CHP'den Amasra'da dayanışma yemeği

AMASRA İLÇE BAŞKANI BORA IŞIKAL,AKP İKTİDARININ İCRAATLARINI ELEŞTİRDİ

Ev sahibi olarak gecenin açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasra İlçe Başkanı Bora Işıkal, ülkenin çok zor günler geçirdiğini belirterek, 11 yıllık AKP iktidarında işsizliğin arttığını, fabrikaların, limanların, tersanelerin, milyonlarca metrekare vatan toprağının satıldığını, insanların geçim sıkıntısına düştüğünü ve yatağa aç girer hale geldiğini anlattı. Yargı kuşatıldığını, medyanın özgürlük ve bağımsızlıktan uzaklaştığını, özel yaşamın gizliliğinin kalmadığını ifade eden Başkan Işıkal “AKP 2002 yılında sıfır terörle ülke yönetimini devralmıştır, iktidarlarında ise terör zirve yapmıştır. Terörle mücadele ediyoruz diyerek, gizli pazarlık yaptılar. Ülkemizi dini ve etnik kökende ayrıştırmak ve federatif bir sistem kurmak istiyorlar. Bu durum karşısında her zamankinden çok mücadele edeceğiz, büyük ATATÜRK’ün dediği gibi milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında halkın çıkarlarını düşünen, bu yönde politikalar üreten, soygunun ve sömürünün olmadığı bir düzeni hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ YALÇINKAYA, GECEYE KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi M. Rıza Yalçınkaya ise konuşmasına geceyi düzenleyen Amasra İlçe Örgütüne ve katılanlara teşekkür ederek başladı. Milletvekili Yalçınkaya “Bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayarak yanımızda olan Sayın Genel Başkan Yardımcım Umut Oran’a, Adana Milletvekilim Ümit Özgümüş’e ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin arı gibi çalışan kadın milletvekilleri İstanbul Milletvekilimiz Sedef Küçük’e, Bursa Milletvekilimiz Sena Kaleli’ye, Balıkesir Milletvekilimiz Ayşe Nedret Akova’ya ve İstanbul Milletvekilimiz Ayşe Eser Danişoğlu’na yoğun programlarına rağmen benim hatırımı kırmayıp Bartın’a geldikleri için kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BARTIN’A SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI GÖSTERMELİYİZ

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya “Genel seçimlerde, Bartın’da aldığımız güzel neticeleri yerel seçimlerde de görmek en büyük arzumuz. Ben inanıyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren siz değerli dostlarımın, örgütlerimizin değerli yöneticileri ve temsilcileri, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde de Bartın’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için ellerinden gelen her şeyi ortaya koyacaklardır. İçinden geçtiğimiz bu süreçte, gerçekten bu başarıyı Bartın’da yakalamak zorundayız. Bartın’ın merkezi olsun, Bartın’ın üç ilçesi ve beldeleri olsun yerel yönetimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil etmeliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sosyal belediyecilik anlayışını, kentimizde, ilçelerimizde ve beldelerimizde muhakkak göstermeliyiz“ diye konuştu.

ÜLKE 2002’DE BUYANA YALANLA, DOLANLA YÖNETİLİYOR

Yerel seçimlerde yakalanacak başarının, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde büyük farklılıklar yaratacağına inandığını belirten Milletvekili Yalçınkaya “ Yerel yönetimler, siyasi partilerin aynasıdır. Yerel yönetimlerin hizmetleri; ne kadar güzel olursa, ne kadar vatandaşa yönelik olursa o kadar çok takdir ediliyor, hem yerelde hem de genelde yapılacak seçimlerde bize çok büyük bir artı kazandırıyor. Dolayısıyla önümüzdeki yerel seçimlerde Bartın’da bu başarıyı hep birlikte inşallah yakalayacağız. Ben hepinize inanıyor ve güveniyorum. Uluslu hemşerilerime güveniyorum. Amasralı hemşerilerime güveniyorum. Kurucaşileli hemşerilerime güveniyorum. Bartınlı hemşerilerime güveniyorum. Hasankadılı, Kozcağızlı, Abdipaşalı, Arıtlı, Kumlucalı hemşerilerime güveniyorum. Bu başarıyı yakalamak zorundayız. Çünkü gerçekten bu ülke 10 senedir yalanla, talanla, dolanla bir siyasi iktidar tarafından yönetiliyor. Ve her geçen günde Türkiye’nin geleceği daha da karanlığa gidiyor. Bu karanlığa giden yolda Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlığını Bartın’da göstermemiz lazım“ dedi.

