Bilgin Anket Sonuçlarını Açıkladı: %56.2

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin Bartın Televizyonu’nda Selim Karakaş’ın Yaptığı Açıklamalara Cevap Vererek Bartın’da INC Şirketine Yaptırılan Anket Sonuçlarını Açıkladı. Bin 506 Kişinin Katıldığı Anketin Sonucuna Göre Cemal Akın’ın 56.2’lik Oy Oranına Sahip Olduğunu Belirten Bilgin, CHP’nin Adayı Rıza Yalçınkaya’nın % 17,4, AK Parti Adayı Dr. Seyfettin Kalay’ın % 12, Saadet Partisi Adayı Mücahit Mekeç’in ise % 1.6 Oy Oranına Sahip Olduğunu Kaydetti.

Partisinin il binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, CHP İl Başkanı Karakaş’ın Bartın Televizyonu’ndaki Seçim 2014 programında yaptığı açıklamalara cevap verdi. Sezai Bilgin’in yine Bartın TV ekranlarından yaptığı anket açıklamaları üzerine Selim Karakaş, Bilgin’in paylaştığı anket sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını iddia etmişti. Bu iddialar üzerine açıklamalarda bulunan Bilgin, “Ocak ayında yapılan anket sonuçlarına göre Cemal Akın’ın 56.2, Yalçınkaya’nın % 17.4, Seyfettin Kalay’ın % 12, Mücahit Mekeç’in ise % 1.6 Oy oranına sahip olduğunu söyledi.

Tamamıyla Dedikodu Siyaseti

MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin yaptığı açıklamada “Bartın TV’de katılmış olduğum açık oturumda anketlerde Sayın Cemal Akın’ın 56.2’lik oy oranına sahip olduğunu, Sayın Rıza Yalçınkaya’nın ve Sayın Seyfettin Kalay’ın ise Cemal Akın’ın çok gerisinde kalmış olduğunu beyan etmiştim. Bu beyanatlarım üzerine Sayın Selim Karakaş’ta aynı TV programında ‘böyle bir anketin hiç olmadığını, benim havadan salladığımı, elimde bilgi, belgeye olmadan öylesine konuştuğumu ifade etti. Ayrıca Taş Ev ile Sevgi Parkı’nın gelirlerinin 2009’dan bu yana belediye bütçesine dahil edilmediğini oradaki paraların peşkeş çekildiğini söyledi. Ben önceki katılmış olduğum televizyon programında bundan sonra Rıza Yalçınkaya ve Sayın Selim Karakaş’ın hiçbir beyanatlarına cevap vermeyeceğimi ifade etmiştim. Çünkü, tamamen siyasetin seviyesini aşağı düşürecek, sadece insanları karalamaya yönelik beyanatların bulunduklarını ve biz 5 yıllık dönemde yapmış olduğumuz işlerin ortada olduğunu ve bunun takdirinin Bartın halkının tarafından yapılacağını, önümüzdeki 5 yıllık dönemde de yapacağımız projelerle gündeme gelmek istediğimizi, hiçbir kimseyle polemiğe yarışına girmeyeceğimizi ifade etmiştik. Ama Selim Bey böyle bir açıklama yaptıktan sonra sosyal medya aracılığıyla bir ilanda bulundum. Dedim ki elimizde anketlerin olmadığını iddia eden Selim Beyi partiye davet ediyorum, kendisine yaptırmış olduğumuz anketleri gösteriyim dedim. Keşke Selim Karakaş Bey burada olabilseydi. Keşke ona da bu anketleri göstermiş olabilseydim. 2009’dan buyana beli aralıklarla vatandaşlarımızın bizden istediklerini tespit etme amacıyla halkımızın belediyeden memnuniyetini ve eksiklerini görebilme amacıyla her altı ayda bir anket yaptırıyoruz. Bundan önce de Eylül ayında yaptırmıştık. En son 2014 yılında yaptırdık ve bu anketinin sonuçları geçtiğimiz günlerde elimize geldi. Selim Beyin diğer beyanatlarına ise cevap vermeye bile gerek duymuyorum. Rıza Yalçınkaya’nın getirmiş olduğu düzenden bahsediyorsa, Yalçınkaya’nın döneminde orada bir taş ev ve Sevgi Parkı yoktu ve oralar tamamen içkicilerin ve nahoş olayların yaşandığı bir alan haline gelmişti. 2009 yılından buyana gelirlerin belediye kasasına aktarılmadığından bahsediyorsa, Taş Ev’in yapılış ve hizmete giriş tarihi 2011 yılının Temmuz ayıdır. Sevgi parkının hizmete giriş tarihi 2011’in altıncı ayıdır. Arkadaşlar, nesini düzelteyim, nesine cevap veriyim. Varsa böyle bir şey bilgileriyle belgeleriyle ortaya koysunlar. Tamamıyla dedikodu siyaseti. Artık Sayın Merkez İlçe Başkanımda bundan rahatsız olamaya başladı. Çünkü ihaleyle almış olduğu işi yine sık sık siyaset malzemesi yapılarak gündeme gelmiştir. Ticari itibarını etkilendiğini düşündüğünden dolayı oda mutlaka kanuni yollarıa başvuracaktır. İhaleyle alınmış bir yer devamlı siyasetle gündeme getirilmekte.” Diye konuştu.

