Bilgin seçim çalışmalarına devam ediyor

Kızılelma esnafı MHP Milletvekili adayı Sezai Bilgin’e genel olarak ekonomik sıkıntıda olduklarını, pazara getirdikleri ürünlerine alıcı bulamadıklarını, pazaryerinde satıcıdan başka insan olmadığını akşam evlerine ekmek getirememe endişesinden dolayı gün içinde yemek yemeye korktuklarını ifade ettiler.
    
Sezai Bilgin “PAZAR YERİNDE PAZARCILARDAN BAŞKA KİMSE YOK “

MHP Milletvekili adayı Sezai Bilgin Esnafa ve Kızılelma halkına yaptığı konuşmada “Dün Arıt’da gördüğümüz manzaranın aynısı burada da var. Kızılelma’da Pazaryerinde pazarcılardan başka kimse yok. Esnafın, Pazarcının veresiye defterlerine bakın yüzlerce sayfa cilt,cilt vatandaşın ne alım gücü kalmış nede borcunu ödeyecek imkanı kalmış. İnsanlar ekmek parası kazanmak için memleketini terk etmeye başlamış.Mevcut insanların ise alım gücü iyice azalmış. Emeklilerimiz, kredi borçlarından arta kalan az miktarda bir maaşla kıt kanaat geçinmeye çalışıyor.Dolayısıyla belde ve köy esnafı ‘da zor durumda kalmış büyük sıkıntılar içine girmiş kepenk kapatmakla karşı karşıya kalmıştır. Bize oy verirseniz devamını da yaparız diye yarım yamalak dökülen asvaltla oy isteyen biz değiliz. Devletin asli göreviyle siyaset yapılmaz.Yolu zaten yapmak zorunda.Ben memleketin iş ve aş sorununu çözmek için, Hattaneleri, Fabrikaları getirmek için, halkımıza ve esnafımıza rahat bir nefes aldırmak, herkesin memleketinde, köyünde huzurla yaşamasını sağlamak için oy istiyorum”dedi.

SEZAİ BİLGİN KÖYLERDE KAHVE TOPLANTILARINDA

Milliyetçi Hareket Partisi 1.Sıra Milletvekili Adayı Sezai Bilgin Hacıosmanoğlu, Akmanlar, Esenyurt ve Kutlubeyyazıcılar, köylerinde kahve toplantıları yaptı. Milletvekili Adayı Sezai Bilginin vatandaşlardan 12 haziran Genel Seçimleri için destek istediği  kahve toplantılarında Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fırıncıoğlu’da hazır bulundu.

Milletvekili Adayı Sezai Bilgin  toplantılarda halkın sorunlarını dinledikten sonra yaptığı konuşmasında “Bartın’ın her yerinde aynı sorunlar, aynı sıkıntılar, belirgin bir işsizlik ve göç var. Gündüz Kızılelma köyündeydim esnafı gezdim işleri kötü. Pazaryerine gittim. Koskoca Pazar yerinde pazarcıdan satıcıdan başka insan yok AKP Milletvekili Yılmaz Tunç’da oradaydı. Görmüyor mu bu göçü, işsizliği, alım gücü sıfır olmuş halkı. Sürekli yol yatırımlarından bahsediyor yolu özel idare, kara yolları zaten yapacak devletin asli görevi bu.Millet vekili yol yapsın diye seçilmez ki iş ve aş için seçilir.İşsizliğe yatırım neden yok. Emeklinin kredi borçlarına giden maaşını arttırmak neden yok.İntibak yasasını teklif etmiştik 15 sene önceki ile yeni emekli arasındaki uçurum maaş farkı için teklif ettiğimiz intibak yasası neden kabul edilmedi. Biz Bartın’a hattane getirmek için, fabrika getirmek için yatırımcının ayağına kadar gidiyoruz. Davet ettik gelin dedik,  çaba sarfettik.Girişimlerimiz sonucunda Sanko bir fabrika daha kuruyor. Çay Çelik ve Kaptan Demirçelik Boğazda hattane kuracaklar”dedi.
Seçmenden İktidara sandıktan çıkacak oylarıyla en sert şekilde hesap sormalarını isteyen Bilgin sözlerine şöyle devam etti.

