“Milletimiz İcraata oy veriyor

Arif Özdemir’in divan başkanlığını yaptığı Danışma Meclisi Toplantısı Saygı duruşu ve istiklal Marşı ile başladı. Ulus İlçe Başkanı Mustafa Kuru toplantının açış konuşmasında Ulus ilçe teşkilatının çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Metin Çetin; “Belediyeler olarak AK Parti hükümetine müteşekkiriz”

Kumluca Belediyesi ve  Bartın Belediyeler Birliği Başkanı Metin Çetin de toplantıda yaptığı konuşmada AK Parti’den önce belediyelerin büyük sıkıntı içerisinde olduğunu, personel giderleri için İller Bankasının kapısında yatan belediye başkanlarının sayısının küçümsenemeyecek kadar çok olduğunu, AK Parti hükümeti ile birlikte artık, borçlu belediyelerin İller Bankasından kesintilerinin yüzde 40’la sınırlandırıldığını, borçluda olsa gelirinin yüzde 60’ına dokunulmadığını belirterek, “Belediyeler olarak Ak Parti hükümetine müteşekkiriz, ilettiğimiz sorunlarımızla yakından ilgilenen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum, son olarak fındık desteklemelerinde Ulus ilçesinin de Bakanlar Kurulu kararıyla fındık bölgesi ilan edilmesi özellikle Kumluca’daki fındık üreticilerimizi çok memnun etti” dedi.

Yaşar Arslan; “12 Hazirana en güzel şekilde hazırlanıyoruz”

İl Başkanı Yaşar Arslan da toplantıda yaptığı konuşmada, 12 Haziran seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek, “teşkilat olarak bu seçimlere en güzel şekilde hazırlanıyoruz, sandık yönetimlerinin oluşumu ve üye çalışmalarına tüm ilçelerimizde hızlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

Milletvekili Tunç; “8 yılda çok büyük icraatlara imza attık”

AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz Tunç ta toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 2001 yılında kurulduğunda ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı günleri hatırlamak bile istemediklerini belirterek; MHP-DSP-ANAP koalisyonunun 21 Bankayı batırarak 45 milyar doların peşkeş çekilmesine yol açtıklarını, milletimizin bu partileri 2002 yılında sandığa gömdüğünü, AK Parti’nin ışığını yakarak, kara tabloyu aydınlığa çıkardığını söyledi. 8 yıllık AK Parti iktidarında ekonomi başta olmak üzere her alanda devrim sayılan önemli hizmetlere imza attıklarını belirten Milletvekili Tunç; Enflasyon canavarını dize getirdiklerini ve 40 yıl aradan sonra enflasyonu tek haneli rakama düşürdüklerini belirterek, ülkemizin milli gelirini dört kat artırarak dünyanın 17. Avrupanın 6. Büyük ekonomisi yaptıklarını söyledi.

“Bütçede en fazla payı eğitime ayırdık”

Bütçede en fazla payı eğitime ayırdıklarını belirten Milletvekili Tunç, 70 Üniversiteye 80 Üniversite ekleyerek her ili üniversiteye kavuşturduklarını, 5000 adet yeni okul inşa ettiklerini, kitapları ücretsiz verdiklerini, fakir öğrencilere şartlı nakit yardımları yaptıklarını söyledi. Bartın da da 17 adet yeni okul açtıklarını, Bartın Üniversitesini kurarak, kampus alanının kamulaştırmalarını bitirdiklerini, Öğrenci yurtları inşa ettiklerini, İlçelerimizde de yüksekokul açılması yönünde çalışma yaptıklarını söyledi.  

