“MHP döneminde bir fabrika bile açılmadı”

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, hafta sonu Varol Otel'de basın mensupları ile bir araya gelerek, hem geçmiş 10 Ocak Çalışan Gününü kutladı hem de 2002-2010 yılları arasında AK Bartın'a yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İktidarları döneminde Bartın Üniversitesini kurduklarını ve eğitim alanında güzel icraatlar yaptıklarını belirten Tunç, "3 Fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 2 enstitü 5 bine yakın öğrencisiyle eğitim öğretime başlayan üniversitemize bütçede üç yıllık süre için 66 milyon lira ödenek ayırdık. Üniversitemizin 1200 dönümlük yeni kampus alanın kamulaştırma çalışmalarını yüzde 95 oranında tamamladık, kamulaştırma için 4 milyon lira ödeme yaptık. Bin kişilik Yüksek öğrenim öğrenci yurdu için 26 bin metrekarelik arsayı Yurtkur'a tahsis ettik" dedi. OSB'nin genişletildiğini ve genişletilmeye devam edeceğini ifade eden Tunç, MHP'nin yaptığı eleştirilere de cevap verdi. "MHP koalisyonu döneminde Bartın'a bir tek fabrika bile açılmadı" diyen Tunç, "AK Parti iktidarı döneminde Bayındırlık Yatırımlarında Bartın'a altın yılları yaşattık. Bartın Organize Sanayi Bölgesinde AK Parti iktidarından önce sadece 4 fabrika faaliyette iken bu gün 28 fabrika üretim yapıyor. OSB'nin genişletilmesi gerektiğini söyleyenler var. OSB genişletildi haberleri yok. MHP'nin koalisyonda olduğu dönemde Bartın'a bir fabrika bile açılmadı. Milletin parasını peşkeş çektiler. Açılan fabrikalar kapandı." diye konuştu. AK Parti iktidarından önce hiç duble yolu olmayan Bartın'da 60 km. duble yol yaptıklarını ifade eden Tunç, "Bartın'a yaptığımız kamu yatırımları 400 milyon lirayı aştı. Buna çiftçiye, özürlülere ve sosyal yardımlaşma vakıflarından yapılan yardımlar dahil değil. Bartın'ı her alanda yükseklere taşımaya çalışıyoruz. AK Parti ile kesintisiz büyüyor. Büyümeye devam edecek" dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, hafta sonu Varol Otel'de basın mensupları ile bir araya gelerek, hem geçmiş 10 Ocak Çalışan Gününü kutladı hem de 2002-2010 yılları arasında AK Bartın'a yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Kahvaltıya Eski İl Başkanı Yakup Ulupınar, İl Genel Meclis Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclis üyeleri, belediye başkanları ve partililer katıldı. 0 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde bir araya gelemediklerini, bir hafta gecikmeli de olsa gazetecilerin gününü kutlamak için toplandıklarını söyleyen Milletvekili Tunç, "Gazetecilik zor ve önemli bir meslek. Bartın yerel basın anlamında çok güçlü, buda bizler için çok sevindirici" dedi. Gazeteciler gününü kutlayan Milletvekili Yılmaz Tunç ardından gazetecilere AK Parti döneminde yapılan bazı icraatlar hakkında bilgi verdi. Bartın'ı eğitimden sağlığa, sanayiden turizme, birçok alanda ileri taşıdıklarını, Bartın'ı göç veren il konumundan çıkartarak nüfusunu artırdıklarını kaydeden Tunç, "Bartın'ı kesintisiz büyütüyoruz" şeklinde konuştu.

