Muharrem İnce Bartın'a Geliyor

MUHARREM İNCE BARTIN’A GELİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkan adayı Rıza Yalçınkaya’ya destek olmak amacıyla Bartın’a gelecek. Grup Başkan Vekili 17 Mart Pazartesi günü Bartın’da olacak.  CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya’ya, Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’de kendisini çıktığı bu yolda yalnız bırakmıyor. CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde Bartın Belediye Başkan Adayı Yalçınkaya’ya destek olmak amacıyla Bartın’a gelecek. 17 Mart Pazartesi günü Bartın’da olacak olan İnce, CHP il ve ilçe örgütleri ve vatandaşlarla bir araya gelecek. Bartın’da bir dizi ziyarette bulunacak olan İnce’nin Bartın programı ilerleyen günlerde netleşecek.

MUHARREM İNCE KİMDİR?

Muharrem İnce, Türk öğretmen ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem ve 23. dönem Yalova milletvekili olan Muharrem İnce, siyaset yaşamını Cumhuriyet Halk Partisi'nde sürdürmektedir.  Zekiye-Şerif İnce çiftinin oğlu olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya gelen Muharrem İnce, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdi. Fizik öğretmeni olarak değişik liselerde ve dershanelerde görev aldı, müdürlük yaptı. Bir süre Yalovaspor'da basın sözcülüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı yaptı. 2002 genel seçimlerinde, CHP Yalova milletvekili olarak TBMM'ye girdi. 2007 genel seçimlerinde de aynı başarısını tekrar etti. 24. Dönem Yalova Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır. TBMM'deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürütmektedir. 2012 yılında "Buyurun Sayın İnce" isimli kitabı yayınlanmıştır. 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi olmuştur.

“Turizm Can Çekişiyor Müdahale şart”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Belediye Başkan Adayı Rıza Yalçınkaya, dur durak bilmeden kendisini ve projelerini halka anlatmaya devam ediyor. Bartın’ın ekonomisinden, modern kent görünümüne kadar birçok proje hazırlayan Yalçınkaya, aynı zamanda turizm şahlandıracak projelerle de geliyor. Yalçınkaya’nın turizm projeleri arasında Karadeniz’in incisi Bartın Irmağı yer alıyor. Bartın’da turizmin sorunlarını ve bu sorunların çözümü için projelerini anlatan Yalçınkaya, turizmde çalışan herkesi turizm için geliştirdiği projelere katacağı sözünü verdi. Konuşmasına turizmin genel durumunu özetleyerek başlayan Yalçınkaya, “Bartın turizmde marka kent olacak ” dedi. Projeleri hakkında bilgi veren Yalçınkaya, Bartın’ın yaşam kaynağı olan Orman ve Bartın Çayı gibi değerlere dikkat çekti. Yalçınkaya, bu değerlerin ve bunlardan beslenen kültürel mirasın birlikte korunarak yaşatılması gerektiğini vurgulayarak imar ve kalkınma süreçlerinde temel ilkelerinin bu olacağını söyledi.

Bartın İçin Turizm Atağı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya, Bartın Belediyesi’ni hizmet kapısı haline getirecek ve Bartın ekonomisini canlandıracak projelerle geliyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun eşsiz yerlerinden biri olan Bartın’ı markalaştırmak istediklerini ifade eden Yalçınkaya, şehre gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak için gerekli bütün adımları atacaklarını dile getirdi. Bartın’ın kültür turizmi açısından yeni bir cazibe merkezi haline geleceğini öne süren Yalçınkaya, “tarihi dokuların yaşatılmasını sağlayacak önlemler alınırken, özellikle tarihi caddelerin ve sokakların, tarihi çarşıların, arastaların, geleneksel ticaret merkezlerinin ve Pazar yerlerinin de özgün kentsel değerler olarak varlıklarının ve etkinliklerinin sürdürülmesi sağlanacak. Ortak mirasımız olan kültür varlıklarını korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak adına yerel-kamu-sivil-özel birlikteliğinin güçlendirilmesi için belediye öncülüğünde çalışmalar yapılacak ve gerekli destek sağlanacaktır” dedi.

