Bilgin:“2 vekil çıkaracak parti yok”

MHP İl Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adaylığını açıklayan Sezai Bilgin, Bartın ve ülke gündemine ilişkin gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Muhabiri Meral Özkan’ın sorularını cevaplayan Bilgin, seçim çalışmalarına son hızla devam ettiklerini, Bartın’da ki diğer siyasi partilerden bir adım önde olduklarını ve haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Bartın’dan en az bir milletvekili çıkartacaklarını söyledi.  AK Parti’nin oylarının yüzde 30’ların altına düştüğünü belirten Bilgin, “Sayın Başbakanın son günlerde gergin olmasının nedeni, yaptırmış olduğu anketlerde partisinin ikinci parti olarak görülmesidir. Partisinin oylarının hızla erimeye başladığını gören Başbakan hırçınlaşmaya ve iddialı sözlerle kaybolan oyları kazanma derdinde. Kendilerine yakın olan anket şirketleri ve yandaş basını ile kamuoyu araştırması şeklinde değil kamuoyu oluşturulması şeklinde çalışmalar yürütüyorlar. AKP’nin yeniden tek başına iktidara geleceğini, yeniden güçlü olacağını empoze etmeye çalışıyorlar. Ama AKP’nin yöneticileri iyi biliyorlar ki, AKP şimdi yüzde 30’ların altına düştü. Seçime kadar da çok daha büyük oy kayıpları olacak” şeklinde konuştu. AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın 3-0 performansla çalışıp Bartın’dan 2 Milletvekili çıkartacağız yönünde ki söylemlerine ise Bilgin, “Biz gerçeklerle hareket ediyoruz. Bartın’da şuan ki durumda hiçbir siyasi partinin iki milletvekili çıkartması mümkün gibi gözükmüyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığından istifa ederek aday adaylığını açıklayan Sezai Bilgin, Bartın ve ülke gündemine ilişkin gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gazetemiz Muhabiri Meral Özkan’ın sorularını cevaplayan Bilgin, seçim çalışmalarına son hızla devam ettiklerini, Bartın’da ki diğer siyasi partilerden bir adım önde olduklarını ve haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerde Bartın’dan en az bir milletvekili çıkartacaklarını söyledi.

“BAŞBAKANIN GÖNLÜNDE CUMHURBAŞKANLIĞI VAR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘partimiz ikinci ya da üçüncü parti gelirse ben istifa eder halkın arasına karışırım muhalefet partileri bunu neden söyleyemiyorlar’ sözlerine ilişkin olarak Bilgin şunları kaydetti: “Sayın Başbakanımızın aklında bundan sonraki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir düşüncesi var. Sayın Başbakan bu kadar iddialı bir söz ediyorsa veya halkın arasına karışmaktan bahsediyorsa neden bu benim son seçimim bundan sonra ne milletvekili adaylığına nede cumhurbaşkanlığı adaylığına gireceğim diyemiyor. Eğer bu şekilde bir söylemde bulunursa kendisi daha inandırıcı olur. Kendisinin zaten son seçimi olduğunu biliyoruz. Burada ikinci parti çıkarsa yada iktidardan uzaklaşırsa zaten halkın arasına karışacak.”

“AKP’NİN OYLARI YÜZDE 30’LARIN ALTINA DÜŞTÜ”

AK Parti’nin oylarının yüzde 30’ların altına düştüğünü belirten Bilgin, “Sayın Başbakanın son günlerde gergin olmasının nedeni, yaptırmış olduğu anketlerde partisinin ikinci parti olarak görülmesi. Partisinin oylarının hızla erimeye başladığını gören Başbakan hırçınlaşmaya ve iddialı sözlerle kaybolan oyları kazanma derdinde. Kendilerine yakın olan anket şirketleri ve yandaş basını ile kamuoyu araştırması şeklinde değil kamuoyu oluşturulması şeklinde çalışmalar yürütüyorlar. AKP’nin yeniden tek başına iktidara geleceğini, yeniden güçlü olacağını empoze etmeye çalışıyorlar. Ama AKP’nin yöneticileri iyi biliyorlar ki, AKP şimdi yüzde 30’ların altına düştü. Seçime kadar da çok daha büyük oy kayıpları olacak” şeklinde konuştu.

