Bilgin Kozcağız, Kabasakal Abdipaşa'da

MHP 1.SIRA MİLLET VEKİLİ ADAYI SEZAİ BİLGİN KÖY TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

MHP Milletvekili Adayı Sezai Bilgin Kahve toplantılarında yaptığı konuşmalarda söze ilk olarak Kastamonu'da Başbakan'a korumalık yapan polislerin bulunduğu araca yapılan bombalı saldırıyı ve terörü lanetleyerek başladı.Bilgin saldırıyla ilgili "  Türkiye'nin Başbakan'ı Sayın Tayyip Erdoğan benim başbakanımdır. Bu saldırı Başbakanımız helikopterle gitmemiş olsaydı Allah Muhafaza kendisine' de olabilirdi. Polisimizi şehit eden o teröristlere en kısa zamanda gereken yapılmalıdır.Terör ve PKK artık burnumuzun dibinde. Kastamonu'ya kadar geldiler.Terörist artık hiç gelemedikleri Karadeniz'e kadar girme cesareti ve gücünü kendinde bulmuştur.Onlara bu cesareti veren PKK'lı olduğu kesinleşen vekillerin aday gösterilmediği için çıkan olaylardan sonra yeniden aday gösterilmesine yardımcı olmak ve göz yummak tır. Hükümet ne yazık ki başlangıçta YSK kabul etmediği halde aday olmaları için elinden geleni yaptı.

Toplantılarda söz alan vatandaşlar Bilgin'e kendi köy yollarının çok bozuk olduğu halde İl Genel Meclisi Başkan'ı Ali Kartal'ın benzinliğine kadar olan yolun sıcak asvalt la yapıldığını söyleyerek 2009 yerel seçimlerde AKP'den aday olup seçilen İl Genel Meclis Başkanı'nı şikayet ettiler.

MHP 1.Sıra Milletvekili Adayı Sezai Bilgin yaptığı konuşmada" Evet bende o yoldan geçince fark ettim geçenler eskiemirler köyüne gitmiştim ben ciple yollarda sıkıntı çektim.Keşke o köyümüzün, sofularımızın, Arıt'ın Ören köyünün veya Ulus Yeniköy'ün yollarını'da yapsaydı da şimdi benzinliğe giden yolu neden yaptı diye konuşulmasaydı. AKP döneminde bu tür şeylerin sıkça yaşandığını görmekteyiz.Sizler bunlara cevabınızı sandıkta vereceksiniz.

Sayın Turgut Özal'dan bu yana yapılan yardımı insanların yüzüne vuruyorlar, oy istiyorlar

Yolların bu dönem 500 metre, sonrakinde 800 metre, diğer kısmı bizi tekrar seçince devam edecek diyerek insanları kendilerine mahkum bırakan bir AKP zihniyetiyle'de karşı karşıyayız. Sizde hatırlarsınız 2002'den önce yollar başladığı gibi biterdi. AKP Devletin Sayın Turgut Özal zamanından beri yaptığı yardımlarla oy almaya çalışıyor bunun o zamanki ismi fakfukfon yani fakir fıkara fonuydu. Ozamandan bu zamana kadar. Ne Sayın Tansu Çiller, Sayın Bülent Ecevit ne de  bizim iktidar ortağı olduğumuz dönemde MHP Genel Başkanı Sayın Dr Devlet Bahçeli bu yardımların üzerinden siyaset yapmadı.Bir tanesi yapılan iyiliği yüzlemedi.Şimdi Sayın Başbakanımız sadece kendileri yardım yapıyormuş gibi Devletin eskiden buyana yaptığı yardımları fakirin fukaranın yüzüne vurarak oy istiyor insanımızı küçük düşürüyor.

