Eğitim sorunlarını MHP çözecek
Haberin Foto Galerisi

Yıldırım, “Eğitim sorunlarını MHP çözecek”

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım üniversite öğrencileri ile sohbet etti. Milletvekili adayı Yıldırım öğrencilerin sorularını yanıtladı ve  “Üniversiteye giriş sınavı kaldırılacak. Kadrosu olmadan çalışan sözleşmeli ve geçici öğretmenler daimi kadrolara geçirilecektir. Öğretmenlerin 3600 ek göstergeden yararlanmaları sağlanacaktır” dedi.

MHP 1. Sıra milletvekili adayı Aynur Yıldırım, Bartın Üniversitesinde öğrenimlerini gören “Proje Ekibi” ile buluştu. Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Aladağ Mahallesi Muhtarı Ali Gökcan’ın hazır bulunduğu buluşmada, milletvekili adayı Yıldırım öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Bartın Belediyesi’nin ve Belediye Başkanı Cemal Akın’ın üniversiteli öğrencilere her zaman destek olduğunu söyleyen Yıldırım, milletvekili olduğunda sorunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi.  01 Kasım seçimlerinin Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğunu da dile getiren Milletvekili adayı Yıldırım, MHP’nin seçim vaatlerinde öğrencilere yönelik yeni düzenlemeler yapıldığını da kaydetti.

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVI KALKIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım Cumhuriyet Yaşam Merkezinde öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında üniversite sınavının MHP iktidarı ile son bulacağının altını çizdi. Eğitim sorunlarının büyük bir çoğunluğunun MHP ile çözüleceği müjdesini veren Yıldırım, “Üniversite giriş sınavı kaldırılacak, bunun yerine, ilköğretim ve orta öğretimde etkili bir yönlendirmeye bağlı olarak, uygulanacak müfredat ile orta öğretim başarısını ve orta öğretim sonunda yapılacak “Olgunlaşma sınavını” esas alan ve fırsat eşitliğini ve adaleti gözeten üniversiteye geçiş sistemi uygulamaya konulacaktır” dedi.

TAYİN SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Öğretmenlerin 3600 ek göstergeden yararlanmaları için çalışma yaptıklarını ve bunu hayata geçireceklerini söyleyen MHP Milletvekili adayı Yıldırım, “Öğretmenlerin, ek ders ücretleri ile eğitim ve öğretim tazminatları yükseltilecek, eğitime hazırlık ödeneği artırılarak eğitim kurumlarında çalışan tüm personele de yansıtılacaktır” dedi. Yıldırım MHP’nin eğitim vaatleri konusunda ayrıca şunları söyledi: “Öğretmenlerin özür grubu tayinleri ile ilgili sorunları çözüme kavuşturulacaktır. Kadrosu olmadan çalışan sözleşmeli ve geçici öğretmenler daimi kadrolara geçirilecektir. Eğitime katkı amacıyla her çocuk için ailesi tarafından yapılacak katkının yüzde ellisine kadar oranda devletin katkıda bulunmasıyla bir “Eğitim Destek Hesabı” oluşturulacaktır”

EĞİTİMİN HER KADEMESİ ÖNEMLİ

Eğitim sistemine getirilecek yenilikle geleceğe güvenle bakılacağını sözlerine ekleyen MHP Milletvekili adayı Yıldırım, “Türk milletine mensubiyetin gurur ve şuuruna sahip, manevî ve kültürel değerlerimizi özümsemiş, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, yeni gelişmelere açık, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, girişimci, demokrat, kültürlü, erdemli ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi eğitim politikamızın temel amacıdır. Çocuklarımıza dini inanç, etnik köken ve felsefi düşüncelerine bakılmaksızın eğitim ve öğretimde imkân ve fırsat eşitliği sağlanacak, toplumun bütün fertlerinin ilgi, eğilim ve yetenekleri doğrultusunda eğitilmesi esas olacaktır. Eğitim politikaları yüksek medeniyet perspektifine dayanan bir anlayışla kurgulanacaktır. Öğretim programları düşünme ve öğrenmeyi öğretmeye odaklı, bilgiye erişen, bilgiyi analiz edip işleyerek değer süreçlerine aktarma yetenekleri geliştirilmiş, ekip çalışmasına uyumlu bireylerin yetiştirilmesi hedeflerine dönük olarak ele alınacaktır. Eğitimin her kademesinde müfredatın milli ve çağın gereklerine uygun bir şekilde planlanması ve uygulanması esas olacaktır. Öğrencilerin farklı zeka türlerine göre altyapılarını, gelişme potansiyellerini dikkate alan çoklu öğrenim teknikleri uygulanacak bütün öğrencilerin farklı alanlarda yüksek başarı çizgisini yakalaması hedeflenecektir” dedi.

