İstikrar Sayesinde 2,5 Milyar Lira Yatırım Yaptık
Haberin Foto Galerisi

Memur-Sen Bartın İl Başkanlığının düzenlediği kahvaltılı toplantıya AK Parti Bartın Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç, Ahmet Bensiz, İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Memur-Sen Bartın İl Başkanı Mustafa Dağdeviren, Eğitim-Bir Sen İl temsilcisi Muhammet Akça, Büro Memur-Sen İl temsilcisi Şaban Çengel ve Memur-Sen üyeleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Dağdeviren yaptı. Dağdeviren konuşmasında Memur-Sen’in daima üyelerinin haklarının alınması noktasında etkin rol aldığını, ülkemizde demokrasiden yana tavır koyduğunu belirtti. Eğitim-Bir Sen Bartın temsilcisi Muhammet Akça’da yaptığı konuşmada, Memur-Sen’in üyelerinin özlük haklarının genişletilmesi ve temel hak ve özgürlüklerin tahkimi noktasında her zaman elini taşın altına koyduğunu, bundan sonra da koymaya devam edeceğini söyledi.

Bensiz: “1 Kasım Türkiye için bir referandum, sen ben yok diyeceğiz, Türkiye var diyeceğiz”

AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Ahmet Bensiz’de toplantıda yaptığı konuşmada 1 kasım seçimlerinin bir genel seçimin, milletvekili seçiminin ötesinde, ülkemizde istikrarı yeniden tesis edecek miyiz, etmeyecek miyiz, bunun oylamasını yapacağız, 1 kasım Türkiye için bir referandum, sen ben yok diyeceğiz, Türkiye var diyeceğiz” şeklinde konuştu.

 “CHP ve MHP 7 Haziranda seçmeninin verdiği fırsatı değerlendirmedi”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç’ta toplantıda yaptığı  konuşmada 7 Haziran seçimleri sonucunda, muhalefet partilerinin uzlaşmaz tutumu nedeniyle koalisyon kurulamadığını belirterek, muhalefet partilerinin ellerini taşın altına koymaktan kaçtıklarını, CHP ve MHP’nin 7 haziranda seçmenin verdiği fırsatı değerlendiremediğini, Anayasa gereğince seçim hükümeti kurulmak zorunda kalındığını ve tekrar seçime gidildiğini belirtti. Milletin 7 Haziran’da AK Parti’yi yüzde 41 ile birinci parti yaptığını hatırlatan Milletvekili Tunç, CHP’nin yüzde 24, MHP’nin yüzde 16, HDP’nin de yüzde 13 ile parlamentoda temsil edildiğini söyledi. 2002 seçimlerinde yüzde 34’le 367 milletvekili çıkaran AK Parti’nin 13 yıl sonra bu oy oranından daha fazla bir oy almasına rağmen, meclise 4 parti girmesi nedeniyle 258 milletvekili çıkardığını belirten Milletvekili Tunç, milletimiz 7 haziranda AK Parti’den vazgeçmediğini, Başbakanın AK Parti’den çıkmasını istediğini,  muhalefetin ise ortak olarak hükümette yer alması gerektiği mesajını verdiğini  söyledi. AK Parti’nin milletin sandıkta verdiği mesajı aldığını ve koalisyon için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Milletvekili Tunç, muhalefet partilerinin ise ellerin taşın altına koymak istemediklerini, her biri kırmızı çizgiler öne sürerek, koalisyondan kaçtıklarını ve milletin verdiği mesajı almadıklarını söyledi. 1 Kasım seçimlerinde de aynı tablo ile karşılaşılmaması için tek başına iktidarın şart olduğunu belirten Milletvekili Tunç,  bunun da ancak AK Parti ile sağlanabileceğini, 1 Kasım seçimlerinin huzur ve istikrarın anahtarı olduğunu, milletimizin bu anahtarla, ülkemizin aydınlık yarınlarının kapısını açacağını söyledi. 

 “CHP ve HDP’nin terör örgütlerini eleştirmeyip, devleti suçlamaları ülkemiz için talihsizliktir”

 “AK Parti’yi tek başına iktidara getirmemek için terör eylemlerini başlattılar” diyen Milletvekili Tunç, terör eylemleri başladıktan sonra operasyonlar başladığı halde, ‘AK Parti tek başına iktidar olmak için operasyon başlattı savaş başlattı’ diyen Kılıçdaroğlu ve Demirtaş’ı sert bir şekilde eleştirdi. Tunç, bu söylemler terör örgütlerini masum gösterme, devleti suçlu gösterme anlamına gelir.  Terörün ekmeğine yağ sürmek anlamına gelir.  HDP sürekli ‘katil devlet’ diyor, ancak CHP’nin bu konuda terör örgütlerini eleştirmesi gerekirken, devleti, hükümeti suçlaması büyük bir talihsizliktir, karanlık güçlerin hedefinde Türkiye var, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere milletimiz gereken cevabı verecek, terörle mücadeledeki kararlılığımız devam edecek” şeklinde konuştu.

“Tek Başına İktidar olabilecek olan tek parti AK Parti”

Milletvekili Tunç, konuşmasında “tek başına iktidar olabilecek olan yalnızca AK Parti var, muhalefet partilerinin 7 haziranda aldıkları oylar ortada, hepsi birleşse yine AK Parti’nin oyuna yetişmiyor, koalisyon kurmamak, AK Parti’yi köşeye sıkıştırmak için ellerinden geleni yaptılar,   herşeye hayır diyerek siyasi belirsizliğe yol açtılar, 1 kasım’da da aynı sonucun çıkması durumunda ülkemize yazık olur, bu nedenle geçmişte hangi partiye oy verirse versin bu seçimde tüm hemşehrilerimizin ülkemizin geleceğini düşünerek, milletimizin huzurunu düşünerek oy kullanacaklarına inanıyoruz, bu seçim milletvekili seçimlerinin ötesine geçmiştir, bu seçim ülkemizde istikrarın tesisine evet mi diyeceğiz hayır mı diyeceğiz bunun seçimidir.”  

