Bu millete siyasi mühendislik sökmez

“MİLLETE SİYASİ MÜHENDİSLİK SÖKMEZ”

AK Parti Bartın İl Başkanlığı Haziran Ayı İl Danışma Meclis Toplantısı, AK Parti Bartın Milletvekili ve Siyasi Hukuk İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, Anayasa Komisyonu Başkanvekili ve Bartın İl Koordinatörü, Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in yanı sıra, İl Başkanı Yaşar Arslan, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeleri ile teşkilat mensuplarının katılımı ile Bartın Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Arslan: ”Hak Ettiğimiz Neticeye Ulaşacağız”

İl Danışma Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hep beraber çalışarak hak edilen sonuca ulaşacaklarını belirterek “Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye’nin birinci önceliği durumunda. Bu süreçte hep beraber AK Parti ailesi olarak zaman tanımaksınız çalışarak Bartın’da hak ettiğimiz neticeye ulaşacağız. Bartın’da AK Parti il yönetiminin yeniden oluşturulması anlamında bir değişiklik yaşadık. Bugüne kadar AK Parti ailesi içinde Bartın’ımıza hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de hep beraber kucaklayıcı bir üslup ve duruşla bu davanın temsilcileri olacağız ve ilimizde güzel hizmetlere imza atacağız. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Her şeyin Bartın için olduğunu ifade etmek istiyorum. Sn. Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’un önderliğinde Bartın’a büyük eserler kazandırmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Şahin: “Düğümü Çözen Yegane Merci Milletimiz Olmuştur”

Bartın İl Koordinatörü ve Çankırı Milletvekili İdris Şahin’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 90 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca milletin ilk defa kendi oylarını kullanarak Cumhurbaşkanını Çankaya’ya çıkaracağı an olacak diyen Şahin, “10 Ağustos’a gelen sürece baktığımızda milletin önüne bu sandığı kim getirdi bunu çok iyi düşünmemiz gerekiyor. 12 yıl öncesinde Türkiye’nin hangi halde olduğunu unuttuğumuz gibi 7 yıl önce Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce parlamentoda olanları da unutmuş olabiliriz. 82 Anayasası ile dört Cumhurbaşkanı seçilmiş hiçbir sıkıntı olmamış ama Abdullah Gül’e gelindiğinde demişler ki parlamentoda 367 nitelikli çoğunluk toplantı sayısı olmadan Cumhurbaşkanı seçimi yapılamaz. Bu dayatmayı yapanlar 12 Eylül darbe anayasasının ürünü olarak ihdas edilmiş olan veyaset kurumları. Anayasa mahkemesi 367 nitelikli çoğunluğu aradığı için zorunlu olarak millete gittik. AK Parti her daim milletini siyasetinin merkezinde gören ve sıkıştığında da bu düğümü çözmek üzere müracaat ettiği yegane merci millet olduğunu unutmayalım. Yedi yıl önce Cumhurbaşkanlığı için referanduma gittiğimizde bu aziz millet dediler ki sözde, kararda milletin diyenlerin arkasındayız diyerek referandumu onayladılar. Dün buna karşı çıkanlar bugün tekrar diyorlar ki Cumhurbaşkanını halka seçtirmememiz lazım. Milletin kendi içinden çıkmış, halkın sesi olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olası Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda ve 10 Ağustos’ta da seçilmesi sonrasında Çankaya’ya çıktığında bu birilerini niye rahatsız ediyor. 90 yıldır ilk defa millet bir Cumhurbaşkanı seçecek10 Ağustos’ta AK Parti’nin adayı kim olursa olsun milletimizin beklediği ve özlediği bir Cumhurbaşkanı’nı Sn. Abdullah Gül’den sonra Çankaya’ya çıkarmış olacağız. Biz buna yürekten inanıyoruz.” Dedi.

