Kozcağız’da MHP Rüzgarı

Kozcağız’da MHP rüzgârı esti

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekilleri Aynur Yıldırım ve Tuncay Maden Kozcağız Beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Aşure ikramında bulunan milletvekili adayları daha sonra MHP’nin hazırladığı projelerin hayata geçmesi için destek istedi. MHP 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım, “Bartın’ı hak ettiği yere taşımak için birlikte hareket edelim. Bartın’ın geleceğine birlikte karar verelim. Sizlerin vereceği destek ile Bartın daha güçlü olacak” dedi.

MHP 1. Sıra milletvekili adayı Aynur Yıldırım ve  2.sıra milletvekili adayı Tuncay Maden Kozcağız beldesinde halka seslendi. 2/b sorununun çözümü noktasında arazi sahiplerinin MHP iktidarı ile rahat bir nefes alacağını söyleyen milletvekili adayı Yıldırım, çiftçilerin mazotu 1 lira 75 kuruştan alabileceğinin de sözünü verdi. Yıldırım konuşmasında “Ülkemiz şartlarına uygun yüksek verim ve kalitede tohum, fide ve fidan üretimi ve geliştirilmesi desteklenecek ve dış bağımlılığa son verilecektir.Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak, Mazot 1 Lira 75 Kuruş olacaktır.Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmayacak ve çiftçilerimizin ucuz elektrik kullanmaları sağlanacaktır.2/B sorunu “villa” ile “yayla evi” sahipliğini birbirinden ayıran adil ve hakkaniyetli bir yöntemle çözülecek, büyük kent merkezlerinde ve sahillerde rant dağıtma yolu olarak kullanılmasına izin verilmeyecek, özellikle orman köylüsünün mağduriyetleri giderilecektir” dedi.

SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI MHP’DE

Taşımacılık ve nakliye işi ile uğraşan şoför esnafının MHP’nin hazırladığı projelerle ekonomik anlamda rahatlayacağını söyleyen Yıldırım, Yeni işyeri açan ve istihdam yaratan esnaf ve sanatkâra beş yıl süreyle gelir vergisi muafiyeti getirilecektir. Yeni işyeri açan esnaf ve sanatkârın kendi adlarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Geçimini tek araçla temin eden şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan KDV ve ÖTV alınmayacaktır. Şoför, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının taşımacılık yapabilmesi için zorunlu olan yetki belgeleriyle ilgili uygulamalar ve ücretlendirmeler, yapılacak yeni düzenlemelerle şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır. Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır” dedi.

HERKES RAHAT BİR NEFES ALACAK

MHP 2. Sıra milletvekili adayı Tuncay Maden ise Kozcağız’ın içinden bir milletvekili adayının çıktığını ve bunun bir fırsat olduğunu söyledi. Maden kendisine ve partisine destek verilmesi gerektiğini ifade ederek, “Kendi işini kurmak isteyen üniversite ve mesleki eğitim mezunu gençler desteklenecektir. İstihdam üzerindeki vergi, sigorta ve diğer yükümlülükler azaltılacaktır. Askerliğini yapan gençlere yarısı hibe olmak üzere 50 bin liraya kadar girişimcilik kredisi verilecektir. Mesleki eğitimini veya yükseköğrenimini tamamlayan gençlerimizin beklemeden işe girmesi sağlanacaktır.Her ailenin en az bir ferdine iş imkânı sağlanacak, iş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı kadar yaklaşık 700 TL olmak üzere “Aile Desteği” verilecektir. Bu ödemenin öncelikle ev hanımlarına yapılması esas olacaktır. 65 yaş aylığı, 300 liraya yükseltilecektir.  Yaşlısına bakmakla yükümlü olan muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması ve onun her türlü fiziki, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılaması için “sosyal bakım yardımı” ödemesi yapılacaktır. Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlanacak, konut sağlanamadığı durumda ise 250 TL kira yardımı yapılacaktır” dedi.

ENGELLİ AYLIKLARINA ZAM

MHP’nin sosyal devlet anlayışının fark edilmesi için hazırladığı projelerin hayata geçmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen 2. Sıra milletvekili adayı Maden, “200 kwh. elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan hanelere makbuzunu ibraz etmeleri halinde yüzde 75 oranında geri ödeme yapılacaktır. Muhtaç durumdaki engelli vatandaşlardan; 18 yaşını dolduran ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek düzeyde engelli olanların aylıkları 600 liraya, diğer engelli aylığı ve 18 yaş altı engelli yakını aylığı ise 400 liraya yükseltilecektir. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri harcama kartları (HİLALKART) verilecektir. Çeşitli adlar altında yapılması öngörülen sosyal destek ödeme tutarı bu kartlara yüklenecektir. Bu kartlar, küçük esnafın desteklenmesi amacıyla sadece ikamet edilen yerdeki esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacaktır” dedi. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öz bartınlı 3 yıl önce

hakikaten iyi bir rüzgar estirmişler. meydanda üç beş kişi kalmış. halkın boş vaatlere kanmadığı açık.