UMUT ORAN, AMASRA’DA OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUĞUNU SÖYLEDİ

Bartın’a gelip CHP ailesiyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran “Öncelikle bu dönem TBMM’de beraber mücadele etmekten onur duyduğum milletvekili arkadaşlarımla birlikte Amasra’da sizlerle beraber olmamı sağlayan bu güzel geceyi organize eden il başkanlığımıza ve Amasra ilçe başkanlığımıza teşekkür ediyor, şahsım adına ve merkez yönetim kurulu adına hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Türkiye’nin ne kadar zor bir süreçten geçtiğini söylemek istemiyorum. Bu gece olumsuz şeylere değinmek istemiyorum. Dayanışma için buradayız, bir aradayız. Hele hele o kifayetsiz muhteliften de, onun mensuplarından da çok fazla bahsetmek istemiyorum” diye konuştu.

CHP OLARAK TERMİK SANTRALE İZİN VERMEYECEĞİZ

Cennetten köşe Amasra’nın iktidara yakın olan bazı yandaşlara peşkeş çekilmek istendiğini belirten Umut Oran “Bartın olarak, Amasra olarak sorunlarınız çok. Ben yaklaşık 1990’dan beri bu ile ve ilçelerine geliyorum. Bu süreçte; özellikle son 10 yıla baktığım zaman hiçbir şeyin ileriye gitmediğini aksine tam tersine birçok şeyin geriye doğru gittiğini görüyorum. Bartın ve Amasra gerçekten ülkemizin cennetten birer köşeleri. Fatih Sultan Mehmet’in dediği gibi burası dünyanın gözü. Ama maalesef bu dünyanın gözünü, bu cennetten köşenin gözünü oymak isteyen bir anlayış hakim. Burada termik santral kurulmak isteniyor. Bir takım yandaşlara bir yerler peşkeş çekilmek isteniyor. Doğal çevre katledilmek isteniyor. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

BARTIN’A KARAYOLUYLA ULAŞIM TAM ANLAMIYLA EZİYET

Bartın’a karayoluyla ulaşmanın zorluğuna ve yolların köy yolu gibi oluşuna da dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran “21’inci yüzyılda Ankara’dan, İstanbul’dan buraya gelmek, Bartın ve Amasra’ya ulaşmak tam manasıyla bir eziyet. Karayolu deseniz, yol köy yolu gibi. Demiryolu deseniz demiryolu yok. Hava yolu deseniz, hava sahasına açılamıyor. Deniz yolu deseniz, denizi olan limanı olan bir yer ama denizden de ulaşım yok. Bir kentte ulaşım olmazsa o kent gelişebilir mi? 10 yıldır iktidarda olan bu parti, hala daha buranın ulaşım sorununu nasıl çözemez? Bunu anlamak mümkün değil. Bartın adeta cezalandırılıyor. Çünkü Bartınlı, Amasralı, Kurucaşileli, Uluslu, haksızlığa ve adaletsizliğe karşı direniyor. Bu direnişini de inatla sürdürüyor. Sandıktan da iktidar partisine istenen oy çıkmıyor. Dolayısıyla iktidarda; Bartın ve Bartınlıyı cezalandırıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna da kesinlikle izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

