Kurucaşile'ye Hastane, Abdipaşa'ya Fabrika

AK Parti Kurucaşile ve Abdipaşa Seçim İrtibat Bürosu Açılışı AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un katılımıyla gerçekleşti.

Tunç’tan Kurucaşile’ye Entegre Devlet Hastanesi müjdesi

AK Parti Kurucaşile Seçim İrtibat Bürosunun açılışında konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, ilçeye önemli müjdeler verdi. Bartın-Kurucaşile yolunun hızla devam ettiğini belirten Milletvekili Yılmaz Tunç, “Dağları delerek, Kurucaşile ilçesine tünellerle ulaşıyoruz.. İnşallah yol en kısa zamanda bitirilerek, artık ilçeye 20 dakikada ulaşacağız. Bizim çalışmalarımız bununla kalmayacak.

İlçenin öz kültürü olan Ahşap Tekne ve yat yapımcılığını geliştirmek için elimizden geleceğiz. Şimdi de Kurucaşile ilçemize Entegre Devlet Hastanesi yapımı başlayacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Belediye Başkanımız Mehmet Zihni Sayın ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışmaya şimdi olduğu gibi bundan sonra devam edeceğiz. Tarihinin en büyük yatırımlarını Kurucaşile’ye gerçekleştiriyoruz.”dedi.

Milletvekili Tunç, “31 Mart seçimlerinin ülkemiz, Bartın’ımız ve Kurucaşile İlçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 31 Mart seçimleri Türkiye’nin istikrarı için, şehirlerimizin, beldelerimizin daha yaşanabilir hale getirilmesi, insanlarımızın huzuru için önemli. İnanıyoruz ki milletimiz bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de en doğru kararı verecektir.”Dedi

Sayın “Tüm gücümüz Kurucaşile için”

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, “Tüm gücümüz ve enerjimizle ilçemiz için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız bundan sonra daha da artacaktır. İlçemize entegre devlet hastanesi yapılacak. Şimdi yer konusunda da önemli gelişmeler katettik. Yakın zamanda temelini atacağız. Biz göreve geldiğimizden bu yana önemli çalışmalar yaptık. Kurucaşile ilçemize ulaşımı kolaylaştıracak, yol şimdiden hızlı bir şekilde devam ediyor. Buraya yapılan yatırımlarda Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Son olarak 31 Mart yerel seçimlerinde kullanılmak üzere AK Parti Kurucaşile Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı yapılarak, vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.

“ÜLKEMİZ AK PARTİ İKTİDARIYLA HER ALANDA İLERİ GİTTİ”

AK Parti, Abdipaşa seçim ve irtibat bürosunu açtı. Açılışa AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başta olmak üzere, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Abdipaşa Belediye Başkanı ve Adayı Yaşar Dönmez, Ulus Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Hüseyin Uzun, Kumluca Belediye Başkan Adayı İsmet Ertuğrul, Kozcağız Belediye Başkanı ve Adayı Mustafa Karaman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz Can, Belediye Meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ta 2004 yılında göreve geldiği andan itibaren Abdipaşa’ya kazandırdığı hizmetleri anlatan Abdipaşa Belediye Başkanı ve Adayı Yaşar Dönmez, beldeye kurulan ve 250 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil fabrikasının yakında açılacağını söyledi. Abdipaşa’nın bundan sonra göç veren değil, göç alam bir belde olacağını ifade eden Dönmez, “Biz boş vaatler vermiyoruz” derken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da beldeye tekstil fabrikasının yanı sıra 100 kişiye daha istihdam sağlayacak olan bir defne yaprağı üretim sistemi kurulacağını, AK Belediyeciliğin ilk tanıştığı bir belde olduğunu, avantajlarını yaşamaya devam edeceğini, yeni dönemde de yatırımlara hız kesmeden devam edileceğini. söyledi

Dönmez: “Biz boş vaatler vermiyoruz”

Kendisinin boş vaatler vermediğini ifade eden Abdipaşa Belediye Başkanı ve Adayı Yaşar Dönmez “2004 yılından bu yana göreve geldikten sonra Abdipaşa’da birçok projeler yaptık. Projelerde desteği olan bakan gibi Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Bey her zaman yanımızda oldu. Başta belediye hizmet binamız, belediye sosyal tesisimiz, araç parkı, 7 tane hibe araç, otobüs terminali, taksi durağı, mezbahene, futbol sahası, halı saha, yürüyüş yolları, mesire alanı, otobüs durakları, alt ve üst yapı çalışmalarını yaptık. Abdipaşa’mızın yaşanabilir bir belde olması için çalıştık. Abdipaşa’ya her şeyden önemlisi su getirdik. 250 kişiye istihdam sağlayacak şekilde fabrika kazandırdık. Abdipaşa bundan sonra göç veren değil, göç alam bir belde olacak. Biz boş vaatler vermiyoruz” dedi.