YÜREĞİM SIZLIYOR

Bu yardımlarla bir taraftan siyaset yapılırken bir taraftan da bakın neler oluyor. Ben Kaloriferli evlere kömür dağıtıldığını gördüm, altında iki tane arabası olanın yardım paketi aldığını gördüm. Bu yardım bizim dönemimizde gerçekten ihtiyacı olanlara yapılırdı. Sabahları kalorifer külleri arasında yanmamış kömürleri çöpten toplayanları gördüm.O insanlar o kömürlerle ısınmaya çalışıyor.Ben bir çok insanın beğenip de yakmadığı kavak odunu için 200 kişinin  Belediye'nin önünde kuyruklarda beklediğini gördüm.Onlara neden kömür dağıtılmadı. Ben 10 T L verip bir torba kömürü zar zor alıp o bir torba kömürle 15 gün evinde çoluğunu çocuğunu ısıtmaya çalışan insanlar gördüm onlara neden kömür dağıtılmadı. Akşam Pazar yerinde satıcılar gidip Pazar dağıldıktan sonra çürümüş sebze meyveyi domatesi toplayanları hepiniz görmüşsünüzdür .O insanlar yerden topladıkları ile evinde yemek pişiriyor bu insanlara neden yardım paketi dağıtılmadı.Onları görünce yüreğim sızlıyor elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum ama hangi birine yardım edeyim. Yardım yapılacaksa Devletin imkanlarını ihtiyacı olmayana dağıtarak değil  gerçekten ihtiyacı olanlara sunarak yapmak gerekiyor.

İŞSİZE İŞ İÇİN MADEN VE HADDEHANE SEVDAMDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM

Bütün bunlara rağmen insanlar'dan oy isteyen AKP Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç benim hakkımda ağzına dolamış bir haddehaneyi, maden ocağını, intibak yasasını başka bir şey demiyor diyor. Haddane getirmek için Milletvekili olmak gerekmiyor diyor. Tabiî ki gerekmiyor ama benim getirdiğim Haddanecilere fabrika sahiplerine yer gösterilmeyince onlar buraya fabrika kuramıyor gidiyorlar.Benim bunun için Bartın'a gelmek isteyen 15 haddaneciye Devletin imkanlarını kullanarak yer gösterebilmek için Milletvekili olmam lazım. Ben ağırlığı olan sözü geçen bir vekil olmaya gidiyorum.Sayın Tunç, girişimlerimiz sonucunda Bartın'a yeni bir fabrika daha kuran SANKO'yu konuşmuyor. Boğaza kurulmakta olan iki haddehane var. Biz o yatırımcıya gelin bizim Limanımız var, nakliyat masrafınız olmasın, sizde kazanın Bartın'da kazansın demeseydik ayaklarına kadar gitmeseydik olmazdı. Mevcut adaylar Milletvekili olduğu halde bunları yapmıyor. Ben gencimin işsizlik sıkıntısını içimde hissediyorum.Eğer onlarda hissetseydi yaparlardı. Sayın Tunç Göç her yerde var diyor ama her yerde bizdeki nimetler yok hem bize ne başka yerden beni benim insanım ilgilendirir. Bizim Denizimiz, Limanımız, Madenimiz ve Ormanımız var. Yılmaz Tunç yatırımcıyı bu nimetleri iş imkanlarına çevirmek için Bartın'a davet etmişmi hiç?

Biz üretiyoruz, Kayseriye gönderiyoruz, Oradaki fabrika bize geri satıyor

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal Ormanı bol Bartın'ımızda kerestecilik yapıyor buradan Kayseri'deki mobilya fabrikasına gönderiyor. Oradan bize mobilya olarak geri satılıyor. Bizim Ormanımızla hiç ağacı olmayan Kayseri mobilya fabrikalarıyla para kazanıyor.Neden yatırımcıyı gel arkadaş Bartın'da Orman çok kereste çok, işsiz çok, burada kur fabrikanı demiyor. Demir-Çelik sanayi bizim bölgemizdeyken saçlar burada üretilirken, bu saçlar Kayseri'ye gidiyor orda soba yapılıp bize geri satılıyor bir soba fabrikasını Bartın a getirdilermi? Ben bunları yapmak için sizden oy istiyorum. AKP dönemimde madene yalnızca 200 kişi girdi bunlar 2 ay çalışıp 1ay yatıyorlar maaşları 900 TL 'ye geliyor. Bu gençler nasıl yuva kuracak, çocuk sahibi olacak, gelecek kuracak bir tek biz düşünüyoruz. Madene bizim zamanımızda 4012 tane işçi alındı bunlardan 1150 tanesi Bartınlı ve şuan 2300 TL maaş alıyorlar. Ben bu sevdadan nasıl vazgeçeyim.