CHP, 90 YILLIK ULU BİR ÇINARDIR

2013 yılının; Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 90’ıncı yıldönümü olduğunu belirten Oran “Cumhuriyet Halk Partisi 90 yıllık ulu bir çınar. Ve Cumhuriyet Halk Partisi gücünü köklerinden alan, geçmişinden alan onun için sapa sağlam gövdesiyle dimdik ayakta kalabilmiş, dünyada ender bulunan, bir ülkeyi kurmuş, Cumhuriyeti kurmuş, çok partili sistemi getirmiş, sosyal demokrasiyi getirmiş, dünyada eşi ve benzeri son derece az bulunan ulu bir çınar. Çok önemli bir parti, Cumhuriyet Halk Partisi. Dolayısıyla bu sene bizim için çok özel bir yıl. CHP olarak biz geleceğe umutla bakıyoruz. Bakın; 2023 hem bizim hem de Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü. Ve biz 100’üncü yıldönümümüzde Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan etmiş olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’ni; yerelde, genelde ve her türlü seçimde iktidar etmeye ant içmiş parti mensupları olarak geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ ÜÇ SEÇİM BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

2013 yılının, önlerindeki üç seçim öncesi hazırlık anlamında büyük önem taşıdığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Umut Oran “Cumhuriyet Halk Partililer olarak; partimizin ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’ni adaletle, demokrasiyle, özgürlüklerle daha çağdaş daha uygar bir ülke yapmak adına Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı mirasına hem sahip çıkıyoruz hem de yerine getirmek doğrultusunda kararlılığımızı göstererek ant içtiğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum. Cumhuriyet Halk Partililer, asla ümitsiz olamaz. Cumhuriyet Halk Partililer asla çaresiz olamaz. Bu çerçeveden baktığımız zaman 2013 yılı, bizim son derece önemli bir hazırlık yılı. 2013’ten sonra hem yerel seçimler var, hem genel seçimler var, hem de cumhurbaşkanlığı seçimi var. Ve biz önümüzdeki bu üç seçimde, mutlaka ama mutlaka başarılı olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ HALKIMIZA UMUT VERİYOR

Yaklaşan seçimlerde başarılı olabilmek için birlik ve beraberlik içinde olup çok çalışmak zorunda olduklarını belirten Oran “Yaklaşan seçim sürecinde yapacağımız en önemli şey, birlik, beraberlik ve dayanışma. Bizlerin; birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olması halka özgüven veriyor. İnsanımıza umut veriyor. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmamız gerekiyor. Birbirimize daha çok sarılmamız gerekiyor. Yandaş medyayı çok fazla dikkate ve ciddiye almamamız gerekiyor. Her şeyden önemlisi çok çalışmamız gerekiyor. Ve her şeyden önemlisi birbirimize sahip çıkmamız, partimize yerel başarıda sonuna kadar güvenmemiz gerekiyor” dedi.

CHP HER ZAMAN DEVRİMİN VE DİRENİŞİN PARTİSİ OLMUŞTUR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücünü Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığını, Cumhuriyet Halk Partisi’nin devrimin ve direnişin partisi olduğunu belirten Umut Oran “Bizi bölmek isteyebilirler. Bizi parçalamak isteyebilirler. Ama biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Biz gücümüzü Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Ben süreçle ilgili, demokratikleşmeyle ilgili, anayasayla ilgili konulara hiç girmeyeceğim. Şunu bilmenizi özellikle istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, altı okundan asla vazgeçemez. Altı okun en altındaki oku; devrimciliktir. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman devrimin ve direnişin partisidir. Ve yine altı okun en alttaki oku, yani Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli olan devrimciliğin üstünde laiklik gelir, devletçilik gelir, halkçılık gelir, milliyetçilik gelir ve onun üstünde ki Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in değerlerinden asla vazgeçemez. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in; değerlerinden, laik, demokratik, sosyal hukuktan uzaklaşmasına sebep olanlara gereken cevabı her yerde, gerek mecliste, gerek sokakta, gerek sahada, gerek sandıkta verir. Bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Sizi yanıltmaya çalışacaklar. Medyayla, açıklamalarla bizim içimizde sorun var gibi göstermeye çalışacaklar. Cumhuriyet Halk Partisi’nden, Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okundan, ideolojisinden, milliyetçiliğinden, cumhuriyetçiliğinden ve Atatürkçülüğünden asla endişeniz olmasın. Yapmamız gereken, şu anda paramparça olmuş olan, şu anda oyları yüzde 40’ın altına inmiş olan AKP’nin yanlışlarını halkımıza anlatmak. Tek yapmamız gereken bu. Şu ana kadar, son yılda fırsat hiç bu kadar bizim elimize gelmedi. Bartın’a güveniyoruz, Bartınlı ekibimize güveniyoruz, eski başkanımız Bartın Milletvekilimiz Sayın Rıza Yalçınkaya’yla gurur duyuyoruz. Amasra örgütümüzle gurur duyuyoruz. Kurucaşile’ye güveniyoruz. Ulus’a güveniyoruz. Hedefimiz, bu seçimlerde en az 3 kişiden 2’sinin oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne vermesini sağlamak olacaktır. Bundan da asla kuşku duymayınız” diye konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Amasra
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gülay 7 yıl önce

