Herkesin adamı varsa, benim adamım Başbakan

Ak Parti Milletvekili aday adayı Yakup Ulupınar hafta sonu yapılan temayül yoklamasını  değerlendirdi. Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aykan Sağ ile konuşan aday adayı Ulupınar, “Ben Ankara’da işim olmadığı sürece nasip olursa tabi, 4 gün Bartın’da durduğumda bir gün halkla birlikte bir arada olmak istiyorum. Halk vekil ne zaman geliyor nerede bulurum diye, vekil yoğun mu, nasıl görüşebilirim diye düşünmeyecek. Mesela Cuma ya da Cumartesi günleri halk günü de olabilir, halkımıza vakit ayıracağım. Halk bilecek ki şu gün şu saatte vekil şurada. Zaten telefonlarımız 24 saat açık” dedi. Bartın’ı sorunlarına değinen Ulupınar, “Benim mesleğim gereği karayolları ile daha çok ilgiliyim. Bartın’ımız sürekli büyüyen gelişen bir il. Büyüdüğü için de mevcut çevre yolu şu anda şehrin içinde kalmış durumda. Bartın’a alternatif bir çevre yolu şart. Yapılması lazım. Tren yolunu hızlandırma lazım. İlk etapta biz buna 7 yıl bir süreç koymuştuk. Bu süreci uzatmadan yapmamız lazım. Baraj yatırımı var, Kozcağız’da yine baraj için çalışmamlar var. Onları hızlandırıp bir an önce hizmete geçirmemiz lazım. Kozcağız barajı için proje ihalesi yapıldı, yatırım programına da alındı” diye konuştu. Ulupınar ayrıca, “Kamuoyunda temayülden sonra konuşulan bir konuda bu. Çevremdeki arkadaşlarım da olsun bu yönde söylemlerde bulunuyorlar. Yakup Ulupınar 1. Seyfettin Kalay 2. sıra diye. Ya da Yakup Ulupınar 1. sıra Muzaffer Yelkenci 2. sıra diye konuşuluyor. Tabi bunlar burada konuşuluyor ama Genel Merkezin kararı önemli. Onlar da sürekli araştırma içinde” dedi. Ulupınar gazetemize ziyareti sırasında şu ifadelere de yer verdi: Temayülde bir şeyler şekillenmiş oldu. Bu şekillendirmeye göre vatandaş değerlendirmeyi daha iyi yapacak. Yine bizim bu aday tespiti sürecinde anket çalışmaları olacak. Anketlerde sorulacak kimleri milletvekili adayı görmek istesiniz diye. O cevaplar da biraz daha verilecek. Her zaman söylediğim gibi teşkilatın içinden biri olarak çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek.

Ak Parti Milletvekili aday adayı Yakup Ulupınar, “Nisan ayında Başbakanımız gelecek. Bakarsınız 8’inde 9’unda gelir. Gelince belki adayımız budur şeklinde bir açıklama yapar. Gönlümden öyle geçiyor ama bilemeyiz tabi” dedi.  

Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aykan Sağ’a temayül yoklamasını değerlendiren Ulupınar, temayül sonrası bazı şeylerin daha da netleştiğini söyledi. Ulupınar, “Seçim sürecimiz belli bir takvime göre devam ediyor. Bu süreç içinde temayül yoklaması yapıldı. 13 tane aday adayı vardı. Temayülde çıkan sonuçla birlikte teşkilatımız sonunda bir değerlendirmede bulunacaktır. Temayül yoklamasına Milletvekilimizle il başkanını koymadılar. Zaten be iki kez üst üste aynı kategoride teşkilat mensubu arkadaşlarından onay almıştım. İkinci kongrede ve 3. kongrede ben başkan seçildim. Aslında ben 13 milletvekili aday adayının içinde o listede olmak istedim. Bizleri temayüle katmadılar. İyi bir katılım oldu. Teşkilatlarımız ona göre değerlendirmelerini yaptı. Bunu yanında 13 aday adayın içinde bazı kişiler ön plana çıkmış oldu. Şimdi vatandaşa soruyorsun, 15 tane aday adayı var. Hangisini değerlendireyim ne yapayım diye. Temayülde bir şeyler şekillenmiş oldu. Bu şekillendirmeye göre vatandaş değerlendirmeyi daha iyi yapacak. Yine bizim bu aday tespiti sürecinde anket çalışmaları olacak. Anketlerde sorulacak kimleri milletvekili adayı görmek istesiniz diye. O cevaplar da biraz daha verilecek. Her zaman söylediğim gibi teşkilatın içinden biri olarak çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” dedi.