“Benim Yukardan esen rüzgarla gelen oylarım yok.”
 
Sizlerin iş ve aş sıkıntınızı bir tek ben düşünüyorum.Benim Yukardan esen Rüzgarla gelen oylarım yok. Milletvekili Yılmaz Tunç Mecliste yerim garanti diye düşünüyor  hizmet etme gereği duymuyor ki. Milletvekilinin işi yol yapmak, su getirmek mi. Soruyorum köyünüzden kime iş ve aş vermiş.Sandığa gidip oyunuzu kullanmadan önce cebinize bakın ne kadar paranız var. Ona göre oyunuzu kullanın.Toplantılar da herkes söylediklerime hak veriyor doğru söylüyorsun diyor çözümlerimi beğeniyor her kahve toplantımız kalabalık geçiyor burada konuşulanlar burada kalmasın asla unutulmasın beni unutmayın 12 Haziranda desteklerinizi bekliyorum bir de beni deneyin sizi yanıltmayacağım.”dedi.

Sezai Bilgin Arıt'da

Milliyetçi Hareket Partisi 1.sıra Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, Arıt' da esnaf ve kahvehane ziyaretlerinde bulundu.Esnaf ziyaretlerinde yaptığı konuşmada "Öncelikle Arıt' a gelirken karşılaştığımız bozuk yol problemi ve Belde merkezindeki çamur deryasına dikkatinizi çekmek istiyorum. Yatırımların Arıt' a uğramadığını görüyoruz. Arıt işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan dolayı sürekli göç veriyor. Belediye 2009'da kapanırken son anda köylerin mahalle olması ile kurtuldu. Şuan hala göç vermekte aynı tehlike ile karşı karşıya gelmekte. Nüfusu günden güne azalan Arıt' da hükümet yatırımcıya yer gösterseydi örneğin, 250 kişilik bir tekstil fabrikası kurulsaydı Arıt' ın çehresi değişir, işsizlik azalır halkın ve esnafın yüzü gülerdi " dedi.

Esnaf ziyaretlerinin ardından kahvehanelerde yaptığı konuşmalarda da işsizliğe geniş yer veren Bilgin  "yol yapmaktan, su çalışmasından kanalizasyondan bahsetmiyorum bunlar zaten devletin ve ilgili kurumlarının asli görevidir. Ben memleketimin iş ve aş sorununu çözmekten bahsediyorum. Biz Sanko holding sahiplerinin, Hattane işletmecilerinin ve daha bir çok yatırımcının ayağına kadar gittik.O kadar dil döktük. İşsizlik azalsın diye çalıştık. Bu konuda bizden daha hassas davranan olmadı. Bartın'da ve Arıt' da işsizliği ve göçü engellemek için uğraş veriyor 12 Haziran da devlet gücüyle bu sorunları çözmek için sizlerden destek istiyoruz" dedi.

Oyunuzu Kullanırken Cebinizde Ne kadar Para Var Bakın !

Köy gezilerine Akpınar Köyü ile devam eden Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Sezai Bilgin "1.Sıra aday olup ta Genel Başkanın oylarıyla, halka hizmet versem de vermesem de garanti vekil olurum diye düşünen mi faydalı olur. Yoksa oylarını arttırmak için halkına hizmet etmekten başka şansı olmayan sadece hizmet ederek oy alabilecek bir vekil mi faydalı olur. Ben sizlere sadece hizmet vermek için adayım yukardan esip gelen oyum yok. AKP iktidarının çiftçiyi,  Hayvan yetiştiricilerini ve emekliyi mağdur ettiğini, insanları ekonomik açıdan çıkmaza sürüklediğini hepimiz yaşıyor görüyoruz."Emekli maaşını çekmek için bankaya gidiyor. Maaşının 300-400 lirası ile kredi borcunu ödüyor. 300 lira ile geçinmek zorunda kalıyor. Çiftçi bakıyor ki mazot nerdeyse 4 lira olmuş gübre pahalı, tarım yapamıyor yaparsa da zarar ediyor. Elde ettiği ürün çarşıda, markette ve manavda kendi satması gerekenden daha ucuza satılıyorsa zarar eden çiftçi bu şartlarda nasıl ayakta durabilir. Aynı şekilde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız da sıkıntıda. Yurt dışından gelen anguslar ucuza satılırken, bizim yetiştirdiğimiz hayvanın eti bırakın kendini kurtarmayı sahibine zarar ettirir hale gelmiş. Bizim insanımız nasıl geçinecek diyen yok. Şimdi soruyorum size bu şartlarda hangi partiye oy vermek lazım? Hangi vekili seçmek lazım? Oyunuzu kullanmadan önce cebinizde ne kadar para var bakın sonra karar verin" dedi.

