Oran Bartın'daydı, Kılıçdaroğlu Cuma Geliyor

ORAN’DAN İŞADAMLARINA VE ÖĞRETMENLERE ZİYARET

30 Mart yerel seçimleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya’ya destek olmak amacıyla Bartın’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umur Oran Bartın Genç İşadamları Derneği (BARGİAD) ve Eğitim-Sen Bartın Şubesi’ni ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Oran Eğitim-Sen Bartın Şubesi ziyaretinde gezi direnişine destek verdikleri gerekçesiyle meslekten men edilen Eğitim-Sen üyesi Aysun İleriler ve Sebahat Polat’ın mağduriyetlerini TBMM de dahil her platformda dile getireceklerini söyledi.

30 Mart yerel seçimleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya’ya destek olmak amacıyla Bartın’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umur Oran BARGİAD ve Eğitim-Sen Bartın Şubesi’ni ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Oran ziyaret turuna BARGİAD’la başladı. Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının da yer aldığı ziyarette Oran BARGİAD Başkanı Sinan Kireç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Yerel seçimlerde Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya’ya destek vermek için Bartın’a geldiğini ifade eden Umut Oran Bartın’ın kendileri için ülkemizin diğer 80 ili gibi çok önemli bir yere sahip olduğunu Yalçınkaya’nın 30 Mart’ta Bartın Belediye Başkanı olarak göreve geldikten sonra kendisinin Meclis’te Bartın Milletvekili gibi Bartınlıların sesi olacağını söyledi. Siyasete girmeden önce kendisinin de bir işveren olduğunu dile getiren Oran iş dünyasının sorunlarını ve sıkıntılarını yakından bildiğini ve BARGİAD üyelerine kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti. Bartın’ın gelişmesinde iş dünyasının önemli ve göz ardı edilemeyecek bir yeri olduğunu vurgulayan M. Rıza Yalçınkaya ise “30 Mart’ta Bartın Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimde Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte siz değerli iş adamlarımızla ilimizin gelişmesi ve daha modern bir kent haline gelebilmesi için el birliğiyle ve fikir alışverişinde bulunarak çalışma arzusundayız. Yerel yönetimlerin ildeki sivil toplum kuruluşlarıyla daima birlik ve beraberlik içerisinde çalışması gerektiğine inanıyoruz. İlimizi geliştirecek projelerle bu yarışın içerisine girdik. Pazar günü halkımızın ve tabiî ki sizlerin destek ve katkılarıyla göreve geldiğimizde işte projeleri sizlerle el ele vererek gerçekleştirmek ve ilimiz için daha nice projelere sizlerle birlikte imza atmak istiyoruz” dedi. BARGİAD Başkanı Kireç ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip Oran ve Yalçınkaya’ya ziyaretleri için teşekkür etti.

ORAN’DA ÖĞRETMENLERE DESTEK

Umut Oran ve beraberindeki heyet BARGİAD’ın ardından Eğitim-Sen Bartın Şubesi’ni ziyaret etti. Eğitim-Sen Bartın Şubesi Başkanı İsmet İpçi ve üyelerle bir araya gelen Oran Gezi direnişine destek verdikleri gerekçesiyle meslekten men cezası alan Bartın Eğitimsen üyesi Aysun İleriler ve Sebahat Polat’a destek vermek için ziyarette bulunduklarını verilen men cezasının takipçisi olacaklarını, konuyu TBMM de dahil her platformda dile getireceklerini söyledi Yalçınkaya da konuşmasında yerel seçimleri kazandıklarında Bartın’da hayata geçireceği projelerini anlattı. Şube Başkanı İsmet İpçi “Karanlık bir dönemde aklı, bilimi ve demokrasiyi her koşulda savunan ve bu yüzden iktidarın hışmına uğrayan Eğitim-Sen’e yaptığınız nazik ziyaretten dolayı teşekkür ederiz” ifadelerinde bulunurken Eğitim-Sen Bartın Şubesi Üyesi Yazar Ali Yılmaz’ın “Kara Arşiv” adlı kitabını Umut Oran’a hediye etti.

