CHP'li adayların seçim çalışmaları

Yalçınkaya, muhtarları ziyaret etti

Bartın İli Muhtarlar Derneği ile Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şubesi'ni ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve Adayı Rıza Yalçınkaya, muhtarlardan kimsenin baskısı ve diretmesi altında kalmadan, ellerini vicdanlarına koyarak özgürce oy kullanmalarını istedi.

CHP ÇATISI ALTINDA BİRLEŞMEYİ UMUYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Adayı Rıza Yalçınkaya, Bartın İli Muhtarlar Derneği ile Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şubesi'ni ziyaret etti. Muhtarlar tarafından oldukça sıcak karşılanan Yalçınkaya, 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerin önemine değinip rahat bir nefes için CHP çatısı altında birleşmeyi temenni ettiğini söyledi. Muhtarlardan destek isteyen Yalçınkaya "Kimsenin baskısı ve diretmesi altında kalmadan, elinizi vicdanınıza koyup özgürce oyunuzu kullanın. AKP'nin 9 yıldır, ülkeyi ne hale soktuğu belli. Ben sadece çocuklarınızın geleceğini düşünmenizi istiyorum. Hem partimiz hem de bizler sizlerin hizmeti için çalışacağız. Bize destek verirseniz, sizleri hiçbir zaman mahcup etmeyiz. Arkadaşlarımızla birlikte sizlerle beraber olacağız. Haftanın 7 günü, günün 24 saati beraber olacağız. Biz değişimle beraber halkın iktidarı için yola çıktık Bundan ötürü de sandıkta doğru seçimi yapacağınıza inanıyorum" dedi.

AKP, BARTIN'DAN ALDIĞI OYUN HAKKINI VEREMEDİ

CHP iktidarında herkesin rahat bir nefes alacağını söyleyen Rıza Yalçınkaya "CHP iktidarında yandaş olmayacak. CHP iktidarı zengini kollayıp yoksul vatandaşı sahipsiz bırakmayacak. CHP iktidarı halkın iktidarı olacak. Esnafımız, işçimiz, emeklimiz, çiftçimiz rahat bir nefes alacak. Her zamankinden çok daha iddialıyız. Tam 6 aydır Genel Merkez'de yüzlerce insan arı gibi çalışıyor. Esnafın, emeklinin, çiftçinin, işçinin sorunlarını çözmek adına projeler hazırlıyorlar. Sandığa gitmeden 9 yılı iyice bir mukayese edin. AKP, iktidara gelirken işsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun biteceğini söyledi. Fakat hem işsizlik, hem yoksulluk hem de yolsuzluk AKP iktidarında tavan yaptı. Bartın'da yoksul sayısı arttı. Bartın'da yeşil kartlı sayısı üç kat fazlalaştı. Bartın'da işsizliğe çözüm bulunamadı. Göç engellenemedi. Vatandaştan alınan oyların hakkı verilmedi. Vefa borçlarını ödemediler. Ben size bana verdiğiniz oyları helal ettirme sözü veriyorum" diye konuştu.

CHP Milletvekili Adayı Meliha Okutay 19 mayıs törenlerini tribünlerden halkın içinden izledi.

CHP Bartın Milletvekili Adayı Meliha OKUTAY 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesileisyle Kozcağız Şehir Stadında yapılan törenleri tribünlerden halkın arasından izledi.
 
Kozcağız'da bulunan okulların katılımı ve programıyla gerçekleşen törenlere katılan Okutay, düzenlenen programı  protokole katılmayarak halkın arasından tirbünlerden izledi. Halkın, özellikle kadınların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Okutay çevresini saran gençlerin bayramını tek tek kutladı. Tribünlerde çevresindeki kadınlarla bol bol sohbet eden Okutay "Gençlerin bugünün ortağı, yarının sahibi ve özgürlüğün sesi olduklarını belirterek Yüce Önder Atatürk'ün genç kuşakları Aydınlık ve Tam Bağımsız Türkiye için bir umut olarak görmüştür her zaman. Bizlerde hiçbir zaman gençlerden umudumuzu yitirmedik diyen Okutay gençlerin gelecek kaygılarının, karamsarlıklarının, dışlanmışlarının, işsizlik kaygılarının, umutsuzluklarının iktidara geldiklerinde son bulacağını belirtti.
 
Törenin bitiminin ardından törene katılan gençlerle ve kadınlarla sohbet eden Okutay halkla beraber tören alanından ayrıldı.

CHP Bartın Milletvekili Adayı Meliha Okutay, köy ziyaretlerine devam ediyor.

Köy köy, mahalle mahalle seçim gezilerine devam eden CHP Bartın Milletvekili Adayı Meliha Okutay, bu sabah CHP Belde Teşkilatı halkın arasına girerek yoğun ilgi ve sevgi  gördüğü Kozcağız Şehir Stadı tribünlerinden izlediği 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin ardından Hocaoğlu ve Hasanefendi köylerini ziyarete gitti.  Hocaoğlu ve Hasanefendi'de sakinleriyle bir araya geldi. Köy sakinlerinin yakın ilgisiyle ve misafirperverliği sevgisi ile karşılaşan Okutay, CHP'nin köylü, çiftçi ve kadınlarla ilgili projelerini anlatıp iktidar olmak için destek istedi.

Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İkinci Sıra Milletvekili Adayı Meliha Okutay, köy ziyaretlerine devam ediyor. Önceki gün Hocaoğlu ve Hasanefendi köylerine giderek seçmenlerle buluşan Meliha Okutay, köylülerin yakın ilgisiyle karşılaştı. İki köyde de kapı kapı dolaşan Okutay, çalmadık kapı konuşmadık insan bırakmadı. 12 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Meliha Okutay, vatandaşlara CHP iktidarı çatısı altında birleşip hep birlikte huzur dolu, mutlu, refah ve güzel günlere kavuşmak için destek istedi. CHP'nin seçim projelerini de anlatan Meliha Okutay, CHP iktidarının her zaman köylüsünün, çiftçisinin, esnafının, işçinin, emeklisinin yanında olacağını belirtti ve 12 Haziran'da sandık başına gidildiğinde seçmenden gerekeni yapmasını istedi.

CHP Milletvekili Yalçınkaya, esnafları ziyaret edip dert dinledi

Hamam Sokak'ta ve Hendekyanı'nda esnafları ziyaret eden Yalçınkaya, kendisini yoğun ilgiyle karşılayan halkla da sohbet etti. Esnafların işsizlik, vergilerin yüksekliği ve siftah yapamamak konusunda dertlerini dinleyen Yalçınkaya, CHP iktidarında küçük esnafa kepenk kapattırmayacaklarının, teşviklerle mağduriyetten kurtaracaklarının sözünü verdi.
 
YALÇINKAYA ESNAF ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

Şehir merkezindeki esnaf ziyaretlerini sürdüren CHP Milletvekili ve Adayı Rıza Yalçınkaya, Hendekyanı ve Hamam Sokağı'nda hem esnafını gezdi hem de vatandaşlarla sohbet etti. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Yalçınkaya, bütün dükkânlarda işsizlik, vergilerin yüksekliği ve siftah yapamamak konusunda dert dinledi. AKP'nin yalanla, talanla ve dolanla ülke yönettiğini belirten Rıza Yalçınkaya "AKP'lilere göre bu ülke zenginleşti. Alım gücü arttı. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolara çıktı. İnsanların gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Ama işçimizin asgari ücretle geçinememesi, esnafın dükkânını siftahsız kapatması, çiftçinin tarım yapmayı bırakması, emeklinin perişan olması umurunda değil. Türkiye'nin AKP iktidarından kurtulması lazım. 12 Haziran seçimleri bunun için bir fırsat" dedi. Vatandaşla uzun süre sohbet etme imkanı bulan Yalçınkaya, sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili soruları da yanıtladı. Bartın'ın turizm, tarım ve sanayi alanında yıllarca ihmal edildiğini söyleyen Yalçınkaya "Bartın'da yer altı ve yer üstü zenginlikleri bir türlü kullanılamıyor. Amasra'da kömürü çıkartamıyoruz. Kurucaşile'de kuars madenini işletemiyoruz. Turizm alanında büyük atılımlar yapamıyoruz. OSB'miz genişlemiyor. İkinci OSB kurulamıyor. Bartın'ın %65'i orman olmasına rağmen bir ahşap ve mobilya dekorasyon sanayi kurulmuyor. Malatya kayısısıyla ünlüyken, Sinop kirazıyla ünlüyken, Amasya elmasıyla ünlüyken Bartın çileğiyle ünlü olamıyor. Bunların nedeni AKP iktidarında iş başına getirilen yöneticilerin yetersizliği. AKP'li vekil arkadaşın umursamazlığı" dedi. CHP'nin projelerini de anlatan Yalçınkaya "CHP iktidarında 2B arazilerini kullanıcılarına bedava dağıtacağız. Emeklimiz için intibak yasasını çıkartacağız. AKP iktidarının insanları kömüre, bulgura muhtaç hale getirdi. Aile sigortasıyla her ay vereceğimiz 600 lira maaşla biz, insanlarımızın ihtiyaçlarını onurlu şekilde kendilerinin karşılamasını sağlayacağız. Çiftçimize 1,5 liradan mazot vereceğiz. Üniversite öğrencilerimize sahip çıkacağız. Yurt sorunlarını çözeceğiz. Askerliği ilk etapta 9 aya ardından 6 aya indireceğiz. Esnafımızı teşviklerle destekleyeceğiz. Mağduriyetten kurtaracağız. Küçük esnafımızın yanında olacağız. Onlara kepenk kapattırmayacağız" dedi.

600 liralık Aile Sigortası için kendileri 'parayı nereden bulacaksınız' sorusunun sorulduğunu belirten Rıza Yalçınkaya "Biz projelerimizi anlatınca, parayı nereden bulacaksınız diye soruyorlar. Bende oy avcılığı yapmak için seçimler öncesinde buzdolabı, çamaşır makinesi dağıtan AKP'nin parayı nereden bulduğunu merak ediyorum" dedi. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
CHP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.