BARTIN’DA BARTIN’IN SORUNLARINI BİLENLER SİYASET YAPMALI

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın, AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’un ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yakup Ulupınar’ın Ulus’lu olmasına yönelik kamuoyunda ki eleştiriler ile ilgili olarak da konuşan Bilgin, “Ben Ulus’lu yada başka yerli ayrımına karşıyım. Neticede hepimiz Bartın’da yaşıyoruz. Bölgesel ayrımcılığa karşıyım. Eğer Bartın’da ikametgah ediyorsa ve Bartın’da yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyorsa, bizim için bir problem yok. Biz Yılmaz Tunç’a yabancı dedik. Ama burada Yılmaz Tunç’un memleketi ile ilgili yabancı kelimesi değildi anlatmak istediğimiz. Biz Yılmaz Tunç’un Bartın’da yaşamadığını Bartın’ın sorunlarını bilmediği yönündeki düşüncelerimizi belirttik. AKP teşkilatının bileceği şeydir kimin il başkanı kimin milletvekili olacağı onların iç işlerine karışmak bize düşmez” dedi.

MHP EN AZ BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAK

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın 3-0 performansla çalışıp Bartın’dan 2 Milletvekili çıkartacağız yönünde ki söylemlerine ise Bilgin, “Siyasette iddialı söylemlerde bulunmak gayet normaldir. Bunu her siyasi parti yapar ve her siyasi parti kazanma amacı güder. Ama gerçeklerden uzaklaşmadan, ayakları yere basar şekilde konuşmak lazım. AKP’nin daha önceki seçimlere giderken de 2-0 lık hedefi vardı. Ama halkımız birini AKP’den diğerini CHP’den yana kullandı. 2009 seçimlerine giderken Yakup Ulupınar’ın ve Yılmaz Tunç’un da yine iddialı söylemleri vardı. Bu iddialı söylemlerde de 9 belediyenin 9’unuda alacaklarını söylüyorlardı. Bunu yapamayacaklarını kendileri de çok iyi biliyorlardı ama teşkilatlarını, oy verenlerini motive etmek için amacıyla bu tür söylemlerde bulunuyorlardı. Biz gerçeklerle hareket ediyoruz. Bartın’da şuan ki durumda hiçbir siyasi partinin iki milletvekili çıkartması mümkün gibi gözükmüyor. Elbette ki bizde iki milletvekili çıkartmak isteriz. Ama Bartın’da şuan ki durumda aynı partiden iki milletvekili çıkması pek mümkün değil. Gönlümüzden elbette iki milletvekilinin ikisini de almak geçiyor ama gerçeklerden hiçbir zaman kopmadık. Bu seçimlerde Bartın’da ki iki milletvekilinden birisinin Milliyetçi Hareket Partisi’nden olacağını söylüyorum ve buna inanıyorum. Çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz. Bartın’da ki milletvekili sayısı bire düşeceği söylendiğinde de ben ‘biz zaten Bartın’dan bir tane milletvekili çıkartacağız diğer partiler düşünsün’ söylemiştim. Hedefimiz iki tane ama bir tanesini MHP mutlaka alacaktır.

DİĞRE PARTİLERE GÖRE 1-0 ÖNDEYİZ

Seçim çalışmalarından da bahseden Bilgin, diğer partilere oranla 1-0 önde olduklarını belirterek, “Haftanın yedi akşamını da çalışarak geçiriyoruz. Beş akşamızı köylerimize, giderek vatandaşlarımızla buluşuyor. İki akşamı da mahallelerimize ev toplantısı düzenleyerek vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Nisanın 15’ne kadar Bartın’da ikinci turumuzu tamamlamayız hedefliyoruz. Nisanın 15’inden sonrada diğer tüm partilerin adayları ile birliktede en az iki defa daha vatandaşlarımızla buluşacağız. Şuanda biz zaten 1-0 öndeyiz diğer siyasi partilere göre” diye konuştu.

