Mekeç seçim çalışmalarına devam ediyor

Akmanlar, Mamak, Mekeçler Köylerini ziyaret eden adaylar 12 Haziran seçimleri için seçmenlerden oy istediler. İl başkanı Ünal Yurtbay, İl başkan yardımcısı Yaşar Sinoplu, Karargah Başkanı Ayhan Kabuk, Halkla İlişkiler Başkanı Talha Gizli, Tanıtma Başkanı Fikret Ercan ve parti üyeleriyle yapılan gezilerde adaylar seçmenleriyle aralarında sıcak bir sohbet ortamı oluşturdular.
 
Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Mekeç;
 
Bundan önceki seçimler milletimiz için tarihi seçimler olduğu gibi 12 Haziran seçimleride tarihe damga vuracak bir seçimdir. Bu seçimlerden sonra ülkemizin mutlak surette Saadet İktidarına teslim edilmesi gerekmektedir. Saadet iktidarı ülkemize ve milletimize bolluk ve bereket getirmiştir. 1996-1997 Refah yol hükümeti döneminde koalisyon hükümeti olmamıza karşılık milletimizin refah paylarını fazlasıyla dağıtmıştık. Bu günde iktidara geldiğimizde yine milletimizin hakettiği refah paylarını teslim edeceğiz.
 
Türkiye, çılgın projelere değil, aklı başında, makul ve ülke problemlerini çözen projelere ihtiyaç duymaktadır. Bu seçimin önemi çok büyüktür. Çünkü bu seçimle milletimiz sadece parlamentoya göndereceği milletvekillerini seçmeyecek. Aynı zamanda ülkemizin gideceği yönü, istikameti de seçmiş olacak. İddia ediyoruz ki, biz mesajlarımızı, programımızı milletimize iletebilirsek başka partilerin değil milletvekili çıkarması, oy bile alamaması gerekir. Çünkü bizim parti olarak yönümüz diğer bütün partilerin yönünden farklıdır. Diğer bütün partiler AB diyor. Nedir AB? Çanakkale’de 400 bin vatan evladımızı şehit edenlerin kurduğu topluluktur. Kendilerine Hıristiyan Birliği diyorlar. Fransa Türkiye’yi katillikten daha ağır olan soykırımla suçluyor. Bunlardan hayır gelir mi? 52 yıldır Türkiye’yi uşak gibi hazır ol vaziyetinde kapıda bekletiyorlar. Bizim İslam Birliği’ni kurmamız lazım. Diğer partilerden programımız da farklıdır. Biz adil ekonomi programıyla, adil gelir dağılımı programıyla, köklü milli eğitim reformuyla, esaslı bir anayasa değişikliği öngörüsüyle geliyoruz.

Ülkenin en önemli sorunu işsizlik. İşsizlik aynı zamanda terörü besleyen, gelir dağılımını bozan, birçok suçu üreten bir olgudur. Üretmeyen bir ekonomi, yatırım yapmayan bir ülke işsizliği çözemediği gibi  şu anda borçsuz, geçim sıkıntısı çekmeyen ve halinden memnun olan vatandaş sayımızın azınlık olarak tabir ettiğimiz rakamlar içerisine girdiklerini görüyoruz. Şu anki iktidar işbaşına geldiğinde işsizlik yüzde 6 idi. Şimdi yüzde 12. Tam yüzde 100 artmış. Aşağılara inmemiş, yerini bile muhafaza etmemiş. Müthiş bir artış sağlamış. Bu hükümetin bundan sonra işsizliği çözmesi mümkün mü? TÜİK’in araştırmasına göre toplumun en alttaki yüzde 20’lik kesimi milli gelirden yüzde 6 pay alırken, en üstteki yüzde 20’lik kesimi yüzde 44,4 pay alıyor. Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana. Birileri ise israf denizinde yüzüyor. Bu ülkede huzur olur mu? Milli Görüş iktidarında bu çarpık durum kısa sürede maliye politikalarıyla düzeltilecektir.