MİLLİ BİRLİK VE BÜTÜNLÜK SAĞLANACAK

Bartın Üniversitesi proje grubuna yaptığı konuşmasında devam eden Yıldırım, “Eğitim sistemi; bilgi toplumunun gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, uluslararası rekabet yeteneğine sahip teknoloji kültürü gelişmiş insan gücünün yetiştirilmesini sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılacaktır. Bu çerçevede; eğitim mekânları, eğitim teknolojileri ve insan gücü imkânları nitelik ve nicelik açısından bilgi toplumunun gerektirdiği standartlara yükseltilecektir. Milli birlik ve bütünlüğün sağlanması, vatandaş ile devlet arasındaki yakınlaşma ve çeşitli ön yargıların giderilmesinde önemli katkılar sağladığını düşündüğümüz din eğitiminin okullarda devlet eliyle verilmesi sağlanacaktır. Sınav sistemleri örgün eğitim programlarına paralel hale getirilecek, dershanelerin, ilk ve orta öğretim kurumlarının işlevlerini üstlenmesi önlenecektir. Dershanelerin özel okullara dönüşmesi teşvik edilecektir” diye konuştu.

MİLLİ YAZILIMI YAPACAĞIZ

Milletvekili adayı Yıldırım sözlerini şu şekilde sürdürdü:  Özel okullar akademik başarı performanslarına göre, öğrenciler ise gelir seviyeleri ve başarı performanslarına göre farklı teşvik unsurları ile desteklenerek nitelikli ve adil bir eğitim hizmet sunumu gerçekleştirilecektir. Eğitimin tüm kademelerinde ve özellikle kentlerde sınıf mevcutları yirmi beş öğrencinin altına indirilecek ve zorunlu şartların dışında ikili eğitim uygulamasına son verilecektir. Anaokulundan üniversiteye kadar bütün eğitim kurumları ile kütüphanelerin internet erişimi kolay ve ucuz hale getirilecektir. Bilgi teknolojilerinin eğitim amacıyla üretim ve kullanımı teşvik edilecektir. Eğitim programlarına ilişkin milli yazılım üretimi sağlanacaktır.

KÜLTÜRÜMÜZÜ UNUTTURMAYACAĞIZ

Çocuklarımızın manevi ve kültürel değerlerimizi özümsemesine yardımcı olacak milli içerik zenginliğine sahip yayın, film ve benzeri eğitim araç ve gereçlerinin üretimi desteklenecek, kullanımı sağlanacaktır. Türklüğün ve İslam’ın milli ve manevi değerlerini yaşayan ve yaşatan Hoca Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş-ı Veli, Mevlana, Hacı Bayram-ı Veli ve Yunus Emre gibi önder şahsiyetlerin hayatı ve felsefesi ortaöğretimde seçmeli ders olarak okutulacaktır. İlköğretimde bilgisayar destekli “rehberlik” yoluyla öğrenciyi tanıma teknikleri geliştirilecek ve yetenek ağırlıklı değerlendirme yöntemleriyle etkin bir yönlendirme yapılacak, kabiliyetlerin ortaya çıkarılmasına ve mesleğe yönlendirmeye yardımcı olması amacıyla seçmeli derslere ağırlık verilecektir.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
MHPAynur Yıldırım
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gölbucak-Kaynarca 5 yıl önce

gölbucak ve kaynarca halkı, taşkın sel sınırı mağduru... ırmaktan 6 metre yüksekliğe partinize ait belediye inşaat izni veriyor, ırmaktan 9 metre yüksekliğe partinize ait belediyeniz inşaat izni vermiyor... seçime kadar gölbucak ve kaynarcanın sorununu çözünüz......

Avatar
Yorumcu 5 yıl önce

Önce ş yolları çözsün

Avatar
Dusunur insan konusmadan 5 yıl önce

Bartunda hangi soruna cozum buldunuzda turkiye genelinde sorun cozmeyi hayal ediyosunuz.