Bartın’ı Turizm Markası Yapacağız

Trafikten, turizme, kentsel dönüşümden sağlığa kadar Bartın’ın yıldızını parlatacak birçok proje hazırlayan Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya, Safranbolu-Bartın-Amasra’yı turistik gezilerin uğrak yeri haline getireceklerini söyledi. Bartın Irmağı, Gazhane Burnu ve Antik Limanın, kent kimliğinin belirleyici öğeleri durumunda olduğunu dile getiren Yalçınkaya, “Bu nedenle, bu alanı Bartın ırmağının kentle bağlantısını koparmadan, çevreye saygılı, yapı yoğunluğundan uzak bir turizm haline getireceğiz. Bartın Irmağı’nın doğal peyzajını, özellikle yeşil dokusunu ve bu dokunun estetik niteliklerini güçlendirecek çalışmalar yapılacaktır. Yine bu proje kapsamında; Antik Liman, Gazhane Parkı ve karşı kıyı alanı bir bütün olarak ele alınarak, iki yakayı birleştiren yaya köprüsü ile geniş bir alan üzerinde yapılacak çalışmalarla Bartın’a yeni bir yaşam alanı kazandırılacaktır. Bartın kent merkezindeki fidanlık olarak kullanılan alana büyük bir Kent Park kurulacaktır. Bu parkta; el sanatlarına yönelik sanat atölyeleri, çocukların ata binme eğitimleri yapabilecekleri manej, çocuk oyun alanları, çocuklarımız için eğlenceli, eğitici ve deneysel bir bilim evi, botanik bahçesi, mini hayvanat bahçesi, sportif faaliyetler yapılabilecek tesisler ve kent merkezinin en büyük ihtiyacı olan otopark alanlı nikâh salonu yapılacaktır” diye konuştu.

YALÇINKAYA ZİYARETLERİNE TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya, yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaret turlarını sürdürüyor. Ziyaretlerine erken saatlerde başlayan Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya, Gök Kuşağı Anaokulu, Bartın Cezaevi, Işıklar Tuğla Fabrikası ve İl Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya, 30 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya bu kapsamda Gök Kuşağı Anaokulu, Bartın Cezaevi, Işıklar Tuğla Fabrikası ve İl Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Belediye Meclis Üyesi adayları ile ziyaret turlarına erken saatlerde başlayan Yalçınkaya, ilk olarak Gök Kuşağı Anaokulu personeliyle ve çocuklarla bir araya geldi. Personelle teker teker selamlaşıp sohbet eden Yalçınkaya, Anaokulu öğrencilerine ise ayrı bir ilgi gösterdi. Her fırsatta gençlerle ve çocuklarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Yalçınkaya, personele çalışmalarında başarılar dileyerek okuldan ayrıldı. Yalçınkaya’nın ziyaret turunda ikinci durağı Bartın Cezaevi oldu. Cezaevi idari personeli ve diğer personelin sıcak ilgisiyle karşılanan Yalçınkaya, burada da bir süre personelle sohbet etti.

“ HER ZAMAN EMEKÇİLERİMİZİN YANINDAYIM”