"ÜNİVERSİTEYE 3 YILDA 66 MİLYON TL. AYIRDIK"

İktidarları döneminde Bartın Üniversitesini kurduklarını ve eğitim alanında güzel icraatlar yaptıklarını belirten Tunç, "3 Fakülte, 3 Meslek yüksekokulu, 2 Enstitü 5 bine yakın öğrencisiyle eğitim öğretime başlayan Üniversitemize bütçede üç yıllık süre için 66 milyon TL. Ödenek ayırdık. Üniversitemizin 1200 Dönümlük Yeni Kampus alanın kamulaştırma çalışmalarını yüzde 95 oranında tamamladık, kamulaştırma için 4 milyon TL. ödeme yaptık. Öğrenci Yurtları Yaptık 500 Kişilik Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu inşaatını başlattık, 8 milyon TL. Harcama yaparak yurt inşaatını tamamlayıp hizmete açtık. Bin kişilik Yüksek öğrenim öğrenci yurdu için 26.000 metrekarelik arsayı Yurtkur'a tahsis ettik. Fen Lisesi Yurt inşaatını başlattık 2 milyon TL. Harcama yaparak inşaatı tamamladık. 250 kişilik Orta Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu inşaatını tamamladık. AK Parti iktidarında Bartın'a 18 adet yeni okul kazandırdık" dedi.

"MHP DÖNEMİNDE BARTIN'A TEK BİR FABRİKA BİLE AÇILMADI"

OSB'nin genişletildiğini ve genişletilmeye devam edeceğini ifade eden Tunç, MHP'nin yaptığı eleştirilere de cevap verdi. "MHP koalisyonu döneminde Bartın'a bir tek fabrika bile açılmadı" diyen Tunç, "AK Parti iktidarı döneminde Bayındırlık Yatırımlarında Bartın'a altın yılları yaşattık. Bartın'ı sanayide ve ticarette teşvik kapsamına aldık diyerek açıklamasına şöyle devam etti: "Bartın Hükümet Konağını İnşa ettik. Amasra Adalet Sarayının İnşaatını başlattık. Bartın Adalet Sarayı İnşaatını Yatırım Programına teklif ettik. TOKİ 1.etap 509 konut, 2.etap 210 konut olmak üzere toplam 719 adet konutun yapımını gerçekleştirdik. TOKİ Yoksul Konutlarının İnşaatına başladık. Tapu-Kadastro Çalışmalarını 310 birimde tamamlayarak Bartın il ilçe belde ve köylerinde tapusuz yer bırakmadık. Sigortalı Sayısını 9 binden 24 bine çıkardık. Bartın'ı Sanayide Teşvik Kapsamına aldık, fabrikaları çoğalttık, sigortalı sayısını 3 kat artırarak, Bartın'ı göç veren il konumundan çıkararak, nüfusu artan iller konumuna getirdik. Bartın'daki Şirket sayısı 2003 yılında 850 iken, 1447'ye çıkardık. Bartın Organize Sanayi Bölgesinde AK Parti iktidarından önce sadece 4 fabrika faaliyette iken bu gün 28 fabrika üretim yapıyor. OSB'nin genişletilmesi gerektiğini söyleyenler var. OSB genişletildi haberleri yok. MHP'nin koalisyonda olduğu dönemde Bartın'a bir fabrika bile açılmadı" diye konuştu.

"SADECE KONUŞMUYOR İCRAAT YAPIYORUZ"