Halkımızın % 56.3’ü Akın’a Oy Vereceğini İfade Etmekte

Açıklamalarının devamında AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Dr. Seyfettin Kalay’la ilgilide bir şey söyleyeyim diyen MHP İl Başkanı Bilgin “Sayın Seyfettin Kalay geçen gün yaptığı toplantıda su ishale haklarının değiştirilmesi gerektiğini ve bununda 30 trilyona mal olacağını ayrıca Bartın Belediyesi’nin böyle bir kaynağının olmadığını onun için mutlaka yerel iktidarın genel iktidarla aynı olması gerektiğini ve uyum içinde çalışıp hükümet kanalıyla bunun yapılabileceğini ifade etmiş. Sayın Seyfettin Kalay müşterek olsun. Avrupa Birliği fonlarından biz bunu karşılamıştık, ihale aşamasına geldi. Belediye’nin ve Hükümetin 5 kuruş kasasından para çıkmadan su ishale hatları yenilenecektir. Bunun dışında yine arıtma tesisinin kurulması ve ırmağa kanalizasyon akması da bu projenin içinde. İnkumu’nun derin deşarjı ve kanalizasyonu da bu projenin içinde. 20 milyon euroluk proje bu ve Avrupa Birliği’nde biz projemizi yaptık. Avrupa Birliği’nden onayı aldık. Parası geldi, parası çıktı. İhale askısına çıktı. Muhtemelen seçimlerden önce görüşülüp ihalesi de mutlaka yapılacaktır. Irmak ıslağına gelince, yapmak istiyorlarsa Hükümete sonuna kadar destek oluruz. 12 yıldan bu yana hükümetimiz iktidarda. Irmak ıslağı yapmak isteselerdi ne muhalefetteki Belediyeler nede iktidardaki Belediyeler buna hiç karşı çıkmayacaklardı. Bu zamana kadar yapsalarmış. Buda bize nasip olacak diye düşünüyorum. Anketlerimizde arkadaşlar sadece oy oranı anlamında söyleyeyim istiyorsanız. Bartın halkımızın % 56.3’ü Sayın Cemal Akın’a oy vereceğini ifade etmekte. Sayın Rıza Yalçınkaya’nın oy oranı ise % 17.4’tür. Sayın Seyfettin Kalay’ın oy oranı yüzde 12.7’dir. Sayın Mücahit Mekeç arkadaşımızın da yüzde 1.6’dır. Bu anketler INC şirketi tarafından yapılmıştır ve Bin 504 kişi katılmıştır.” Dedi.

