MHP teşkilatından 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

ÖZÇELİK mesajında “Saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin en güzel yoludur. Hz. Ali’nin deyişi ile bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum, Atatürk’ün ifadesi ile Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, demişlerdir. Binlerce yıldır insanlık onuru ile bayraklaşan öğretmenlik mesleği yılın sadece bir gününde değil, her anında hatırlanması ve anlaşılması gereken eğitim camiasının değerli mensuplarının, millet ve devlet hayatında yeri kuşku götürmez bir gerçektir.

Sahip olduklarını anlatarak, göstererek, benimseterek kuşaklara aktaran, sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına en büyük katkıyı sağlayan yine öğretmenlerimizdir. Elleri öpülecek öğretmenlerimizin de belirgin sorunları olduğunu unutmamalıyız. Geçinme zorlukları, eğitimde araç-gereç eksikliği, okul ve derslik yetersizlikleri olduğu bilinen bir gerçektir.

Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü” kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diler, görevi başında hain saldırılar sonucunda ve en son Van Depreminde şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimize Yüce Allah’tan rahmet dileyerek, minnet ve şükranla yâd ediyorum” dedi.

Her insanın ilk öğretmeninin anne-babası ve yakın çevresi olduğunu belirten MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai BİLGİN, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder, Başöğretmen Atatürk, eğitim ve öğretimin ülke kaderinde oynadığı rolü çok iyi değerlendirmiş, ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak anlayış ve gücü öğretmenlerde bulmuştur. “Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli e yüksek seciyeli muhafızlar ister. Öğretmenler, yen nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, öğretmenlere verdiği önemi vurgulamıştır.

Ülkemizin bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegane yolu, eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sisteminden geçmektedir. Türk Milleti’ne mensubiyet şuurunun anlamlandırılmasında, yayılmasında yeri doldurulamaz bir fonksiyona sahip olan öğretmenlerin, şevk ve heyecan içinde bu vazifelerini yerine getirmeleri için gerekli şartların hazırlanması da devletin temel görevleri arasında yer almalıdır. Öğretmenlerimizin en belirgin sorunlarının, geçinme zorlukları, eğitimde araç-gereç eksikliği, okul ve derslik yetersizlikleri olduğu bilinen bir gerçektir. Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi, sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır. Milletimizin değerler sisteminde çok yüksek bir yeri bulunan öğretmenlik mesleğinin, fiilen yaşanılan hayatta da aynı konuma getirilmesi, kıymet ve itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de neden olacaktır. Özellikle son dönem öğretmen maaşlarının düştüğü acı tabloyu görmeyen, duymayan ve umursamayan hükümetin bir an önce aklını başına almasını tavsiye ederim.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak başta görevi başında hain saldırılar sonucunda ve son olarak yaşadığımız Van Depreminde şehit düşen öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”                 

MHP Bartın Kadın Kolları İl Başkanı Nuran AKMAZ 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

AKMAZ yayınlamış olduğu mesajda:

"Türkiye mizin her yöresinde, kalabalık öğrenci sayısına, eğitim öğretim için gereken donanımların noksanlığına, tesis ve okul yetersizliklerine ilave olarak emeklerinin maddi karşılığını yeterince alamayan değerli öğretmenlerimizin huzuruna gönül rahatlığı ile çıkamamanın mahcubiyetini duyuyoruz. Ancak bizleri gururlandıran ve teselli eden, her zorluğun üstesinden gelmek için gösterdiğiniz yüksek fedakarlık, çalışma azmi ve milli heyecanınızdır.  Milli bir duruş kaygısı taşımayan iktidarların ihmali ile milletimizin birliğini ve geleceğini tehdit eden yabancılaşma, kimliksizleşme, milli kültürün aşınması, bilgi toplumundan uzaklaşma, milli bütünlükten kopma en önemli sorun olarak Türkiye’nin karşısındadır.

İnancımız odur ki; Türk milletinin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını en iyi şekilde gösterecek olan da milli düşüncenin yılmaz savunucuları öğretmenlerimiz olacaktır. Bunun için Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” diyerek öğretmenlerin hayati önemine vurgu yapmıştır.

Memleketimizin her yöresinde kutsal bir görevi fedakarca yürüten “irfan ordusu”nun değerli mensuplarına, heyecanlarını söndürmeden millete hizmetini sürdüreceklerine, yaşadıkları sorunların ancak güçlü bir yönetim ile telafi edilerek Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi hak ettikleri refaha ve saygınlığa yükseleceklerine canı gönülden inanıyorum.

Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gerekli milli ve zevkli bir görev, en büyük erdem olarak görüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda ve Van Depreminde şehit düşen öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım." 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.