Tunç, “Abdipaşa Beldemiz önüne konulan her sandıktan tercihini AK Parti yana kullandı ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta açılışta şunları söyledi: Abdipaşa Beldemiz önüne konulan her sandıktan tercihini AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan yaptı. Belediye seçimlerinde de Yaşar Dönmez’den hiç dönmedi. Yaşar Dönmez de hizmet yapmaktan hiç geri dönmedi. Ülkemiz AK Parti iktidarıyla 2002’den bu yana her alanda ileri gitti. 81 vilayetimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz en uzak köylerimiz AK Parti’nin eserleriyle doldu. Türkiye’yi ekonomide 3-4 kat büyüttük. Ekonomide bağımsızlığımızı ilan ettik. Enerji de bağımsızlığımızı ilan ettik. Organize Sanayi Bölgelerini fabrikalarla doldurduk. Hastaneler yaptık. Aile sağlığı merkezleri yaptık.”Dedi.

“Milletimize hizmet ederken diğer taraftan da şer güçler hiç durmadı.”

Milletvekili Tunç, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” derken bunu sadece söz olarak söylemedik, icraatlarımızla yaptık. Eğitim yatırımlarına çok önem verdik. Tarıma büyük destek verdik. Bakıma muhtaç insanlarımızı hiç yalnız bırakmadık. Bartın’a 6,5 milyarlık kamu yatırımını kazandırdık, devam eden 7 milyar liralık yatırımımız daha var. 17 yıldır milletimize hizmet ederken diğer taraftan da şer güçler hiç durmadı. Recep Tayyip Erdoğan’ı bulunduğu yerden indirmek, AK Parti’yi tökezletmek, Türkiye’nin ilerleyişini durdurmak için çok şeyler yaptılar.”Dedi.

“Muhalefetin istediği Türkiye’de bir kaos ortamı olsun”

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında “Son çare 15 Temmuz gecesi milletin helikopterlerini, milletin tanklarını milletin üzerine sürdüler. Milletimiz ama 15 Temmuz gecesi sokağa çıktı ve bayrağına, ülkesine, bağımsızlığına, Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.15 Temmuz’dan sonra da yolumuza devam ediyoruz. 24 Haziran seçimleriyle de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini uygulamaya başladık. Halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Halkın yönetimde direk söz sahibi olduğu, milletin doğrudan belirleyici olduğu sistem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Muhalefet tabi konuşuyor. 31 Mart akşamı Cumhurbaşkanına destek alacak, azalınca da Türkiye’ye bahar geleceğini söylüyor. Yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini tartışmaya açacaklarını ve seçime gidileceğini söylemeye çalışıyor. 31 Mart akşamı inşallah muhalefetin dediği olmayacak. Muhalefetin istediği Türkiye’de bir kaos ortamı olsun. Bunların tek amacı Recep Tayyip Erdoğan düşsünde Türkiye ne olursa olsun.”Dedi.

“Defneyaprağı üretim sistemi de kurulacak”

Abdipaşa’mız bizim Bartın’da ak belediyecilik anlayışla tanıştırdığımız ilk belediyelerimizden biri diyen Milletvekili Tunç, “Ulus’ta 3 dönem boyunca CHP’li belediye vardı. Kanalizasyon kokuları 3. kata geliyordu. 2014’de Ulus, AK belediyeciliği ilçemizde başlattı. Abdipaşa’mıza da şuanda yeni bir tekstil fabrikası kurulmaya başlandı. Eski çorap fabrikası yeni sahibini buldu, defneyaprağı üretim sistemi olarak hizmete başlayacak. Orada da inşallah 100’e yakın insan istihdam edilecek. İş imkânlarımızı arttırıyoruz. Bartın Organize Sanayi Bölgemizin en çok yararlanacağı beldemiz Abdipaşa’mızdır. Bartın Organize Sanayi Bölgemizi de büyütüyoruz. Kirazlıkköprü Barajını bitirdik. 3,5-4 yılda barajı tamamladık. Artık Abdipaşa-Bartın arası 20 dakika değil, 10 dakika.”Diye konuştu.

“Abdipaşa’ya tecrübe yakışır”

Belediyeciliğin tecrübe vizyon işi olduğunu belirten Milletvekili Tunç, yeni dönemde tecrübesiyle, yeni projelerin hayata geçmesi ancak Yaşar Dönmez’le olacağını belirterek; “Abdipaşa’ya ne yakışır, tecrübe yakışır. Abdipaşa’ya da Yaşar Dönmez yakışır. Diğer adaylara da tabi başarılar diliyoruz. Bu bir demokrasi yarışı.”şeklinde konuştu.

Milletvekili Yılmaz Tunç’un konuşmasının ardından AK Parti Abdipaşa seçim irtibat bürosu halkın yoğun katılımıyla dualarla eşlinde gerçekleşti. Milletvekili Tunç bir süre Seçim İrtibat Bürosunda bir süre çay sohbetleri yaptı.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
KurucaşileAbdipaşa
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.