Kırşanlı'dan Amasra'dan Kozcağız'a Vaatler

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Op. Dr. Orhan Kırşanlı Belediye Hoparlöründen Bartın halkına seslendi:

Çok değerli hemşerilerim, kıymetli büyüklerim, saygıdeğer dostlarım, sevgili kardeşlerim,

Hepinize sağlık, huzur ve mutluluk dileklerimle selam ve saygılarımı sunuyorum. Öncelikle 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin Bartınımıza, bölgemize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. 24 Haziran milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bartın Milletvekili adayı olarak sizlerin karşısındayız. 2 aydır sürdürdüğümüz seçim kampanyamız süresince bizlere gösterdiğiniz yoğun ilgi, canı gönülden destekleriniz için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Dostlarım,

Milletimiz 24 Haziran 2018’de kararlılık içinde sandığa gidecek sağduyusu ile iradesini bir kez daha ortaya koyacaktır. Türk Milleti’nin hakemliğine inancımız tamdır ve sağduyusuna güvenimiz sonsuzdur. Türkiye, 16 Nisan 2017’de yapılan anayasa değişikliği halkoylamasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiştir. Yeni sistemle birlikte, yürütme yetkisi halkımızın doğrudan seçerek belirleyeceği cumhurbaşkanına, yasama yetkisi ise münhasıran TBMM’ye ait olacaktır.

İnanıyoruz ki Milliyetçi Hareket Partisi, 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminde milletimizin takdir ve teveccühüne mazhar olacaktır. MHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde etkin konumda olması, bir yandan yürütmenin adalet ve hakkaniyet anlayışı içinde denetlenmesini, bir yandan da ekonomik ve sosyal politikalara yön vermesini sağlayacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılına gittiğimiz süreçte önemli bir kavşak olan 24 Haziran seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütünüyle hayata geçeceği bir seçim olacaktır. Yeni hükümet sisteminin en önemli özelliklerinden olan denge ve denetimin teminatı olmak, bunun için de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde etkili bir temsil gücü elde etmek azmimiz, gayretimiz ve aziz milletimizden beklentimizdir. Unutulmamalı ki; MHP güçlü ise Türkiye güçlü olacaktır. MHP güçlü ise Türkiye güvende kalacaktır. MHP güçlü ise milletimiz refah ve huzur bulacaktır. MHP güçlü ise vatandaşımızın karnı tok, başı dik olacaktır. MHP güçlü ise demokrasi teminat altında olacaktır. MHP güçlü ise hak, hukuk ve adalet sağlanacaktır. MHP güçlü ise Türk devleti ve milleti istiklal içinde istikbale taşınacaktır. MHP güçlü ise milletimiz emin olacaktır. MHP güçlü ise “Lider Ülke Türkiye” inşa edilecektir.

Değerli dostlarım,

25 yıldır sürdürdüğün doktorluk mesleğim süresince sizlerle birlikte olduk. Gece gündüz demeden sizlerin dertlerine deva olmaya çalıştım. Sevgi, saygı ve hoşgörü ile kurduğumuz diyaloglarla, Bartın için hepimizin ortak hayallerini paylaştık. Bartın için ne eksik, Bartın için neler yapılmalı? Bunları hep istişare ettik. Seçim sürecinde belirttiğimiz üzere Bartınımızın sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözecek proje ve programlarımız ile sizlerin güvenine layık olmaya hazır bir vaziyette karşınızdayız. Bartınımızı 2023’e taşıyacak mutlu refah içerisinde tarımı, sanayisi ve turizmi ile bölgesinde yıldız yapacak projelerimiz ile kendimize ve milletimize olan güvenimiz, kararlı duruşumuz, çalışma azmimiz ve inancımız ile Allah’ın izniyle 24 Haziran seçimlerinde çok büyük desteğinizi alarak yolumuza devam edeceğiz.

Bartınımızın en ufak köyünden şehir merkezine kadar yaşadığımız ilin sorunlarına hâkimiz ve bu sorunların çözümü için sivil toplum örgütlerinden, meslek odalarına, muhtarlar derneğinden kamu kurum ve kuruluşları ile beraber ortak aklı ortaya koyup el ele çözeceğiz.