Rıza Yalçınkaya, Cezaevi’nin ardından Belediye Meclis Üyesi adayları ile il ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Işıklar Tuğla Fabrikası’nı da ziyaret etti. Fabrika Müdürü Selçuk Özdemir’i makamında ziyaret eden Yalçınkaya, fabrikanın çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Işıklar Tuğla Fabrikası’nın diğer sanayi kuruluşlarında olduğu gibi kendileri için önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “Işıklar Tuğla Fabrikası, diğer sanayi kuruluşlarımız gibi ilimiz için önemli bir sanayi kuruluşudur. İlimiz ekonomisinde de ayrı bir yeri vardır. Bartınlı vatandaşlarımızın ekmek kapısıdır. Bu nedenle fabrikayla yakından ilgilenmek ve sorunlarına ivedilikle çözümler bulmak bizim en temel görevimizdir. Bartın halkının 30 Mart’ta kullanacağı değerli oylarla Belediye Başkanı olarak seçildiğim takdirde daha öncede yaptığım gibi personelinize ve fabrika çatısı altında çalışan işçilere 7 gün 24 saat kapım her zaman açıktır” dedi. Selçuk Özdemir ise Yalçınkaya’ya ve Belediye Meclis Üyesi adaylarına çalışmalarında başarılar diledi. Yalçınkaya, ayrıca şuanda bakımda olan fabrikayı da köşe bucak gezmeyi ihmal etmedi. Fabrika turunda bir yandan fabrikanın bakım çalışmaları hakkında bilgiler alan Rıza Yalçınkaya, bir yandan da işçilerle teker teker selamlaşıp sohbet etti. Fabrika işçilerine “Şunu bilmenizi isterim ki bir sıkıntınız olursa Rıza Yalçınkaya her zaman yanınızdadır” diyen Yalçınkaya, işçilerle birlikte yemekte yedi.  Rıza Yalçınkaya,Işıklar Tuğla Fabrikası’nın ardından İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok’u makamında ziyaret eden Yalçınkaya, Altınok’la bir süre sohbet etti. Rıza Yalçınkaya’nın son durağı Cumhuriyet Mahallesi oldu. Mahalle esnafı ve sakinleri ile bir araya gelen Yalçınkaya, esnafın ve mahallelinin sorunlarını dinlemeyi de ihmal etmedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat musuk 6 yıl önce

Hayırdır inşallah chp bartına "üs " kurdu galiba sürekli partililer cikarma yapıyorda bartına.....

Avatar
550 6 yıl önce

milletvekili gelse chp kazanamaz

Avatar
Hasan ÖĞRETMEN 6 yıl önce

türk öğretmen ve siyasetçidir ifadesi gitmemiş. öğretmenler etnik kökenleri ile tanımlanamaz.

Avatar
umut işte 6 yıl önce

ne yapsınlar milletten oy ıstıyolar ama hepaynı boş çerçeve ankara dan çıkarma yapalımda bartın ve bartınlı bakın nekadar onemlı chp nın gözünde dusuncesını ıddırak etmeye calısıyolar bugüne kadar hıc gelen gıden yoktu dugun evıne cevırdıler ama ne fayda :):):)

Avatar
FARK VAR ! 6 yıl önce

rıza yalçınkaya farkı :) cemalde geti̇rsi̇n geti̇rebi̇li̇rse :) boşa gi̇tmedi̇ riza yalçinkaya mi̇lletveki̇lli̇ği̇ne. bartını i̇çi̇n gi̇tti̇ , hi̇zmet i̇çi̇n gi̇tti̇, vee geldi :) süre gelen dostlarıda geliyor :) bartının tapusu bartınlılarda :)

Avatar
basimizin ustunde yeri var 6 yıl önce

riza baskana helal olsun kendini bu kadar sevdirmis ankarada dostlari yalniz bitakmiyor bartin tarihinde bu kadar ust duzey insanlari gormemistir

Avatar
rıza başkan 6 yıl önce

tek başına seçim propagandası yapamıyor. bu sevdirmeyle alakalı değil. kazanamama riski olduğundan popüler birilerini getireyimde prim yapayım anlayışıdır. isterse 50 sefer kılıçdroğlunu getirsin yemez...

Avatar
musa öğretmen 6 yıl önce

ben yıllardır oyumu chp ye verdim ama rıza bey kusura bakmasın bartın daki tablo için bu sefer cemal akın ı destekleyeceğiz. her yanına gittiğimizde bize insanca yaklaştı. hir dileğimizi yerine getirdi. ayrıca gün kenetlenme günü ise oda şu an cemal akın etrafında olacak derim