Tunç: “2023 Hedeflerimize Daha Hızlı Ulaşacağız”

AK Parti İl Danışma Meclis toplantısında konuşan Milletvekili Tunç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin muhalefetin çatı adayını da değerlendirdiği konuşmasında, bunun bir siyasi mühendislik çabası olduğunu belirterek; “Bu millete siyasi mühendislik sökmez, Milletimiz, 10 Ağustos’u sabırsızlıkla bekliyor. İlk kez halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı Çankaya’da olacak ve Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. 10 Ağustos’tan sonra Türkiye, 2023 hedeflerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşacak” Dedi.

“Türkiye’nin geleceği parlak ve aydınlıktır”

AK Parti’nin 12 yılda büyük hizmetler yaptığını ve Türkiye’yi her alanda geliştirerek büyüttüğünü söyleyen Milletvekili Tunç; “Türkiye’nin demokrasi standartlarının nasıl yükseldiğini, muhalefet görmek istemeyebilir ama halkımız görüyor. Milletimiz, kuruluşundan bir yıl sonra seçimlere giren bir partiyi % 34’le tek başına iktidara getiriyor ve ardından % 47’ye çıkarıyor, en son olarak ta % 50’ye çıkarıyor. AK Parti’ye kadar olan demokratik siyasi hayatımızda, iktidardaki partiler hep yıpranmıştır, iktidarda iken oyları aşağıya düşmüştür ama AK Parti, iktidarda yıpranmak şöyle dursun her girdiği seçimden oylarını artırarak çıkmıştır. Bunun sebebi, 12 yılda her alanda gerçekleştirdiğimiz, hayal dahi edilemeyen icraatlarımızdır. Ülkemizin en ücra mahallesi ve sokağına kadar hizmet götürdüğü için, Dış politikada onurlu ve dik duruş gösterdiği için, hukukun üstünlüğünü savunduğu için, haksızlıklara karşı çıktığı için milletimiz hep AK Parti’nin etrafında kenetlenmiştir. Türkiye 12 yılda 4 kat büyümüştür. Demokrasinin çıtası daha da yükselmiştir. AK Parti Türkiye ekonomisini dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına katma hedefine doğru hızla ilerleyen bir siyasi harekettir. Bundan hiç taviz de vermemiştir. Türkiye’nin geleceği parlak ve aydınlıktır. Elbette ki Türkiye’nin büyük bir ülke ve lider bir ülke konumunda olmasını istemiyorlar. Bundan dolayı kaos üretmeye çalışanlar var.” Dedi.

“Büyük Türkiye’nin Yolunu Açacak”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Milletvekili Tunç “Milletimiz 10 Ağustos’u sabırsızlıkla bekliyor. Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı Çankaya’da olacak ve Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. 12 yıllık AK Parti iktidarında çok önemli mesafeler aldığımızı söyledim ve 10 Ağustos’tan sonra 2023 hedefine çok daha hızlı bir şekilde ulaşacağız. Muhalefet “çatı aday” adı altında destekleyecekleri adayı belirlediler. Kendi parti içlerinde bile istişare yapmadan, bir yerlerden ismi empoze edilen bir aday çıkardılar. Bir siyasi mühendislik yapmak istiyorlar, ancak milletimize siyasi mühendislik sökmez, millet kendisine hizmet edeni hiçbir zaman unutmaz, 12 yılda Türkiye’yi uçurumun kenarından olarak dünya çapında projeler kazandıranları baş tacı eder, Bizim adayımız Temmuz ayı başında açıklanacak ve tüm Türkiye AK Parti’nin gösterdiği o adayın etrafında kenetlenerek büyük Türkiye’nin yolunu açacak.” Dedi.

Milletvekili Tunç Bartın’daki devam eden yatırımlara da değinerek; bizler AK Parti iktidarı olarak Bartın için hız kesmeden yatırımlarımıza devam edeceğiz, şu anda 1,7 milyar lira tutarında hükümet yatırımımız devam ediyor, Bartın'a eğitim'de, ulaşımda, sanayide, turizmde, sağlıkta ve her alanda eserler kazandırmaya devam edeceğiz" dedi. Konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam eden toplantıda teşkilat çalışmaları değerlendirildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Yılmaz Tunç
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.