“ALİ KARTAL ADAY OLURSA ARKADAŞI OLARAK SEVİNİRİM”

Ali Kartal’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ziyaretlere de değinen Bilgin, “Ali Kartal her şeyden önce benim sevdiğim bir arkadaşım. Ali Kartal’ın gönlünden milletvekili adaylığının geçtiğini biliyorum. Bunu sohbetlerimiz esnasında söylüyor. Tabii AKP’nin siyaset anlayışı bizlerden biraz daha farklı onlarda son güne kadar kimin aday olduğunu kimsenin bilme şansı yok. Ben zannediyorum Ali Kartal gerekli istişarelerini yapıyor. İstişarelerinin sonunca da ya görevine devam edecektir yada istifa ederek aday adaylığını açıklayacaktır. Aday adayı olursa bir arkadaşı olarak ben sevinirim.”

“MHP TEŞKİLATININ ZEKİ ÇAKAN’LA BİR GÖRÜŞMESİ YOK”

Geçtiğimiz hafta MHP Merkez İlçe Başkanı Tuncay Maden’inde aday adaylığını açıklayacağını yönünde ki iddialara yönelik olarak Bilgin şunları kaydetti: “Her siyasi partide olduğu gibi bizim partimiz içinde aday adaylıkları konuşulacaktır. Geçtiğimiz hafta bir gazetede yayınlanan haberde Tuncay Maden’in ismi geçmekteydi. Tuncay Maden Merkez MHP’nin Merkez İlçe Başkanıdır. MHP’de görev yapan tüm insanlar gibi Merkez İlçe Başkanımızın da aday olma gibi bir hakkı var. Aday olursa da bu görevi layıkıyla yapacak insanlardan bir tanesidir Tuncay Maden. Ama bu haberi yazan arkadaşımızın şunu bilmesi gerekiyor her şeyden önce, Tuncay Maden hali hazırda görevde olan bir arkadaşımızdır. Tuncay Bey’in aday adayı olabilmesi için 31.12 2010 tarihine kadar istifa etmesi gerekiyordu. Tuncay Bey istifa etmediği için Tuncay Bey’in aday olabilmesi MHP’nin yayınlamış olduğu yönetmeliğe göre mümkün değil.” Zeki Çakan’ın MHP’den Milletvekili aday adayı olacağı yönünde ki iddialarla ilgili olarak da Bilgin, “Zeki Çakan siyasette bir duayendir. Adının MHP’de geçmesinden ben ancak onur duyarım. Ancak benim bildiğim kadarıyla il başkanımızın ve teşkilatımızın böyle bir görüşmesi de düşüncesi de yok” diye konuştu.

“BAŞBAKAN ABD’NİN POLİTİKALARI DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYOR”

Ülke gündemine de değinen Bilgin, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelere ilişkin Başbakanın tepkilerine değinerek şöyle dedi: “Son günlerde Ortadoğu’da büyük olaylar yaşanmakta. İç ayaklanmalar çıkması nedeniyle hükümetler yıkılıyor. Yerine başka hükümetler veya yeni yönetim şekilleri gelebiliyor. Tabii ki Ortadoğu’da yaşanan bu gelişmelere karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin sessiz kalması veya fikir beyan etmesi kaçınılmazdır. Ama burada sayım Başbakanımızın özellikle Mısır’da meydana gelen olaylarda ilk gün tepkisini koymayıp veya fikrini beyan etmeyip dokuz gün beklemesi ve ABD Devlet Başkanı görüşlerini açıkladıktan bir gün sonra onun söylemlerine benzer cümleler sarf etmesi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına yakışmadı. Başbakanın bu görüntüsü ABD’nin politikaları doğrultusunda hareket ettiklerini sergiledi. Orda Mısır Devlet Başbakanı Hüsnü Mübarek’e halkın sesine kulak verin halkın beklentileri karşısında sessiz kalmayın gibi beyanlarda bulunan Sayın Başbakan Mübarek’in gitmesinden sonra demokrasi çağrısı yapmıştı. Aynı görüntüler şuanda Libya’da yaşanmakta. Ama Sayın Başbakanımızın ağzından şuana kadar Libya’daki olaylar ile ilgili bir beyanı olmamıştır. Her halde ABD’den bir açıklama yapmasını bekliyor. Çünkü şuana kadar bir açıklama yapması gerekiyordu.”