Değerli dostlarım. Ben milletvekili seçildiğimde kapım da, telefonum da gönlüm de ardına kaçak açık olacak ve Bartın’ın ve sizlerin sıkıntılarını birlikte aşacağız. Öyle ki; Bartın Organize Sanayi Bölgesi’ni genişleteceğiz, işsizlik sorununa çare olacağız. 1992 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile “Kalkınmada Birinci Derecede Öncelikli İller” kapsamına alınan Bartın’ı, en fazla teşvik alan bölge kapsamına aldıracağız. Bölgemizin ekonomik can damarı Türkiye Taşkömürü Kurumu’na teknolojik yatırım yapıp, yeraltı ve yerüstü çalışan sayısını artıracağız. Ülkemiz için stratejik öneme sahip olan Madenciliği ve yeraltı kaynaklarımızı şahlandıracağız. Her aile, sürekli ve yeterli gelire sahip olacak. Bartın’da “Ayakkabıcılık” sektörünü geliştireceğiz. Sektörün gelişmesi ve istihdam yaratması için tüm desteği vereceğiz. Ulus İlçemizin ve bağlı beldelerimizin zenginliği olan orman ürünü ve emvalini ekonomimize kazandırmak için entegre tesisler kuracağız. Kurucaşile’miz ile özdeşleşen Ahşap Yat Yapımını geliştirecek, dünya denizlerine Kurucaşile damgasını vuracağız. Tüm doğal potansiyeli ve güzellikleri, tarihsel ve kültürel mirası ile bölgemizin incisi, ülkemizin önemli turizm değerlerini barındıran Bartın’da turizmi 12 ay, 4 mevsime yayacağız. Küre Dağları Milli Parkı’nı dünya çapında tanıtacağız.

Fatih Sultan Mehmet’in tabiri ile “Dünya’nın Göz Bebeği” Amasra’yı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne aldırmak için tüm akademik ve tanıtım çalışmalarını yapacağız. Amasra’ya termik santral projesini yaptırmayacağız. 56 km.lik sahil şeridimizdeki birbirinden güzel plajlarımıza “Mavi Bayrak” alacağız. Bartın’a turizm sektöründe dünya çapında karşılık bulan yeterli tesis, kaliteli hizmet kazandıracağız, turizmde istihdamı artıracağız. Bölgesel tarım ve hayvancılığın yanı sıra, il bazında seracılık, arıcılık, balıkçılık, kümes hayvancılığı, kestanecilik, kesme çiçekçilik vb. ihtisas merkezleri kuracağız. Organik ürünlerin yetiştirilmesini teşvik edip, dünya pazarlarında Bartın Patentli ürünlerin satılmasına öncülük edeceğiz. 2001 yılında büyük gayretlerimiz ile kurulan Yaş Sebze ve Meyve Kooperatiflerini tekrar hayata geçirip yenilerini kuracağız. Tarımsal kalkınma kooperatiflerinin sayısını arttıracağız ve yeni tarım ve hayvancılık projeleri ile destekleyeceğiz. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın alın teri değer bulacak, ürünlerinin geliri artacak. Deniz Ürünleri Entegre ve Şoklama Tesisine ihtiyaç duyan Bartın, bu tesislere kavuşacak. Bartın’daki hastanelerimiz ve Aile Sağlığı Merkezlerimizin hizmet standartlarını artıracağız. Personel, araç-gereç ve tıbbi cihaz eksiği bırakmayacağız.