Başbakanımız kişi başına düşen milli geliri yıllık 12000 dolar olarak açıkladı. Aylık 1000 dolar diğer adıdır. Başbakanımızın hesabına göre günümüzde dört kişilik bir ailenin evine ortalama 4000 dolar girmesi gerekmektedir. Sorsam size; aylık evine 4000 dolar, lira olarak 6000 lira para giren varmı? Bizimle dalga geçme dersiniz. Peki Başbakanımız yalanmı söylüyor? Tabiki yalan söylemiyor. Söyledikleri doğru. Kişibaşına düşen milli gelir 12000 dolar. Ama bu para adaletsiz bir şekilde dağıtıldığı için siz hak sahiplerine ulaştırılmıyor. İşte biz Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi kadroları olarak 40 yıldır bunun kavgasını veriyoruz. Biz bu hükümeti devraldığımız zaman, Saadet Partililer olarak bu milli gelirde hakkınız olan 12000 dolar parayı hakkıyla sizlere dağıtacağız. 96-97 yılı Refah-Yol hükümeti döneminde yaptık. Allah Razı Olsun Erbakan'dan dediniz. 12 Haziran seçimlerinde sandığa gittiğinizde bizi ve Saadet Partisi kadrolarıyla yönetilecek adil düzeni unutmayınız.
 
Bizim birde kola ve süt örneğimiz var. Günümüzde sağlığa zararları konuşulan 330ml kutu kola 1,25 tlye satın alınırken, sağlığa yararları doktorlar tarafından kanıtlanmış, milletimizin emeğinin, alın terinin ürünü olan sütü 0,50 kr. satılıyor. Bu nasıl adaletsizliktir ey millet! Yıllardır bu ülkede siyonist güçlerin ürünü olan kola karşısında milletimizin sütü mağlub edilmiştir. İşte Milli Görüş'ün temsilcisi olan Saadet Partisi kadroları olarak bizler kola ile süt arasında kaybolan bu milletin hakkının, emeğinin, alın terinin mücadelesini veriyoruz.
 
Bizim ülkemiz, güllik gülistanlık Türkiye'miz dünya üzerindeki coğrafi konumuyla, 3 tarafı denizlerle kaplı olmasıyla, boğazlarıyla, ulaşım rahatlığıyla, tarımıyla, hayvancılığıyla, dört mevsimin çok iyi bir biçimde yaşanmasıyla, bitki örtüsüyle, doğal kaynakları ve yeraltı zenginlikleriyle, sanayi kurulmasına elverişliliğiyle üzerine basarak söylüyorum tüm dünyanın gözdesi bir ülkedir. Dünyanın bütün güçleri bu ülkeden bir parça koparmak istemektedir. Bizler buna izin veremeyiz aziz millet! Bizler Saadet Partisi teşkilatları olarak tarihte bu olaylara en çok dikkat eden ve dış mihrakların karşısında ezelden ebede duvar olarak duracak teşkilatız. Ülkemizde dış mihrakların kurduğu pazarları ve oyunları bozacak tek güç Milli Görüştür. Ve tek temsilciside Saadet Partisidir. Saadet Partisi bu ülkenin kurtuluş reçetesidir.
 
Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi olarak; işçiye, memura, emekliye yüzde 50 zamla geliyoruz. 1996’da hükümet olduğumuzda da bu oranlarda zamlar verdik. Hem de IMF’den borç almadan, Dünya Bankası’nın kapısını çalmadan, ek vergi ve ücretler koymadan. Nasıl yaptık? Sömürü havuzlarının musluğunu kısıp, fakir fukaranın mutfağına çevirdik. Hayali bir şeyden bahsetmiyoruz. Asgari ücretten vergi almayacağız. Üniversite öğrencilerinden harç kaldırılacak. Her Türk vatandaşı beşikten mezara kadar sağlık güvencesine sahip olacak. Eğitimde Altın Nesil Projesi uygulanacak. Bütün eğitim sistemi baştan sona gözden geçirilecek ve zorunlu eğitim 4+4+3 şeklinde kesintili şekilde uygulanacak. İmam Hatip liseleri ile meslek liselerinin orta kısımlarını tekrar açacağız. Kur’an kursları için uygulanan 12 yaş sınırını kaldıracağız. Osmanlıcayı seçmeli ders olarak okutacağız. Bir tarım ülkesi olan Türkiye hububat ve hayvan ithal eder hale geldi. Biz çiftçiye vergiden arındırılmış, 96-97 Refah-Yol hükümetinde olduğu gibi Mavi Mazot projesi ile destek vereceğiz. Hayvancılık ise özel olarak desteklenecektir. Bütün icraatlarımızın temeline de Ahlak ve Maneviyat harcı dökeceğiz. Şeklinde konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
SPMekeç
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.