“BALYOZUN AMACI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ TÜRK MİLLETİNİN GÖNLÜNDEN SİLMEK”

Son olarak balyoz operasyonuna da değinen Bilgin balyoz operasyonun amacının Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Türk Milleti’nin gönlünden silmek olduğunu ifade ederek, “Balyozla ilgili operasyonlar yapıldı. Elbette ki suçu işleyenler cezalandırılmalı yargılanmalı. Ama tutuklanan subaylarımızı bir kenara koyuyoruz bir de karşısına özellikle 102. Maddeyle Hizbullah militanlarını dışarı çıkarttıklarını koyuyoruz. Dağda bizim askerimizi şehit etmiş PKK’lılar serbest bırakılıp tekrar dağa çıkmalarına göz yumulurken Güneydoğu’da PKK’yla mücadele etmiş yaralanmış çatışmalara katılmış subaylarımızın ve komutanlarımıza bu şekilde davranılması Türk kamuoyunu derinden yaralamıştır. Ben oradaki insanların birçoğunun bu olaylarla bir bağlantısı olmadığını düşünüyorum. Bu tamamen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Ortadoğu’da meydana gelecek gelişmelerle ilgili olarak zayıflatmak ve Türk Milletinin gönlünden Türk Silahlı Kuvvetlerini silmeye yönelik çabalardır. İnşallah MHP haziran ayında iktidara geldiğinde bunların hepsini yeniden düzenleyecektir diye düşünüyorum. Halkımızdan bize destek vermesini bekliyorum” dedi.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Sezai BilginMHP Bartın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
DOST 8 yıl önce

hadi meclise giren mhp liler sağını solunu karıştırdıda size ne oluyor Sezai Bey Darbecileri savunmak sizemi kaldı.pkk nın asker içindeki yerli işbirlikçilerini bilmeyen mi kaldı Allah aşkına. Hizbullahçıların 10 yılda yargılanmasını bitirmeyerek salıverilmesini hükümet mi sağladı ? Yoksa birileri göz mü yumdu? Muhalefet olmayı iktidara karşı olmak olarak algılamayın lütven. İnandırıcılığını başlarken bitiriyorsunuz. Talihsiz açıklama içinmazlum halka özür borcunuz var vesselam

Avatar
gerçekçi 8 yıl önce

Bartını temsil edebilecek iki aday var.Biri Sezai Bilgin diğeri Osman Turna dır

Avatar
ATAKAN KURT 8 yıl önce

Nede çok konuşmuış bu sezai beyyyyy..boş ve gereksiz...

Avatar
Ahmet 8 yıl önce

Anketlerin amacı vatandaşı etkilemektir, yönlendirmektir. Anketlerde seçim çalışmalarının bir parçası olup hakim güç, iktidar kendine göre anketler yaptırır. Ama kim aldatma niyetiyle bir iş yapıyorsa , bilin ki o kişi gerçek aldanandır. 27 Mart 2009 yani yerel seçimden önce tirajı yüksek gazetelerden biri Bartın Belediye Başkanlığı için bir anket yayınladı. Bu ankete göre AK PARTİ: % 39 CHP: % 23 ve MHP: % 22. MHP'nin hiç şansı yok gözüküyor. Peki sonuç ne mi oldu.
MHP %39,457
AKP %28,601
CHP %24,008
DSP %4,384
Gördüğünüz gibi anket vatandaşı etkilemek kandırmak için kullanılan bir argümandır. Şimdi de deniyor ki MHP'nin baraj sorunu var AKP yüzde 50 leri geçiyor felan filan. Ama vatandaş neyin ne olduğunu biliyor. Seçim geldiğinde oyunu nereye atacağını bilir. Ben de Bartın'da MHP en az milletvekilliğini alır diyorum. Öbürü için de diğer partiler yarışır diyorum.

