya, Brezilya ve Çin gibi büyük ülkelerin de kendilerine göre sorunları olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'nın düzensiz göç gibi, İslam düşmanlığı, ırkçılık yabancı karşıtlığı gibi sıkıntıları var. Her ülkenin kendine göre kendi çapına göre sıkıntıları var. Hayatın tabi akışı içinde bunların olması gayet normaldir. Aksini iddia etmek aksini söylemek akıl karı olmadığı gibi çok büyük bir yalandır. Sorunlar sıkıntılar mesele değil bunlara nasıl çözüm aradığınızdır. Asıl mesele, problemlerle cesaretle yüzleşme iradesini gösterebilmektir. Asıl mesele sorunları halını altına süpürmek değil üstüne gidebilmektir.  İşte 17 yıldır bundan dolayı başarılı olduk. İnşallah bundan sonra da aynısın yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakan 1 yıl önce

orduyeri köprüsünü akp yaptı deseler kaç kişi alkışlayıp dalkavukluk yapar acaba.ilginç...

Avatar
VATANDAŞ 1 yıl önce

bartinimiz dünya li̇deri̇ gördü. beledi̇ye i̇şi̇ gönül i̇şi̇..profesyonelli̇k gerekti̇ri̇r,anacum babacum deyzecümle bu i̇şle yürümez

Avatar
Gerçekçi 1 yıl önce

cumhurbaşkanı bartın mitinginde bartın belediye başkanı adayı olarak resmen cemal akın'ı göstermiştir. konuşmasında yusuf aldatmazın hiç bir projesinden bahsetmemiş, tamamen devlet projelerinden bahsetmiştir. ziyaretinde cemal akın ile samimiyeti ön plana çıkmıştır. bence bu saatten sonra yusuf aldatmazın adaylıktan çekilip tamamen cemal akına destek verilmesi gerekir. cumhur ittifakına uygun olan budur. gerçi adaylıktan çekilmese de cemal akın seçimi kazanacak güçtedir ama ittifak gereği tek aday olarak cemal akın seçime girmelidir.

Misafir Avatar
çekil hele. 1 yıl önce @Gerçekçi

aç tavuk kendini buğday ambarında sanır.

Beğenmedim! (2)
Avatar
murat 1 yıl önce

karasu-bartın arası tren güzergahı fizibilite çalışması devam ediyor dedi bu haberde yok kasıtlı mı çıkarıldı