MHP'den Arıt'a Belde Sözü
Haberin Foto Galerisi

MHP’li adaylardan Arıt’ı belde yapma sözü

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Aynur Yıldırım ve Tuncay Maden Aydınlar Köyü sakinleriyle bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen MHP’li milletvekili adayları Arıt’ın belde olması yönünde çalışacaklarının sözünü verdi. Bölgede göçün önüne geçilemediğini de sözlerine ekleyen MHP milletvekili 1. Sıra adayı Aynur Yıldırım, “13 yıldır bitirilemeyen bir yolumuz var. Bu yolu biz bitireceğiz. Arıt’ı biz belde yapacağız. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

MHP’li milletvekili adayları Aydınlar Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. MHP iktidarıyla işçiye, emekliye, öğrenciye, memura, çiftçiye, sanayiciye hak ettiklerini vereceklerini söyleyen 1. Sıra adayı Aynur Yıldırım ve 2. Sıra adayı Tuncay Maden destek istedi. Arıt’ın belde vasfını kaybetmesinin üzücü bir durum olduğunu söyleyen MHP 1.sıra Milletvekili adayı Yıldırım partisinin seçim vaatlerinden de söz etti. Yıldırım, “Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak, Mazot 1 Lira 75 Kuruş olacaktır. Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmayacak ve çiftçilerimizin ucuz elektrik kullanmaları sağlanacaktır” dedi. Emeklinin aldığı maaşının değerinin her geçen yitirdiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, “65 yaş aylığı, 300 liraya yükseltilecektir.  Yaşlısına bakmakla yükümlü olan muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması ve onun her türlü fiziki, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılaması için “sosyal bakım yardımı” ödemesi yapılacaktır” dedi.

AİLE DESTEĞİ VERİLECEK

MHP’nin sosyal devlet anlayışı ile toplum yararına ayağı yere basan projeleri hayata geçireceğini ifade eden Yıldırım, 01 Kasım seçimlerinde partisine ve kendisine destek istedi. Yıldırım konuşmasında, “Evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlanacak, konut sağlanamadığı durumda ise 250 TL kira yardımı yapılacaktır.200 kwh. elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan hanelere makbuzunu ibraz etmeleri halinde yüzde 75 oranında geri ödeme yapılacaktır.Her ailenin en az bir ferdine iş imkânı sağlanacak, iş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı kadar yaklaşık 700 TL olmak üzere “Aile Desteği” verilecektir. Bu ödemenin öncelikle ev hanımlarına yapılması esas olacaktır” dedi.  Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Geçimini tek araçla temin eden şoför esnafının mevcut aracını yenilemek amacıyla alacağı yeni ticari araçtan KDV ve ÖTV alınmayacaktır. Şoför, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının taşımacılık yapabilmesi için zorunlu olan yetki belgeleriyle ilgili uygulamalar ve ücretlendirmeler, yapılacak yeni düzenlemelerle şoför esnafına yük olmaktan çıkarılacaktır.  Esnaf ve sanatkârlarımızın hastalık ve ayakta tedavi süresinde geçici iş göremezlik ödeneği alabilmeleri konusunda düzenleme yapılacaktır”

TAŞERONA KADRO SÖZÜ

Çalışma hayatının kolaylaşması ve düzene girmesi için yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu ve MHP’nin yapabileceğini ifade eden Milletvekili adayı Yıldırım, “Net asgari ücret,  asgari geçim standardı düzeyi dikkate alınarak 1400 liraya yükseltilecektir. Hane halkı geliri asgari ücret tutarını geçmeyen asgari ücretlilere, belirlenecek büyük şehirlerde 100 lira şehir içi ulaşım desteği verilecektir. Alt işveren (Taşeron) işçilerinin artan sorunları çözüme kavuşturulacak, çalışma şartları ve ücretleri acilen iyileştirilecek, iş güvencesi, yıllık ücretli izin, fazla mesai ücreti, kıdem tazminatı gibi hakları güvence altına alınacaktır. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro verilecektir. Maden ocaklarının işletmesi çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanarak yapılması sağlanacak ve işçi sağlığı ve güvenliğinden taviz verilmeyecektir” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.