MHP’den Konut ve Kira Yardımı Müjdesi
Haberin Foto Galerisi

Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım, MHP’nin sosyal devlet politikasındaki projelerin mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Milletvekili adayı Yıldırım,” Muhtaç ve kimsesizler için devlet eliyle sosyal konutlar üretilecektir.  Konutlar yapılana kadar da kira yardımı yapılacaktır” dedi. 

MHP 1. Sıra Milletvekili adayı Aynur Yıldırım, seçim ziyaretleri esnasında vatandaşlara partisinin sosyal projeleri hakkında bilgi veriyor. Türkiye’de yaşanan sosyal sorunları en iyi çözecek partinin MHP’nin olduğunu ve bunun için destek verilmesi gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Kadın, çocuk, engelli ve yaşlılara yönelik şiddet olaylarında dava zamanaşımı kaldırılacak, harç ve benzeri mahkeme masrafları alınmayacaktır” dedi. Yıldırım ayrıca konut edinme konusuna da değinerek, Dar ve sabit gelirli vatandaşların konut edinebilmesi için uygun yöntemler ve finansman modelleri uygulamaya konulacaktır. Muhtaç ve kimsesizler için devlet eliyle sosyal konutlar üretilecektir.  Konutlar yapılana kadar da kira yardımı yapılacaktır.  TOKİ’den ev alan vatandaşlarımızın ödeme güçlerinin üzerine çıkan taksitlendirme uygulamasından doğan mağduriyetleri giderilecektir” dedi.

3600 GÜNDE EMEKLİ OLABİLME İMKANI

Şehit ve Gazi ailelerine bu güne kadar gereken önemin verilmediğini söyleyen MHP Milletvekili adayı Aynur Yıldırım, MHP iktidarı ile yeni düzenlemelerin hayata geçirileceğini kaydetti. Yıldırım konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: Şeref aylığı brüt asgarî ücret tutarına yükseltilecek, başka bir geliri olsun, olmasın tüm gazilere aynı tutarda şeref aylığı ödenecek, ölümü hâlinde dul eşinin yanı sıra çocukları ile anne ve babasına da aylık bağlanacaktır. Gazilerin, şehit ailelerinin ve malûllerin öncelikli olarak işe yerleştirilmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacaktır.  Şehit ve gazi çocuklarının, anne veya babalarının mesleklerini icra etmek istemeleri halinde, gerekli şartları taşıyanların bu mesleklere sınavsız doğrudan intisabı sağlanacaktır.  Bütün şehit yetimlerine iş hakkı verilecektir. Gazilere, engelli derecesine bakılmaksızın 3600 günde emekli olabilme hakkı verilecektir. Engellilerin öncelikli olarak işe yerleştirilmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacaktır.  Kamudaki engelli kotalarının tamamına atama yapılacaktır. Engelli çocukların öncelikle aile yanında yetiştirilmesi ve hayata hazırlanması sağlanacak ve engelli çocuğu olan muhtaç durumdaki ailelere sosyal destek ödemesi yapılacaktır.

ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTI

MHP Milletvekili adayı Yıldırım şehit aileleri ve gaziler için düzenledikleri projeleri şu şekilde anlattı: Gazilere ve şehit ailelerine yapılan sosyal tazmin ödemelerinin, onurlu bir hayat sürdürülebilecek düzeyde olması sağlanacaktır. Ordu vazife malulleri ile polis vazife malullerinin özlük hakları iyileştirilecek, gaziler arasındaki eşitsizlik ve mağduriyetler giderilecektir. Gazilere, engelli derecesine bakılmaksızın 3600 günde emekli olabilme hakkı verilecektir. Ücretsiz seyahat kartlarında yaşanan sorunlar çözümlenecektir. Malul sayılmayan gazilerin mağduriyetlerini giderecek düzenlemeler yapılacaktır. Gazilerin, şehit ailelerinin ve malûllerin öncelikli olarak işe yerleştirilmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacaktır. Şehit ve gazi çocuklarının, anne veya babalarının mesleklerini icra etmek istemeleri halinde, gerekli şartları taşıyanların bu mesleklere sınavsız doğrudan intisabı sağlanacaktır. Şehit ve gazi çocuklarının her kademedeki eğitim harcamalarının devlet tarafından karşılanması ve yükseköğretime girişlerinde kendilerine kontenjan ayrılması temin edilecektir.

ENGELLİYE TÜM İMKANLAR VERİLECEK

Engellilerin toplumla bütünleşerek, başkalarının yardımına muhtaç olmadan hayatını idame ettirebilmeleri, eğitimlerine ve sosyal yaşantısına normal olarak devam edebilmeleri için fiziki ve sosyal çevrenin oluşturduğu engellerin ortadan kaldırılması, gerekli eğitim altyapısı ve teknolojik imkânların artırılması esas olacak, imar mevzuatının engelliler ile ilgili hükümleri etkin biçimde uygulanacaktır. Engelli bakım hizmetleri sosyal bir hak olarak kabul edilecek ve sosyal güvenlik sistemi içinde değerlendirilerek tıbbi, sosyal ve mesleki rehabilitasyon hizmeti ile ilişki, etkileşim ve işbirliği içinde sürdürülecektir. Engelli vatandaşların tıbbî ve mesleki rehabilitasyon imkânları artırılacaktır. Mesleki rehabilitasyon aldıkları süre içerisinde engellilere her türlü destek sağlanacaktır. Engellilerin öncelikli olarak işe yerleştirilmeleri, üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacaktır. Kamudaki engeli kotalarının tamamına üç ay içinde atama yapılacaktır. Engelli çocukların öncelikle aile yanında yetiştirilmesi ve hayata hazırlanması sağlanacak ve engelli çocuğu olan muhtaç durumdaki ailelere sosyal destek ödemesi yapılacaktır.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
komik olmuş 3 yıl önce

sayın yıldırım. bu aladağ ahalisini belediyeye almaya altı ay sonra da çıkarmaya benzemez. devlet yönetimidir. biraz normal olsun vaatleriniz.

Avatar
Gölbucak ve Kaynarca halkı mağdur 3 yıl önce

partinize ait belediyenin yanlış tutumu yüzünden, gölbucak ve kaynarca halkı mağdur olmuş... belediyeye sözünüz geçiyorsa eğer öncelikle gölbucak ve kaynarca halkının mağduriyetini çözünüz.

Avatar
Sallamak serbest 3 yıl önce

Seçim bu sallamak serbest

Avatar
Kim magdur 3 yıl önce

Kim niye mağdur. Çamur at izi kalsin