KÖYLERİ ADIM GİBİ  BİLİYORUM

Aday adaylığı konusunda çalışmalarını anlatan Ulupınar, “Ben sürekli halkın içinde dolaşıyorum. Milletvekili aday adayıyım desteğinizi bekliyorum diye çalışmalarım bu yönde devam ediyor. Dükkanları, kahvehaneleri, esnafları aklıma gelen her yeri ziyaret ediyorum. Köyler için şu an aynı şey geçerli değil. Çünkü köylerin hepsini biliyorum. Şimdi bu ziyaretler esnasında biri geliyor muhtarı soruyor veya sorunu iletiyor. Bende muhtarın evini yanındaki yer değil mi deyince karşımdaki sen nerden biliyorsun diyor. 262 köyümüzün tamamını biliyoruz. Sürekli oralarda gezdik. Köylerin sorunlarını biliyoruz. Nasıl biliyoruz. Sorunlar azaldı çünkü. Bazı köylerde belirli sorunlar var. Onların hepsi aklımızda. Ona göre biz yine halkın içindeyiz” dedi.

HALK GÜNÜ DÜZENLEYECEĞİM

Ulupınar gazetemizi ziyareti sırasında şunları söyledi: Ben Ankara’da işim olmadığı sürece nasip olursa tabi, 4 gün Bartın’da durduğumda bir gün halkla birlikte bir arada olmak istiyorum. Halk vekil ne zaman geliyor nerede bulurum diye, vekil yoğun mu, nasıl görüşebilirim diye düşünmeyecek. Mesela Cuma ya da Cumartesi günleri halk günü de olabilir, halkımıza vakit ayıracağım. Halk bilecek ki şu gün şu saatte vekil şurada. Zaten telefonlarımız 24 saat açık. İstenilen saatte ulaşabilirsiniz. Halka ne kadar yakın olursak hizmet verme imkanı o kadar fazla olacak. Bartın’ımızın sorunlarını biliyoruz.

YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Benim mesleğim gereği karayolları  ile daha çok ilgiliyim. Bartın’ımız sürekli büyüyen gelişen bir il. Büyüdüğü için de mevcut çevre yolu şu anda şehrin içinde kalmış durumda. Bartın’a alternatif bir çevre yolu şart. Yapılması lazım. Limana rahat ulaşılması lazım. Amasra’ya ulaşım da rahatlaması lazım. Ayrıca biz şu anda Başbakanımız 2007 yılında Doğu Karadeniz yolunu açtı. Oradan batıya doğru güzergah devam ediyor. Samsun Sinop arasından, bizim de burada Kurucaşile- Çakraz anlamında çalışmalar devam ediyor. Bu çalışma bu şekilde batıya doğru devam edecek. Boğazdan geçerek Trakya’ya bağlanacak. Orta Asya Avrupa’ya bağlanmış olacak. Bu yol önemli bir yol. Bu geçişin Bartın’dan en iyi şekilde geçmesini sağlamalıyız. Çevre yolları da o bakımdan önemli. İstihdam sorumuz da var. Yeni iş yerleri yeni fabrikalar açarak bu şekilde işsizliği de önlemek lazım. Üniversitesiyle Bartın zaten büyüyor. Bu büyümeyi planlı bir şekilde, Bartın’ın önünü açarak devam etmemiz gerekiyor.

Tren yolunu hızlandırma lazım. İlk etapta biz buna 7 yıl bir süreç koymuştuk. Bu süreci uzatmadan yapmamız lazım. Baraj yatırımı var, Kozcağız’da yine baraj için çalışmamlar var. Onları hızlandırıp bir an önce hizmete geçirmemiz lazım. Kozcağız barajı için proje ihalesi yapıldı, yatırım programına da alındı. Trenle ilgili gelişme de Sakarya-Karasu arasında yapımına başlandı. Tren yolunun biliyorsunuz limanlara bağlantısı oluyor. Bu ihracat için önemli. Tren yolu Amasra’ya ve Bartın Limanına gidecek.