Bilgin Yeşilkaya ve  Saraydüzü Köylerinde

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Sezai Bilgin Yeşilkaya(Kirlik) ve Saraydüzü Köylerinde yaptığı kahvehane ziyaretlerinde ilgiyle karşılandı. Bilgin Yeşilkaya ve Saraydüzü köylerin de yaptığı konuşmalarda." 2002'den bu güne AKP iktidarı ile 9 yıl içerisinde ülkemizin nasıl bir ekonomik çıkmaza sokulduğunu ve insanlarımızın nasıl bir sefilliğe doğru itildiğini hepimiz görüyoruz. Tüp, 2002'de 14,00 TL iken şimdi 58,00 TL, Ekmek o zaman 15 kuruşken şimdi 1,50 TL, fındık üreticisi fındığını 2002'de kilosu 5,50 TL den satarken şimdi 3,20 TL den satarak para kazanmaya çalışıyor. Şu anda 41,542 emeklinin 36,000 tanesi bankalara borçlu. Emeklinin maaşının yarısı kredi borçlarına giderken 300-400 TL ile koca bir aile geçinmek zorunda kalıyor. Mazot fiyatları çiftçiye tarımcılığı bıraktırma aşamasına gelmiş, insanlarımızı yabancı ülkelerin ucuz ve kalitesiz ürünlerine mahkûm etmiştir. Denizi, Ormanı, Madeni ve Liman gibi büyük bir nimeti olan Bartın gibi bir yerde işsizlik ve aş sorunu varsa seçilenlerde sorun var demektir. Bu İlimiz imkanlarını işe ve aşa dönüştürecek vekilin seçilmemesinden kaynaklanan bir sorundur. Ben yol yapmak için aday değilim. Verirsin özel idareye talimatı yolu o yapar. Bu Devletin asli görevidir. Bu hizmetten dolayı siyaset yapılmaz devlet yol yapmayacak da ne yapacak. Ben Bartın da iş ve aş sorununun çözümü noktasında bir şeyler yapacak bir vekil olması gerektiğini düşünüyor bu bağlamda sizden desteğinizi istiyorum. AKP kapatılan bir Partinin seçim yasaklı olması gereken vekillerinin Ahmet Türk' ün, Aysel Tuğluk' un, polise tokat atan Sabahat Tuncel' in ve bölücü hal ve hareketleri tespit edilmiş diğer vekillerin tekrar aday gösterilmelerine ve Milletvekili olmalarına imkân sağlamıştır. Herkes sandığa giderken bunları göz önünde bulundurmalı parası var mı yok mu ceplerine bakmalı ona göre oy kullanmalı "dedi.


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan ali 8 yıl önce

Bu halk 2000 li yılları unutmadı.Sizler iktidar idiniz.gecelik faizlerin uçtuğunu.unutmadık...

Avatar
köy 8 yıl önce

Sonuna kadar arkanızdayız SEzai bey ... Bu halk bazı şeyleri görmemezlikten gelmemelii ..tam destekk...

Avatar
mehmet inanç 8 yıl önce

2002den yani akp den önce tüp 14 tl idi şimdi 50 tl yi geçti ozaman 75 kuruş olan mazot şimdi 3,5 milyon insaf kardeşim ya lütfen azcık araştırın ezberden eleştiri yapmayın sezai bey anlayışla karşılar ama ben sizin gibi direk muhalefetleri anlayamıyorum taraf yok hizmet önemli iice metnin içeriğini okumadan yazıosunuz birde yorumları okuyan zaten ikna olur adam nekadar samimi konuşmuş ya herkelimesi doğru