MHP'den 23 Nisan mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 91. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Bartın İl Başkanı Ercüment ÖZÇELİK yayınlamış olduğu mesajda :” ’Dönemin Emperyalist (Küresel) güçlerinin parçalamayı ve paylaşmayı umdukları bir cihan imparatorluğun yaşayan asli damarlarından doğacak olan yeni Türk Devletinin müjdesi, bundan tam 91 yıl önce TBMM’nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulmuş ve asıl önemlisi benim öz uzuvlarımı parçalara ayırmak ve paylaşmak isteyen ağzı salyalı kuduz mikrobu taşıyan Emperyalist (Küresel) güçlerin suratlarına okkalı bir şamar olmuştur.  

Bu açıdan TBMM, Büyük Türk Milletinin özgürce yaşama, var olma, bağımsızlığının temsil edildiği milli ruhun ifadesidir. Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanlarının TBMM’ni ilanı ile üç yıl sonra kurulacak olan Cumhuriyetimizin temelleri atılmış, bugünkü sınırlarımızın çizilmesi ile sonuçlanacak bir kahramanlık destanının işareti verilmiştir. TBMM’nin varlığı büyük milletimiz için umudun, özgürce yaşamanın ve bağımsızlık aşkının,  aksine Türk’ün düşmanları için ise kinin, hüsranın ve hazımsızlığın adı olmuştur. 

Vatan topraklarının düşman işgali altında olduğu bir dönemde kurulan bu meclis ile kahraman ecdadımız, Milli Birlik ve Beraberliğin, Müşterek Mücadelenin ve Ortak Aklın her şeyden daha önemli olduğunu vurgulamıştır. Bu yöntem,  benzer tehditleri yaşadığımız bugün de en çok ihtiyaç duyduğumuz mücadele şeklinin ipuçlarını vermektedir. 

Bugün, ülkemizi yönetenlerin taviz ve teslimiyet anlayışı ile her geçen gün yeni ve farklı tehditlerin yöneldiği ülkemizde, milli bir duruşun ve Dünyayı Türkçe okuyuşun nasıl olması gerektiğinin izleri ilk mecliste ve onu oluşturan yüksek vatanseverlik duygularında saklıdır. TBMM’ni 1920’de kuran ve Cumhuriyetle taçlandıran milli ruh, yalnızca o günün şartlarına cevap veren, tarihte kalmış bir yadigar değildir. Aynı Milli Bilinç, Heyecan ve Güç, bugün de benzer buhranların arasında kurtuluş ve yükseliş arayan büyük milletimize yol gösteren bir ışıktır. 

Aziz milletimiz tarafından liyakat takdir edilerek ehil, güvenilir, kudretli ve kararlı ellere teslim edilmiş bir TBMM, Türkiye Cumhuriyeti’ni lider ülke yapabilecek tek kudrettir. Bu nedenle milli irade dışı  arayışlar, demokrasi dışı çağrışımlar milletimiz için asla bir çözüm reçetesi olamaz. Çare milli heyecanın temsilcisi, ilkeli ve inançlı kadroların işbaşına gelmesidir. 

Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihî bir gün iken, diğer taraftan kutlu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün yarının büyükleri ve geleceğimizin teminatı olan Türk Çocuklarına armağan ettiği kutlu bir şenliktir. 

Bu vesile ile, 91 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclis’i emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, dâvâ arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, bayramın Büyük Türk Milletine ve ülkemizin onurlu geleceği çocuklarımıza kutlu olmasını diliyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! ‘’dedi

Ercüment ÖZÇELİK
MHP Bartın İl Başkanı
                                     
* * *                                    

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 91. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Bartın Kadın Kolları Başkan Yardımcısı  Nuran AKMAZ: “23 Nisan, Türk milletinin yok olmadığını, işgallere, bölünmeye karşı bütün imkânlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 91 yaşına girmiştir.

Atatürk, bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz; özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.   

Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 91. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, birlik ve beraberlik içerisinde ebediyen var olacak olan Türk Milleti’nin geleceği olan çocuklarımıza aydınlık yarınlar diler selam ve saygılar sunarım.

Nuran AKMAZ
MHP Bartın Kadın Kolları Başkan Yardımcısı

* * *

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 91. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai BİLGİN kutlama mesajı yayınladı:”23 Nisan Büyük Türk milletinin, bağımsızlık, hürriyet ve kalkınma ülküsünün sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 91. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz

Bugün 91. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisimizde anayasa değişikliği nedeni ile yaşananları ibret ve kaygıyla izliyoruz. Bu vahim tablo bu meclisi oluşturan yüce Türk milletine ve bu meclisin kurulması uğruna hayatlarını gözlerini dahi kırpmadan şehit düşünlere büyük saygısızlıktır. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu günü  çocuklarımıza bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizin güvencesi olan çocuklara verdiği önemin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Atatürk'ün;”Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır'” sözü, bizlere çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızı işaret etmektedir. 23 Nisan'lar, eşsiz kahramanlıklarla dolu tarihimizin yeni nesillere öğretilmesi ve zor şartlar altında kurduğumuz Cumhuriyetimize sahip çıkma bilincinin verilmesinde önemli unsurdur.

Bizlere düşen görev  geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, Egemenliğimizi kazanmak için verilen mücadeleyi anlatarak milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ilk meclisimizin kahraman üyelerini ve milli egemenliğimizin kazanılmasında mücadele veren kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, huzur ve barış içerisinde yaşamalarını temenni ediyoruz.” 

Sezai BİLGİN
MHP Bartın Milletvekili Adayı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.