Avatar
hatice kaya 8 yıl önce

ülke gerçeklerini göremediğiniz ortada bartında 2-0 olacağını sen adın gibi biliyorsun ama işiniz bartın halkını yanıltmak olduğu için doğruyu söyleyemiyorsun.kendin yabancı olduğun için yılmaz tunç için söylediklerinizi yumuşatmaya çalışmışsın ama bartınlılar bunları yutmaz.Yılmaz tunç bartında rıza yaşçınkayayı bitirdi.chp den aldığınız emanet oylarla belediyeyi aldınız ama halk icraatlardan memnun değil çünkü ortada verilen sözlerden tutulan sadece yandaşlara verilen çay bahçeleri,tamir edilen banklar, korkuluklar asfalt yamaları var. mazaretinizde hazır paramız yok dersiniz belediyenin borcu var dersiniz biliyoruz. iyi de bunlar siz belediyeye talip olurkende vardı o zaman aklınız neredeydi. demek ki bu işe talip olurken hiç bir proje ve hazırlığınız yokmuş bartın halkı bunu gördü.şimdi de 1 milletvekili alacağız diye hayal aleminde geziyorsunuz. güneş balçıkla sıvanmıyor yapılanları siz görmesenizde bartın halkı görüyor.... sandılkta görüşmek üzere......

Avatar
muhammet 8 yıl önce

TAHSİLLİ SİYASETİ İYİ BİLEN YILLARDIR BARTINI KÖY KÖY GEZEN SIKINTILARI DİNLEYİP ÇÖZÜMLER ÜRETEN VE KENDİSİ GİBİ ÇOK ÇALIŞKAN DİNAMİK BİR EKİBE SAHİP KAÇTANE MİLLET VEKİLİ ADAYI VAR CEMAL AKIN BELEDİYEDE SEZAİ BİLGİN MECLİSTE BARTIN GELİŞMEKTE OLAN İLLERİN ZİRVESİNDE..

Avatar
selahattin 8 yıl önce

kimse kendini darı ambarında görmesin. akp olayı çözdü. merkezden oy alamıyor, naptı? köylere el attı. köydes beldes v.s. köylü yıllardan sonra köyüne gelip onu ADAM yerine koyan siyasetçi gördü. yılmaz bey bu işi iyi yapıyor kardeşim. beş senedir yabancı yabancı diyordunuz. gidin köylere tanımayan köylü yok. unutmayın demokrasilerde şehirde olanla köyde olanların, vali veya belediye başkanıyla köylü memet ağanın oyları eşit. akp nin 2-0 alması sürpriz olmaz. yine en kuvvetli aday yılmaz tunç

Avatar
muhammet 8 yıl önce

KÖYDES BELDES BU GARİBANLARDA BİZE KANAR VERİR OYDES Mİ DİYOSUNUZ.. BÜYÜYEN YERLERİDE KÖYE ÇEVİRME PLANI OLMASIN BUNLAR ARITA BİR GİDİN GÖRÜN NİFUSU ÖĞRENİN BELDE KÖY OLACAK NERDEYSE HABERİNİZ YOK NİFUS OKADAR ÇOK AZALMIŞKİ GÖÇ VERE VERE HANİ SİZİN TUNÇ BEY NERE..
BİRDE ŞU 2010 DA BİTECEK DİYE TRİLYONLAR DÖKÜLEN BARAJI SORSANIZA AKP' YE DAHA DERBENT BİTMEDİ KOZCAĞIZA BAŞLICAKLARMIŞ ORAYA HARCANAN PARAYLA BARTINDAKİ BÜTÜN İŞSİZLERE EN AZ 1000 ER TL MAAŞ BAĞLANIR KİMSE SIKINTI ÇEKMEZDİ... HALKI UYUTMASINLAR ARTIK ŞAAŞAAALI SÖZLERLE .. SEZAİ BİLGİN BU SEÇİMİ ALIR MHP İKTİDAR OLURSA BU YARIM YAMALAK KİME İHALE EDİLDİĞİ BELSİZ İŞLERİN HESABINI SORAR DEMEDİ DEMEYİN.. TEK KORKUNUZ bu !