Kumluca ve Hasankadı Beldelerimiz 112 Acil İstasyonu’na kavuşacak. Kozcağız’a Kadın Doğum, Çocuk, Dahiliye ve Genel Cerrahi poliklinikleri açılacak. Ulus ve Amasra İlçe Hastanelerimiz ana branşlarda sağlık hizmeti verebilecek. Kurucaşile İlçemize Hastane kazandıracağız, Toplum Sağlığı Merkezi’ni yeniden yapılandıracağız. Tüm köylerimizde Ağız ve Diş Sağlığı ile Göz Muayenesi taramaları periyodik olarak yapılacak. Bartın Çevre Yolu Liman Bağlantılı olarak yapılacak. Bartın-Adapazarı arası demiryolu projesini hızlandırılarak, Bartın’a bir önce demiryolu ulaşımı getirilecek. Bartın Irmağı üzerine yaya ve araç köprüleri yapılarak trafik rahatlatılacak. Kumluca-Abdipaşa, Bartın-Arıt, Arıt-Kurucaşile yolları en kısa sürede tamamlanacak. Bartın Şehir Merkezi’nden Üniversite’ye kadar Hafif Raylı Sistem yapılacak. Engelli bireylerimiz, engelsiz yaşam alanları ve sosyal donatı merkezlerine kavuşacak. Engelli bireylerimize toplumsal yaşamda refaha kavuşturacak istihdam olanakları sağlanacak. Bartın’a yüksek kapasitede Huzurevi yapılacak. Kurucaşile İlçemizin kapatılmış olan Adliye’si yeniden açılacak. Bartın Cezaevi’nin fiziki şartları iyileştirilecek, hükümlü ve tutukluların rehabilitasyonu ile sosyal yaşama kazandırılması, meslek kursları gelir odaklı ile desteklenmesi sağlanacak. Mesleki ve teknik ara eleman ihtiyacını karşılayacak nitelikte meslek liselerine yeni bölümler ilave edeceğiz ve mevcut meslek liselerini donanımlı hale getireceğiz. Anaokulundan liseye kadar tüm okullarımızın eğitim standartları geliştirilecek, okulların ihtiyaçlarına hızlı çözüm sağlanacak. Bartın Üniversitesi’nin eğitim birimleri Bartın İl genelinde yaygınlaştırılacak. Amasra İlçemize fakülte, beldelerimize yüksekokullar açılacak. Bartın’a eğitim tesisi kazandırmak isteyen kişi ve kurumlara öncelikler sağlanacak. Bartın İl genelinde faaliyet gösteren tüm Amatör Spor Kulüpleri desteklenecek. Kurucaşile İlçemizde bulunan spor tesisi işlevsel hale getirilecek. İlçeye ekonomik fayda sağlaması için spor kulüplerinin kamp merkezi yapılacak. Kozcağız’ın İlçe olması için tüm girişimler yapılarak, kanunlaşması için TBMM’de yasama desteği verilecek. Kozcağız İlçe olacak.

Sevgili dostlar;

Türk siyaset hayatında, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim” ilkesi çerçevesinde ve demokratik sorumluluk kültürüne sahip bir anlayışla siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin stratejik hedefi “Lider Ülke Türkiye”nin inşasıdır. Milliyetçi Hareket, Türk siyaset sahnesinde yer aldığı günden bu yana olduğu gibi gelecekte de Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin bekasının teminatı olmaya devam edecektir. Bugün Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu şey, milletin bütünleşmesi ve kardeşlik hukukunun tesis edilmesi suretiyle güçlü Türkiye’nin inşası için ortak bir yürüyüşü temin edecek millî uzlaşmanın ve millî heyecanın sağlanmasıdır.

Çok değerli büyüklerim, dostlarım, kardeşlerim,

Milliyetçi Hareket Partisi verdiği sözleri tutan, milletinin huzur ve refahı için gece-gündüz demeden çalışan bir harekettir. Bunun en güzel örneğini sizler 2009 yılından beri yaşıyorsunuz. Bartın Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın, göreve geldiği günden bugüne dek Bartın’ın sorunlarını çözen, kentte gerçekleştirdikleri hizmetlerle güzelleştiren ve kenti geliştiren, sizlerden takdir gören Belediye Başkanı olmuştur.

24 Haziran seçimlerinde bizleri milletvekili olarak seçip Ankara’da sizleri temsil etmeye yolladığınızda, Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın sizleri nasıl yanıltmadıysa, bizler de bu sorumlulukla çalışıp sizleri en güzel şekilde temsil edeceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili adayları olarak bizler Orhan Kırşanlı ve Savaş Buyurman el ele vererek tüm bu sorunların çözümü için çalışmaya talibiz. Daha güzel ve huzurlu yarınlara ulaşmak tek gayemizdir. Bugüne dek bizlere gösterdiğiniz ilgiye ve teveccühe binlerce kez teşekkür ediyor, sevgi, saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.