“AK Parti’den herkes için önemli müjdeler var”

Milletvekili Tunç konuşmasında, AK Parti’nin seçim beyannamesinde işsizliği önleyecek, istihdamı artıracak, üretimi artıracak önemli vaatlerin yer aldığını belirterek, bunlar vaat olarak kalmayacak, AK Parti’nin dışında tek başına iktidara gelebilecek başka bir partinin olmadığını 7 haziranda gördük, koalisyona da yanaşmadılar, o nedenle bizim verdiğimiz sözler, bizim seçim beyannamemiz 1 kasım sonrası hükümet programına dönüşecek dedi. Seçim beyannamesinde AK Parti’nin vaatleri hakkında bilgi veren Milletvekili Tunç; “asgari ücret 1300 liraya çıkarılacak, 51 ilde uygulanan sigorta teşviğinde 10 işçiden fazla çalıştırma şartı kalkacak, Bartın’da bir işverenimiz tek bir işçi dahi çalıştırsa sigorta teşviğinden yararlanacak, ilk kez işe giren genç işçimizin maaşı 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak, işini kurmak isteyen gencimizin projesine 50 bin lira geri ödemesiz para verilecek, tarım projesi yapmak isteyen gencimize 30 bin lira geri ödemesiz para verilecek, yeni işyeri açan bir gencimiz 3 yıl gelir vergisinden muaf olacak, çok sayıda işçi çalıştıran işverenlerimize devlet anahtar teslim fabrika yapacak, emekli maaşlarına aylık 100 lira yılda 1200 lira ek ödeme yapılacak enflasyon zammı ile birlikte emeklilerimizin maaşına her ay 200 lira artış yılda 2400 lira artış sağlanmış olacak, esnaf ve çalışan emeklilerimizden sosyal güvenlik destek pirimi kesilmeyecek, emeklilerimizi 250 lira taksitle TOKİ’den ev sahibi yapacağız, polislerimizin ek göstergesini 2200 ‘den 3000’ne çıkarıyoruz, basit usulde vergilendirilen esnafa yıllık 8 bin liraya kadar vergi alınmayacak, ilk kez ev sahibi olacaklara biriktirdiği peşinatın yüzde 15’e devlettin destek olarak verilecek, evlenenlere çeyiz hesabı desteği olarak biriktirilen miktara yüzde 20 ek destek verilecek, THY’de öğrencilere iç hatlarda yüzde 20, dış hatlarda yüzde 25 indirim yapılacak, öğrencilerimizden pasaport harcı alınmayacak, lise ve üniversite mezunu gençlerin genel sağlık sigortası giderleri 2 yıl boyunca devletten ödenecek, ihtiyaç sahibi her ailenin bir sosyal destek uzmanı olacak, dar gelirli ailelerin uygun şartlarda ev sahibi olmaları sağlanacak, asli işlerde çalışan taşeron işçilere kadro verilecek, 70 yeni organize sanayi bölgesi kurulacak 1 milyon kişiye iş imkanı sağlanacak, esnafımıza 30 bin lira faizsiz kredi verilecek, gübrede ve yemde KDV kaldırılacak, çalışan kadınlara 1.çocukta 2 ay, 2.çocukta 4 ay, 3.çocukta 6 ay yarım gün çalışmaya tam maaş verilecek, kendi işini kuran kadınlara 100 bin lira kredinin %85’ne devlet kefil olacak, annelere 1.çocuğa 300 lira, 2.çocuğa 400 lira, 3.çocuğa 600 lira doğum hediyesi verilecek, yeni iş kuran gençlerimize 100 bin lira faizsiz kredi verilecek, gençlere internet ücretsiz verilecek” dedi.

Tunç: “İstikrar sayesinde Bartın’a 2,5 milyar lira kamu yatırım yaptık”

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin üç dönem ülkemizi her alanda geliştirdiğini, hayal dahi edilemeyen icraatları gerçekleştirdiğini belirterek, Bartın’a 2,5 milyarlık kamu yatırımını istikrar olmasaydı getiremezdik, şimdi devam eden 2,5 milyarlık kamu yatırımımız daha var, bunları tamamlamak için de istikrar şart, milletimiz muhalefet partilerinin uzlaşmaz tavrını da gördü, Türkiye’nin üzerinde karanlık oyunlar sergilemek isteyenler de deşifre oldu, AK Parti’nin 1 kasım seçimlerinde tek başına iktidar olmasını engellemek için terörü hortlatan Türkiye düşmanlarına milletimiz sandıkta cevabını verecek, teröre boyun eğmediğimizi göstereceğiz” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
guner savas 3 yıl önce

7hazirandan beri 225 sivil bombalayarak katledildi, 150 asker ve polis şehit edildi. bunun hesabını iktidardan sormak hakkımız muhalefetten soracak değiliz ya. Ama haklısın milletvekili senin başbakanın da seçim meydanların da 'beni iktidardan indirmek istiyorlar ' diye chp yi halka şikayet etmişti. ilk defa bir muhalefet partisi başbakan tarafından iktidarı düşürmek istemekle suçlandı. ışte bu kafaya sahip akp'ye değil oy gunahimi bile vermem.

Misafir Avatar
vay be 3 yıl önce @guner savas

225 sivil bombalanmış. o dediğin destek verdiğiniz suriyede oluyor. terör 1984 de başladı. kafayı çalıştırın biraz. ha dhpkcpkk taraftarıysanız diycek bişey yok.

Beğenmedim! (0)