siz birbirinizi ağırlamaya devam edin,bu zihniyet böyle gelmiş böyle gider(atatürk,laiklik,cumhuriyet)devam.

Avatar
ahmet @gülay 7 yıl önce

gülay hanım yorumuna cevap vermek gerekırse yorumsuz desem yeterlı. orada halk vardı sen gıbı tasıma oylar degıl

Avatar
sizin zihniyetinizi de biliyoruz... @gülay 7 yıl önce

biz en azından birbirimizi ağırlıyoruz... sizin gibi pkk ile el sıkışıp bebek katillerini ve onların destekçilerini haburlarda nevruzlarda ağırlamıyoruz... bak dün 100 maskeli pkk lı iistanbulda otobüs yaktı... sizin gibi şehit kanlarından beslenmiyoruz en azından... müslümanız diye geçinirken yahudilerle el sıkıştığınızı vatanseveriz diye geçinirken pkk lı teröristlerle el sıkıştığınızı yoksulun fakirin yanındayız diye geçinirken milyondolarlık villaları milyardolarlık isviçre hesaplarını yazıyor bu tarih... aynaya bir bakın da sorgulayın kendinizi... kendi karanlığınızı örtmek için başkalarına çamur atsanızda olmuyor... israille elele suriyedeki müslümanları katlettiğinizi yazıyor tarih...

Avatar
chp li 7 yıl önce

gülay hanımın chp li sorunu ne acaba...bu ne hazımsızlık..cumhuriyeti kuran bir parti sizi niye bu kadar rahatsız ediyor..yoksa sorununuz iktidar gibi cumhuriyetle mi...ülkede o kadar olumsuzluk varki...sadece o baktığınız dar pencereden chp yi mi görüyorsunuz...biraz o pencereyi genişletip bakın gülay hanım...bu yemek herkese açık bir yemektir..siz geldinizde almadılar mı...partililerin kaynaşma yemeğidir..bunu akp de yapar,mhp de...

Avatar
gülay 7 yıl önce

ey halkımız,sazanları gördünüz değilmi,yaraları olduğundan gocunuyorlar,işte chp.

Avatar
gerçekçi 7 yıl önce

gerçekler ne zamandan beri sazan oldu bu ülkede...cahillerle uğraşmak zormuş..

Avatar
sazan olan @gülay 7 yıl önce

kimdir belli gülay hanım... siz benim yazdıklarımıa cevap verebiliyor musunuz? hayır anca suçlarsınız... akp nin parti yemeklerini hangi kefeye koyacaksınız acaba... oraya da biri gelip anca birbirinizi ağırlarsınız cemaatçi zihniyeti işte ne olacak dese... o zaman ne cevap verirsiniz merak ettim...

Avatar
gülay 7 yıl önce

gerçeği herkes görüyor fakat bu chp hala görmezden gelmeye devam ediyor,baksanıza yorumlarına.