İşsizi Yoksulu AKP ile gelen hayat pahalılığı'na ezdirmeyeceğim

Bir haddehanede büyüklüğüne göre 300 ile 600 arasında insan çalışıyor 15 haddehanede 10 BİN tane işsizimiz iş sahibi olacak aileleri ve bunun yan kuruluşlarıyla beraber en az 30BİN kişi ekmek yiyecek ben haddehane sevdamdan nasıl vazgeçeyim.15-20 yıl önceki emekli 750 TL maaş alırken yeni emekli 1800 TL maaş alıyor.Bu emeklilerin tamamı kredi borcundan dolayı o 750 TL'yi hiçbir zaman alamıyorlar. Geçen hafta kozcağızda bankamatiğin önünde 1saat emeklilerle sohbet ettim kimi 100 TL kimi 150 TL emekli maaşı çekerken en çok alan 300 TL maaş çekebildi. O parayla nasıl geçinecek bu insanlar evde aileleriyle birlikte ne yer ne içerler düşünen var mı. Sizi bir tek ben düşünüyorum. Ben bu sevdadan nasıl vazgeçeyim. Sandığın başına gidince beni unutmayın  ben seçilirsem eski emekli ile yeni emekli arasındaki maaş farkı ortadan kalkacak,İntibak yasasını mutlaka çıkaracağız. İşsizi, yoksulu ve emekliyi AKP' hükümetiyle birlkte gelen hayat pahalılığın'a ezdirmeyeceğim."dedi.

MHP 2.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI AVNİ KABASAKAL ABDİPAŞADA

MHP 2.Sıra Milletvekili Adayı Avni Kabasakal Abdipaşa Beldesi Pazaryeri ve merkez mahallelerde bulunan satıcı ve esnafları gezerek, vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Vatandaş"AKP üyesiyim Sezai bilgin geldi konuştu, çok etkilendim,ikna oldum, herkes sizi konuşuyor"

Abdipaşa'ya sıkca ziyaretlerde bulunan MHP 2.sıra adayı Avni Kabasakal'a  halk tarafından büyük ilgi gösterilirken vatandaşlar "sen ve Sezai Bilgin bizim kardeşimiz evladımız dostumuzsunuz o kadar çok geldiniz ki artık içimizden birisi oldunuz, Abdipaşa'lı oldunuz."derken AKP üyesi olduğunu söyleyen  bir vatandaş ise Sezai Bilgin'le ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. "Ben AKP üyesiyim geçtiğimiz günlerde MHP 1.Sıra Milletvekili adayı Sezai Bilgin buraya geldi ve bir toplantı yaptı. O kadar doğru konuştu ki çok etkilendim, ikna oldum ben ve arkadaşlarım o günden sonra sizleri destekliyoruz.Herkes sizİ konuşuyor,kazanacaksınız inşallah" diyen vatandaşa Avni Kabasakal "Her şey desteğinizle olacak inşallah.Buraya defalarca geldik, az önce sanayinizdeydim dükkanlar bomboş, çok az tamirci kalmış onlarında ellerinde iş yok, esnaf sıkıntıda, halk sıkıntıda, emekli zor durumda, gençler işsiz, göç almış başını gidiyor, halinizi görüyor bu sorunları çözmek için sizlerden destek istiyoruz.Önce iş  ve aş  sonrada şu hayat pahalılığında herkese eşit şartlarda gelir sağlayacağız diyoruz.Biz halkımızı seviyor gerçek manada hizmet için geliyoruz" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
seçmen 9 yıl önce

diğerlerinin haberini ayrı ayrı veriorken bilgin ve kabasakalı tek kalemde bitiriyorsunuz olmadıı bu şimdi... bartının takdirini toplayan en köklü parti mhp dir

(Editör notu: Aksi belirtilmedikçe, tüm partilere eşit mesafedeyiz...)