Bayram: Haberler Kasıtlı
İl Müdürü Abdulsetter BAYRAM imzasıyla yapılan açıklama:

İlimizde yayımlanan çeşitli yerel gazetelerde 6 Mart 2013 tarihi ve daha sonraki tarihlerde; "Köylü Milletin Efendisidir Yazısına Uyarı!"’, "Bar-Vet'e Uyarı: 1 Hafta İçinde Kaldırın”. “İnanılmaz Derecede Kırıldık” başlıklı haberler. Müdürlüğümüz personelinin yaptığı denetimlerle ilgili olduğu fakat haberlerin tamamen çarpıtılarak aktarıldığı anlaşılmıştır. Söz konusu haberler yapılmadan önce bu hususta İl Müdürlüğümüzün bilgilerine başvurulmamıştır. Hukuk çerçevesinde, mevzuatlara uygun olarak yapılan denetimlerle ilgili düzenlenen bu haberler tamamen asılsız ve mesnetsiz olup, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İl Müdürlüğümüz personelinin rutin denetimleri sırasında aşağıda belirttiğimiz yönetmelik hükümlerine aykırı olarak Veteriner Klinikleri tabelalarında bulunması gerekenler dışında yazı, söz veya benzeri şeyler bulundurmaları nedeniyle yönetmeliğe aykırı hareket eden Bar-Vet Veteriner Kliniği yetkililerine, Veteriner Hekim Muayenehane ve Poliklinik Yönetmeliği 18.maddesi ve 25.11.2011 tarihli Yönetmelik Uygulama Talimatının 14.maddesi ; “Muayenehane ve polikliniklerde tabela uygulaması Yönetmeliğin 18 inci maddesinde açıklanmıştır. Muayenehane ve polikliniklerde, sadece ruhsatta belirtilen isim vazılı bir dış tabela asılır. Tabelada, ruhsatta verilen isimden sonra mutlaka muayenehane veya poliklinik ibaresi bulunacaktır....” hükümleri konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

Ancak yapılan bu haberlerde maksatlı olarak İl Müdürümüz Abdulsetter BAYRAM ve İl Müdürlüğümüz personelinin kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan gerçeğe aykırı bilgiler verilmiş; yararlı ve ilgili olmayan yorumlar yapılmış; haberin içeriğine uygun düşmeyen, kamuoyunda husumet ve kuşku yaratıcı, bir üslup kullanılmıştır. Söz konusu bu haberlerde özellikle ve sadece kasıtlı olarak “Köylü Milletin Efendisidir” sözünün kaldırılması istenilmiş izlenimi verilmiştir. İl müdürlüğümüze yöneltilen suçlama gerçek dışı olup, yine Yönetmelik Uygulama Talimatının 14.maddesi gereği Muayenehane ve polikliniklerin dış cephesinde bu tabeladan başka bir tabela veya camlarında her ne şekilde olursa olsun yazı, ilan ve reklam benzeri ibare bulundurulamaz. ” hükmünden de anlaşılacağı üzere kliniklerin ruhsatta belirtilen isimler dışında bir ibare kullanmaları yasaktır. Müdürlüğümüz personeli de Veteriner Klinikleri tabelalarında olması gereken hususlar ve ruhsatta belirtilen isim dışında hiç bir yazı veya söz bulundurmamaları gerektiği konusunda, kliniği bilgilendirmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
can 7 yıl önce

sorun mevzuatta arkadaş.kanun der yapılır devletin memuru neyapsın?

Avatar
Hasan 7 yıl önce

o yazı dediğiniz ulu önder atatürk'e aittir.sonuç itabiriyle köylü milletin efendisidir yazısını kaldırlmasını istediniz mi? istemediniz mi?

Avatar
Asu ÇALIK 7 yıl önce

"o" yazı diye tabir edilen "köylü milletin efendisidir k.atatürk" sözünün kaldırılmasını istediniz mi istemediniz mi? eğer istemediyseniz insanlar size bu şekilde saldırmazlardı, istediyseniz de sorarım size; "ne cüretle"...?