Yalçınkaya, Esnaf Ziyaretlerini Sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı M. Rıza Yalçınkaya, esnafları tek tek ziyaret ederek sorunları dinlemeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı M. Rıza Yalçınkaya, yerel seçimler kapsamında esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Çalışmaları arasında esnafları sık sık ziyaret ederek beklenti ve sorunlarını dinleyen Başkan Adayı Yalçınkaya, bu doğrultuda Lütfiye Caddesi üzerinde bulunan esnafları da ziyaret etti. Ziyarette Yalçınkaya’ya belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti. Esnafların görüş ve düşüncelerini alan Başkan Adayı Yalçınkaya, benzer ziyaretlere devam edeceğini ifade etti. Yalçınkaya’nın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirten esnaflar Başkan Adayı Yalçınkaya’ya sıkıntılarını anlattılar. Bartın için hazırladığı projelerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren esnaflar, seçimler için başarı ve dua temennilerinde bulundular.

YALÇINKAYA MUHARREM KARA İÇİN DESTEK İSTEDİ

30 Mart yerel seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya CHP’li Abdipaşa Belediye Başkanı Adayı Muharrem Kara’ya destek olmak amacıyla Abdipaşa Beldesi’ni ziyaret etti. Abdipaşa’lılara seslenen Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya Abdipaşa’nın gerçek hizmete 30 Mart’ta Muharrem Kara’yla kavuşacağını söyledi.

CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya bir yandan yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdürürken bir yandan da diğer CHP’li Belediye Başkanı Adaylarına destek olmayı ihmal etmiyor. Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya bu anlamda dün Abdipaşa Beldesi’ndeydi. Yalçınkaya Abdipaşa’daki vatandaşlarla bir araya gelmeden önce ise Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Pinaldi Tekstil Fabrikası’nı ziyaret etti. Belediye Meclis Üyesi adaylarının da bulunduğu ziyarette Yalçınkaya fabrika birimlerini teker teke dolaşarak işçilerle sohbet etti. Öğle yemeğini fabrikada işçilerle birlikte yiyen Yalçınkaya daha sonra Abdipaşa’ya hareket etti. Beldede Belediye Başkanı Adayı Kara ile birlikte bir miting yapan Yalçınkaya vatandaşlara seslenerek onlardan destek istedi.

Abdipaşalı’ların gerçek hizmette Pazar Günü’nden itibaren Muharrem Kara ile kavuşacağını ifade eden M. Rıza Yalçınkaya “30 Mart hem ülkemizin hem güzel Bartın’ımızın hem de ilimizin vazgeçilmez bir parçası olan Abdipaşa Beldemizin dönüm noktası olacak. Artık seçimlere sadece birkaç gün kaldı. Pazar günü diğer vatandaşlarımız gibi sizlerde sandığa gideceksiniz. Ben eminim ki sizde şehir merkezinde yaşayan diğer vatandaşlarımız gibi oyunuzu elinize vicdanınıza koyarak size gerçek hizmete kavuşturacak olan Cumhuriyet Halk Partisi’nden yanan değerli adayımız Muharrem Kara’dan yana kullanacaksınız. Çünkü Muharrem Kara doğruluğuyla dürüstlüğüyle Belediye Meclis Üyesi adayları arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden sizlerle el ele vererek sizleri gerçek hizmette güzel beldemiz Abdipaşa’nın hak ettiği hizmete kavuşturacak. Abdipaşa’nın hak ettiği yerde olabilmesi için gerçek hizmetin nasıl yapılacağını gösterebilmesi için Muharrem Kara’ya ve onun çalışma arkadaşlarına desteklerini ve katkılarınız bekliyoruz” dedi. M. Rıza Yalçınkaya miting sonrası vatandaşlarla teker teker sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

KILIÇDAROĞLU CUMA GÜNÜ BARTIN’DA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 28 Mart Cuma günü Bartın’da olacak Genel Başkan Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Meydan’ında halka seslenip CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya başta olmak üzere diğer CHP’li Belediye Başkanı Adaylarına destek olacak. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 30 Mart yerel seçimleri kapsamında CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı Rıza Yalçınkaya başta olmak üzere diğer CHP’li Belediye Başkanı Adaylarına destek olmak amacıyla 28 Mart Cuma günü Bartın’a gelecek. Bugüne kadar Belediye Başkanı Adayı Yalçınkaya’ya destek olmak amacıyla çok sayıda CHP Genel Merkezi yöneticileri ve CHP’li vekil Bartın’a gelirken seçim öncesinde en son desteği Genel Başkan Kılıçdaroğlu verecek. Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Meydanı’nda miting yapacak. Saat 13.00’da başlayacak mitingde Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.