TEŞKİLATÇILIĞI ÖNEMSİYORUM

Bende istiyorum ki teşkilatımızın içinden belediye başkanları çıksın istiyorum, milletvekilleri çıksın. Bana göre teşkilata gelen birisi, bizimle çalışmak istiyor ama bir ideali olmalı. Desin ki ben il genel meclis üyesi olmalıyım, belediye başkanı olurum, belediye meclis üyesi olurum, milletvekili olurum desin. Hizmet ederken bir idealleri olsun. Ben teşkilatımın önü açılsın istiyorum. Bunu da ben inşallah örnek göstereceğim. Milletvekili adayı olarak inşallah bu işi yapacağıma inanıyorum.

BENDEN BAŞKA İSTİFA EDEN OLMADI

Temayül yoklamasında bürokrasiden gelen bir arkadaşımız ön plana çıktı. Teşkilatta il başkanı olarak ben istifa ettim. Ne belediye başkanlarından ne belediye meclis üyelerinden ne teşkilat görevlilerinden hiçbirinden istifa yok. Yani listede bir kişinin ismi gitti. Genel merkeze de gideceğime inanıyorum. Teşkilat olarak da teşkilatın içinden yetişmiş birisi olarak da hem teşkilatımızın hem de halkımızın sesini dinleyeceğiz. Ona göre Bartın’a hizmet edeceğiz.

AK PARTİ İYİ YATIRIMLAR YAPTI

Bartın halkının isteklerini dileklerini Ankara’ya taşıyacağım. Ankara’daki hizmetlerimiz devam edecek. Belli bir süreçte olduğumuz için başlayan hizmetler var. Bunlar hep bizim zamanımızda yapıldı. 1991 yılında Bartın il olduğunda bir şey yoktu. 2002 yılında da yoktu. Mesela Hükümet binası var mıydı? Emniyet Müdürlüğü binası yoktu. 1993 yılında Kültür Merkezine başlanmış bir şey yapılmamış. Bartın’da bu güne kadar iyi şeyler oldu. Güzel yatırımlar yapıldı. Bunlar gözle görünüyor biliniyor.

İLK HEDEF 2 VEKİL

Nisan ayında Başbakanımız gelecek. Bakarsınız 8’inde 9’unda gelir. Gelince belki adayımız budur şeklinde bir açıklama yapar. Gönlümden öyle geçiyor ama bilemeyiz tabi. Seyfettin Bey çalışkan bir arkadaş. Yanına benim gibi tecrübeli bir siyasetçi lazım. Bu tabi işin esprisi, şu anda bunları konuşmak için daha çok erken. Vekilimiz olursa zaten şu ana kadar uyumlu bir şekilde çalıştık. Bundan sonra da çalışacağız. Biz 2-0’ı hedefledik. Hedefe ulaşacağız. Teşkilat çok önemli.

GARANTİ DİYE BİR  ŞEY YOK

Aday adaylarının genel merkezdeki yetkileri ve ileri gelenlerinden söz aldım gibi söylemlerde bulunması çok yanlış bir davranış. Ben öyle bir şey bugüne kadar telaffuz etmedim. Bana istifa için müsaade ettiler dedim. Sen eski il başkanısın, istifa edebilirsin, ona göre değerlendireceğiz dediler. Ben böyle dedim. Ben kimseden garanti aldım demedim. Arkadaşlar şu bakan benim adamım, şu benim adamım diye. Herkesin adamı varsa Genel başkanımızda benim adamım. Başbakan başta olmak üzere genel başkan yardımcılarımız, bakanlarımız hepsi birere birer biliyorlar beni. Geldiler burada çalışmalarımızı gördüler. Bakanlar, genel başkan yardımcıları hepsi geldi. Onlar tabi yanlış bir söylemde bulununca bu konular genel merkeze bildiriliyor. Ben şu anda telefon açsam hiçbir bakanla görüşemem. Yanında yardımcısı ya da danışması sekreterini bulurum ancak o şekilde görüşürüm. Bazen olur öyle, halktan güç alamayınca bu yollara baş vuruluyor. Benim böyle bir endişem yok, ben teşkilattın içindeyim. Siyaset derseniz genel başkanımızla Ankara 1994 yılında tanıştım.