Halkımız Cemal Akın’ın Çalışmalarını Başarılı Bulmakta

Sayın Cemal Akın’ın Bartın’da yapmış olduğu icraatların Bartın halkında karşılığını bulma oranı da % 70.4 olduğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren İl Başkanı Bilgin “ Bartın halkımız Cemal Akın’ın yapmış olduğu çalışmaları başarılı bulmakta. Türkiye’deki tüm belediyeler dahil hiçbir belediye bu oranı şu ana kadar yakalayamamıştır. En yakın yakalayan % 68’le Kayseri Büyük Şehir Belediyesi’dir. Üçüncüde % 62 ile Konya Büyükşehir Belediyesi’dir. Biz değerli Bartın halkına güveniyoruz. Kim ne derse desin ne kadar karalamak isterse istesin Sayın Cemal Akın 2009 yılından bu yana Belediye Başkanlığı görevi yapmaktadır. Beş yıldan bu yana Sayın Cemal Akın’ın yapmış olduğu çalışmaları görmekteler ve karşılılığında da puanlarını verecekler. Bundan sonrada beş yıllık dönemde yapacağımız 53 tane projemizde hazır. Belediye meclis üyelerimizde hazır. Seçime hazırız. Projelerimizle beş yıllık dönemde yaptıklarımızı anlatıyoruz. Önümüzdeki beş yıllık dönemde yapacaklarımızı anlatıp değerli hemşerilerimizden ekibimizle birlikte oy istiyoruz. Sayın Selim Karakaş bana laf yetiştireceğine daha Kumluca adayları belli değil. Kumluca’ya gitsin adaylarını tespit etsin. Seçim çalışmalarına başlasınlar.” Şeklinde konuştu.

Yaşar Bey’in Bir Bildiği Vardır

Seçime en hazır parti Milliyetçi Hareket Parti’sidir diyerek açıklamalarına devam eden Başkan Bilgin “İlk önce adaylarımızı biz açıkladık. Şu anda belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarımızın tamamı hazır. Sandık kurulu üyelerimizin tamamı hazır ve eğitimden de geçtiler. Seçime hazır vaziyette çalışmalarını yürütüyorlar. Sayın belediye başkanımız proje toplantısı da yapacaktır. Yapmış oldukları icraatlar ve yapmak istediği projelerini anlatacaktır. Ama kesinlikle bir polemiğin içine girmeyeceğiz. Yaptıklarımızı ve bundan sonra yaptıklarımızı kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Polemiğin içine çekilmek istemiyoruz. Kesinlikle polemiklerin içinde yer almayacağız. Sayın Rıza Yalçınkaya’da Belediye Başkanlığı yaptı. Oda o dönemde yaptıklarını anlatsın. Bundan sonraki dönemde yapacaklarını halkı ile paylaşmasından memnun olurum. Şu anda bazı konuşulan problemler var. Suyla ilgili problemleler var. Alternatif su ile bunun önüne geçilecek. Su isale hatlarının değişmesiyle de kayıp kaçakların önüne geçilecek. Bartın 2030 yılına kadar su sıkıntısı çekmeyecek. Hava kirliliği ile ilgili doğalgaz yaygınlaştıkça bununda önüne geçilmiş olacak. Trafik sıkıntısından bahsedilmekte onu Yaşar Bey çözdüğü için gündemimizden çıkarttık. Yaşar Bey bir programda ki konuşmasında Bartın’da ki trafik problemini çözdü. Madeş’in olduğu yerden yukarı yol veriyor. Hastaneye gidenleri oradan gönderdikten sonra trafik problemini de çözmüş oluyoruz. Yaşar Beye bu değerli katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum. Güzel bir öneri. Neye yarayacak bilmiyorum ama Yaşar Bey’in bir bildiği vardır her halde.” Dedi.