“Vatandaşlarımızın İnsanca sağlık hizmeti almalarının yolunu açtık”

Vatandaşlarımızın AK Parti ile birlikte insanca bir sağlık hizmetine kavuştuğunu belirten Milletvekili Tunç, sağlıkta artık bıçak parasına, ilaç kuyruklarına son verdiklerini, yeni hastane binaları inşa ettiklerini, artık isteyenin istediği eczaneden ilacını alabildiğini, herkesin Aile Doktoru olduğunu belirterek, hastaneye gelemeyen yaşlı hastaların ayağına en ücra köye kadar doktor gittiğini, helikopter ambulanslarla hayatları kurtardıklarını söyledi.

“AK Parti’den önce özürlülerimiz adeta evlerinde ölüme terk edilmişlerdi”

Bartın’da 1150 özürlü vatandaşımızın evde bakım ücreti aldığını belirten Milletvekili Tunç; “AK Parti’den önce bu özürlüleri kimse hatırlamadı, adeta evlerinde ölüme terk edilmişlerdi, işte AK Parti insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla bunlara sahip çıktı.” Dedi.

“Bartın’da KÖYDES için 70 milyon harcadık”

Bartın’da Köydes projesiyle 70 milyon TL. tutarında hizmet yaptıklarını, köylüyü asfalt yollara, içme sularına kavuşturduklarını, Ulus ilçesine de Köydes projesiyle 20 milyon TL. tutarında harcama gerçekleştirdiklerini, 2011 yılında da eksik kalan yerlerin tamamlanması için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

“Milletimiz İcraata oy veriyor, karalamaya itibar etmiyor”

Milletin icraata oy verdiğini, muhalefetin karalamalarına itibar etmediğini belirten Milletvekili Yılmaz Tunç; “Ülkemizin 81 vilayetinde köyünde beldesinde ilçesinde her yerde AK Parti’nin eserleri var, dağları yere indiriyoruz, tüneller açıyoruz, 80 yılda 6 bin km. bölünmüş yol yapılmışken, 8 yılda 13 bin km. bölünmüş yol yaptık, 80 yılda 40 bin toplu konut yapılmışken, 8 yılda 400 bin toplu konut yaptık, Bartın’da 1000 ailemizi kiradan daha düşük bir bedelle ev sahibi yaptık,  Kültür merkezleri, yeni adliye binaları, hükümet konağı inşaatlarını tamamladık” dedi.

“Bartın’da 400 milyon TL.yı  aşan kamu yatırımı gerçekleştirdik”

“Bartın Organize Sanayi Bölgesinde bizden önce 4 fabrika varken bu gün 30 fabrikaya çıkardık ve OSB’yi doldurduk diyen” Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesini genişlettik, daha da genişleteceğiz, baraj inşaatlarımız, doğalgaz çalışmalarımız, yeni okul inşaatlarımız hızla devam ediyor, Bartın’a AK Parti hükümeti olarak 400 milyon TL.yi aşan yatırım gerçekleştirdik. Milletimizin parasını milletimize harcıyoruz, bizim farkımız bu.”  Şeklinde konuştu.

“Bartın’da Çiftçimize 33,7 milyon TL. destek sağladık”

AK Parti’nin Bartın genelinde tarıma 33,7 milyon TL. destek sağladığını belirten Milletvekili Tunç, bunun 12 milyon TL.sı hayvancılık desteği, çiftçimiz eskiden Ziraat Bankasından yüzde 49’la kredi alabilirken bu gün sıfır faizle kredi alabiliyor, esnafımız Halk Bankasından yüzde 59’la kredi alabilirken bu gün KOSGEB’ten sıfır faizle destek alabiliyor. Orman köylümüze desteklerimiz devam ediyor, Bartın’da yılda 12 milyon TL. orman köylümüze gelir sağlıyoruz.” Dedi.

