MHP'den Tıp Dünyasına kutlama

Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi de; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. Sağlıklı bir yaşam, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hiç kuşkusuzdur ki bu alanda doktorlarımız, fedakarlıkları ve meslek aşkları sayesinde, yaratılmışların en üstünü olan insanın yaşam kalitesini yükseltmede ve bu yaşam kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sağlığına kavuşturmak adına "kutsal bir mümessil" olarak bu önemli ve zor görevi üstlenmişlerdir. Herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmet felsefesiyle hareket eden sağlık personeli, Sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için Sağlıkta Dönüşüm Programı başlatılmış olup çok ciddi mesafeler alınmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler, önemli değişimler yaşanmıştır. Yapılan bu yeniliklerin geliştirilmesine katkısı olmuş, öğretisiyle günümüze ışık tutarak, bu günlere kadar ileri tıbbı sağlayan, aramızdan ayrılmış olan tüm tıp insanlarını saygıyla anıyorum.

Yaşamını  insanlığın hizmetine adayan, Tıbbi bilgilerini insanlık yararına kullanan, Hastaların sağlığının kendileri için en önde sayan, Mesleğini vicdan ve ağırbaşlılıkla yürüten, Tehdit altında olsa bile insan yaşamına önem veren, Din, ulus, ırk, parti, politika ayrımı yapmadan çalışan vefakar sağlık personelimizin yanlarında olduğumuz bilinmelidir. Bu vesileyle Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı' nı kutluyor, Saygı ve sevgilerimi sunuyorum
 
Sezai BİLGİN
MHP Bartın Milletvekili Aday Adayı

* * *

Günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın öncelikli koşuludur. Her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet’le birlikte, sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşması ilke edinilmiş, doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabaya karşın ne yazık ki dünyadaki gelişim ivmesine yakın bir gelişim sergilenememiştir..

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması, tüm dünya insanlarının ve toplumumuzun en önemli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde en büyük görev, doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına düşmektedir.

Genel toplum sağlığının, gelişmiş dünya ülkeleri seviyesine ulaştırılmasının yanı sıra sağlık hizmetlerinin yurdumuzun en ücra köşesine kadar götürülmesinde, sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çaba her türlü takdirin üzerindedir.

Tüm bu olumlu gelişmelere karşın sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin bulunduğu ve yurttaşlarımız ile doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu da gözardı edilmemelidir.

Sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve vatandaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması gerektirmektedir. Günlük politikalarla yürütülemeyecek kadar yaşamsal öneme sahip sağlık sektöründe yaşanan sorunlar, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir.

Çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren tüm sağlık personelimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, onlara mesleklerinin saygınlığına yakışan, rahat çalışabilecekleri ortam ve olanaklar sunulması sorunların çözümünde etkili olacaktır. Nitelikli, iyi eğitimli, en iyi hizmet koşullarında hizmet üreten, üretilen hizmetten memnun olan ve yarınlarına umutla bakan sağlık çalışanlarımızı görmek, geleceğe umutla bakan sağlıklı toplumların oluşumuna da katkı sağlayacaktır.

Hayatını insanlık hizmetine adayan, sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dileriz
 
MHP Bartın Kadın Kolları

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.