AK PARTİ FARKI HER YERDE VAR

Bartın’da yapılan mitinglerde biz Ak Parti olarak gövde gösterisini biz yaptık. Abdullah Gül o zaman Cumhurbaşkanı değildi. Genel seçimlerde miting için Abdullah Gül Bartın’a gelmişti. Mitin alanı neresiydi o dönemlerde havuzun başıydı. Oraya otobüs çekiliyordu, miting yapılıyordu. Kimse burada Cumhuriyet Meydanına cesaret edemiyordu. Biz mitingi Cumhuriyet alanında yapacağız dedik. Ve öylede oldu. Halkımız o mitinge büyük ilgi gösterdi. Başbakanımızın gelişinde daha çok ilgi vardı. 25 bini geçti. Bunlar Bartın’da ilklerdir. Ben demesini sevmem ama bu işler benim sayemde oldu. Başbakanımız o topluluğu, ilgiyi gördüğü için her görüşmemizde Bartın’a yazık oldu diyor. 25 bini geçen bir halk kitlesi, üyemiz o dönemde 7 bin vardı. Seçmenimiz de 44 binde. Oy veren seçmen sayısı kadar insan gelmiş oldu.  

Bartın Hergün

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kaddafi 8 yıl önce

sayın başkan eğer sen kadir kıymet bilseydin adam gibi adamlarına sahip çıksaydın bu gün garipleri oynamazdın başbakan adamıymış geç geç eğer beş yılda millet vekilliğini yukarıda karantileyemediysen geç onları tamayüle girseydin inan 11 gelirdin

Avatar
kızgın 8 yıl önce

sayın başkan milletveki ve senin sayende bartında akpartiyi bitirdiniz bak tamayül sonuçlarına akpartililer sıraya dahi giremedilir bu hep sizin hatanız şimdi düşünme yanlarınızı döğme zamanı seni il başkanı yapan insanlardan kaç kişi var yanınızda neden millet vekilinin lafı ile hepsini partiden attınız sizide millet atacak inşaallah ihanetinin bedelini caddeye düşünce göreceksin kimse selam vermiyecek sana

Avatar
obama 8 yıl önce

sayın başkan sana kimsenin güveni kalmadı ali kartal il başkanlığı seçimlerinde sana desdek verdi sende ona millet vekilliği seçimlerinde adaylık konusunda yılmazın arkasında iki için söz verdin oda sana desdek verdi eee noldu sonra diğer doslarını tepelediğin gibi ali kartalıda tepeledin şimdi tepelenme sırası sende hadi bakalım

Avatar
garip 8 yıl önce

eğerbaşbakanda sanakadar kaldıysa bartında yandı memlekette yandı

Avatar
ne günlere kaldık 8 yıl önce

Onu bunu bilmem Turgut Engin gibi birisi teşkilattan 80 civarında oy alabiliyorsa bu teşkilat bitmiş demektir.Bu zaman kadar AK Partinin hep karşısında olan adam bir anda Ak Partiden aday oluyor ve bu kadar oy alıyor. Yazıklar olsun....

Avatar
rmc 74 8 yıl önce

başbakan sizin adamınızda neden aday adayısınız ulupınar gidin ankaraya akp size daha makul görev şansı illa tanıyacaktır.siz bartına bartın halkına vekillik yapabileceğiniz özgüvenini nerden almaktasınız hayret ve merak aynı anda uyanan iki duygu olmakta insan da.dediğim gibi yakup bey eğer ak parti genel başkanı sizin adamınızsa gidin ankaraya daha uygun ve yapabileceğiniz oranda gerçekçi görevlere talip olun ak parti genel merkez binasında sanırım yazıcı görevinde boş kadro varmış değerlendirin en azından gerçek hayattan kopmamış olursunuz.unutmayın balık ayhan da recep tayyip erdoğanın adamı ama sonuçta devlet bakanı falan değil yine aynı işiyle bildiği işle meşgul sizde bildiğiniz işi yapın boyunu aşan işlerden kaçının ak partinin bartın vekilliğini hak eden ve adamım deiğiniz destek kuvvetleri bartın halkı olan mantıklı adayları bulunmukta ! size bartın da meşgul olduğunuz ve olmaya devam edeceğiniz işlerde başarılar sayın ulupınar...

Avatar
osman koçer 8 yıl önce

yakup bey emniyet müdürlüğü binası 2002 yılında akarsu inşaat tarafından bitirildi.Hükümet konağı ise 2000 yılında ihale edildi inşaatı başladı 11 yıldır bitiremediniz..bir inşaat mühendisi olarak düşünerek söylerseniz ALLAH katında yeriniz olur..önceki hükümetlerin yaptığını sahiplenmeyiniz.2.çevreyolu lazım ama karayollarına birincisine bile bakım yaptıramıyorsunuz.2.sini nasıl yaptıracaksınız

Avatar
eren 2 yıl önce

herkese vidyou islesin erenin saygılar yaşamlar