% 19 Oranında Kararsız Kesim Var

Seçim tarihine kadar iki anket daha yaptıracaklarını söyleyen Bilgin “Mart ayının ilk haftasında bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Anketlerdeki kararsızlar dağıtılmadan önce oy oranımız % 49.9. Ben anket şirketine de söyledim kararsızların dağıtımından sonra biz 56.3’e çıkıyoruz. % 19 oranında bir kararsız kesimi var. Neden bize de dağıtıyoruz diye sorduk. Tüm anketlerde tüm anket şirketleri bu uygulamayı yapıyormuş. Herkesin ana oyunun üzerine kararsızlardan da oy dağılımı yapılıyormuş. Kaldı ki kararsızların tamamını diğer partilere dağıtsak bile üçünün toplamı Sayın Cemal Akın’ı yakalayamıyor. Sayın Rıza Yalçınkaya bu dönem kaybedecek. Onun kaybetmesinin hırçınlığını görüyoruz biraz kendisinde. Sükunete davet ediyoruz. Sakin olursa daha iyi olur diye temenni ediyoruz. Kendi parti içinde problemlerine yoğunlaşsınlar. Parti çalışmalarına yoğunlaşsınlar. Milliyetçi Hareket Partisi’ne laf yarıştırmaya devam etmesinler. Sayın Selim Karakaş’ta televizyon programında kendilerinin de anket yaptırdığını oysa sonuçların böyle olmadığından bahsetmekte. Ellerinde anket varsa karşılaştırabilirsiniz. Ama ben ellerinde anket olduğuna inanmıyorum. Varsa da zaten bu sonucu görmüşlerdir.” Diyerek açıklamalarını noktaladı.
bartintv.com.tr

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Sezai BilginMHP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hiç inandırıcı 4 yıl önce

sezai bey siz 2011 yılında da milletvekili oluyordunuz kesin demeçler vermiştiniz ama halen oradasınız,kahvahane siyaseti artık tarih oldu hiç inandırıcı olamıyorsunuz halk nezdinde güven ve itibarınız yok bence

Avatar
bartın lı sakin 4 yıl önce

sayın başkan anketi boşver sandıga bakacan gercegi görecen

Avatar
bartınlı 4 yıl önce

bende bartında oturuyorum,ama bana sorulmadı...oyum chp ye..hadi ordan..

Avatar
hasan 4 yıl önce

bu anket rıza yalçınkaya adaylığını açıklamadan önce yapılan ve belediye hizmetlerinizden memnunmusunuz diye sorulan bir ankettir..oy diye sorulmadı..yani gerçeği yansıtmıyor.halkı yanlış bilgilendirmeyin..

Avatar
2011 GENEL SEÇİM TAHMİNİ 4 yıl önce

2011 yılındaki genel seçimlerde 2-0 rahat alırız demişti. akp yüzde 58, chp yüzde 34, mhp yüzde 19 oranında oy almıştı. demek oluyor ki çakma anket....

Avatar
kemerli 4 yıl önce

şu sorunun cevabını verebilir mi birisi belediyeye alınan güvenlikler taşeron işçiler memurlar acaba tarafmı değilmi bartında belediyecilik anlayışı ancak kafalar değişirse gelişir iktidar değişince o giren kişileri görecem dün milletin yüzüne bakmadığı kişiler şimdi ufak bi iş alınca millete tepeden bakmaya başladılar her iktidar bunu yapıo yandaşlar değil vatandaşlar yani gerçekten o işin hakkını verebilecek insanlar iş güç sahibi olmalı bu zihniyetle ne bartın nede türkiye ilerleme katedemez belediyeler hatır gönül yuvası değil halka hizmet kamu kuruluşudr

Avatar
Serkan 4 yıl önce

mhp hayal görüyor.ne iş yapmış bartında. yağmurun yağmasını bırak yağmur çiselese çeşmelerden çamurlu su akıyor.çamura para ödüyoruz.cemal akın rüyasında görür başkanlığı artık.

Avatar
sn bilgin 4 yıl önce

doğrusu bartınlı bir vatandaş olarak nasıl bir anket yapılıyor kaç kişiye soruluyor asıl önemli olan odur.bugün herhalde diğer belediye başkan adayları anket yaptırsalar her parti sizin geçen ankete göre 2 puan düşen değil emin olun bügün itibari ile belki yüzde 6o altına düşmez.özellikle suların bu kadar bulanık aktığı bu donemde ben şahsım adına bartın halkının kesinlikle bu kadar abrtılı tercihde bulunacağına kesinlikle ihtimal vermiyorum.