Turizm yatırımlarında Bartın'ı teşvik kapsamına aldıklarını, KÖYDES projeleri ile köylere hizmet getirdiklerini, sadece konuşmayıp icraat yaptıklarını dile getiren Tunç, yatırımları hakkında şu bilgileri verdi: "Bartın Kültür Merkezi ikmal inşaatını yatırım programına aldık.. Kültür Merkezi için 3 milyon TL. ödenek ayırdık. 89 adet Tarihi evin restorasyonu için proje yardımları yaptık  Amasra Yolcu İskelesi, küçük tekne ve yat limanını yatırım programına aldık, projelerini tamamladık  Bartın-Amasra-Çakraz duble yolunu yaptık. Köylü Milletin Efendisidir sözünün gereğini yaptık. Yol, su medeniyettir dedik, köylümüzün hizmetkarı olduk. Köydes Projesi için 2005-2010 yılları arasında 938 adet proje için toplam 64 milyon TL. Tahsis ettik. Suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalıştık. Köylerimize bin 544 kilometre yol yaptık. Köy sorunumuz kalmadı diyemiyoruz elbette ama kalmaması için çalışıyoruz. Unutulan bugüne kadar hizmet görmeyen köylerimize hizmet götürdük.  Yol medeniyettir, gelişmenin anahtarıdır dedik. AK Parti iktidarından önce hiç duble yolu olmayan Bartın ilimizde 60 km. duble yol yaptık. Bartın-Amasra arasında 15 duble yol yaptık.  Bartın-Arıt-Aydınlar Karayolunun 4 km.lik bölümünü tamamladık. Yolun tamamının  ihalesini gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Çakraz-Kurucaşile Yolunu yatırım programına aldık proje çalışmalarını tamamladık, bu yolda kamulaştırma ve diğer çalışmalara devam ediyoruz. Sular Kenti Bartın'da su tehlike değil, ekonomiye kaynak oluyor. Kirazlıköprü Barajı için 2008-2010 yıllarında 40 milyon TL. Ödenek aktararak baraj inşaatı çalışmalarını hızlandırdık. Kozcağız Barajı Projesini yatırım programına aldık. 25 adet taşkın koruma projesi için 3 milyon TL. harcama yaptık. Bartın'da 16 ayrı bölgede taşkın koruma çalışmasını yatırım programına alarak ihalelerini gerçekleştirdik, yapımına başladık. TTK'ya üç bin işçi aldık madencilik yatırımlarını artırdık hidroelektrik santraller inşa ediyoruz, sular kenti Bartın'da sular artık enerjiye dönüşüyor rüzgar enerjisi lisansları verdik TTK Amasra Müessesine 200 üretim işçisi aldık. TTK Zonguldak'taki müesseselerine Bartın'dan 590 işçi aldık. Bartın merkez ilçe ve köylerinde her köyden en az bir kişi TTK'da iş başı yaptı. İcraatlarımız bunlarla sınırlı değil, ancak kısa süreye sığdırarak anlatabildiğim bu projeler dev projelerdir. Bartın AK Parti ile kesintisiz büyüyor. Büyümeye devam edecek."

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
MHPYılmaz TunçAKPAk Parti
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
osman koçer 8 yıl önce

sayın yılmaz bey her sorunu halletmişken birde şu organize sanayinin 2 metrelik köprüsünüde genişletseniz 60 km duble yolu olan şehrimizde OSB nin taksi geçmez köprüsünden tır geçiren sanayicimin de sorununu çözseniz .Çözmeye başlamışken ilimizdeki uzman dr. sayılarını istatistiki olarak incelerseniz orta ölçekli ilçelerin bile gerisinde kaldığını görürsünüz 1 KBB 1 KALP DAMAR CERRAHI VAR YATIRIMLARA BOĞULMUŞ KENTİMİZDE...

Avatar
Ersin CAN 8 yıl önce

bartın sizlerle 8 yıl kaybetti

Avatar
Biraz Araştırıpda konuşsanız 8 yıl önce

Sayın tunç iyi hoş anlatıyorda, o zamanlar henüz tamamlanmamış organizeden bahsediyor, ayrıca organizenin burnunun dibindeki kurtköy,mekeçler v.b. köylerde su sıkıntısı devam ediyor. Yaptıkları yollar tamamlanmadan patlıyor, kayıyor ve çukur içinde kalıyor, kendinden olmayan herkesin önünü kesip zulm ediyor. Bartın Belediyesi ve Amasra Belediyesini çalıştırmamak için elinden geleni yapıyor, sonra Bartına hizmet diyor. En basitinden Belediyenin yaptığı yollar sıcak asfalt yılmaz tunçun bahsettiği yolların yüzde sekseni ise satıh kaplama, bir kandırmacadır gidiyor. O bahsettiği tüm yatırımlar, kurdurmaya çalıştıkları termik santral faaliyete geçince kimin ne işine yarıyacak. Bir yeri geliştirmek için orayı önce sevmek lazım. Termik Santrale karşı çıkıpta, patrine karşı tavrını gösterde görelim ne kadar bartınlısın sayın tunç, yoksa herşey boş santral kurulunca bartın ölü şehir olacak haberin olsun bol yatırımcı vekil

