Milli Seferberlik İçerisinde Terörü Bitireceğiz

AK Parti Zonguldak İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Bartın Milletvekili Tunç: “40 yıldan buya terörle mücadele eden bir ülkeyiz, Türkiye ne zaman bir atılım yapsa, ne zaman geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemeye çalışsa, önü kesilmeye, terör maşaları ile huzursuz edilmeye çalışılıyor, 15 temmuz darbe girişimini atlatan, darbeci FETÖ’cülerden  hesap soran Türkiye’nin üzerine bu kez diğer diğer terör örgütlerini PKK’yı DAEŞ’i salarak, bize diz çöktürmeye çalışıyorlar, bu millet eğilmeyecek, Türkiye yenilmeyecek, teröre karşı milli seferberlik ilan ettik, terörün kökünü kazıyacağız, şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi.

AK Parti Zonguldak İl Danışma Meclisi Toplantısı, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Şemsi Denizer Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıya; AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, İlçe-Belde Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu  katıldı.

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar yaptıkları konuşmalarda, son günlerdeki terör olaylarına değinerek, Türkiye’nin üzerinde oynanmak istenen oyunlara fırsat vermeyeceklerini, hükümetin terörle mücadeledeki kararlılığının devam edeceğini ve terörü sona erdirinceye kadar bu mücadelenin devam edeceğini söyledi. Özbakır, Çoturoğlu ve Ulupınar yaptıkları konuşmalarda Zonguldak’ta gerçekleştirilen hükümet yatırımlarına da değindiler.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta toplantıda yaptığı konuşmada, “40 yıldan buya terörle mücadele eden bir ülkeyiz, Türkiye ne zaman bir atılım yapsa, ne zaman geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemeye çalışsa, önü kesilmeye, terör maşaları ile huzursuz edilmeye çalışılıyor, 15 temmuz darbe girişimini atlatan, darbeci FETÖ’cülerden  hesap soran Türkiye’nin üzerine bu kez diğer diğer terör örgütlerini PKK’yı DAEŞ’i salarak, bize diz çöktürmeye çalışıyorlar, bu millet eğilmeyecek, Türkiye yenilmeyecek, teröre karşı milli seferberlik ilan ettik, terörün kökünü kazıyacağız, şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın’ın 1991 yılında Zonguldak’tan ayrılarak il olduğunu ve AK Parti iktidarı ile birlikte çok büyük yatırımlar aldıklarını ve ilin gelişmesinin devam ettiğini söyledi. Zonguldak, Karabük ve Bartın’ın ortak projelerinin olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bölgemizdeki en önemli yatırım FİLYOS projesi, Zonguldak sınırlarında ancak, Bartın’a daha yakın, Türkiye’nin en önemli endüstri bölgesi olacak olan Filyos projesinde çalışanların tercih edecekleri yer Bartın, çünkü ikametleri için en uygun yer, işçisi ile mühendisi ile Bartın olarak biz hazırız, filyos projesinden  Zonguldak’ın yanısıra Bartın olarak biz de büyük fayda göreceğiz dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından il danışma meclisi toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

İL GENEL MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ EĞİTİM TOPLANTISINA KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, AK Parti Zonguldak İl Genel Meclisi ve il,ilçe  ve belde belediye meclisi üyelerinin eğitim toplantısına katılarak, toplantıda AK Parti’nin belediyecilik anlayışı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin görev sorumlulukları konusunda meclis üyelerine sunum yaptı.

Zonguldak’ın tüm ilçe ve beldelerinde görev yapan  AK Partili İl Genel Meclisi üyeleri ve belediye meclisi üyelerinin katıldığı eğitim toplantısı Genel Maden İş Sendikası konferans salonunda gerçekleştirildi. AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Yerel Yönetimler Başkanı Hakan Özkan’ın da hazır bulunduğu eğitim toplantısında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti’nin yerel yönetimler vizyonu, Belediye ve İl Genel Meclislerinin görev ve sorumlulukları, Yerel yönetimlerde gerçekleştirilen yapısal değişimler, AK Belediyecilikte beş temel alan; Katılımcı, Kültürel, Sosyal, Çevre Dostu, Hizmet Belediyeciliği konularında sunum yaptı.

Milletvekili Tunç, toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin doğuşunda yerel yönetimlerin etkili olduğunu belirterek, “1994 öncesi CHP’nin yönetimindeki havası solunamayan, çöp dağları patlayan, suları akmayan, trafiği keşmekeş, sahillerine kokudan yanaşılamayan İstanbul’un tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturup, İstanbul’u yaşanılabilir hale getiren Recep Tayyip Erdoğan’ı bu aziz millet, Türkiye’yi de içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan, siyasi istikrarsızlıklardan kurtaracağına inanmış, İstanbul’da yaşayanlar, Anadolu’ya İstanbul’daki başarıyı anlatmışlar ve AK Parti’nin kurulması talebi milletten gelmiş ve İstanbul Belediye Başkanlığında şiir okuduğu için  önü kesilen Recep Tayyip Erdoğan’a parti kurmasını ve Başbakan olmasını istemiştir. AK Parti kurulduğundan 14 ay sonra da iktidara gelerek, 14 yılda ülkemizi her alanda büyük icraatlarla donatmış, yerel yönetimlerde de AK Belediyecilik uygulamaları ile şehirlerimizi daha yaşanılabilir hale getirmiş ve getirmektedir” dedi.

Meclis üyelerimizin en önemli sorumluluğunun vatandaşlarımıza karşı olan sorumluluklarıdır diyen Milletvekili Tunç, “halka hizmet hakka hizmet” anlayışı ile tüm faaliyetlerimizde insanın mutluluğu için çalışmalıyız, onların güvenini boşa çıkarmadan, görev yaptığımız beldelere en güzel hizmetlerin gelmesinde etkili olmalıyız, iyi gününde kötü gününde vatandaşımızın yanında olmalıyız dedi. Teşkilata karşı da sorumluluklarının bulunduğunu belirten Milletvekili Tunç, çalışmalarımızda AK Parti politikalarına uygun davranmak ve teşkilatımızın verdiği görevleri eksiksiz yapmak durumundayız dedi.

Toplantıda, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinin sorularını da cevaplandıran Milletvekili Tunç, İktidarda olan yerlerde meclis üyelerimiz Belediye Başkanlarımızın ve İl Genel Meclisi ve Özel idarelerimizin çözüm ortağı gibi çalışması gerekir, muhalefette olduğumuz yerlerde de denetim görevini en iyi şekilde yaparak, şehirlerimizdeki hizmetlerin kalitesinin artmasına vesile olmalıyız” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Zonguldak
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.