Keleş seçim çalışmalarına devam ediyor

Saadet Partisi Milletvekili adayları Mücahit Mekeç ve Ömer Keleş köy çalışmalarına aksatmadan devam ediyor. Köyyeri, Ağdacı, Yıldız, Çamaltı, Okçular köylerininde seçmenleriyle buluşan adaylar 12 Haziran seçimleri için, millet adına oy istediler.
 
Milletimize sadaka miktarı kadar zam verildiğini söyleyen Keleş; Ekonomimiz rant merkezli bir ekonomiye dönüştürülmüştür. Üretenler değil, rant çevreleri milli gelirin büyük bir bölümüne sahip olmaktadırlar. Üretici firmalar ayakta kalma mücadelesi verirlerken bankalar kâr rekoru kırmaktadırlar. Kitleler yoksullaşırken dolar milyarderlerimizin sayısı artmaktadır. Reel üretimle uğraşanların tasarruf gücü zayıflarken, dolar ve euro ticareti yapanların serveti katlanarak artmaktadır. Halkımızın büyük bir bölümü giderek fakirleşmekte, ama küçük bir azınlık faizle, vurgun ve soygunlarla servetine servet katmaya devam etmektedir.
 
Mutlak surette ülkemizde yolsuzluk sorununa çözüm üretilmelidir. Türkiye yolsuzluk sıralamasında 4,6 puanla, 180 ülke arasında Litvanya ve Polonya'yla birlikte 58. sırada yer almaktadır. Bu utanç verici bir tablodur.
 
Saadet Partisi ülkemize ırkçı, tekelci mihraklar ve dış güçler tarafından dayatılan programları bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dikkate almayacaktır. Milli Görüş'ün Adil Ekonomik Düzenini uygulayarak bir avuç rantiyeciye değil, hem aziz milletimize, hem de bütün insanlığa refah sağlanacak ve refah payı paylaşımında adalet tesis edilecektir. Milli Görüş'ün ekonomik sistemi üretim ve adalet ilkeleri üzerine kurulmuştur. Milli Görüş'ün iktidarda olduğu 1996 yılının ikinci yarısı ile 1997 yılının ilk yarısını içine alan bir yıllık dönem, öncesi ve sonrası ile karşılaştırıldığında bu uygulama açıkça görülmektedir.
 
Milletimizin geleceği borç düzenekleriyle ipotek altına alınmıştır. Yanlış ekonomik ve politik tercihler ülkeyi iflasın eşiğine sürüklemektedir. Özellikle dokuz yıllık AKP iktidarları döneminde uygulanan ekonomik politikalarla ülke ağır bir borç batağına sokulmuştur. Bugün Türkiye ekonomisinde, 2010 yılı sonu itibariyle kamunun borç yükü 500 milyar doları aşmıştır.
 
Ülkemizde sadece Devletimiz borçlu değildir, işletmelerimiz ve halkımız da borçlandırılmıştır; topyekün milletimiz borçlandırılmıştır. 2011 Yılı Kamu Bütçesi gelirlerinin yüzde 20’sinin faiz ödemelerine ayrılacağı öngörülmektedir. Ülkemizde toplam tasarruf oranı düşürülmüş ve ülke ekonomik çarkın döndürülmesi için yeni borçlanmaya gitme zorunluluğu hasıl olmuştur. Borç, borç ile ödenmektedir. Borç-faiz-borç düzeneği ile halkımız yoksullaştırılmaktadır.
 
Ülkenin geleceği adeta finans baronlarına ipotek edilmiştir. Millet olarak biz çalışıyor ve üretiyoruz. Para ve sembolik değer ticareti yapanlar kazanıyor; mal ticareti yapanlar ise ayakta durmaya gayret ediyorlar.
 
Ülkemizin tasarruf açığı borç ve sıcak para ile kapatılmaya çalışılmaktadır. Ülkeye kısa süreler için giren ve çıkan sıcak paralar büyük kârlar elde etmektedir. Hükümet sıcak parayı vergilendirmeye cesaret edememektedir. Ülkeyi yönetenler, para bulmak için dünya egemenlerinin her dediğini yapmaktadırlar. Hatta mevcut iktidar sıcak parayı ürküten açıklamalar yapmamak için ana muhalefeti uyarmaktadır. Bu yalan ve talan düzeninin devam ettirilmesi için adeta ana muhalefeti dolaylı olarak işbirliğine davet etmektedir.
 
Devletin ve milletin imkânlarını ve milli gelirlerini dışarıya, rantiyeye veya israfa akıtmak yerine çiftçimize, işçimize, memurumuza, esnafımıza, yoksulumuza, sanayici ve işadamımıza, zayiatsız bir şekilde, ancak Saadet Partisi olarak bizler aktarabiliriz. 96-97 Refah Yol hükümeti döneminde yaptık, yine yapabiliriz. Bu inanç bizde var. Hidayet, feraset ve dirayet sahibi kadrolarıyla Saadet Partisi, ülkemizi, “Yaşanabilir Bir Türkiye” ve “Yeniden Büyük Türkiye” haline getirebilecek inanca sahiptir.12 Haziranda Saadet Partisi meclise, Milli Görüş iktidara! Şeklinde konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
SP
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.