“Ulus ilçemizde de önemli yatırımlar gerçekleştirdik”

Ulus ilçesi çevre yolu çalışmalarını tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Ulus ilçe girişindeki köprünün yapımına yakında başlayacaklarını, Ulus PTT Bankı hizmete açtıklarını, Kocagöz Konağının restorasyonunu tamamladıklarını, Kumluca ve Abdipaşa beldelerinde de önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini, bazı köylerimizde ve beldelerimizde elektrik hatlarını yenilediklerini söyledi. Küre Dağları Milli Parkının büyük bir bölümünün Ulus ilçesi sınırlarında kaldığını belirten Milletvekili Tunç, Milli Park giriş kapılarını, tanıtım ve ziyaretçi merkezlerini yaptıklarını, Drahna-Cide arasındaki bağlantı yolunu da yaparak, bölgede milli park ve sahil turizmini birbirleriyle entegre edeceklerini, Ulus ilçesinin de böylece turizm açısından bir hareketlilik kazanacağını söyledi.
Konuşmaların ardından, teşkilat çalışmalarının değerlendirildiği Ulus ilçe danışma meclisi toplantısı dilek ve temennilerden sonra sona erdi. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERSİN 8 yıl önce

o icraatlar nerde ben niye görmüyorum?

Avatar
uluslu 8 yıl önce

ulus neden sıze oy vermedı

Avatar
yuh be 8 yıl önce

millet vekili çıktı bildik konuşmasını yaptı gitti kimse sesini çıkaramadı derdini söyliyemedi sebebi millet vekili kızıyor yol su isteyen muhtarlar toplantıdan önce kendilerine tembihlendi konuşmayacaklar buna rağmen konusan olursa tesbit edilecek onlara yol konusunda yardımcı olunmayacak dendi vekilde sandıkı her şey güllük gülüstanlık

Avatar
garip 8 yıl önce

sayın vekil toplantıda hiç bakmadınmı afişler param parca idi salonun içine çekilen bez afişler bürüşük bürüşük insan biraz dikkat eder en azından bunları uyarmanız gerekir

Avatar
bay bay 8 yıl önce

yakup bey adayım diyorsun ama kimse yok yanında herhalde sanada bay bayyyyy

Avatar
en iyi 8 yıl önce

valla unubunu bilmem toplantının bana göre en iyi yönü bu sefer danışman yoktu çünkü bölgeyi bilmez fotoğraf çekip duruyo kimsede onu tanımıyor danışmanım diye hava atıp duruyor gerçi mullet vekiline gerek akraba gerek dost olarak yakın olanlar hepsi hava atıyor ya neyse birde onun bunun ağzından vekile alıp götüren yalaka gurubu var ya o ayrı bir alem

Avatar
FEHMİ ÖZÖREN 8 yıl önce

SAYIN VEKİLİMİZİ HEP BU ŞEKİLDE AZARCI OLARAK DÜŞÜNEN VE TANITAN ARKADAŞLARA ŞAŞIYORUM. BEN KAÇ KEZ ŞAHİT OLDUM ,TAA SARIDERESİ KÖYÜNDEN BİR VATANADAŞ VEKİLİMİZE AÇIP TELEFONU ORMAN TEPOSU İLE İLGİLİ DUYDUĞU BİR DEDİKODUYU SORABİLİYORSA VE SAYIN VEKİL İŞİN ASLINI ANINDA ÖĞRENİP O VATANDAŞA DÖNÜYOR SA Kİ BEN ŞAHİDİM, DAHA SÖYLENECEK NE KALDIKİ.USLUBUNU ,TARZINI VE YERİNİ VE HADDİNİ BİMEZ İSE TABİKİ BİRAZ UYARMAK GEREKİR. DANIŞMANA GELİNCE , BARTINLILARLA ÇABUK KAYNAŞTI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. TABİ Kİ BİZDEN BİRİ OLSA, YANİ BARTINI VE ÇEVREYİ İYİ TANIYAN SOSYAL BİRİNİN OLMASINI İSTERİM TABİKİ.BUDA SAYIN VEKİLİMİZE KATKI OLACAKTIR MUTLAKA.

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

Fehmı bey trubunlere oynamak bole bısey olsa gerek :)