Mısır'daki Katliam Protesto Edildi

 Anadolu Gençlik Derneği Bartın Şube Başkanı Ömer Keleş, Özgür-Der Bartın Şube Başkanı Şuayip Mekeç, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasını Saadet Partisi Merkez İlçe STK Başkanı Deha Keleş okudu. Basın açıklaması Anadolu Gençlik Derneği Bartın Teşkilat Başkanı Burhanettin Akyol'un Mısır'daki ve bütün islam dünyasındaki mazlumlar için yaptığı dua ile sona erdi.

BASIN AÇIKLAMASI

Mısır'da geçtiğimiz yıl yapılan seçimler de halkın desteğiyle iş başına gelen Mursi silahlı güçlerin darbesiyle görevinden uzaklaştırılmıştır. Mısır halkı İslami değerler ve insan hakları adına bu darbeyi kabul etmemiştir.

Adeviyye Meydanı’nda sürdürülen eyleme ulusal güçlerin ve darbeci zihniyetin silahlı güçleri, masum, silahsız ve savunmasız Müslüman Mısır halkına silahlı saldırıda bulunmuştur. Bu saldırılar sonucunda 500 Müslüman şehit olmuş ve yaralı sayısı 7000lere ulaşmıştır.

Bizlerde “ZULÜM KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR” anlayışından yola çıkarak bu gün Mısırdaki zulmü haykırmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız.

Dün Filistin’de, Gazze’de, Arakan’da, DoğuTürkistan’da Irak’ta Suriye’de olan bizler bu günde Mısır halkının yanındayız.
Silahlı Güçler İslam Coğrafyası'nda sürekli tekerrür eden bir oyunun, kuklası olmaktan kaçınmamıştır.
Değerli Basın Mensupları,

İslam coğrafyasında yaşanılan zulüm ve kaos ortamı, gerilimler ve çatışmalar münferit birer olay olarak değerlendirilemez. İslam coğrafyasının birçok yerinde yaşanan bu zulüm ortamı Büyük İsrail Projesinin adım adım işletilmesidir.

Irkçı emperyalizm demokrasi, özgürlük, insan hakları kavramlarının ardına gizlenerek İslam Coğrafyası’nı kan gölüne çevirmiştir. Her yerde öldürülen, zulme ve haksızlığa uğrayan Müslüman halklardır.

Bizler burada birkez daha haykırıyoruz ki zalimlerin oyunu varsa en iyi oyun kuran ve en iyi oyunları bozan Cenab-ı Allah’tır.

Hangi renkten, ırktan ya da dil grubundan olursa olsun Müslümanların ve İslam Ülkelerinin ırkçı emperyalizmin tasallutundan kurtulmaları için kendi başlarına hareket etmek yerine birlik içerisinde olmaları gerekmektedir.

ABD, AB ve İsrail’in çıkarları doğrultusunda her türlü işbirliğine açık sivil ya da askeri yönetimlerin bu coğrafyaya huzur getirmesi mümkün değildir.

İslam coğrafyasında yaşayan müslümanlar çatışmaya değil, diyaloğa ve birliğe dayalı bir yöntem geliştirmelidirler. Aksi halde akan kan ve dökülen gözyaşı şeytani güçlerin Büyük İsrail Projesini beslemektedir.

Irkçı emperyalizmin taşeronluğunu yapan liberallerin, petrol zenginlerinin, kralların ve ılımlı İslam savunucularının kanatları altında İslam Coğrafyası'nın huzura kavuşamayacağı bilinmelidir.

Türkiye bu coğrafyanın amiral gemisidir. İslam ülkelerine laiklik çağrısı yerine kardeşlik çağrısı yapsaydı,
D-8’i daha etkin konuma getirmenin gayreti içerisinde olsaydı, Avrupa Birliği Bakanlığı kuracağına, İslam Birliği Bakanlığı kursaydı, ABD, AB ve İsrail bölgeye bu kadar rahat müdahil olamazdı ve Mısır’da böyle bir süreç yaşanmazdı.

Yeryüzünde kaba kuvveti değil, hakkı üstün tutan, temel insani değerleri teminat altına alan; işkence ve baskının her türlüsüne karşı çıkan, hak ve adalet nizamına her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu anlayışla İslam coğrafyasında ve dünyada yeniden tesis edilebilecek bir barış ortamı, hem İslam aleminin hem de bütün insanlığın nefes alacağı yegâne yoldur.

Bundan dolayıdır ki, İslam coğrafyasındaki tüm Müslüman toplulukları ümmet olmanın şuuru ile hareket etmeye davet ediyoruz. İzzeti ve şerefi güç merkezlerinin yanında değil, Hakkın yolunda aramaya davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yeryüzünde ki bütün zulümlerin son bulması için, İslam Birliği'nin acilen kurulması için, gücü olanın haklı değil, haklı olanın güçlü olduğu Yeni Bir Dünya Düzeninin kurulması için Rabbimize niyazda bulunmak üzere, ellerimizi semaya kaldırıyor ve yürekten amin diyeceğimiz duamıza geçiyoruz.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Mısır
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
iki yüzlü davranmayın... 5 yıl önce

zulüm karşısında susan dilsiz şeytanlar; gezi parkı olaylarında polisin uyguladığı orantısız güç karşısında zulüm gören bu ülkenin binlerce öz evladı için ne yaptınız...

Avatar
maskaralar 5 yıl önce

Gezi parkındaki capulcuların ..........

Avatar
küfürbazlık ruhunuza işlemiş sizin. @maskaralar 5 yıl önce

hani sarayda padişahı güldürmek için her türlü davranışı sergileyen kişiler vardı ya . anladın sen onu...

Avatar
mustafa fehmi kubilay 5 yıl önce

bu ülkede hilafet kaldıralı yıllar oldu. şimdi bazı kendini bilmezler mısır bahanesiyle demokrasiye , laikliğe hakaretler ederek hilafet ve şeriat çığlıkları atmaktadır. siz türkiye'yi başıboş mu zannediyorsun...herkes haddini bilsin. hoşunuza gitse de gitmese de bu ülkenin yönetim biçimi cumhuriyettir ve öyle de kalacaktır.