Avatar
BOŞ KONUŞUYORSUN YILMAZ TUNÇ 8 yıl önce

YAHU MHP BİŞEY YAPMAMIŞ SİZ NE YAPTINIZ ÜNVERİSTE YAPTIGINIZI SÖYLÜYORSUNUZ BARTINA OKUMAYA GELİPTE KALACAK YER BULAMAYAN ÖGRENCİLERİ NEDEN SÖYLEMİYORSUNUZ
YAPTIGINIZ İŞLER HEP TUTARSIZ Bİ YERDEN YAPIYORSUNUZ AMA BUNUN DEZ AVANTAŞLARINI GÖRMMEDEN NELER GETİRİP GÖTÜRECEGİNİ HESAPLAMADAN YAPIYORSUNUZ
TOKİ YAPTIRMIŞSINIZ SANKİ BU TOKİLER BEDAVA DAGITILDI HERKEZ PARASINI ÇATIR ÇATIR ÖDÜYOR KİM KAZANIYOR DIŞARDAN GELEN İNŞAAT SEKTÖRÜ TOKİYİ YAPTIRIYORSUNUZ BARİ ÇALIŞANI İNŞAAT MAZEMESİNİ SATAN BARTINDAN OLSUN DA BARTIN KAZANSIN SİZİN YAPTIGINIZ SADECE YANDAŞLARINIZI DOYURMAK BAŞKA BİŞEY DEĞİL
YILMAZZ TUNCA SORMAK İSTERİM ACABA MESCİER DEMİR ÇELİĞİ KİM GETİRDİ GELMESİNDE KİM YARDIMCI OLDU ÇİMENTO FABRİKSININ İKİNCİSİNİN KURULMASINDA KİM YARDIM CI OLDU BUNLARI SÖYLESİN YILMAZ TUNÇÇ

Avatar
sevda 8 yıl önce

mensubu olduğunuz hükümet kaç tane fabrika açtı sayın Tunç merak ettim. Bırakın fabrika açmayı özelleştire özelleştire ülkede fabrika bırakmadınız. yok pahasına gitti fabrikalar, KİT'ler. Aldatma politikalarını, Milleti aptal yerine koymayı bırakın artık. kimse inanmıyor, kendinizi aldatıyorsunuz.

Avatar
ismail hoşgör 8 yıl önce

Belediyemiz hükümet partisinden olmadığı için doğru dürüst yatırım gelmiyor memleketimize.Diğer illeere para akarken bizim belediyemiz kendi borcunu zor ödüyor.Sonrada yatırım bekleniyor.

Avatar
yuhbe 8 yıl önce

siz kendinizi ne sanıyorsunuz siz birbirinize bile güvenmiyorsunuz oturmuşsunuz üçü aday olacak görüşecez üçünüzde aday olamıyacağı için en iyi ihtimal ikiniz aday olacaksının görecez dışarda kalanı peşinizden neler diyecek mhp barajı aşamıyacak diyorsunuz sonra fabrika yapmadı diyorsunuz baraji aşamıyacak partiyle niye uğraşıyorsunuz ayıp beyler ayıp kocaman kocaman adamlarsınız birde millet vekili ve adaylarısınız ayıp oluyor

Avatar
hasan sağlam 8 yıl önce

tek kelime cevap ver verebilirsen o babanın tarlasını kurtarmak için yaptırdığın köprünün hesabını ver sen ondan sonra allah ayıp ayıp iki taraftan yolvar birde köprü koçum atma ayıp oluyor duyulmaz deme duyuluyor deyilmi birde sanki bu memleketi siz kurdunuz ne ayıp sata sata fabrika bırakmadınız binlerce işsiz birde atıyorsunuz bu millet kömürle piriçle kanmaz artık yaptığınız yollar çöktü çamurun içine asvalt enaz 50 kilometre astar yerde kimin malı bu sizde hiz ar yokmu hangi yüzle konuşuyor sunuz anlamış deyilim bankaların yüzde 90ksanı yabancıların marketlerin yüzde 95 şi yabancıların birtek araba fabrikası yok oh güzel deyilmi sizde gelin at babam at yutmazlar artık